Madenoğlu köylere bekleniyor...

24 Ağustos 2017 Perşembe 14:02

Madenoğlu köylere bekleniyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı ve Toyfanlı köylerinde yolların aşırı derece de bozulması köylüleri çileden çıkardı.

Ormanlı köyünde uzun süredir bakımı yapılmayan yollar aşırı yağmurun yağmasıyla birlikte daha da bozuldu. Aynı durumdan şikâyet eden Toyfanlı köyü sakinleri de köy yollarının yapılmasını istedi. Gazetecilere şikâyetlerini bildiren Ormanlı ve Toyfanlı köyü sakinleri, “Bizim sorunlarımız hiç bitmeyecek, hizmet almak ya da hizmet sunmak bu kadar zor olmamalı. Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’na buradan sesleniyoruz. Kendisini sürekli ilçe merkezinde mahallelerde toplantı yaparken görüyoruz. Mahallelerle ilgilenen bir belediye başkanı var ama köylerle ilgilenecek bizim belediye başkanımız yok. Sayın kaymakamımızdan mahallelerden ziyade köylere ağırlık vermesini istiyoruz. Biz zor durumdayız. Güneşli havada toz duman, yağışlı havada dere olmuş yollarımız ve çocuk mezarı gibi çukur var. Ulaşılması güç olan bir yer değil burası, yeter artık, hangi çağda yaşıyoruz. Birileri bu sorunu ele almalı, yardım ve destek bekliyoruz” dedi.
Konuya ilgin görüştüğümüz Kdz. Ereğli Özel İdare yetkilileri ise Ormanlı ve Toyfanlı Köyü’nün yollarının tadilatının Kurban Bayramından sonra yapılacağını ifade etti.

Etiketler:

Ormanlı Köyü , Toyfanlı Köyü , Yollar , Kaymakam Nazım Madenoğlu ,

Yorumlar
  • Muhammet
    24 Ağustos 2017 Perşembe 14:20

    Sayin kaymakamimiz cok ilgli bir insan inaniyorumki en kisa surede gerekeni yapacaktir yeterki bu konu kendilerine iletilsin

Çaturoğlu ve Turpçu fena kapıştı...

23 Ağustos 2017 Çarşamba 21:37

Çaturoğlu ve Turpçu fena kapıştı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, bir araya geldikleri açılışta fena kapıştı.

Özel bir okulun açılışına katılan ve burada konuşma yapan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu "Bu FETÖ'nün sağı solu Ahmet'i Mehmet'i yok. Cumhurbaşkanının genel sekreteri de FETÖ'cü çıktı. CHP Genel Başkanının Başdanışmanıda FETÖ'cü çıkabiliyor. Her yerde FETÖ'cü çıkıyor. Her yerde var" diye konuştu. CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ise araya girerek "Beraber yürüdünüz. Beraber" diye seslendi.

Konuşmasına devam eden Çaturoğlu "Ama 25 Aralık tarihinden itibaren bunların ne menem olduğunu ne tehlikeli teşkilat olduğunu anladık. Can siper hane uğraşıyoruz. Ama bugün ne yazı ki bizi eleştirenler onlara sahip çıkıyor. İşin gerçeğini konuşmak lazım. Sahip çıkmayın. Hiç birimiz sahip çıkmayalım. hep beraber mücadele edelim. terör örgütlerinin amacı Türkiye'yi bölmek parçalamak. Dünyaya yem etmektir. Biz bu oyuna gelmeyelim. İktidarı muhalefeti ile birlikte hep beraber el ele olalım. Bizim içerdeki ve dışarıda ki tüm tehlikelere hep beraber karşı çıkalım. Bakın iki tane MİT TIR'ını Türkmenlere yardım götürürken yakalayıp dünyaya rezil edenler onun her şeyi söyleyenler, dün Amerika Birleşik Devletleri bin 300 TIR silahı PYD terör örgütüne teslim etti. Hiç birinin de sesi yok. Sesleniyorum. Dilinizi mi yuttunuz. Yoksa PYD terör örgütü değil mi? PKK terör örgütü değil mi? Ama korkarım PKK' yı terör örgütü saymıyorlar. Çünkü mecliste meclisin içerisinde PKK' nın uzantısı parti ile bizi eleştiren parti kafa kafaya verip bize engel oluyor. Vatandaşımız bunları da bilsin" dedi.

Bunun üzerine yeniden söze giren Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu 'Sayın vekil, OSLO' da kim oturdu' sorusuna ise Ak Paryi Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu "Bakın o işlere girersen o işlerin içinden çıkamazsın" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar
  • Rıfat yılmaz
    24 Ağustos 2017 Perşembe 12:56

    Şerafettin turpcu hiç de yalan söylemiyor beraber yürüttüğünüz siz Bu Yollarda Ey AKP şimdi utanmadan sıkılmadan Ak partililer CHP lilere atatürkçülere iftira atıyorlar onları fetöcülükle suçluyorlar asıl fetöcünün Allah'ı AKPdir

Çaturoğlu varageli inceledi...

