MHP'de aday adaylığı başvurusu patlaması...

25 Nisan 2018 Çarşamba 14:43

MHP'de aday adaylığı başvurusu patlaması...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanlığı’na erken seçim öncesi 11 ismin milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı.

Kdz. Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı binasında olağan istişare toplantısı yapıldı. MHP ilçe Başkanı Rahman Demirtük’ün başkanlığında gerçekleşen toplantıya partinin önceki dönem ilçe başkanlarından İlkay Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
Erken seçim öncesinde milletvekili aday adaylığı için çok yoğun bir talep olduğunu dile getiren MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, aday adaylarından bir ismi Ankara’ya göndereceklerini belirtti. Demirtürk konuşmasında, “İstişare toplantımızı yapıyoruz. Olağan genel toplantımız. Hem de partinin şu anki genel seçime gidilmesi ile ilgili vekil adaylarının müracaatları söz konusu. Parti çalışmalarının hızlanması gerektiği anlamında bir istişare toplantısı. Kadın kolları için de yeniden oluşum sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradaki toplantının amacı ve içeriği, sahada neler yapılabilir? Vekillik adı altında müracaat edecek arkadaşların önlerinin açılması gerektiğini, müracaat eden sayılarının büyük manada fazla olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda Ereğli’ye hizmet edebilecek bir arkadaşımızı içinden tercih edip Ankara’ya göndermeyi düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.
MHP İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklama da; Echomar Hastanesi Genel Müdürü Kaya Karatepe, Anadolu Hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın, Diş Hekimi Yusuf Konya, Esnaf Yakup Yıldırım, Esnaf Ali Yıldırım, Esnaf Mevlüt Özdemir, Esnaf Ali Toprak, Erdemir Emeklisi Cemalettin Çakır, MHP önceki dönem İlçe Başkanı İlkay Özdemir, Esnaf Abdullah Bekâr, Eczacı Umut Ocaktan’ın milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptığı bildirildi.

Yorumlar
 • ibo gemici
  25 Nisan 2018 Çarşamba 21:00

  paranıza ,emeğinize yazık.boşuna aday olmayın, hiçbiriniz kazanamazssınız.işinize gücünüze bakın,bence.demedi demeyin

AK Parti'de flaş gelişme... İstifa ediyor...

25 Nisan 2018 Çarşamba 14:23

Ereğli Haber

AK Parti'de flaş gelişme... İstifa ediyor...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 24 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri için istifasını vermeye hazırlanıyor. Yönetim son yaptığı toplantıda Çakır'a tam destek verirken yeni ilçe başkanı içinde uzlaştı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek milletvekili adaylığı için nabız yokladı. İlçe yönetimide Çakır'a milletvekili aday adayı olması noktasında tam destek verdi. Çakır bunun üzerine yeni ilçe başkanlığı noktasında aynı zamanda Işıklı Köyü Muhtarı olan Hüseyin Engin Temel'i önerdi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Yönetimi Hüseyin Engin Temel'in ilçe başkanı olması önerisinide onayladı.

Bu gün Ankara'da nabız yoklayan Çakır'ın kısa süre içerisinde istifasını sunacağı, Hüseyin engin Tenel'in ise yeni ilçe başkanı olarak atanacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz Hüseyin Engin Temel bu konuların görüşüldüğünü fakat henüz resmiyet kazanmadığını söyledi.

Yorumlar
 • ayhan.quner
  10 Mayıs 2018 Perşembe 09:10

  Sayin.fatih.cakiroqlu.seni.millet.vekeli.olarak.qormek.istitiyorus

 • çakır
  5 Mayıs 2018 Cumartesi 12:31

  arkadaşlar şimdiye kadar ,ki millet vekilleri ne verdiler,ki hep cepe hep bana dediler fatih çakır,ı çaturoglunu özbakırı kim seviyor oylar kayar gider başka partilere

 • turan
  29 Nisan 2018 Pazar 08:13

  Bu milletin karşısına hangi yüzle çıkıyorsunuz anlamadım.

 • Ereğli bizim
  27 Nisan 2018 Cuma 21:05

  Fatih çakır faruk çatıroglu keser döner sap döner gün gelir hesap döner eğer bi daha size görev verirse akp onuda sileriz sırada hüseyin uysal var oda seneye inşallah

 • yerli67
  27 Nisan 2018 Cuma 15:27

  sayenizde MHPye ilk oyumuzu vereceğiz! mhp durdu durdu turnayı gözünden vurdu akp nin yanında ama gerektiinde kulağınıda çeken! e birde sizin zonguldak için birbirinizi sinsi sinsi yemekden başka birşey yapamamanız bu sefer şok olacaksınız zonguldakda oylar reis+mhp ye

 • ereğlülü
  27 Nisan 2018 Cuma 10:42

  arapsaçı ve ereğlili yazan arkadaşlar sizleri kutluyorum,fatih çakır ve faruk çaturoğlu ereğli için ne yaptı?haklısınız,aynen katılıyorum size.

 • turhan a
  27 Nisan 2018 Cuma 09:21

  bakın yalandan haber yapmayın bu şahıstan ilçe başkanı olmaz çıkın sokaga vatandaşa sorun bugune kadar ereğli çok kaybetti yeter partimizi çok yıprattılar tamamının degişmesi lazım

 • KDZ Ereğlili
  26 Nisan 2018 Perşembe 14:05

  Ereğli Devrek yolu 2018'de bitecek diye söz üstüne söz verilmişti. 2018 yılının yarısına geldik ne çalışma var nede verilen sözlerin karşılığı.

