MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:47

Ereğli Haber

MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

Milliyetçi, Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Kdz. Ereğli'de merkez pazar yerini gezerek esnaflarla buluştu. MHP'de 1. sıra milletvekili adayı olması beklenen Hamdi Ayan halkın kendilerine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri öncülüğünde Ereğli ilçe merkezindeki pazaryerini gezdi. Burada hem köylü pazarı hemde diğer bölümlerdeki pazarcı esnafından destek isteyen MHP Milletvekili aday adayları gördükleri ilgiden memnun kaldı. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk vatandaşların milletvekili aday adaylarına tam not verdiğini, adaylıklar kesinleştiğinde ilginin ve desteğin dahada artacağından emin olduğunu vurguladı.

 Milletvekili aday adaylarından Hamdi Ayan ise konuşmasında “Halkımız bizlere büyük bir teveccüh gösteriyor. Bizlerde bu teveccühe layık olmaya çalışıyoruz. Bugün arkadaşlarımız Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve üyeleri ile birlikte pazaryeri esnafınızı gezdik. Halkımızın göstermiş ldfuğu ilgi ve alakadan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ereğli’ de ciddi bir ivme kazandığının göstergesidir. 24 Haziran seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi için güzel bir seçim olacaktır” dedi. ,

Yorumlar

Yalçın ve Çivici İz Medya’yı kutladı

11 Mayıs 2018 Cuma 18:40

Yalçın ve Çivici İz Medya’yı kutladı

Kdz. Ereğli önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici İz Medya Prodüksiyon’un birinci yılını pasta keserek kutladı.

Kdz. Ereğli’de bir yıl önce kurulan ve yeni bir sektör ile insanların karşısına çıkan İz Medya Prodüksiyon’un birinci yılını önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici pasta keserek kutladı.
Yalçın ve Çivici, İz Medya Prodüksiyon ailesine hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi. Yalçın ve Çivici konuşmasında, “İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak bölgemizde olmayan bir işi Ereğli’ye kazandırdığınız için ve yaptığınız güzel projelerden dolayı tebrik ederiz. Birinci yılınızın hayırlı olmasını diler, daha güzel işlere imza atmanızı temenni ederiz.” ifadelerine yer verdi.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak, nazik ziyaretlerinden dolayı Ereğli önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve beraberinde Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici’ye teşekkür ederek, şükranlarımızı sunarız.

 

Etiketler:

İz Medya Prodüksiyon , birinci yıl , Vedat Kılıç , Yeşim Özdoğan , Sertan Yalçın , Mehmet Çivici

Yorumlar

Batı Karadeniz'in en büyük mağarası turizme açılıyor...

11 Mayıs 2018 Cuma 13:28

Batı Karadeniz'in en büyük mağarası turizme açılıyor...

Düzce’nin Yığılca ilçesi’nde Batı Karadeniz’in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası hizmete açılıyor.

