Maske üretimine Ereğli Gençlik Merkezi'de destek verdi!

9 Nisan 2020 Perşembe 16:26

Maske üretimine Ereğli Gençlik Merkezi'de destek verdi!

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından başlatılan siper maske üretimine Ereğli Gençlik Merkezi'de destek verdi.

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarını korona virüsten korumak amacıyla Sporcu Fabrikasında siper maske üretimi yapılmıştı. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Hamza Gök, gençlik liderleri ve gönüllü gençlerin yardımıyla ilk etapta 5 bin adet yapılan siper maskeler sağlık çalışanları teslim edildildi. 
Ardından Ereğli Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş yönetiminde Ereğli Gençlik Merkezi Sporcu Fabrikasında siper maske üretimine devam etti. Ereğli Gençlik Merkezi tarafından yapılan 20 adet maske Ereğli Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Siper maske üretiminin devam edeceği öğrenildi. 
Ereğli Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, ''Bizlerde Ereğli Gençlik Merkezi olarak Siper maske üretimine destek verdik. İlk etapta 20 siper maske yaptık. Yapılan maskeler Ereğli'de ki sağlık müdürlüğüne teslim edildi. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.Gün birlik günü. Evde kal Zonguldak, Evde Kal Ereğli. Bizler bu zorlu günlerde sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz''dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Gençlik Merkezi , spor , Serkan Keleş , maske üretimine destek

Yorumlar

Virüsten ölen madencinin son sözleri yürekleri dağladı!

9 Nisan 2020 Perşembe 14:50

Virüsten ölen madencinin son sözleri yürekleri dağladı!

Zonguldak'ta korona virüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 52 yaşındaki maden işçisi Kemal Soytürk'ün hayatını kaybetmeden önce arkadaşına "Evde kal" uyarısı yaptığı ortaya çıktı.

 Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü Asma İşletmesi'nde elektrik teknikeri olarak çalışan 52 yaşındaki Kemal Soytürk, bir süre önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Korona virüs tedavisi gördüğü öğrenilen Soytürk, bir süre sonra yaşamını yitirdi. 9 gündür yüksek ateşle hastanede tedavi gördüğünü bir arkadaşına anlatan Soytürk'ün ölmeden önce WhatsApp üzerinden yazıştığı arkadaşını "Evde kal" diye uyardığı ortaya çıktı. Soytürk'ün, "Ben ölüyorum. Konuşamıyorum artık" dediği arkadaşının, "Sık dişini. Geçecek bu zor günler. 10 gündür evden çıkmıyorum. Tansiyon, şeker, kolesterol hepsi var. Korunmak gerekiyor. Madencinin korunması çok zor" yanıtını verdiği öğrenildi. Bunun üzerine Soytürk'ün, "Eşim ve çocuklar evde karantinada. Buradan çıkış zor. Ciğer çürüdü iyice. 9 gündür yüksek ateşle yatıyorum. Aklın varsa çıkma. Dayanamazsın, çok ızdıraplı" diye cevap verdiği öğrenildi. 28 yıldır kurumda çalışan madencinin 2 çocuk babası olduğu ve ailesinin de aynı hastanede gözetim altında tutulduğu belirtildi. 

Yorumlar

Kulüp başkanı korona virüse yakalandı...

9 Nisan 2020 Perşembe 14:41

Kulüp başkanı korona virüse yakalandı...

Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla korona virüse yakalandığını açıkladı.

 Dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan korona virüs, Zonguldak'ta amatör küme kulüp başkanına da sıçradı. 1. Amatör Küme takımlarından Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, korona virüse yakalanarak evde karantina altına alındı. Evinde 1 haftadır ilaç tedavisine başlanan Kılıçoğlu'nun, birkaç gün içerisinde yeni yapılacak testin ardından salgını atlatıp atlatmadığı belli olacak. 
Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, "İkinci testim de maalesef pozitif. Ama seni eze eze yok edeceğim Kovid 19. Arkamda aslanlar gibi dostlarım ve ailem var. Bu süreçte arayan, mesaj yazan tüm dostlarımdan Allah razı olsun. Telefonuna bakamadıklarımdan özür dilerim. Malum mide bulantısı ve öksürük çok konuşturmuyor. Sağlıklı günlerde görüşmek üzere" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina , Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu , spor

Yorumlar

Karantina sonrası yürek ısıtan mektup!

9 Nisan 2020 Perşembe 14:35

Karantina sonrası yürek ısıtan mektup!

Ukrayna'dan Zonguldak'a gemi ile getirilen bir tır şoförü, 14 gün boyunca gözlem altında tutulduğu öğrenci yurdundan ayrılırken mektup bıraktı. Tır şoförünün bıraktığı mektubun yanındaki 50 lira da görevlilere duygu dolu anlar yaşattı.

