MHP'lilere laf söylenmsi İyi Partyi'yi karıştırdı...

11 Mart 2018 Pazar 21:26

MHP'lilere laf söylenmsi İyi Partyi'yi karıştırdı...

İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi’nde, kadın bir partilinin ülkücülere hakaret etmesi üzerine Ereğli Ülkü Ocakları eski başkanı Sertan Kuzu duruma tepki gösterdi. Kuzu, Genel Başkanlarının da MHP'den geldiğini belirterek kimsenin ülkücülere hakaret edemeyeceğini söyledi.

İyi Parti Zonguldak İl Kongresi'nde mevcut Başkan Ragıp Bayraktar'ın konuşma yapacağı esnada tartışma çıktı. Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları eski Başkanı Sertan Kuzu "Bu partide kimse ülkücülere laf edemez. Bu parti bizim emeklerimiz ile kuruldu. Hakaret edemezsiniz" dedikten sonra mevcut başkanın konuşma yaptığı kürsüye giderek, "Bende konuşacağım" diyerek kürsüyü işgal etti. Kuzu'nun ekibininde kürsüye yürümesi üzerine diğer partililerle arbede yaşandı. Bazı partililerin bir birlerine vurdukları ifade edilirken, kongreye 10dakika ara verildi.

Aranın ardından kendisine söz verilen Kuzu, kimsenin ülkücülere laf söyleytemeceğini vurguladı. Partide ayak oyunları oynandığını anlatan Kuzu "Bende MHP'den geldim. Ülkü ocaklarından geldim. Ülkü ocakları genel merkezinde görev yaptım. Anti demokratik nedenlerden dolayı yeni parti kurmaya mecbur bıraktılar. Biz bu şartlarda buraya gelmişken, buraya çıkan arkadaşlarımızın yada salondaki diğer arkadaşlarımızın bizim mücadelemize gölge düşürmeye hakları yoktur. Siz de burada o partiden bu partiden diye ayrım yaparsanız bu partinin mücadelesine gölge düşürürsünüz." dedi.

Kuzu'nun konuşmasının ardından diğer adaylar sözl aldı.

Kongre sonunda Ragıp Bayraktar yeniden il başkanlığına seçildi.

Yorumlar

Bütün şehir yasasıyla ilgili flaş gelişme...

19 Şubat 2018 Pazartesi 15:25

Ereğli Haber

Bütün şehir yasasıyla ilgili flaş gelişme...

30 büyükşehrin dışında kalan 51 ilin, bütünşehir kapsamına alınmasını içeren çalışmalar son aşamaya geldi. 51 il için büyük bir öneme sahip olan yeni düzenlemede kritik değişikliler yer alacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, yapılan çalışmayı ve getirilecek değişiklikleri Perşembe günü yapacağı basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti kurmaylarına verdiği ‘nüfus sınırı şartı olmadan 30 büyükşehrin dışında kalan 51 ilin ‘bütünşehir’ sayılmasına yönelik çalışma yapılması’ talimatının ardından yapılan hazırlıklar son aşamaya geldi. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde 51 il bütünşehir kapsamına alınacak ve mülki sınırlarına geçecek. Yani o il belediyesinin sınırları mülki il sınırları ile aynı olacak. İlin belediye başkanı mülki sınırın tamamından sorumlu olacak.

ÇALIŞMANIN DETAYLARI PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANACAK
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 22 Şubat Perşembe günü düzenleyeceği basın toplantısı ile 51 ilin bütünşehir olmasını içeren çalışma kapsamında basın mensuplarına detaylı bir açıklama yapacak.

51 İL BELEDİYESİNİ VE BELEDİYE BAŞKANLARINI İLGİLENDİREN ÖNEMLİ MADDELER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya’nın yapacağı açıklamada, en önemli detayların başında 51 il belediyesinin bütünşehir yasası ile mülki sınırlar içinde hizmet vermesi ve belediye başkanları ile ilgili değişiklikler kamuoyuna anlatılacak.
Ayrıca hazırlanan taslakta, yerel yönetimlerin ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne uyumunu’ içerecek bazı yeni adımlar da atılacağı belirtildi.

