Mendireği aşan dalga, teknelere zarar verdi

22 Kasım 2017 Çarşamba 11:24

Mendireği aşan dalga, teknelere zarar verdi

Zonguldak’ta mendireği aşan dev dalgalar, limana sığınan balıkçı teknelerine zarar verdi.

Kent merkezinde geceden bu yana etkisini sürdüren şiddetli fırtına ve yağış aralıklarla sürüyor. Kozlu Limanı’ndaki bazı balıkçı tekneleri ise mendireği aşan dev dalgalar nedeniyle zarar gördü. Bazı gemiler batmak üzereyken balıkçılar tarafından kurtarıldı. Deniz suyu ile dolan tekneler balıkçılar tarafından boşaltıldı.
Öte yandan limanda gezen bir vatandaş ise duvarı aşan dalgaların altında kaldı. Şans eseri dalgaların altından geçen vatandaş adeta sırılsıklam oldu

Yorumlar

Tekin'den kaynaşma yemeği... Herkes oradaydı

21 Kasım 2017 Salı 18:27

Tekin'den kaynaşma yemeği... Herkes oradaydı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediye spor Kulübü tarafından yardımlaşma ve dayanışma gecesi düzenlendi.

Alaplı Belediyesi Kültür Merkezi Fiskomar salonunda gerçekleşen geceye Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, siyasi partilerin başkanları ve yöneticileri, oda başkanları ve yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, işadamları, esnaflar ve futbolcular katıldı.
Gecenin açılışında konuşan Alaplı Belediye Başkanı ve Alaplı Belediye Spor Kulübü Başkanı Nuri Tekin, katılımcılara Alaplı Belediye Spor Kulübüne verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, "Geçen yıl kıl payı kaçırdığımız şampiyonluğu bu sene kazanarak inşallah BAL Ligi'ne yükseleceğiz. Hepinizden, Alaplı Belediyespor'a desteğinizi artırarak devam ettirmenizi bekliyorum" dedi.
Müzik eşliğinde devam eden dayanışma ve yardımlaşma gecesinde futbolcular da müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Etiketler:

Alaplı Belediyesi , Nuri Tekin ,

Yorumlar

Mevsimin ilk karı yağdı... Her yer beyaza büründü...

21 Kasım 2017 Salı 15:36

Ereğli Haber

Mevsimin ilk karı yağdı... Her yer beyaza büründü...

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Fındıklı Mahalleleri beyaza büründü. Bölgeye mevsimin ilk karı düştü.

Meteorolojinin kar uyarısı sonrasında Gümeli’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Alaplı ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Gümeli ve Kale, Fındıklı Mahalleleri'nde sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Bir saat içinde mahalleler beyaza büründü. Yüksek kesimlerde kar yağışının aralıklarla sürdüğü öğrenildi.
Gümeli Beldesinde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Saydam, "Sabah itibarıyla başlayan kar yağışı zaman zaman etkili oluyor. Şu an Gümeli'de 3-5 santimetre olan kar kalınlığı yüksek kesimlerinde 10 santimetreye kadar çıkıyor. Şu an itibarıyla herhangi bir olumsuz durum yok. İş makinelerimiz hazır bekletiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar

Ecdadımızın mirasına sahip çıkıyor

21 Kasım 2017 Salı 10:35

Ecdadımızın mirasına sahip çıkıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından İstanbul’un Fethi’nin ardından Fatih Sultan Mehmet’in talimatı ile dikilen Fetih çınarlarının korunması için çalışma başlatıldı.

İstanbul’un 1453 yılında fethedilmesinin ardından Fatih sultan Mehmet’in talimatı ile Kdz. Ereğli ilçesine dikilen 8 çınar ağacından ikisinin gördüğü zararın ortadan kaldırılması için Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Etrafındaki betonlaşmadan dolayı büyük zarar gören ve kurumak üzere olan çınarları kurtarmak için Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından yeşillendirme çalışması yapılıyor. 2012 yılında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nca anıt ağaç olarak tescillenen Çınar ağaçlarının bulunduğu alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleyip gazetecilere bilgi veren Başkan Uysal, alana ‘Millet Parkı’ adını vereceklerini söyledi. Uysal gazetecilere yaptığı açıklamada “Millet Parkı dediğimiz bu alanda ki çalışmaların tamamı aslında iki tane yaklaşık 500 yıllık Osmanlı tarihinden 1453 İstanbul’un fethi zamanında dikilen Çınar ağaçlarını korumak ve bunu da koruma altına almak için buradaki yeşil alanı arttırmak içindir. Buradaki betonlaşmanın da önüne geçeceğiz. İki tane Çınar ağacımız buraya hayat verecek. Betonlaşmadan dolayı zarar gördüler. Hem ağaçların koruyacağız hem de çok güzel bir çevre düzenlemesi yapacağız burada” dedi.
Başkan Uysal yaklaşık 1 ay kadar önce başlatılan çalışmaların yakın zaman içerisinde tamamlanacağını ifade etti.

Etiketler:

kdz. ereğli , belediye , başkan , Hüseyin Uysal ,

Yorumlar

O plan hazırlanıyor… “Önümüzdeki yıl sonuç alacağız”

20 Kasım 2017 Pazartesi 19:14

O plan hazırlanıyor… “Önümüzdeki yıl sonuç alacağız”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirerek ilçenin Turizm Eylem Planını hazırlamak için çalışma başlattı.

Kdz.Ereğli Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısında, ilçenin turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi için çalışma başlattıklarını açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Turizm Eylem Planı çalışması için belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
Başkan Hüseyin Uysal, Belediye toplantı salonunda daire müdürleri ve başkan yardımcıları ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda, Turizm Eylem Planının hazırlanması için yol haritası belirledi.
Türkiye’nin dünyada en çok gezilen 6. Ülke konumunda olduğunu belirten Başkan Hüseyin Uysal, Kdz.Ereğli’nin iç ve dış turizmden hak ettiğini alabilmesi için ilçenin mutlaka bir eylem planı olması gerektiğini söyledi.
‘Alt yapıyı biz hazırlayacağız’ diyen Başkan Uysal; “İnanç Turizmi, Doğa ve Kültür Turizmi, Deniz Turizmi, Spor, Kültür, Sanat olmak üzere bir çok alanda Kdz.Ereğli’mizin var olan mevcutlarını ortaya çıkartarak bir yol haritası belirleyeceğiz. Bunun alt yapısını hazırladıktan sonra komisyonlar oluşturup bir sonraki adımda Kdz.Ereğli’de basın, tarihçi, yazar, ne kadar STK ve bu işe gönül verenler varsa, bir araya gelerek Turizm Eylem Planımızı ortaya çıkartmış olacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren sonuç almak istiyoruz” dedi.
Başkan Uysal, yapılması gereken çalışmalar hakkında görevlendirmelerde bulundu.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , turizm , eylem planı ,

Yorumlar