MÜSİAD Sidney Başkanı Kdz. Ereğli’ye geldi

18 Eylül 2019 Çarşamba 16:25

MÜSİAD Sidney Başkanı Kdz. Ereğli’ye geldi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sidney Başkanı Hasan Gençtürk, Kdz. Ereğli MÜSİAD Şubesi’ni ziyaret etti.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Türkiye’ye gelen Avustralya Sidney Kenti MÜSİAD Başkanı Hasan Gençtürk, Kdz. Ereğli’ye ziyaret gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli MÜSİAD Şubesi’ni ziyaret eden Gençtürk burada Başkan Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılandı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, iki MÜSİAD Başkanı karşılıklı ticari birliktelikler noktasında yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi. Kdz. Ereğli MÜSİAD Başkanı Abdülkadir Çınar ile MÜSİAD Sidney Başkanı Hasan Gençtürk ziyaret anısına birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

Görenleri şaşırtıyor

18 Eylül 2019 Çarşamba 13:51

Görenleri şaşırtıyor

Zonguldak'ta bir köpek ile kedilerin sevgisi görenleri şaşkına çeviriyor.

 Zonguldak Merkez'de bir balık restoranına her gün düzenli olarak gelen kediler ve köpek, balıkçıların verdiği balıkları yiyerek karınlarını doyuruyor. Köpek ve kedilerin yemek sırasında birbirleri ile uyum içinde olması ve sevgisi gözlerden kaçmıyor. Köpek, kedileri diğer köpeklerden de koruyor. 40 yıldır balıkçılık yapan Ali Bora Amasralı, ''Anne kedi, yavrularını ve Memati ismini verdiğimiz köpeği her gün düzenli olarak balıkla besliyoruz. Hayvanları sevmeyen insanları sevmez. Bizim bu işletmede en önem verdiğimiz şey de dostluktur. En büyük örneği de köpek ve kediler. Memati ismini verdiğimiz köpek, anne kedi ve yavrularını diğer köpeklerden koruyarak bazen onlar için bile yemeği paylaşıyor. Bu da bunun en büyük örneğidir. Müşterilerimiz bile köpek ve kedilerin birbirleri ile uyumuna şaşırıyor. Normalde kedi ve köpekler geçinemez ama bunlar bildiğin abi kardeş gibiler. Elimizden geldiğince hayvanları beslemeye devam edeceğiz'' dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak kedi , köpek

Yorumlar

TGF Yönetim Kurulu toplantısını yaptı

17 Eylül 2019 Salı 17:18

TGF Yönetim Kurulu toplantısını yaptı

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Sivas Kongresi'nin 100. yılı kapsamında TGF'nin Sivas'ta düzenlediği 59. Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendirdi. Akbıyık, yerel basının geleceği konusunda çalışmalar yapıldığını ve yol haritasının çizildiğini aktardı.


Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Derya Akbıyık, Sivas Kongresi'nin 100.yılı kapsamında Sivas'ta 13-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) 59.Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendirdi. Derya Akbıyık, Basın Vakfı Başkan başkan vekilliği görevine getirildi. Derya Akbıyık ayrıca Ankara'da Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun yönetim kurulu toplantısına katıldı.
Ankara ve Sivas ziyaretlerini degerlendiren Derya Akbıyık şunları söyledi: ''Önce Ankara sonra Sivas seyahatlerimiz oldu. Türkiye Gazeteciler Federasyonun 12 Eylül'de önce Ankara'da Türkiye Gazeteciler Federasyonun Yönetim Kurulu toplantısını yaptık. Burada yerel basının geleceği konulu çalışmalar yapıldı yol haritası çizildi. Ankara, Eskişehir Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Kocaeli, Gebze Sakarya Cemiyet başkanlarıyla Sivas'a birlikte geçtik. Sivas'ta Türkiye Gazeteciler federasyonu 59. Başkanlar Konseyi toplantısı yapıldı. 13-15 Eylül 2019 arasında gerçekleşti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve il başkanları Sivas'ta misafir edildik. Sivas Gazeteciler Cemiyeti başkanı bize ve yönetimi ev sahipliği yaptı, 70'e yakın cemiyet başkanı 138 gazeteci Türkiye'nin çeşitli illerinden katıldı. Hem Sivas'ın 100 yıllık kongresinın yıldönümünde Sivas'ta olmamız böylesine çok önemli ve güzel bir şehir orada olmamız önemliydi. Sivas Valisi, Sivas Belediye Başkanı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Sivas Ticaret Sanayi Odası ve çeşitli kuruluşlarda bizlere gerçekten çok yakından ilgilendiler ev sahipliği yaptılar. Burada TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca yerel basınla ilgili birçok mesaj verdi.İlan gelirlerimizin azalması, yatırımların durması yerel gazeteleri zor durumda bıraktı. Bunların aşması için çeşitli illerin görüşleri alındı. Sonuç bildirgesinde bugünlerde açıklanacak onu da duyurusunu yapacağız .Sivas'ta 2 gün boyunca önemli yerleri gezdik ve gördük. Merkezdeki Ulu Önder Atatürk'ün kaldığı kongre yaptığı konut evine kadar her yeri gezdik" dedi.
Başkan Akbıyık ayrıca Milli Mücadelede Sivas 108 gün isimli kitabın da kendilerine hediye edildiğini aktardı. 30 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Film Festivali'nin sunumuna ve 5 Ekim'de ki gala gecesine katılmak üzere Makedonya'ya gideceğini aktaran Akbıyık sözlerini şekilde devam etti: ''Bu ayın sonunda Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nda bir görevimiz var bu ayın sonunda oraya gideceğiz. Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nun Türk dünyası belgesel film festivali sunumu Makedonya Üsküp kentinde yapılacak."

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ZGC

Yorumlar

Tüm Ereğli halkı bu konferansa davetli

17 Eylül 2019 Salı 16:01

Tüm Ereğli halkı bu konferansa davetli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı tarafından “Aile İçi İletişim” konferansı düzenleniyor.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından 18 Eylül 2019 Çarşamba günü, saat 19.30 ve 19 Eylül 2019 Perşembe günü saat 20.00’de, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde “Aile İçi İletişim” konferansı gerçekleştirilecek. Konferansta Eğitimci- Yazar Alişan Kapaklıkaya katılımcıları aile içi iletişim konusunda bilgilendirecek.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu düzenledikleri konferansa tüm Ereğli halkını davet etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Aile İçi İletişim , konferans

Yorumlar

Başkan Demirtaş, aşure etkinliği düzenledi

17 Eylül 2019 Salı 15:51

Başkan Demirtaş, aşure etkinliği düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Aşure günü programı düzenledi.

 

Gülüç Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen Aşure günü etkinliği akşam namazının ardından Kuran-ı kerim okunmasıyla başladı. Düzenlenen etkinliğe AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve vatandaşlar katıldı.

Tüm İslam âleminin Aşure gününü tebrik eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Demirtaş açıklamasında, “Aşure Günü’nün İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayete vesile olmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, ülkemizde ve dünyada devam eden üzücü olayların, acı ve göz yaşının son bulmasını, savaş ve şiddetin yerini huzur ve barışın almasını, yüreklerimizdeki imanı ve topraklarımızdaki imanı güçlendirmesini temenni ederim. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Aşure gününü kutlar gerçekleştirdiğimiz  Aşure gününe katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç

Yorumlar