Mecliste kampüs yeri ve nöbet tartışması

5 Nisan 2018 Perşembe 13:26

Ereğli Haber

Mecliste kampüs yeri ve nöbet tartışması

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi meclisinin 2018 yılı Nisan ayı ikinci oturumunda eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu yere yapılacak olan Ereğli eğitim kampüsü tartışıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi’nin 2018 yılı Nisan ayı toplantısının ikinci oturumu AKM Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşma sırasında Ereğli Eğitim Kampüsü yeri ile ilgili olarak AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun projenin devam ettiğine yönelik açıklamasının doğru olduğunu söyledi. Uysal’ın sözlerine yanıt veren CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı ve CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı 2014 yılından bu yana farklı zamanlarda yapılan açıklamaların yer aldığı gazete kupürlerini göstererek, hangi açıklamanın doğru olduğunu sordu. Konuyu gündemde tutup Ereğli’nin eğitim kampüsü alanına sahip çıkmasını sağlayacaklarını savunan Ocakçı, AK Partili Meclis Üyesi Yusuf Kalay “Ateş yakıp her gün bir belediye meclis üyesi orada nöbet tutsun” şeklindeki önerisini desteklediğini açıkladı.
Bu öneriyi kabul etmediğini dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise askeri ve politik olarak çıkacak karara saygı duyulması gerektiğini hatırlattı.
İlçelerde üniversite kurulabildiğini belirten Uysal, Ereğli’nin Zonguldak’tan ayrılmadan kampüsleşmeye ve üniversiteleşmeye devam etmesi gerektiğini söyledi.
Tartışmalarında ardından 1960 darbe döneminde ismi 27 Mayıs konulan Bağlık Mahallesi’nde ki sokağın adı Şehit Kader Acar Caddesi olarak, Göktepe Mahallesi’nde ki Malatra sokağının ismide Küçük Yalı sokak olarak değiştirildi.
Gündemde bulunan diğer maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından meclis toplantısı sona erdi.

Yorumlar

Çareyi sandalyede buldular...

5 Nisan 2018 Perşembe 12:04

Çareyi sandalyede buldular...

Zonguldak'ta yolcu treninin teknik sebepten arıza vermesi nedeniyle aynı güzergahtan gelen başka bir yolcu treni perona yanaşamadı. Yolcular perondan yaklaşık 20 metre yol yürüdükten sonra ulaştıkları trene; sandalyenin üzerine basarak binebildi.

Olay saat 16.00 sıralarında Zonguldak Tren Garı'nda meydana geldi. Bir yolcu treni perona yaklaşık 20 metre uzaklıkta arızalandı. Bu sırada 16.15'te Zonguldak-Gökçebey seferini yapacak olan diğer bir yolcu treni ise aynı hatta olmaları sebebiyle perona yanaşamadı. Bunun üzerine peronda bekleyen yolcular, 20 metre mesafedeki trene yürüdüler. Perona yaklaşamayan trenin bulunduğu yere yürüyen yolcuların trenin merdivenlerinin yüksek olması üzerine istasyon görevlileri çareyi sandalye koyarak buldu. O anlar ise saniye saniye bir yolcu tarafından cep telefonuna kaydedildi. Yolcuların sandalye yardımıyla bindikleri tren, hareket saati gelince Zonguldak Tren Garı'ndan ayrıldı.
Öte yandan teknik sebepten dolayı arızalanan diğer yolcu treninin bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanarak faaliyete geçtiği öğrenildi.

Etiketler:

Zonguldak , Tren , sandalye , arıza ,

Yorumlar

Başkan Dermirtaş Gülüçlü kadınları Nevşehir'e gönderdi

5 Nisan 2018 Perşembe 11:49

Başkan Dermirtaş Gülüçlü kadınları Nevşehir'e gönderdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi bayanlara yönelik geleneksel hale getirdiği kültür gezileri kapsamında senenin ilk gezisini Nevşehir’e düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş her yıl bayanlara yönelik kültür gezisi kapsamında bu yılda Nevşehir’e gezi düzenledi. Daha önce 2 günlük Çanakkale, Bursa, İstanbul ve Konya’ya ziyaret gerçekleştiren bayanlar bu yıl Nevşehir’e gitti.
Kafile başkanlığını Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş'ın yaptığı kırk altı kişilik kafile dün akşam saatlerinde, Demirtaş tarafından Belediye düğün salonu önünden Nevşehir’e uğurlandı.
Düzenlenen gezide kadınlar başta Nevşehir olmak üzere Aksaray, Göreme, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Uçhisar Kalesini gezecek. Her yıl düzenli olarak bayanlara yönelik kültür gezisi yaptıklarını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bayanlardan gelen talepler üzerine gezi düzenlediklerini belirtti. Demirtaş konuşmasında, '' Belediye Başkanlığı olarak bizim görevimiz beldemizdeki insanların huzurlu ve mutlu olması, bunu da insanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek sağlayabiliriz. Beldemizin yeniden imarı ve çevre güzelleştirme çalışmaları yanında kültür ve sosyal faaliyetlerimizde devam etmektedir. Belediyemizin her sene geleneksel hale getirdiği kültür gezilerimiz görüldüğü gibi bu senede devam ediyor. Bu sene ilk gezimize hayırlısıyla Nevşehir gezisiyle başlıyoruz. Gezi süresince bayanlarımız Nevşehir, Göreme, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri Ve Üçhisar Kalesinin tarihi ve kültürel yerlerini gezecekler. Düzenlediğimiz bu kültür gezileriyle insanlarımızın, ülkemizin tarihi, dini kültürel mekânlarını ve doğal güzelliklerini tanıma ve görme fırsatı bulması, dolayısıyla hem onları hem de bizleri mutlu ediyor. Her sene düzenli olarak yaptığımız bu kültür gezilerimiz bu senede önümüzdeki senelerde de devam edecektir'' ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Nevşehir , kapadokya , Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş , Gülüçlü Kadınlar , Kültür Gezisi ,

Yorumlar

Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

4 Nisan 2018 Çarşamba 19:48

Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu için mahkeme tahliye kararı verdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve yaklaşık 1,5 yıldır tutuklu yargılanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu bu gün mahkeme karşısına çıktı. Yapılan duruşmada mahkeme heyeti mevcut deliller ve şüphelilerin kaçma durumunun bulunmadığına kanaat getirerek tutuksuz yargılanmalarına karar verdi. Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu'nun tahliye işlemleri yapılırken gece saatlerinde Ereğli'de olmaları bekleniyor.

Yorumlar

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

4 Nisan 2018 Çarşamba 16:17

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Kılıç Mahallesi’nde vatandaşlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıç Mahallesi Sakinleri Başkan Yılmaz’ı kahvaltıya davet ettiler. Sıcak samimi bir ortamda geçen kahvaltı buluşmasında belediyenin hizmetlerini anlatan Başkan Yılmaz, mahalle sakinlerinin yol sorununu yerinde inceleyerek sorunun çözümü için talimat verdi.
Mahallelinin yıllardır çözülmeyen yol sorununu çözeceğini belirten Yılmaz, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ve sevgisi karşısında ‘’Ne mutlu bana sizlere hizmet edebiliyor, sizlerin rızasını alabiliyorsam’ ’dedi. Mahalle sakinleri başkan Yılmaz’a kahvaltı davetlerine katıldığı ve uzun yıllardır çözülmeyen yol sorununun çözümü için girişimde bulunduğu için teşekkür ederek ‘’Mahalle olarak Her zaman yanınızdayız Allah yar ve yardımcın olsun. Çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Kozlu’nun yaşam kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kerim Yılmaz "Zamanımız elverdiğince vatandaşlarımızın arasında olarak, sorunları yerinde tespit ediyor ve gerekenin en kısa sürede yapılması için tüm ekiplerimizi seferber ediyoruz. Kılıç Mahallemizin sorununu öğrenir öğrenmez duruma el koyarak gerekli incelemeleri yaptık ve sorunlarının giderileceğini belirtik. Vatandaşlarımızın tüm sorunları bizim için bir emirdir. Halkımızın yaşam standardını yükseltmek adına hizmetlerimiz devam ediyor. Her şey halkımızın refahı içindir’’ dedi.

Yorumlar