Makam şoförleri Kdz. Ereğli’de bir araya geldi

13 Mayıs 2018 Pazar 19:56

Makam şoförleri Kdz. Ereğli’de bir araya geldi

Türkiye Makam Şoförleri Derneği Genel Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri derneğin Zonguldak il temsilciliği tarafından düzenlenen kahvaltıda yaklaşık 50 kadar makam şoförü ile bir araya geldi.

Türkiye Makam Şoförleri Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri derneğin Zonguldak İl Temsilcisi Cem Yaman’ın davetlisi olarak Kdz. Ereğli ilçesinde düzenlenen kahvaltıya katıldı. Bu sabah Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait Sahil Kafe’de gerçekleşen kahvaltıda Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kızılay Derneği Başkanı Yusuf Oktay, AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Fatih Çakır ve çok sayıda makam şoförü katıldı.
Kahvaltıda konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, makam şoförlerinin en güvenilir insanlar olduğunu belirterek taşıdıkları kişinin her türlü sırrına vakıf olup eşinden bile yakın olduklarını söyledi. Böyle bir derneğin kurulması ve makam şoförlerinin bir araya gelmesinin sevindirici olduğunu belirten Madenoğlu, dernek yöneticilerine başarılar diledi.
Türkiye Makam Şoförleri Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise konuşmasında makam şoförlerinin önemine değindi. Yılmaz konuşmasında “Amacımız makam şoförleri arkadaşlarımızın mesleklerini geliştirmeleri ve eğitimlerini artırmaları adına yardımcı olmak. Herkesin makam şoförü olamayacağını, makam şoförünün ayrıcalığını anlatmaya çalışıyoruz. Derneğimizin kurulması ve verdiği hizmetlerden herkeste çok menün kaldı” dedi. Yılmaz derneğe desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’na teşekkür etti.
Türkiye Makam Şoförleri Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Cem Yaman’da konuşmasında derneği daha iyi noktalara taşıyacaklarını belirterek desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti.
Dernek üyeleri protokolün ayrılmasının ardından kendi aralarında meslekte yaşanan sorunların aşılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yorumlar

Başkan Demirtaş anneleri eğlendirdi

13 Mayıs 2018 Pazar 19:52

Başkan Demirtaş anneleri eğlendirdi

Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ‘Anneler Günü’ nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada “Ana gibi yar, Gülüç gibi diyar olmaz” dedi.

Gülüç Belediyesi tarafından düğün salonunda düzenlenen Anneler Günü etkinliğine Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis Üyeleri Meclis Üyeleri Ahmet Yalçın, Abdurrahman Çevik, Mustafa Sarı, Çetin Demirci ve kadınlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi ışıl Demirtaş günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaparak, anneliğin önemine vurgu yaptı.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise konuşmasında 4 yıllık süre içerisinde yaptığı hizmetleri anlatarak, Gülüç’ün sadece Ereğli ve Zonguldak’ın değil Karadeniz’in parlayan yıldızı olacağını söyledi. Tüm annelerin anneler günü kutladığını belirten Demirtaş “Ana gibi yar, Gülüç gibi diyar olmaz” dedi. Etkinlikte konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş ise anneliğin kutsallığına vurgu yaptı. Bayan Demirtaş konuşmasında “Anneler bizim dünyada sahip olduğumuz en değerli varlıklardır. Karşılıksız tek sevgi annenin çocuğuna duyduğu sevgidir. Anneler kocaman kalplerine dünyaları sığdırır. Varlıkları ile bize güç veren toplumların temel taşlarıdır annelerimiz. Tüm annelerimizin anneler günü kutlayarak, sağlık ve mutluluk, hepinize şimdiden afiyet olsun ve iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından etkinlikte sahne alan yerel sanatçı Yağmur, söylediği şarkılarla kadınları saatlerce eğlendirdi. Etkinliğe katılan kadınlar Başkan Demirtaş’a kendileri için böyle güzel bir program düzenlediği için teşekkür etti.

Yorumlar

Yılın en iyi muhabir ödülü Vedat Kılıç’a...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 21:05

Yılın en iyi muhabir ödülü Vedat Kılıç’a...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Doğa Koleji tarafından 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Yılın En’leri Ödül Töreninde yılın en iyi haber muhabir ödülü İz Medya Prodüksiyon büyesinde bulunan Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli muhabiri Vedat Kılıç’a verildi.

