Mecliste, encümen ve ihtisas komisyonu seçimleri yapıldı

7 Nisan 2021 Çarşamba 15:04

Mecliste, encümen ve ihtisas komisyonu seçimleri yapıldı

Kdz. Ereğli ilçe belediye meclisi nisan ayı toplantısında katip üyeliği, encümen üyeliği, başkan vekillikleri ile ihtisas komisyonlarına seçimler yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında toplanan belediye meclisinde 1 yıl süreyle görev yapacak katip üyeliği, encümen üyeliği, başkan vekillikleri ile ihtisas komisyonlarına seçimler yapıldı.
Gizli oy ile yapılan katip üyeliği seçimlerinde CHP grubundan Tarkan Atik ve Gökhan Günay bu göreve seçildi. Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Gönül Çelik, İkinci Başkan Vekilliğine Osman Yeniköy oy çokluğu ile seçildi.
Daha sonra Belediye Encümeni seçimleri yapıldı. CHP grubundan Yılmaz Partlak, Fikret Aydeniz ve Mehmet Akçakaya oy çokluğu ile bir yıllığına encümen üyeliğine seçildi. Mecliste ayrıca ihtisas komisyonları seçimleri gerçekleştirildi.
İmar Komisyonuna CHP grubundan Haluk Okur, Emrah Karaarslan, Erkan Mutlu, AK Parti grubundan Fuat Ulaş, Mustafa Kumaş;
Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP grubundan Baki Erdoğan, Sertan Kuzu, Çetin Günce, AK Parti grubundan Numan Korkmaz, Zafer Durmaz;
Hukuk İşleri Komisyonuna CHP grubundan Satılmış Yiğit, Cengiz Güneş, Yaşare Aydın, AK Parti grubundan Yüksel Başkan ve Ayhan Erol oy birliği ile seçildi.
Başkan Posbıyık, seçilen üyelere görevlerinde başarılar diledi.

Etiketler:

belediye , başkan , oy , başkan , birlik

Yorumlar

Kızılay'dan Ramazan ayı için çağrı

7 Nisan 2021 Çarşamba 13:42

Kızılay'dan Ramazan ayı için çağrı

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, "Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım" sloganıyla hayırseverlere çağrıda bulundu.

İnsani yardım hizmetinde en zor anlarda toplumun yanında olarak faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılayı yaklaşan Ramazan ayı ile ilgili hayırseverlerin desteklerini bekliyor. Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında da yardımları ulaştırma noktasında köprü olacakları ifade edildi. Yardımları hayırseverlerin katkı ve desteği ile Karadeniz Ereğli’nin ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını belirten Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, “Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım" diyerek şunları söyledi:

"Hilal hepimizin hilali, Kızılay hepimizin kızılayı. Yardımlarınızın hayırseverlerimize katkı ve desteği ile Karadeniz Ereğli’mizin geniş coğrafyasındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kızılay olarak bu sene elimizden gelen tüm desteği göstereceğiz. Veren elden, alan ele güvenli bir köprü olmaya çalışacağız."

Ramazan ayında  ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere gıda kolisi, zekat, fitre, fidye yardımları için hesap numaraları: 

Türk Kızılay Kdz Ereğli Şubesi - Ziraat Bankası 

TR 07 0001 0000 5100 0018 6873 62 

Başkan Ciğer, "Bu yardımlar için Türk Kızılay Kdz Ereğli Şube Başkanlığının adresi ve telefonundan bizlere ulaşabilirler. Unutmayalım ki bize ne kadar yardım gelirse biz de o kadar Ereğlili ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırırız." dedi.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi İletişim telefon: 0 (507) 351 80 80