 

Yorumlar

Çaturoğlu mülkiyet sorununu görüştü

8 Şubat 2018 Perşembe 14:07

Ereğli Haber

Çaturoğlu mülkiyet sorununu görüştü

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Ankara’da temaslarda bulundu.

Çaturoğlu, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ile mülkiyet konusunun çözümü noktasında karşılaşılan problemleri görüştüklerini ifade etti. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Milletvekili Özcan Ulupınar, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile birlikte Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret ederek Zonguldak'ın havza-i fehmiye kanunundan kaynaklanan mülkiyet konusunun çözümü noktasında karşılaşılan problemleri ve problemlerin ortadan kaldırılması ile Kilimli hükümet konağının arsa takası konusunu görüştüklerini belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Milletvekilimiz Özcan Ulupınar, İl Başkanımız Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile birlikte Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret ettik. Ziyaretimizde Zonguldak ilimizin havzai fahmiye kanunundan kaynaklanan mülkiyet konusunun çözümü noktasında karşılaşılan problemleri ve problemlerin ortadan kaldırılması ile Kilimli İlçemizin hükümet konağı arsa takası konusunu görüştük. Genel Müdür Sn. Büyükuzun, problemlerin çözümü noktasında ilgileneceklerini belirttiler.”

Yorumlar

BBP 25. Kuruluş yıldönümünü kutladı

6 Şubat 2018 Salı 19:46

BBP 25. Kuruluş yıldönümünü kutladı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisine 25 yıl içerisinde emeği geçenlere takdir belgesi verdi. BBP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda belgelerini alan BBP’liler partilerini daha iyi yerlere taşımak için çalışacaklarını söyledi.

Ereğli Haber- Büyük Birlik Partisi Söğüt özünde siyasi karar kurultayıyla yola çıkışının 25. Kuruluş yılı Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde coşkuyla kutlandı.
BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik bu kutlu davanın bir neferi olmaktan onur duyduğunu belirterek, ömrü vefa ettiği sürece Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizdiği yolda yürüyeceklerini ifade etti. Çelik partilerinin 25. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle tüm il ve ilçelerde kutlamalar yapıldığını hatırlatarak “Genel merkezimizde bu şöleni yoğun katılımlı bir geceyle Ankara'da partililerimizle bir araya gelerek muhteşem müzikli ve güzel bir seminerle taçlandırdı. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici bey partimize 25 yıl içinde hizmeti geçen tüm gönüldaşlarımızı ve yiğit Alperenleri taktir belgesi vererek onure etmiştir. Bizlerde Kdz. Ereğli Büyük Birlik Partisi teşkilatı olarak Sayın Genel Başkanımızı tebrik ediyoruz. 2019'da yapılacak tüm seçimlerde daha güçlü çıkmak için azimle çalışıp Büyük Birlik Partisini daha güzel yerlere gelebilmesi için gayret göstereceğiz” dedi.
Genel Başkan Destici’nin tarafından gönderilen takdir belgeleri partililere Taner Yıldırım ve Ereğli ilçe Başkanı Turabi Çelik tarafından verildi. Partililer daha sonra toplu fotoğraf çektirip 25. Kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Yorumlar

Uysal MHP'de... 'O konu kapanmıştır'

13 Ocak 2018 Cumartesi 11:29

Ereğli Haber

Uysal MHP'de... 'O konu kapanmıştır'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ü parti binasında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatını ziyaret ederek Başkan Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
Ziyaretin geciktiğini dile getiren Uysal, önümüzdeki süreçte daha sık bir araya geleceklerini söyledi. Uysal ziyaret sırasında MHP Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk’ün kendisine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine bu konuyu kendisi ile görüştüklerini ve aralarında hiçbir sorun olmadığını belirterek, bu konuyu gündeme getirenlerin art niyet taşıdığını söyledi.