Kdz. Ereğli Doğa Koleji tarafından 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Yılın En’leri Ödül Töreni’nde kültür, sanat ve spor dallarında dağıtılan ödüller sahiplerini buldu. Yılın en iyi haber muhabiri onur ödülüne ise İz Medya Prodüksiyon bünyesinde bulunan Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç layık görüldü.
Gazetecilik hayatında 22 yılını doldurduğunu söyleyen Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç, Doğa Kolejine teşekkür etti. Kılıç konuşmasında, “Gazetecilik mesleği emek ve fedakarlık isteyen bir iş. Ben de bu mesleğe 22 yılımı verdim. Mesleğin ilk günleri gibi hala daha içimde aynı heyecan var. Sevmeden yapılmayacak bir iş. Öncelikle Ereğli Doğa Koleji’ne beni bu ödüle layık gördükleri için teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. İz Medya Prodüksiyon’un birinci yılını ve Kdz. Ereğli Haber Gazetesinin 11. Yılını kutladığımız bugünde onur ödülünü almak ekibimiz için gurur kaynağı oldu” ifadelerine yer verdi.
Orçun Çataklı Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan Vekili Deniz Piyade Albay Murat Türken, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Prof. Dr. Soner Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, Doğa Okulları Akademik Direktörü Salih Zeki Akbay, Kdz.Ereğli Doğa Koleji’nin kurucu ortakları Ali Çataklı ve eşi Hülya Çataklı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum ve kuruluşların amirleri ve okul idarecileri katıldı.
Doğa Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Caner Özçep açılış konuşmasını yaptı. Çelep konuşmasında, “Bugüne kadar ortaya koydukları çalışmalarla okulumuz öğrencilerinin dikkatini çekmeyi başaran kişi, kurum ve kuruluşlara kurumumuz adına haklarını teslim ediyor ve şükranlarımızı ifade ediyoruz. Ereğli’mizde çok büyük kıymetler var her yıl bu değerlere Doğa Koleji kültür, sanat ve spor ödülleri çerçevesinde kurumumuz adına sevgimizi ve takdirimizi göstermeye çalışacağız.” dedi.
Kamu yöneticileri ödüllendirildi
Okul öğrencileri tarafından Müzik dinletileri ile renklendirilen törende, eğitime verdikleri katkılardan dolayı kamu yöneticileri olarak Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu’ya onur ödülleri, Doğa Koleji Genel Merkez Yöneticisi tarafından takdim edildi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ve ödül alan bazı konuşmacılar, Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için eğitim-öğretimim önemine dikkat çektiler ve Doğa Koleji Yönetiminden, Çataklı ailesinden, Okul Müdürü Caner Özçep’ten, okulun eğitim-öğretim faaliyetlerinden övgü ile bahsederek başarılar dilediler.

Etiketler:

Yılın enleri , Doğa Koleji , Vedat Kılıç , en iyi muhabir ,

Yorumlar
 • HaticeAk
  13 Mayıs 2018 Pazar 00:31

  Tebrikler başarınızın devamını dilerim Vedat Kılıç ve ekibi

Dergimizin Kapak Konusu ses getirdi...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 12:27

Ereğli Haber

Dergimizin Kapak Konusu ses getirdi...

İZ Medya Prodüksiyon bünyesinde yayın yapan İz Medya Dergisi'nin ikinci sayısında yer alan "Sosyal sorumsuz Erdemir" başlıklı haberimiz üzerine Çevre Bakanlığı harekete geçti. Çevre Bakanlığı'nın seyyar hava ölçüm cihazı hava kalitesini ölçmeye başladı.

İz Medya Dergisi'nin geçen ayki sayısının kapak konusu "Sosyal sorumsuz Erdemir" başlıklı analiz haberimiz ses getirdi. İz Medya Dergisi'nde yer alan haber sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçerek ilçedeki hava kalitesini ölçmeye başladı. Yetkililer yapılan haberi ve halktan gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçerek Kdz. Ereğli ilçesinde hava kalitesini ölçmeye başladı.

Bilindiği üzere Erdemir 2007 yılında özelleşmesinin ardından göreve gelen yönetim Ereğli ilçesine sırtını dönmüş ve hiç bir sosyal sorumluluğunu yeriğne getirmedi. Ereğli ilçesine ekonomik anlamda büyük darbeler vuran Erdemir yönetimi, bununlada yetinmedi zehrini sık sık şehre salmaya başladı. Ereğli Haber'in internet sitesi başta olmak üzere Erdemir'in hava kirlettiğine dair video ve fotoğraf görüntüleri ulusal basında da zaman zaman yer aldı.

Son olarak İz Medya Dergisi'nin tüm bakanlıklar ve resmi kurumlara ulaşmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ereğli halkının sağlığını dikkate alarak harekete geçti.

Hava ölçümleri sırasında Erdemir'in Ereğli ilçesine zehirli gazları salıp salmayacağı merak edilirken, vatandaşlar hava kalitesi ölçümlerinin tek noktada değil, farklı yerlerde yapılmasını talep etti.

Erdemir'den kaynaklı hava kalitesinin kötü çıkması durumunda Erdemir'e ağır cezaların yanı sıra ağır yaptırımlar bekliyor.

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  15 Mayıs 2018 Salı 21:55

  BETER OLSUNLAR

 • Ahmet
  13 Mayıs 2018 Pazar 20:25

  İnşallah ceza alır. Sürekli gürültü ve pis hava salıyor. Filtre kullanmıyor. Hele akşam 7 den sonra başlıyor gürültü.

 • selo67
  12 Mayıs 2018 Cumartesi 17:25

  teşekkürler İZ MEDYA

MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:47

Ereğli Haber

MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

Milliyetçi, Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Kdz. Ereğli'de merkez pazar yerini gezerek esnaflarla buluştu. MHP'de 1. sıra milletvekili adayı olması beklenen Hamdi Ayan halkın kendilerine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri öncülüğünde Ereğli ilçe merkezindeki pazaryerini gezdi. Burada hem köylü pazarı hemde diğer bölümlerdeki pazarcı esnafından destek isteyen MHP Milletvekili aday adayları gördükleri ilgiden memnun kaldı. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk vatandaşların milletvekili aday adaylarına tam not verdiğini, adaylıklar kesinleştiğinde ilginin ve desteğin dahada artacağından emin olduğunu vurguladı.

 Milletvekili aday adaylarından Hamdi Ayan ise konuşmasında “Halkımız bizlere büyük bir teveccüh gösteriyor. Bizlerde bu teveccühe layık olmaya çalışıyoruz. Bugün arkadaşlarımız Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve üyeleri ile birlikte pazaryeri esnafınızı gezdik. Halkımızın göstermiş ldfuğu ilgi ve alakadan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ereğli’ de ciddi bir ivme kazandığının göstergesidir. 24 Haziran seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi için güzel bir seçim olacaktır” dedi. ,

Yorumlar