Madenoğlu'ndan Bahçeşehir Koleji'ne ziyaret...

15 Eylül 2017 Cuma 13:27

Madenoğlu'ndan Bahçeşehir Koleji'ne ziyaret...

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli Kampüsünü ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu Bahçeşehir koleji Kdz. Ereğli Kampüsünü ziyaret etti.
Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli kurucusu Oğuz Karahan, Kampüs Müdürü Eda Ülkü ve müdür yardımcıları ile görüşen Kaymakam Madenoğlu Bahçeşehir kurumları hakkında bilgi aldı.
Kdz. Ereğli için büyük bir yatırım olduğunu ifade eden Kaymakam Madenoğlu, eğitime ve Ereğli’ye olan katkısından dolayı Bahçeşehir Koleji Kdz. Ereğli Kampüsü Kurucusu Oğuz Karahan ve Kampüs Müdürü Eda Ülkü ’ye teşekkür etti.

 

Etiketler:

kdz. ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu , Bahçeşehir koleji ,

Yorumlar

Esra Güner Hacıoğlu ilk kitabını çıkardı...

24 Ağustos 2017 Perşembe 18:49

Ereğli Haber

Esra Güner Hacıoğlu ilk kitabını çıkardı...

Bülent Ecevit Üniversitesi'nin 21. yayını olan ve TBMM önceki başkanlarından Köksal Toptan’ın yaşamını konu alan ‘Ağabey Köksal Toptan’ adlı kitap yayınlandı. Esra Güner Hacıoğlu tarafından kaleme alınan kitap, BEÜ Yayınlarından çıkan ilk nehir söyleşi örneği olma özelliğini de taşıyor.

BEÜ'nün bilim ve kültür ağırlıklı çalışmalar dışında bu kez farklı bir tür ve temada yayımladığı Ağabey Köksal Toptan adlı kitap ile Zonguldak’ın yetiştirdiği kişilerin yaşam öyküleri üzerinden şehrin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi geçmişine ışık tutan çalışmaları sürdüreceği belirtildi. Zonguldak’ta yetişen ve siyasetin en yüksek basamaklarında görev alan Köksal Toptan’ın yaşamını anlatan kitap, bu çalışmaların ilk örneği oldu.

BEÜ Yayınlarının nehir söyleşi türündeki ilk yayını Ağabey Köksal Toptan adlı kitap, okurları Rize’nin Camidağı köyünde dünyaya gözlerini açan bir çocuğun siyasetin en üst noktalarına uzanan yaşamı içerisinde yolculuğa çıkarıyor. Toptan, yaşamının Rize ve Zonguldak’ta geçen çocukluk yıllarında kurduğu hayallere doğru nasıl yönlendiğini, Zonguldak’ın eğitim, kültür ve siyaset yapısını, 1960’lı yılların başından itibaren yer aldığı Türkiye siyasetinde yaşadıklarını, en büyük hayali olan TBMM Başkanlığına seçilişini Esra Güner Hacıoğlu’nun sorularına verdiği cevaplarla anlatıyor.

Esra Güner Hacıoğlu, sekiz aylık yoğun bir çalışma sonunda yayına hazırladığı kitap hakkında şunları söyledi: “Bu kitapta TBMM Başkanı, Adalet Komisyonu Başkanı, Milli Eğitim, Kültür ve Devlet Bakanı, milletvekili Köksal Toptan’ın da ötesini anlatmaya gayret ettik. Köksal Toptan, Türkiye siyasetinin önemli markalarından biridir. Aynı zamanda bir eş, bir baba, bir dede, bir arkadaştır. Şiir ve edebiyat sevdası, eğitime ve öğretmenlere verdiği değer, çocuklara ve gençlere bakışı, çalışma arkadaşları ile sürdürdüğü sıcak diyalog; hepsinin ötesinde ise ailesine, eşine, çocuklarına ve torunlarına olan tutkusu ile bütünleşen bir devlet adamını anlatmaya çalıştık. Sayın Toptan, sorulara içtenlikle verdiği yanıtlarda gönül kırıklıklarını naifçe dile getirişi ve siyaset konusundaki öz eleştirileri ile beyefendi kimliğini kitaba yansıttı. Söyleşinin gerçekleştirilmesi ve kitaplaştırılması görevini bana veren Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve tüm yaşam öyküsünü, arşivindeki belgelerle birlikte paylaşan Sayın Köksal Toptan’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer BEÜ Yayınlarının 21. kitabına Köksal Toptan’ın yaşamını konu etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Zonguldak’ın sahip olduğu cevher, şehrin derin kültür yapısı içinden büyük başarılara imza atan isimlerin de yetişmesine kaynak oluşturmaktadır. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bu kaynaklardan beslenerek Zonguldak’ın bağrına yetişen insan hazinelerinin yaşam öykülerini kitaplaştırmak amacıyla yola çıktık. Ağabey adlı kitap, Bülent Ecevit Üniversitesinin ve Zonguldak’ın Sayın Köksal Toptan’a vefa duygularının bir ifadesidir. Bülent Ecevit Üniversitesi olarak öncelikle Sayın Köksal Toptan’a kitabın yayınlanmasını kabul ederek tüm bilgi ve belgelerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum. Ağabey Köksal Toptan kitabının, tarihe not düşen bir nehir söyleşi çalışması olduğuna inanıyorum. Söyleşileri gerçekleştirerek kitaplaştıran Esra Hacıoğlu’nu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yorumlar

Utku Koleji gururumuz oldu...

17 Ağustos 2017 Perşembe 19:42

Utku Koleji gururumuz oldu...

Utku Koleji Eğitim Kurumları 2016-2017 eğitim öğretim yılı üniversiteye yerleşen öğrenci sayılarıyla ilgili değerlendirme yapıldı.

Utku Koleji Eğitim Kurumları 2016-2017 eğitim öğretim yılı üniversiteye yerleşen öğrenci sayılarıyla ilgili değerlendirme yapıldı.
Utku Koleji Eğitim Kurumları'ndan yapılan açıklamaya göre öğrenci başarıları şöyle;

Yorumlar

İmam Hatip Ortaokulu yabancı dil ağırlıklı olacak…

16 Ağustos 2017 Çarşamba 15:13

Ereğli Haber

İmam Hatip Ortaokulu yabancı dil ağırlıklı olacak…

Kdz. Ereğli Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’na kayıtların devam ettiği bildirildi. Cumhuriyet Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerinin de eğitim-öğretim göreceği okul cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Üçler Sarıkaya’nın sorumluluğuna verilirken, bu yıl yabancı dil ağırlıklı eğitim yapılacağı öğrenildi.

Sarıkaya’nın TEOG başta olmak üzere, kültür, sanat, spor ve sosyal faaliyetleri ile her öğrencinin hayalindeki okul haline getirdiği Cumhuriyet Ortaokulu’nda ki başarıyı Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’na da taşıması bekleniyor.
Öte yandan Celalettin Öktem Ortaokulu binasının 2017-2018 eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için teknolojik donanım ve tefrişatı içinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yorumlar

Cumhuriyet Ortaokulu'nun Avrupa Projesi onaylandı

9 Ağustos 2017 Çarşamba 15:29

Ereğli Haber

Cumhuriyet Ortaokulu'nun Avrupa Projesi onaylandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu 2017 yılı Erasmus + Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Hareketliliği (KA101) faaliyetleri kapsamında “ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekalı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi kabul edildi.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu’nun 3 yıldır üzerinde çalıştığı “ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken ve üstün yetenekli öğrencilerin eğitimi projesi” ulusal ajans tarafından kabul edildi. Buna göre okulda görev yapan çeşitli branşlarda ki 10 öğretmen Kasım ayında İspanya’ya, Mayıs ayında da yine 10 öğretmen Finlandiya’ya giderek bu konuda çalışma yapan kurumları ziyaret edecek. Öğretmenler kendi okullarında yapılan programla orada yapılan programları yerinde göreceği ve eğitimde bu alanda mükemmeli yakalama çabası içerisinde olacakları ifade edildi. Kdz. Ereğli ilçesinde bir çok alanda başarı gösteren Cumhuriyet Ortaokulu’nun tek eksik yanı ise Avrupa birliği projelerinin olmamasıydı. Projenin kabul olması ile birlikte Cumhuriyet Ortaokulu’nda bu aşamada gerçekleşmiş olacak. “Her birey özeldir ve bu şekilde eğitilmelidir” bilinciyle hareket eden Cumhuriyet Ortaokulu, eğitimde kalitenin artmasını hedefliyor. Bu yıl personel hareketliliğinde ülke genelinde 113, Zonguldak ilinde ise sadece Cumhuriyet Ortaokulu’nun projesi kabul gördü.
Ülke genelinde 2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak, Ulusal Ajans’a sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı. Her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilen projelerden mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 113 proje teklifi (Ek-1) hibe desteği almaya hak kazandı. Cumhuriyet Ortaokulu’da ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekâlı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi ile kabul gördü.

Yorumlar