Ülkede bu gün en fazla diyaloğa ihtiyaç duyulduğunu belirten Uysal, “Rahman Başkanı daha önceden iyi tanımıyordum. Şimdi artık tanıyorum ve kendisini seviyorum. Böyle bir olayın çıkması ikimizin de arzu ettiği bir durum değildi. Ben burada başkanıma teşekkür ediyorum. O gün beni aradı ve yaklaşık 15 dakika gayet nezaket kuralları içerisinde bu konuyu görüştük. Farkında olmadan dilimiz sürçebilir yada kelimemizi yanlışta kullanabiliriz. Önemli olan samimi olabilmek. Siyasette diyaloğa açık olmamız gerekir. Bu konu artık bitti. Bu konuyu bu günden sonra soran insan, tekrar soran insan kaşımaya çalışıyordur. Allah’a şükür sağlığım yerinde.” dedi.


Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a MHP’yi ziyaretinden dolayı teşekkür eden MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, duyduğu memnuniyeti ifade etti. Demirtürk, gazetecilerin Başkan Hüseyin Uysal’a yönelik kendisine ‘Hüseyin’ diye hitap ettiğine yönelik sorusunu da yanıtlayan Demirtürk “Siz gazeteciler iki siyasiyi birbirine verme adına belki olumlu yada olumsuz şeyler söyleyebiliyorsunuz. 2014 seçimlerinde biz taraftık, başkanımda taraftı. Benim söylediğim şuydu; ben 30 yıldır Ereğli’de esnaflık yapıyorum, 20 yıldır da esnaf temsilciliği yapıyorum. Kime nasıl hitap etmem gerektiğini de bilirim. Belediye başkanımızın kişiliğine olumsuz bir şey söyleyecek bir kişi değilim. Ereğli Belediye Başkanına ben neden ‘Hüseyin’ diye hitap edeyim? Bir kere benim kişiliğime yakışan bir durum değil. Bizden yaş itibariyle ufakta olsa, büyükte olsa seçilmiş belediye başkanımızdır. Kaymakamın olmadığı yerde Ereğli’nin mülki amiridir. Söylem şuydu, bu meseleyi de kapatmış olalım; 2014 seçimlerinden önce esnaf ‘Halil’den kurtulacağız’ diyorlardı. Şimdide diyorlar ki sokakta kendisine dost görünenler ‘Halil’i gönderdik, Hüseyin’i de göndereceğiz.’ Bu benim kendi söylemim değil. Ereğli Belediye Başkanını küçük düşürecek kelimeler bana yakışacak kelimeler değil. Ben belediye başkanımızı telefonla aradım. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ettiğimizi, eleştiri anlamında da şunu söylemiştim; Ereğli’nin yolları daraltılıyor derken, bunu Ereğli Belediye Başkanı daraltmıyor. Ereğli genel manada daraltılıyor. Biz Ankara’ya gittiğimizde dosyalar veriliyor, kenara koyuluyor. Buda siyaseten görülüyor. AK Parti ile bir diyalog içerisindeyiz. Genel Başkanımızda diyalog içerisinde. Ben şimdi bildiğim doğruyu söylemeyecek miyim? Ereğli göç veriyorsa, Ereğli’den insanlar gurbete gidiyorsa bu benim sorunum. Ben bunu söyleyeceğim. Bu belediye başkanımıza ait bir hadise değil. Bu genel manada Zonguldak’a has bir hadise. Başkanımı aradım, o an söylenmiş bir şeydir. Konu kapanmıştır. ‘Biz seni zaten kişilik olarak seviyoruz’ dedi o gün konu bitti” dedi.


Yapılan açıklamaların ardından Belediye Başkan Hüseyin Uysal, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri ile yaklaşık 1 saat basına kapalı olarak görüştü.

Yorumlar