Madenci Amasra’da kurban kesti

12 Nisan 2018 Perşembe 13:23

Madenci Amasra’da kurban kesti

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesinde çalışan maden işçileri yeni üretime açılan eksi 236-300 kodu 1. kartiye kalın damar ve eksi 236-300 kodu 2. kartiye tavan damarda açılan 2 üretim ayağında kazasız belasız üretim için kurban kesti.

24-08 işten çıkan işçiler ve 08-16 vardiyasında çalışan işçilerin katılımıyla yapılan törene, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Mali Sekreteri Adnan Tıska, Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir, GMİS Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve Yönetim Kurulu, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş katıldı.
Kazasız ve belasız üretim için ve maden şehitleri için okunan duaların ardından madenciler tarafından getirilen tekbirlerle kurban kesildi.

Yorumlar

21. Uluslararası Kömür Kongresi 2. günü

12 Nisan 2018 Perşembe 12:55

21. Uluslararası Kömür Kongresi 2. günü

Türkiye 21.Uluslararası Kömür Kongresi Zonguldak'ta 2. gün bilimsel ve teknik çalışmalarının sunulduğu ve tartışıldığı oturumlar ile devam ediyor.

11-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleştirilen Türkiye 21’inci Uluslararası Kömür Kongresinin 2. Günü sabah saatlerinde başladı. Kongreye TKİ Genel Müdürü Ömer Bayraktar ve farklı illerden gelen katılımcılar katıldı.
Zonguldak Maden Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen kongre ülkenin birçok bölgesinden gelen delegeler tarafından ilgi ile takip edildi. Oturumlarda enerjide dışa bağımlılığın arttığı son dönemlerde kömür varlığının etkin ve verimli şekilde üretilmesi, kömür madenciliğindeki teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar, planlama, hazırlık ve üretim aşamasında yaşanan sorunlar, öneriler tartışılıp görüşüldü.

Yorumlar

TÜİK yeni bölge müdürü görevine başladı

12 Nisan 2018 Perşembe 11:21

TÜİK yeni bölge müdürü görevine başladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik görevine başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik yeni görevine başladı. Memuriyet hayatına TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak başlayan ve 2006 yılından bu yana Türkiye İstatistik Kurumunda çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Ercan Çelik, Zonguldak Bölge Müdürü olarak görevine devam edecek.

Yorumlar

Haluk Levent, 1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak

12 Nisan 2018 Perşembe 10:29

Haluk Levent, 1 Mayıs'ı Zonguldak'ta kutlayacak

Ünlü Rock müziği sanatçısı Haluk Levent, 1 Mayıs'ta Zonguldak'ta olacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent, "1 Mayıs'ı Zonguldak'ta madenci ve aileleriyle birlikte kutlayacağız. Herkesi bekliyoruz" ifadelerine yer verdi. Öte yandan 2017 yılında gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarında ünlü sanatçı Edip Akbayram sahne almıştı.

Yorumlar

Kozlu heyeti Kastamonu'da temaslarda bulundu

12 Nisan 2018 Perşembe 10:27

Kozlu heyeti Kastamonu'da temaslarda bulundu

Zonguldak'ın Kozlu İlçe Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gören ve Kozlu Belediye Teknik Başkan Yardımcısı Mustafa Baykan ile İlbank Proje Yatırımlar Müdürü Aziz Kara ve İlbank Kastamonu Bölge Müdürü Sayın Ensar Aktaş’ı ziyaret ettiler.

Heyet Kozlu’da yapılacak olan Değirmenağzı içme suyu projesi ve Esenköy, Değirmenağzı ve Ilksu’da yapılacak paket arıtma sistemi projeleri için görüşme yaptı. Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz yaptığı açıklamada; "İlçe Başkanımız ve Başkan Yardımcımız ile İlçemizde yapılacak olan Değirmenağzı İçme suyu projesi ve Esenköy, Değirmenağzı ve Ilıksu’da yapılacak olan paket arıtma sistemi projeleri için Proje Müdürümüz Ensar Aktaş ve İlbank Kastamonu Bölge Müdürümüz Ensar Aktaş ile toplantı düzenleyerek projelerimiz için destek istedik. Proje Müdürümüz ve Bölge Müdürümüze desteklerinden ve Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim’’ dedi.
Temaslarına devam eden heyet daha sonra ile DSİ 23.Bölge Müdürü Hayrettin Baysal ile Kozlu Köyü’nde yapılması planlanan Su Barajı ve Kozlu Deresi Islah çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; "İlçemizin içme suyu problemini çözmek Ulutan Barajına bağımlı kalmamak için Kozlu Köy’de yapmayı planladığımız Su Barajı projesi ve Kozlu deresi ıslah çalışmaları için DSİ Bölge Müdürümüz Hayrettin Baysal ile görüş alışverişinde bulunduk. Bölge Müdürümüze desteklerinden ve Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim’’ dedi.

Yorumlar