Yığılca'da bulunan, Batı Karadeniz'in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası, Düzce Valiliği'nin önderliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde, 13 Mayıs Pazar günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın katılımı ile yapılacak olan büyük açılış töreniyle ziyaretçilerini ağırlayacak.
Yığılca merkezine 11 km. mesafede olan Sarıkaya Mağarası'nın toplam uzunluğu 1,5 km, ziyarete açık olan ana galerinin boyu 75 metre, uzunluğu 510 metre, genişliği 80 metre, yüksekliği ise 50 metre. İçerisinde küçük bir derenin aktığı mağarada gölet ve 1 adette şelale bulunuyor. Sarkıt, dikit ve sütunların rahatça gözlendiği mağara, milyonlarca yıl önce başlayan oluşumuna hala devam etmekte. Ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan mağara, henüz ziyaret etmeyenlerde de heyecan yaratıyor.
13 Mayıs Pazar günü yapılacak olan açılış ile kapılarını resmi olarak ziyaretçilerine açacak olan Sarıkaya Mağarası Düzce ve bölge turizmi için yeni bir soluk oldu. Açılış törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile birlikte Düzce Protokolünden birçok ismin katılması bekleniyor.
Yürütülen çalışmalar ve açılış programı hakkında bilgi veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit mutlu sona ulaştıklarını söyledi. Yiğit konuşmasında, “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana 4 yıldır üzerinde özenle çalıştığımız ve yakinen takipçisi olduğumuz Sarıkaya Mağarası'nın turizme kazandırılması çalışmalarımızda nihayet mutlu sona ulaştık. Büyük gayretler sarf ettiğimiz çalışmalara Düzce Valiliğimiz ve çok kıymetli Sayın Düzce Valimiz Dr. Zülkif Dağlı'nın yoğun gayretleri neticesinde nihayet Sarıkaya Mağaramızı Düzce ve Yığılca turizmine kazandırdık. Üzerini önemle çizdiğim gibi bu mağaramızın projelendirilmesinden tamamlanmasına kadar geçen süreçte Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı'nın bireysel gayretleri çok çok fazla. Bu nedenle kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Nihayet 13 Mayıs Pazar günü Sarıkaya Mağaramızın açılışını yaparak, kapılarını değerli ziyaretçilerine açacağız. Bilindiği gibi mağaramız Batı Karadeniz'in en büyük mağarası. Şahsen gezip görme imkanı bulmuş biri olarak çok etkilendim. Herkesin de aynı şekilde etkileneceğinden eminim. Açılış törenimizi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı yapacaklar. Mağaramız yalnızca Yığılca turizmine soluk getirmekle kalmayacak, Düzce ve Bölge Turizminde yeni bir heyecan olacak. Sarıkaya Mağaramızın turizme kazandırılması çalışmalarında en başından en sonuna kadar geçen süreçte emek ve katkıları olan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü'ye, Düzce Valimiz Dr. Zülkif Dağlı'ya, Sayın Milletvekillerimize, Ak Parti Düzce İl Başkanı Sayın Hikmet Keskin'e, İGM üyelerimize, Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek'e, Yığılca Eski Kaymakamı M.Furkan Sancakturar'a ve adını sayamadığım küçük de olsa katkısı bulunan herkese ilçem ve ülke turizmi adına sonsuz teşekkürler ediyor, açılış programımıza sesimizi duyan herkesi davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Genel Sekreterler Trabzon’da toplandı

10 Mayıs 2018 Perşembe 18:05

Genel Sekreterler Trabzon’da toplandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Genel Sekreterler Toplantısına katıldı.

Toplantıda 11. Kalkınma Planı Hazırlık Çalışmaları, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi, Destinasyon Yönetimi ve Sosyal Girişimcilik konuları gündeme alındı. Çalışmaların daha verimli olması için mevzuat ve uygulamalarda yapılması gereken iyileştirmeler istişare edildi.
BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan adına Müsteşar Yardımcısı Vekili Fatih Hasdemir’den 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamındaki çalışmaları için teşekkür belgesi aldı.

Yorumlar

Musluklardan arıtılmış su akmaya başladı

10 Mayıs 2018 Perşembe 14:58

Musluklardan arıtılmış su akmaya başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, memba kalitesinde arıtılmış içme suyunun şehre verilmeye başlandığını açıkladı. Kepez mahallesinde bir ailenin evine konuk olan Başkan Uysal, musluktan akan suyu tattı.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 42 Milyon TL tutarındaki proje maliyetini karşılayacağı “İçme Suyu Arıtma Tesisi” devreye alındı. Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerinde musluklardan akmaya başlayan arıtılmış su kısa sürede tüm şehre verilecek.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Süleymanbeyler’de gelecek 50 yıl ve 350 bin nüfus planlanarak yapılan İçme Suyu Arıtma tesisinde gerekli testlerin ardından şehre verilmeye başlanan memba kalitesindeki su için, Kepez mahallesinde Yavuz ailesinin evine konuk oldu.
Aile ile birlikte musluktan akan suyu tadan Başkan Uysal; “Bu projeye ilçemizin hayatı, yaşamı ve geleceği olarak bakıyoruz. Şuanda Kdz. Ereğli’nin geleceği için tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Süleymanbeyler’de ki tesislerde 17 ayrı işlemden geçen memba niteliğindeki suyumuz Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerinde musluklardan akmaya başladı. Kısa sürede tüm şehrimize vereceğiz. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Koca, Kepez Mahalle Muhtarı Bagi Karaarslan ve Belen Yenimahalle Muhtarı Naim Kaya ile temsili olarak gittikleri Yavuz ailesinin evinde musluktan akan memba kalitesindeki suyu tadan Başkan Uysal, “Tesisin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürleri ve Bölge Müdürlerime, bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • Ş.Çankırlı
    10 Mayıs 2018 Perşembe 19:42

    Doğru mu? Hayırlı olsun.