MYO başarıdan başarıya imzalar atıyor

2 Mayıs 2018 Çarşamba 14:34

MYO başarıdan başarıya imzalar atıyor

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksek Okulu başarıdan başarıya imzalar atmaya devam ediyor.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devem eden Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı öğrencileri girdikleri yarışmada ön elemeden en iyi ikinci üniversite kupasını okullarına kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar. 27-29 Nisan tarihleri arasında İzmir’de Taşpakon tarafından düzenlenen 8 farklı ülkeden katılımın olduğu Türkiye Kupası Ön Elemeleri 1. İzmir Güzelbahçe Uluslararası Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasından Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ön elemeden en iyi ikinci üniversite kupasını alarak okullarına dönmenin sevincini yaşadılar. İş adamı Deniz Saraç ile Devrek Esnaf Kefalet İlçe Başkanı İsmet Akdemir’in de desteklerinin olduğu yarışmadan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden Samet Said Teke, Doğukan Yıldırım ve Berk Eren Öztürk “En İyi Meslek Yüksek Okulu Aşçılık En İyi MYO Pastacılık ve “En İyi Meslek Yüksek Okulu Şampiyon Aşçı” yarışma kategorilerinde büyük emekler sarf ederek, Taşpakon Türkiye Kupası Ön Elemeleri birinci İzmir Güzelbahçe Uluslararası Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonasını ikincilik ile tamamlayarak, önümüzdeki yıl Türkiye Kupasında yarışmaya hak kazandılar.

Yorumlar

Gülüçlü kadınlar el emeklerini görücüye çıkardı

25 Nisan 2018 Çarşamba 16:26

Ereğli Haber

Gülüçlü kadınlar el emeklerini görücüye çıkardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde düzenlenen kursa katılan kadınlar bir yıl boyunca yaptıkları el işlerini sergiledi.

Kdz. Ereğli Halk Eğitim Müdürlüğü ve Gülüç Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen biçki-nakış kursuna katılan 40 kadın bir yıllık el emeklerini Gülüç Belediyesi düğün salonunda düzenlenen sergi ile görücüye çıkardı.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, daire ve okul müdürleri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kadınların çeşitli el becerileri kazanmaları için düzenlenen kursa katılımın kendilerini sevindirdiğini söyledi.
Gülüç’te kadınlara yönelik açılan gerek kurslar gerekse etkinliklere Belediye olarak her türlü desteği verdiklerini anlatan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bundan sonrada desteklerinin süreceğini ifade etti. Yapılan konuşmalar sonrası protokol ve davetliler sergininin açılışını yaparak, kursiyerlerin yaptığı el emeği eserlerini inceledi.
Sergi sonunda Gülüç Belediyesi tarafından protokol üyeleri ve davetlileri çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorumlar

BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

25 Nisan 2018 Çarşamba 12:15

BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

BEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinden oluşan bir ekip, Dr.Öğr.Üyesi Eda Akbaş koordinatörlüğünde bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. "Geleceği Karartma" isimli proje ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların ihmalini ve istismarını önlemeye yönelik bir farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamda hazırlanan video, dev ekranda gösterime sunulurken proje ekibini oluşturan öğrenciler konuyla ilgili broşürler dağıtarak, özellikle ebeveynleri bilgilendirmeye yönelik çalışmalarda bulundu.

Yorumlar

Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

25 Nisan 2018 Çarşamba 10:36

Gülüç'te 23 Nisan coşkuyla kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne çocuklara devretti.

Gülüç’te 23 Nisan Bayramı kutlamaları Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Çelenk sunumun un ardından Gülüç Vesile Dikmen ve Üstün Nesil Koleji okullarında öğrenciler şiirler okuyup çeşitli gösteriler sundu. Gülüç Vesile Dikmen okulunda sabah gerçekleştirilen etkinlikler öğleden sonra ise Üstün Nesil Okulu’nda devam etti.
23 Nisan Bayramı nedeniyle Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş koltuğunu bir günlüğüne Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri Rümeysa Çakır, Elif Çetin, Mehmet Can ve Emir Yaman’a devretti. Okul Müdürü Sadrettin Anar’ın da yer aldığı etkinlikte çocuk başkanlar belediye birimlerine çeşitli talimatlar verdi. Başkan Demirtaş çocukların kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, 23 Nisan’ın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Çocuklar bizim için çok değerli. Onlar için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu bayram çocukların bayramıdır. Çocuklar gönüllerince eğlenmeli, kendilerine ait bayramı istedikleri gibi kutlamalılar. Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması yönünden önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum'' dedi.
Çocuk başkanlar kendileri için Gülüç’te birçok oyun ve spor alanı oluşturan Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Çocukların en mutlu gününde açıldı

23 Nisan 2018 Pazartesi 18:10

Çocukların en mutlu gününde açıldı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. Kdz. Ereğli’de 1987 yılından itibaren eğitime yatırım yapan hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin yaptırmış olduğu Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu düzenlenen törenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümünde açıldı.

Törene, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Hayırseverler Nurdan Oğuz ve Ahmet Orhan Oğuz, Okul Müdürü Vedat Açıkalın, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, minik öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile başlayan törende açılış konuşmasını Okul Müdürü Vedat Açıkalın yaptı. Ardından konuşma yapan, Hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti, en büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Oğuz konuşmasında, “Bugün hepimiz için anlamlı bir gün, bütün dünyaya meydan okuduğumuz ve tutsaklık zincirini kırdığımız günün 98. Yılını, büyük bir ulusun mutlu çocukları olarak kutluyoruz. Bağımsızlığa bayrak açışımızın ilk adımı olan bu bayram hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımız için yaptırdığımız okulumuzu onlara armağan etmenin mutluluğunu ve coşkusunu sizlerle yaşıyoruz. Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bu prensiple 31 yıl önce başlayan eğitim sevdamız halen devam etmektedir. İstedik ki okullarımızda çocuklarımız iyi eğitim alsınlar. Başarılı olsunlar. Vatanımıza ve milletimize faydalı olsunlar. Çünkü bu ülkenin geleceği yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızdır. Mutlu çocuk iyi vatandaştır anlayışıyla, bugün den geleceğe kurduğumuz köprülerle, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Şuanda yüreğimizdeki huzur, gözlerimizde ki ışıltılarla bu ilim ve irfan yuvasını yarının büyüklerinin evi kılmaktan gurur duyuyoruz. Aydınlık dolu nice yarınlara hep birlikte ulaşmak temennisiyle okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, eğitimin vazgeçilmez hizmet olduğunu söyledi. Korkmaz, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en değerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan herkesi saygıyla selamlıyorum. Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan, bilim, kültür ordusudur” sözüyle başlamak istiyorum. Milli eğitim programımızın ve politikamızın temel taşı cahilliğin yok edilmesidir. Büyük davamız en uygar ve en üst kalkınmışlık seviyesine ulaşmaktır. Bu büyük Türk milletinin dinamik ülküsüdür. Okulumuzun yapımında emeği geçen değerli hayırseverlerimiz Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a milli eğitim camiası olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunar, Türk eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Milletvekili Faruk Çaturoğlu ’da birer konuşma yaparak okulun hayırlı olması temennisinde bulunarak, hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’a katkılarından dolayı teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından tören, plaket takdimi, okulun açılış kurdelesinin kesimi ve okulun gezilmesiyle son buldu.

Etiketler:

Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlokulu , Tören , açılış ,

Yorumlar