23 Ağustos 2017 Çarşamba 20:46

Çaturoğlu varageli inceledi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve beraberindeki teşkilat mensupları ile birlikte Kandilli Beldesini ziyaret ettiler ve yaklaşık 100'e yakın belde sakini ile birlikte varagel (eğimli arazilerde vagonların çift yönlü taşındığı nakliyat yolu) bölgesinde incelemelerde bulundular.

Çaturoğlu, 1880'li yıllarda inşa edildiği tahmin edilen ve Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde, yaklaşık 150 metrelik tepeden sahildeki madene 130 yılı aşkın süre işçi ve malzeme nakli gerçekleştiren varagelin (raylı sistemin), yıllarca ülke ekonomisine sağladığı katkının turizme yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Varagelin turizme kazandırılması için Bakanlık düzeyinde de görüşmeler yapacaklarını anlatan Çaturoğlu, "Zonguldak Valiliği, TTK, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Amelebirliği ile görüşeceğiz. Varagel konusunu merkezi hükümet olarak neler yapabiliriz, yerel idare burada neler yapabilir, bu konularda çalışma yapıyoruz" dedi.

İl genelindeki maden ocaklarının yeniden ülke ekonomisine kazandırılması için Bakanlar Kurulu Kararının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylaması ile Zonguldak'ın teşvikli bölge ilan edildiğini anımsatan Çaturoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "TTK yeni bir süreç başlatıyor. Onunla ilgili çalışmalar var. Rödevans sistemi mi olur yoksa başka bir sistem mi olur üzerinde çalışılıyor. Buradaki ocaklar ekonomiye kazandırılacak. Bunu herkesten fazla istiyoruz. Buraların çalıştırılabilmesinin hukuki olarak önünü açtık." dedi.

Yorumlar

Aşırı yağış nedeniyle iş yerleri sular altında kaldı

23 Ağustos 2017 Çarşamba 14:45

Aşırı yağış nedeniyle iş yerleri sular altında kaldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün gece yağan aşırı yağış nedeniyle iş yerlerini su basan vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kdz. Ereğli’de dün gece yağan aşırı yağışlar sonrası bazı ve iş yerlerini su basarken, 4 otomobilde sular altında kaldı. Sular altında kalan otomobiller vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Sabah saatlerinde yağmur suları çekilirken iş yerleri zarar gören vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor.
İşlettiği düğün salonunun içerisi yağmur suları nedeniyle zarar gören Kadriye Özkara, her yağmurda aynı yeri su bastığını belirterek yetkililerin önlem almasını istedi.

Etiketler:

Aşırı yağış , işyeri , sular altında kaldı ,

Yorumlar

Uysal, sağanak yağış nedeniyle kriz masasını kendi yönetti

23 Ağustos 2017 Çarşamba 13:17

Uysal, sağanak yağış nedeniyle kriz masasını kendi yönetti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, dün akşam saatlerinde ilçe genelinde etkili olan sağanak yağış süresince oluşturulan kriz masasını bizzat yönetti. Meteorolojiden sabah saatlerinde alınan ilk bilgilere göre, ilçede metrekareye 100 kg yağış düştüğünü belirten Uysal, yağış süresince Potbaşı, Cumartesi Pazarı, Kepez ve çarşı merkezinde alan incelemelerinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde dün akşam yaşanan sağanak yağışlar nedeniyle Kriz Masası kurulurken, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da dün geceyi alanda geçirdi.
Ekiplerin kriz masasına gelen tüm ihbarları değerlendirdiğini söyleyen Başkan Uysal, her türlü ihbarı değerlendirdiklerini belirtti. Uysal konuşmasında, “Sabah saatlerinde Meteoroloji den aldığımız bilgiye göre ilçemizde 18:00-24:00 saatleri arasında metrekareye 100 kilogram yağış düştü. Bu ciddi bir rakam. Dün gece boyunca ekiplerimiz gelen her türlü ihbarları değerlendirdi. 2-3 noktada yaşanan sıkıntılara anında müdahale edildi. Çarşı merkezinde bir sorun yaşamadık. ”dedi.
KEPEZ’E KISA SÜREDE SU VERİLECEK
Başkan Uysal, dün akşamki sağanak yağışların 2, 3 noktada yaşanan sıkıntı ile atlatıldığını belirterek, gün içinde Delihakkı bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi ile akşam saatlerinde ilçe genelinde etkili olan sağanak yağış yüzünden, Delihakkı’da bulunan ırmağın taşması su kuyularımızda bulanıklığa neden olduğundan Kepez bölgesine dün gece itibari ile su pompalanamadığını söyledi. Uysal, “Dolayısı ile Kepez, Ören, Ömerli, Uzunçayır, Belen ve Belen Yeni Mahalle bölgesinde bu nedenle su kesintisi yaşıyoruz. Ekiplerimiz su kesintisini gidermek ve bölgeye yeniden su verebilmek için yoğun bir çalışma yürütmektedir” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar