Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi altın bilezik kazandırıyor

28 Haziran 2019 Cuma 13:48

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi altın bilezik kazandırıyor

Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan okul tercihinde bulunacak öğrencileri okullarına beklediklerini ifade etti.

Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, geleceğin mühendisleri, teknikerleri, sanatkârları ve zanaatkârlarını bu okulda yetiştirdiklerini söyledi. Yetiştirdikleri binlerce öğrencinin ülke ekonomisine katma değer sağladığını vurgulayan Aydoğan, yeni eğitim öğretim yılında tercih yapacak öğrencileri okullarına beklediklerini söyledi.
Geleceğe üretken ve nitelikli bireyler yetiştirmek istediklerini dile getiren Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, “Okulumuz 1946 yılından günümüze kadar Ereğli’mizin güzide kurumlarından biri olmayı başarmıştır. Bizler gerek eğitim kadromuz, gerek teknik donanımımız, gerekse öğrencilerimize gösterdiğimiz özen ile her geçen yıl başarımızı katlayarak yolumuza devam ediyoruz. Bizim amacımız okulumuzu tercih edecek olan öğrencilerimizin mesleklerini kazandırıp, nitelikli ve üretken bireyler olmalarını sağlamaktır. Üretimin temeli, Endüstri Meslek lisesidir. Bu yüzden lise tercihi yapacak olan öğrencilerimize çağrımız, okulumuzu bir fabrika gibi görmeliler, çünkü bugün Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından birisi olan Erdemir nasıl çalışıyorsa bizde aynı mantık ile çalışıp, öğrencilerimize katma değer kazandırıyoruz. Geleceğin mühendisleri, teknikerleri, sanatkârları ve zanaatkârlarını bu okulda yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz okulumuzu tercih ederken çekinmemeliler, çünkü biz teknik donanımda iddialıyız. Bunun yanı sıra bu okulda okuyan öğrencilerimizin işsizlik gibi gelecek kaygısı taşımayacaklarını iddia ediyoruz. Okulumuz Elektrik- Elektronik Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Motor ve Motorlu Taşıtlar Teknolojisi Alanı, Metalürji Teknolojileri Alanı, Mobilya Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı olmak üzere 7 bölümden oluşuyor. Birbirinden değerli bu bölümlere ilgisi olan tüm öğrencilerimizi okulumuza davet ediyor ve bizzat kendilerinin görmelerini tavsiye ediyorum. Biz üniversiteye gitmeden öğrencilerimize meslek kazandırıyoruz. Böylece okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, sektörü tanıyarak ve mesleğini eline alarak üniversiteye gidiyor. Bu da gelecek yaşamlarına ışık tutuyor. Okulumuz, 2018- 2019 eğitim- öğretim yılında Elektrik- Elektronik ve Metalürji Teknoloji alanlarına merkezi sınavla öğrenci almaya başlamış olup, bu yılda iki alana öğrenci alımı devam edecektir. Yarı proje olan okulumuz için hedefimiz tamamının proje okulu olmasıdır. Bunun için yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz.
Okulumuzu daha yakından tanımak isterseniz okul tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz;

Etiketler:

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Kdz. Ereğli , Ömer Aydoğan , Lise tercihi ,

Yorumlar

Yaptırdıkları anaokulunu devlete teslim ettiler

26 Haziran 2019 Çarşamba 19:55

Yaptırdıkları anaokulunu devlete teslim ettiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hayırseverler Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çifti yaptırdıkları anaokulunu Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’a teslim etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde daha önce bir ilk ve birde ortaokul yaptıran hayırseverler Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çifti son olarak aynı okul bahçesine birde anaokulu yaptırdı. 1 yıl önce teslim ettikleri ilk okulun ardından Oğuz çifti bu günde yapımını tamamladıkları anaokulunu teslim etti. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi “Kdz Ereğli’nin kıymetli hayırseverlerinden Ahmet Orhan ve Nurdan Oğuz çiftinin eğitime destekleri devam ediyor. Kendi adlarına yaptırdıkları ilkokulu hizmete açılmasının üstünden bir yıl geçmeden yine okulun bahçesinde yaptırdıkları kendi adlarını taşıyan anaokulunu yapılan protokol ile devlete teslim edildi. Düzenlenen devir teslim törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, hayırsever çift Ahmet Orhan Oğuz ve eşi Nurdan Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile anaokulunun kurucu müdürü Günay Çankırılı katıldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İtibari ile halkımıza ve sevgili çocuklarımıza hizmet vermeye başlayacak olan Nurdan ve Ahmet Orhan Anaokulunun Kdz. Ereğli’mize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Kıymetli hayırseverlerimize Eğitim camiamıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar, Kdz. Ereğli halkı olarak teşekkürü bir borç biliriz.”

Yorumlar
  • Kerem
    26 Haziran 2019 Çarşamba 20:50

    Allah razı olsun.. Gercekten eli öpülesi insanlar..

Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi sona erdi

22 Haziran 2019 Cumartesi 20:16

Proje Yazma ve Yürütme  Eğitimi sona erdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve BAKKA ilçede görev yapan öğretmenlere verdiği Proje Yazma ve Yürütme Eğitim sona erdi.

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın ilçede görev yapan idarecilere ve öğretmenlere verdiği Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi sertifika töreni verilmesi ile bitti. Kdz. Ereğli Öğretmenevi’nde gerçekleşen sertifika törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Şube müdürleri , idareciler ve öğretmenler katıldı. BAKKA tarafından desteklenen “2019 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında “Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi” programında sertifikalarını alan idareci ve öğretmenler BAKKA ve Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Yorumlar

Minik öğrencilerden örnek davranış

22 Haziran 2019 Cumartesi 17:54

Minik öğrencilerden örnek davranış

Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri Ramazan ayında getirdikleri Hacivat Karagöz orta oyunundan elde ettikleri geliri LÖSEV Zonguldak İl Temsilciliği adına Timur Şen’e teslim etti.

Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri okullarında LÖSEV yararına “Hacivat ve Karagöz” gölge oyunu gösterisi düzenledi. Öğrenciler oyun nedeniyle topladıkları bağışları LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilciliği adına Sayın Timur Şen’e sınıf öğretmeni Çetin Çiftçi nezaretinde teslim etti.
Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu 4/A Sınıf Öğretmeni Çetin Çiftçi, Ramazan ayının son haftasında milli kültürümüzü hatırlamak amacıyla eski Ramazan eğlencelerinden “Hacivat ve Karagöz” gölge oyununu sergileme fikrinin ortaya çıktığını ifade etti. Eğlencenin Lösemili Çocuklar Haftasıyla çakışması üzerine daha da anlamlı olması için okulda bu gösteriyi LÖSEV yararına sergileme fikrini öğrencileriyle paylaştığını anlatan Çetin, bu fikre çocuklarında sahip çıkıp mutlu olduklarını vurguladı. Çetin açıklamasında “Çocuklar büyük mutluluk ve heyecan ile kabul ettikleri bu projeyi hemen uygulamaya koymak için haftalarca çalışıp prova yaptılar ve okuldaki tüm sınıflara LÖSEV yararına sergilenecek bu oyunun duyurusunu gerçekleştirdiler. Her sınıf, imkanları ölçüsünde yardımda bulunarak bu gösteriyi izleyerek katkıda bulundular. Mayıs ayının son haftası gerçekleştirilen bu etkinlikte toplanan bu bağışlar, araya bayram tatilinin girmesi ve ardından karne haftası yoğunluğu nedeniyle biraz gecikmeli de olsa toplanan bağışlar sahiplerine ulaştı” dedi.
LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilcisi Timur Şen’e toplanılan bağış dekontunu sınıf öğretmeni Çetin Çiftçi ve öğrenciler birlikte vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. LÖSEV Zonguldak Yönetim Kurulu İl Temsilcisi Timur Şen öğretmenleri Çetin Çiftçi ve öğrencilere bu anlamlı düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

Denizcilik Fakültesi Mezuniyet töreni gerçekleştirildi

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:17

 Denizcilik Fakültesi Mezuniyet töreni gerçekleştirildi

BEÜ Denizcilik Fakültesi 2018-2019 akademik yılı mezuniyet töreni 19 Haziran Çarşamba günü Ereğli Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene, Vali Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Ayaz, Senato Üyeleri, akademik -idari personelimiz ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan tören, öğretim üyeleri ve öğrencilerin, izleyicilerin alkışları ile salona girişi ile devam etti. Törende konuşan dönem birincisi Mustafa Ergin Yılmaz, öğrenim hayatı boyunca kendisine destek olan başta ailesi olmak üzere, arkadaşlarına ve öğretim elemanlarına teşekkür etti. Dekan Prof. Dr. Yüksel Ayaz ise mezuniyet konuşmasında öğrencilere başarılarının devamını diledi, ailelerini emeklerinden dolayı tebrik etti.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversitenin tüm bölümlerinin ulusal ve uluslararası ölçekte başarılar kaydettiğini belirterek, bu anlamda Denizcilik Fakültesi’nde de yaşanan gelişmelerden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Rektör Çufalı, konuşmasını mezun öğrenci ve ailelerine teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.
Vali Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmasında, Denizcilik Fakültesi’nde yapılan projelerden ve fakülte içindeki çalışma gruplarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, mezun öğrencileri ve aileleri tebrik etti. Konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri ve mezuniyet belgeleri takdim edilirken, mezun olan öğrencilere de öğretim elemanları tarafından diplomaları verildi.
Mezuniyet Töreni, öğrencilerin ‘Denizcilik Meslek Yemini’ etmeleri ve hep birlikte coşku içerisinde keplerini havaya fırlatmaları ile son buldu.

Yorumlar