Adres : Müftü Mahallesi Devrim Bulvarı No : 23/1

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kızılay , yaşar ciğer ,

Yorumlar

Başkan Posbıyık, 'beyaz sayfa' açıyor

7 Nisan 2021 Çarşamba 13:14

Başkan Posbıyık, 'beyaz sayfa' açıyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısında gündem dışı yaptığı konuşmada; "Ereğli’de güzel şeyler olacak, çok iyi bir noktaya doğru gidiyoruz. Siyasi partiler, sendika, Erdemir, sivil toplum örgütleri hep beraber iyi bir noktaya gitmeye başladığımızı özellikle bugün ifade etmek istedim." dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın başkanlığında bugün saat 10.30’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu'nda yapıldı. Mecliste gündem dışı bir konuşma yapan Belediye Başkanı Posbıyık,  "İnanıyorum Ereğli’de güzel şeyler olacak. Çünkü gelişmeler onu gösteriyor, taşlar yerine oturuyor. Erdemir ile görüşmelerimiz devam ediyor. Benim kanaatım eğer yanılmazsam iyi bir noktaya doğru gitmeye başladık. Erdemir ile de gayet iyi bir noktadayız. Sendika yönetim için düşüncülerimi az evvel söyledim; çok sıcak bakıyoruz, yeni seçilen yönetime destek veriyoruz. AK Parti grubuyla, kendi partimle ve İYİ Parti ile MHP ve Saadet Partisi ile hepsiyle yakın ilişkilerimiz var. Yani arzu ettiğimiz barış ortamına hızla gidiyoruz." dedi. 

"ÇOK HIZLI BİR BULAŞI VAR"

Pandemi süreciyle ilgili de konuşan Başkan Posbıyık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Covid olayı bütün Türkiye’yi ve dünyayı sardığı gibi Ereğli’yi de maalesef sardı. Çok hızlı bir bulaşı var. Bütün arkadaşlarımızın dikkat etmesi gerekiyor. Geçen gün meclis üyelerimize tekrar bir test yaptırdık, bazı arkadaşlarımız atlattılar. Geçmiş olsun diliyorum, hepsine sağlık diliyorum. Hepimizin çok dikkatli olması gerekir, zor bir zamandan geçiyoruz. Pandemi döneminin sıkıntılarını nasıl vatandaşlar çekiyorsa belediye olarak biz de sıkıntı çekiyoruz. Tabiki haklı olarak vatandaşlar su parası, emlak vergisi yatırmakta zorlanıyorlar, yatıramıyorlar. Eskiden suyu yatıramayan adamın suyunu keserdik, mecburen parasını yatırırdı. Ama pandemi döneminde böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Bu bakımdan bütçemiz devamlı zayıflama noktasına doğru gidiyor. Bu sadece bizim Ereğli’nin sorunu değil, Türkiye’nin sorunu, dünyanın sorunu. Hep beraber el ele verip bunları da aşacağımıza inanıyorum."

"EREĞLİ’DE TAŞLAR YERİNE OTURMAYA BAŞLADI"

"Ereğli’de taşlar yerine oturmaya başladı diye düşünüyorum. Gazeteciler Derneği kongresini yaptı, ziyarete geldiler sağ olsunlar biz de daha sonra iade-i ziyarete gideceğiz. Muhtarlar Derneğimiz kongresini yapıp ziyarete geldi biz de daha sonra kendilerine ziyarete gideceğiz. Türk Metal Sendikası kongresini yaptı, yeni bir arkadaşımız geldi Yakup bey ve yönetim kurulu üyeleri. Çok değerli arkadaşlar, çok memnun olduk. Yakup bey ve ekibi Erdemir işçisi tarafından son derece sevilen bir arkadaşımız. Başkan ve yönetimi aynı zamanda Ereğli’ye de büyük bir sevda ile bakan arkadaşımız. Bu anlamda biz çok memnun olduk."

"BUGÜN İTİBARİYLE SENDİKAYLA BİR BEYAZ SAYFA AÇIYORUM"

"Türk Metal Sendikası ile geçmişte bir takım problemlerimiz oldu. Ama bu problemler Türk Metal Sendikası ile değildi. Geçmiş yöneticilerle bir takım anlaşmazlığımız yüzündendi. Pevrul Kavlak benim en yakın dostlarımdan biriydi. Ama bir takım yanlış laflarla aramızı açtılar. Bana göre açılmadı, Pevrul beyi severim, takdir ederim. Türk Metal Sendikasının yetki almasında da çok büyük payım olduğunu herkes bilir. Geçmişte bir takım şeyler oldu ama ben geçmişle uğraşmak istemiyorum. Bugün itibariyle sendikayla bir beyaz sayfa açıyorum. Yeni yönetime belediye olarak her türlü desteği, yardımı vermeye hazır olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. İnanıyorum Ereğli’de güzel şeyler olacak. Çünkü gelişmeler onu gösteriyor, taşlar yerine oturuyor. Erdemir ile görüşmelerimiz devam ediyor. Benim kanaatim eğer yanılmazsam iyi bir noktaya doğru gitmeye başladık. Erdemir ile de gayet iyi bir noktadayız. Sendika yönetim için düşüncülerimi az evvel söyledim; çok sıcak bakıyoruz, yeni seçilen yönetime destek veriyoruz. AK Parti grubuyla, kendi partimle ve İYİ Parti ile MHP ve Saadet Partisi ile hepsiyle yakın ilişkilerimiz var. Yani arzu ettiğimiz barış ortamına hızla gidiyoruz. Bu hepimizin yararına olacak, Ereğli’nin menfaatlerinde olacağına inanıyorum. Hepimiz bu ortak noktada barışı sağlamamız için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım. Ereğli halkını seviyorsak, Ereğli’nin ihtiyaçlarının karşılanması için el ele vermek istiyoruz bu günden iyi bir fırsat çıkmaz. Çok iyi bir noktaya doğru gidiyoruz. Siyasi partiler, sendika, Erdemir, sivil toplum örgütleri hep beraber iyi bir noktaya gitmeye başladığımızı özellikle bugün ifade etmek istedim."

