MHP kongresi öncesi flaş gelişme…

28 Nisan 2017 Cuma 19:17

Ereğli Haber

MHP kongresi öncesi flaş gelişme…

MHP Kdz. Ereğli ilçe kongresi öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor. MHP’de görev yapan eski ilçe başkanları, ülkü ocakları başkan ve yöneticilerinden sonra çok sayıda delege Rahman Demirtürk’e açık destek verme kararı aldı.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli ilçe kongresi yarın (29 Mayıs 2017 Cumartesi günü) saat 12.00’de Atatürk Kültür Merkezi Teras Cafe’de yapılacak. Kongrede mevcut Başkan Talat Şeker ile MHP ve Ülkücü davaya ömrünü maddi ve manevi olarak adamış Rahman Demirtürk yarışacak.

İlçe Başkanları ve Ülkü Ocakları Başkanlarından Demirtürk’e açık destek
MHP’de yarın yapılacak kongre öncesi partide yıllarca ilçe başkanlığı görevi yapmış Mehmet Özkanca, Mustafa Gediksiz ve İlkay Özdemir adaylardan Rahman Demirtürk’e açık destek veriyor. Yine Ülkü Ocakları’nda yıllarca başkanlık ve yöneticilik yapmış isimlerden Sertan Kuzu, Şendoğan Yıldırım, Mehmet Gencer Kamiloğlu, Yakup Yıldırım, Murat Uğurlu, Zafer Kartal ’da Demirtürk’e tam destek veriyor.

Belde Teşkilatları Demirtürk’ü destekliyor
Yarın yapılacak kongrede Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belde Teşkilatları da Rahman Demirtürk’e açık desteklerini iletti.

Delegeler Blok halde Demirtürk’ü destekleyecek
Mevcut Başkan Talat Şeker tarafından yapılan delegeler ise Rahman Demirtürk’ten yana tavır koydu. Bazı bölgelerde blok halde yapılan delegeler partilerinin hem Ereğli, hem Zonguldak ve hem de Türkiye’de daha güçlü olması için İlçe Başkanlığını layıkı ile yapabilecek Rahman Demirtürk’e destek veriyor. Demirtürk’ün yarınki kongrede rakibine fark atması bekleniyor.

Genel Merkez’de Demirtürk’ü istiyor
16 Nisan referandumu sonrasında parti teşkilatlarında revizyona gidip yorulan yada aktif çalışamayan teşkilatlardaki yönetimleri değiştirmeyi planlayan MHP Genel Merkezi’de kongrede Rahman Demirtürk’e sıcak bakıyor. Demirtürk’ün daha uzun süre çalışma imkanı bulması için ilçe kongre tarihini ileri bir tarihe erteleyen MHP Genel Merkezi yöneticilerinin yapılan görüşmelerde desteklerini açık bir dille ifade ettiği öğrenildi.

Yorulan Talat Şeker kenara çekilecek
Göreve ilk seçildiğinde MHP tabanının desteğini tam anlamıyla arkasına alan ve 2 dönemden sonra görevi bırakacağını açıklayan Talat Şeker’in koltukta kalma ısrarı tepkilere neden oluyor. MHP’nin Ereğli’de ki tabanı, Talat Şeker’in 2 dönemde çok yorulduğunu, ülkücüleri kırmaya başlaması nedeniyle artık kenara çekilmesi gerektiğini düşünüyor. Son yapılan referandumda kendi yönetimini dahi toparlayıp bir tek köy yada mahalle gezisi yapamayan Talat Şeker’e olan desteklerini çeken partililer MHP’de birlik ve beraberliğin sözde değil uygulamada da olmasını istiyor. Partili delegeler Talat Şeker’in hem kendisini hem de partisini daha fazla yıpratmaması için Talat Şeker’i yarın kongrede Rahman Demirtürk’e destek vererek kenara çekmeyi planlıyor.

Şeker eleştirilerin hiçbirine yanıt vermedi
Öte yandan MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Talat Şeker partililer tarafından kendisine yöneltilen ve Ereğli Haber Gazetesi’nde yer alan iddiaların hiçbirine “Önümüzdeki günlerde hepsine tek tek yanıt vereceğim” demesine rağmen yanıt vermedi.