 Çin'de baş gösteren yeni tip korona virüs salgını sebebiyle Türkiye'nin aldığı tedbirler doğrultusunda Ukrayna'da bulunan 120 tır şoförü kademeli olarak tırları ile birlikte yük gemisi aracılığıyla Zonguldak'a getirildi. İlk olarak 22 Mart 2020 günüZonguldak'a getirilen tır şoförleri minibüsler ile 14 günlük gözlem sürecini geçirecekleri Kozlu ilçesindeki KYK öğrenci yurduna yerleştirildi. Burada 14 günlük gözlem sürecini tamamlayan 49 tır şoförü geçen 5 Nisan pazar günü kaldıkları yurttan tahliye edildi. 

"50 lira ve duygulandıran mektup" 
Gözlem altında tutulan tır şoförlerinden birisi kaldığı süre boyunca odada kullandığı elektrik, buzdolabından yedikleri ve içtikleri karşılığında 50 lira bırakıp bir de mektup yazdı. Yalnızca imzasını attığı mektuba ismini yazmayan tır şoförünün mektubunu odayı dezenfekte ederken bulan görevliler ise duygu dolu anlar yaşadı. 
Mektupta, "22 Mart 2020 pazar günü Ukrayna'dan Zonguldak limanına geldim. Liman içerisinde polis, AFAD ve gönüllü Kızılay ekibi bekliyordu. Bizleri toplayıp kız öğrenci yurduna getirdiler. 14 gün korona virüs karantinasına aldılar. İstemeyerek de olsa odada bulunan dolapta su ısıtıcısı, çay, kahve, çerez ve buzdolabında bulunan yiyecekler vardı. Onları yedim ya da içtim. Hakkınızı helal edin" ifadelerine yer veren tır şoförü mektubun sonunda da şöyle teşekkür etti: "Gördüğümüz ilgiden dolayı öncelikle Zonguldak Valisine, polis, AFAD ve gönüllü Kızılay ekibine en içten kalbimle teşekkür ederim. Allah devletimize zeval vermesin. Bu musibetten İnşallah en yakın zamanda kurtuluruz." 

"Çok duygulandık" 
Yurtta temizlik görevi olarak çalıştıkların ifade eden görevliler ise mektubu bulduklarında çok duygulandıklarını ifade ettiler.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina

Yorumlar

Alaplı'da pozitif vaka sayısı yükseldi...

9 Nisan 2020 Perşembe 11:37

Alaplı'da pozitif vaka sayısı yükseldi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde korona virüs pozitif vaka sayısı 22'ye yükseldi. Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz ise vak'aların 10'un bir firmanın çalışanlarından oluştuğunu açıkladı. Fabrikada çalışan tüm işçilerin için evde izolasyon kararı alındığı öğrenildi.

 Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Covid-19 pozitif vak'a sayısının 1 kişi daha artarak 22'e yükseldiği, 7 hastanın hastanede, 15 hastanın ise tedavisine evinde devam edildiği bildirildi. Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Korona virüs (Covid-19) pozitif vak'a sayısının bugün yeni bir vak'a ile birlikte 22'e yükseldiğini, vak'alardan 10'unun fabrika çalışanlarından oluştuğunu bildirdi. Daha önce üretimine ara verilen fabrikanın, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla üretimine bir süre daha ara verilmesinin uygun görüldüğünü bildiren Kaymakam Vedat Yılmaz, açıklamasında şunları söyledi: 

"22 koronavirüs hastası vatandaşımızdan, 7'sinin hastanede tedavilerine devam edilirken, 15 hastamızın ise kontrolleri sonrasında evde izolasyon halinde tedavilerine devam edilmektedir. Vak'alarımızın 10'u sadece bir Fabrikan çalışanlar olduğu için, daha önce üretime ara verdiğimiz fabrika faaliyetlerini bir süre daha ara verilmesi konusunda İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararı aldık. Bu kararımız hem işçilerin ve ailelerinin, dolayısıyla halkın sağlığının korunması hem de fabrikadaki üretimin sürekliliği açısından alınmış olup, ayrıca fabrikada çalışan tüm işçilere evde izolasyon kararı aldık. Kendilerini telefonla aramak suretiyle, alınan bu kararı tebliğ etmeye başladık. Bu karardan farklı sonuçlar çıkarılmasın. Bu çalışanların hepsinde tespit edilmiş bir pozitif sonuç yok. Ancak, artan bu pozitif vak'alardan dolayı, önleyici bir tedbir olarak, temas olma ihtimalini göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldık. İlçemizdeki vak'aların genel durumu ya vak'anın olduğu ailenin yakın akrabaları yada aynı çalışma ortamında bulunan kişilerden oluşmaktadır. Ama birbiriyle bağı olmayıp da, pozitif çıkan vak'alar da var." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Covid-19 , alaplı , vaka sayısı

Yorumlar