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , halil posbıyık

Yorumlar

Yeni yönetim belli oldu

6 Nisan 2021 Salı 17:29

Yeni yönetim belli oldu

Kdz. Ereğli Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulu yapıldı.

Kdz. Ereğli'de faaliyetini sürdüren Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneğinde yeni yönetim kurulu belli oldu.

Eski başkan Satılmış Kutucu'nun vefatı nedeni ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Cengiz Berber getirildi.  5 Nisan tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında yeni yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Yönetim kurulu başkanlığına: Adem Kabasakal, Yönetim kurulu başkan yardımcılığına: Ferhat Altunay getirilirken, Ercan Bostancı (Muhasip), Nurten Yılmaz (Sekreter)

Üyeler: Remzi Basan, İlyas Çakir, Cengiz Berber

Dernek yönetiminden yapılan açıklamada,

"Yeni yönetime başarılar dileriz. Göstermiş olduğunuz güvene teşekkür ederiz. Bu vesile ile merhum başkanımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz." denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , devrek , gökçebey ,

Yorumlar

Facianın yıl dönümünde acılar dinmedi

6 Nisan 2021 Salı 16:41

Facianın yıl dönümünde acılar dinmedi

Zonguldak'ın 2012 yılında Çaycuma ilçe girişine ulaşım sağlayan köprünün çökmesi sonucu 15 kişi sular altında kaldı. Aradan geçen 9 yıla rağmen 4 kişiye halen ulaşılamadı. Bu yıl düzenlenen anma töreninde hayatını kaybedenler anıldı.

6 Nisan 2012 günü Çaycuma ilçe girişinde bulunan 252 metrelik köprünün 48 metrelik bölümü bir anda çöktü. Bu sırada köprüde yürüyen 4 kişi ve bir minibüs köprüyle birlikte Filyos Irmağı’na düştü. Dönemin Belediye Başkanı Gülşen’in babası Kemal Gülşen’in yanı sıra ulaşılan 11 kişinin cenazesi ise defnedilirken aradan geçen 9 yıla rağmen kayıp 4 kişiye halen ulaşılamadı. 9 yıl geçmesine rağmen eski Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in yeğeni Sezgin Gülşen(21), Kadın Saraç(49), Tahir Özkara(66) ve Necati Azaklıoğlu’a (59) hala ulaşılamadı.

Olayın yaşandığı bölgede anma törenleri düzenlendi. Bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen törende Kur'an-ı Kerim okundu. Yapılan duaların ardından Filyos Nehri'ne karanfil bırakıldı.

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, "15 vatandaşımız vefat etti. Ben hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Tekrar Cenab'ı Allah'tan ülkemizin hiçbir yerinde böyle bir afetin yaşanmamasını diliyorum. Ölenlerin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun" diye konuştu. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da "Bugün yine Filyos Çayı'nın kenarında 2012 yılında yaşadığımız faciayı anmak üzere bir araya geldik. Dualar ettik. Yeryüzünde kazalar iki türlü oluyor. Görünür kazalar var. Görülmez kazalar var. Bu tür kazalar aslında görünür kazalar. Belediye başkanı olmanın yanında yıllarca mühendislik yapan insanım. Denizler akarsular, tabiat kuvvetleri onlarla iyi geçinmeyi gerektirir" dedi.

Eşi köprü faciasında kaybeden Vasfiye Örenbaş, "Benim eşim burada vefat etti. Cenazesi bulunmuştu. Bu gün tören oldu. Giden geri gelmiyor. Buradan her geçtiğimde o acıyı hissediyorum. Gece gündüz aklımdan çıkmıyor. Cenazesi çıkmayanlar var. Ağlayanlar var. Mezarı olmayanlar var" diye konuştu.

Facianın yaşandığı köprü ve ırmak drone ile havadan da görüntülendi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , çaycuma , köprü

Yorumlar