 

Yorumlar

KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

28 Nisan 2017 Cuma 18:38

Ereğli Haber

KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlar arasından 2017 yılında görev yapacak encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

Kdz. Ereğli Köylere Hizmet Götürme Birliği 2017 yılı olağan toplantısı, Kaymakam Nazım Madenoğlu başkanlığında Müftülük Konferans Salonu’nda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Kaymakam Madenoğlu yapılacak seçimlerde sadece kazananın olacağını, kaybedenin ise olmayacağını söyledi. Madenoğlu, “Büyük bir olgunlukla oy kullanma işlemi tamamlandı. Yeni görev alacak arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanıyoruz ki önceki komisyonumuzda olduğu gibi bu komisyonumuz da ilçemiz için güzel hizmetler yapacaktır. Bu bir seçimdir, seçimde daima kazanan ve kaybeden olacaktır. Ama bizim bu seçimimizde kazanan vardır, kaybeden yoktur. Kazanan bizim ilçemiz ve köyleridir” dedi.
Encümen üyeliği için İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Ali Tarakçı ve Kazım Beceren aday olurken, Muhtarlardan ise Pembeciler Köyü Muhtarı Mustafa Kocabıyık, Hasankahyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan, Dedeler Köyü Muhtarı Durdu Acar ve Ortaköy Köyü Muhtarı Erol Özsoy aday oldu. Seçimler sonucunda İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Taşdalen ve Kazım Beceren ile Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık ve Erol Özsoy encümen üyesi olarak seçildi.
Gizli oy açık sayım esasına göre yapılan seçimde İl Genel Meclis Üyeleri’nden Ayhan Taşdelen 57 oy, Kazım Beceren 51 oy, Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık 57 oy, Erol Özsoy 52 oy aldı.

Yorumlar

Çakır, muhtarlara teşekkür etti

24 Nisan 2017 Pazartesi 17:33

Çakır, muhtarlara teşekkür etti

Zonguldak Ereğli ilçesi AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, halk oylamasında ‘Evet’ desteği veren muhtarlara teşekkür ziyaretinde bulundu.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, il genel meclisi üyeleri ve bazı parti yöneticileri ile birlikte Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Çakır burada yaptığı konuşmada hep birlikte Ereğli’ye, bölgeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Halk oylamasında Ereğli’ye yakışan birlik beraberliğin sağlandığına vurgu yapan Çakır, son sözün milletin olduğunu hep dile getirdiklerini ve milletin de son sözünü söylediğini belirtti. Çakır konuşmasın da: “16 Nisan'da gerçekleştirilmiş olan Halk Oylamasının Zonguldak'ımıza, Türkiye'mize, tüm mazlum milletlerimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz diyorum. Sizlere bugün teşekkür için geldik. Bu halk oylamasında, Muhtarlar olarak halkımızın görüşlerinin sandığa yansımış olmasından dolayı katkılarınızdan, Ereğli'mize yakışan birlik ve beraberlik içerisinde, halkımız ne diyorsa bizlerin de halkımızın dediği gibi, son söz de karar da milletin demiştik ve milletimiz son sözünü söyledi. Halk oylamasında 'Evet'ten yana tercih kullandı. Bu seçimde vatandaşımızın rahat bir ortamda, düşüncesi ne ise ama EVET ama HAYIR, sandığa sağlaması yönünde katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. HAYIR diyen de bizim milletimizdir. EVET diyen de bizim milletimizdir. Biz milletin hizmet kârıyız. Hep birlikte Ereğli'mize, bölgemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Halk Oylamasının bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Fatih Çakır ve beraberindekilere gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

Konuşmaların ardından muhtarlar, ilçe Başkanı Fatih Çakır ve il genel meclisi üyeleri ile fikir alışverişinde bulundular.

Etiketler:

akparti , fatih çakır , muhtarlar ,

Yorumlar

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçlar

17 Nisan 2017 Pazartesi 00:18

Ereğli Haber

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçlar

Kdz. Ereğli ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre geçerli 73 bin 009 oyun 32 bin 774'ü Evet, 40 bin 212 Hayır oyu çıktı. İlçe merkezinde 7 bin 438 hayır oyu önde çıktı.

İŞTE KDZ. EREĞLİ İLÇE MERKEZİNDE 16 NİSAN 2017

REFERANDUMUNUN MAHALLE MAHALLE SEÇİM SONUÇLARI

Yorumlar

MHP Kongresinin tarihi netleşti...

15 Nisan 2017 Cumartesi 20:26

Ereğli Haber

MHP Kongresinin tarihi netleşti...

MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı'nın 2 Nisan 2017 tarihinde yapılan kongresi mevcut ilçe yönetimi tarafından seçim kuruluna dilekçe verilerek ertelenmişti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı yeni kongre tarihini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nin ertelenen kongresinin tarihi netleşti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada "2 Nisan'da yapılması planlanan MHP Ereğli İlçe Kongresi bildiğiniz üzere tehir edilmişti. İlçe Teşkilatı, İl Teşkilatı ve Genel Merkez arasında yapılan istişareler sonucunda; 29 Nisan 2017 Günü, Saat 12:00 da Teras Kafe'de yapılması yönünde kararlaştırılmıştır" denildi.

Yorumlar