 • Arapsaçı
  26 Nisan 2018 Perşembe 07:39

  Çaturoğlu olduysa sende olursun.gerçi akp zonguldak için ne yaptı bu zamana kadar? İşsizlik,göç vb... gerçi sizin suçunuz yok.Çaturoğlu gibi 2 kelimeyi yan yana koyamayan adam milletvekili oluyosa sende olursun...

 • ereğlili
  25 Nisan 2018 Çarşamba 23:57

  ak parfi eğer seni adayadayı olarak kabul ederse bunlar kafayı peynir ekmeklemi yediler neyse canım seni hakiş sendialive turgay varken korkma aklını başına al fatih ismine yakışan şeyleri yap hastanedeki müdürde var doğru onlar seni desteklerler yerinde olsam o hatadan bir an önce dönersin bu senin yandaşları konuşuyorlarkaen duydum bakırcılar çarşışında cantacıda vardı yanlarınadaaa

 • EREĞLİLİ
  25 Nisan 2018 Çarşamba 15:42

  FATİH ÇAKIR KAZANAMAYACAĞINI BİLDİĞİ İÇİN İSTİFA EDER KAÇ YILDIR MİLLET VEKİLİ EREĞLİYE NE KAZANDIRDI BİRİMİNİ YAPTI ŞİMDİYE KADAR ..

 • Vakif Köyü muhtarı Sadullah Karahan
  25 Nisan 2018 Çarşamba 14:33

  İkiniz için hayırlı olsun sizleri oralarda görmek bizlere mutluluk verir selamlar

İkinci sırayı istedi... Hamdi Ayan'a tam destek verdi...

24 Nisan 2018 Salı 11:50

Ereğli Haber

İkinci sırayı istedi... Hamdi Ayan'a tam destek verdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı 24 Haziran’da yapılması planlanan genel seçimler için çalışmalarına başladı.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, 24 Haziran’da yapılması kararlaştırılan genel seçim için çalışmalara başladıklarını söyledi. Demirtürk, seçim tarihinin açıklanmasının ardından teşkilatın tüm birimlerini harekete geçirdiklerini belirterek milletvekili aday adaylığı başvurularını da kabul ettiklerini dile getirdi. Kamu personelinden milletvekili adayı olmak isteyenlerin 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar çalıştıkları kurumdan istifa etmeleri gerektiğinin altını çizen Demirtürk, Ereğli’den birçok kişinin milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmaya hazırlandığını vurguladı. Demirtürk açıklamasında “Seçim tarihinin açıklanması ile birlikte birçok değerli isim gerek şahsımı arayarak gerekse teşkilatımıza gelerek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmak istediğini beyan etti. Milletvekili aday adaylığı başvurusuna olan yoğun talep partimizin Zonguldak’ta en az iki milletvekili çıkaracağını göstermektedir” dedi.

“Ereğli’ye ikinci sırayı istiyoruz”
MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili aday sıralamasında ikinci sıranın Ereğli’ye verilmesini istediklerini söyledi. Demirtürk açıklamasında “Son 4-5 seçimi göz önüne aldığımızda partimize Zonguldak genelinde en fazla oy Ereğli ve Alaplı bölgesinden çıkmıştır. Ereğli ve Alaplı hem nüfus hem de coğrafi anlamda büyük bir bölge. Dolayısıyla ikinci sırayı hak eden bir bölge. İkinci sıranın bölgemize verilmesi durumunda partimizin oylarının artacağına olan inancımız tamdır” dedi.

“İl başkanımızın birinci sırada olmasını arzu ediyoruz”
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’ın Ankara’ya giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini belirten Demirtürk, Ereğli teşkilatı olarak kendisini birinci sırada görmek istediklerini ve bu konuda teşkilat olarak desteklerinin tam olduğunu ifade etti.
MHP'nin çeşitli kademelerinde görev yapan ve daha önce Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulunan İşadamı Yakup Yıldırım, parti teşkilatına gelerek milletvekili aday adaylığı için Başkan Rahman Demirtürk ile istişarede bulundu. Yıldırım'ın milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı belirtildi.

Yorumlar
 • ereğlili yakup
  26 Nisan 2018 Perşembe 00:01

  yakup gardaş yakışır fatih gelmesinde ,faruk şimdiden düştü posbıyık bunları süpürür fatih ve faruk gitsinler icazet alsınlar

Ünal Demirtaş CHP'den istifa etti...

22 Nisan 2018 Pazar 14:14

Ereğli Haber

Ünal Demirtaş CHP'den istifa etti...

CHP'de 15 milletvekili İYİ Parti'ye geçmek için istifa etti. İstifa eden Milletvekilleri arasında Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ta bulunuyor.

15 CHP'linin İYİ Parti'ye geçişiyle ilgili olarak TBMM'de açıklama yapıldı.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Demokrasimizin daha fazla tahrip edilmesini doğru bulmuyoruz. Toplumun daha fazla kutuplaşmasına izin vermeyeceğiz.
CHP olarak demokrasi ayıbına karşı demokrasi arayışımız sürdüreceğiz.
Demokrasinin kazanması için bu adımı atıyoruz.
15 milletvekilimiz CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katıldılar.
Demokrasimiz için İYİ Parti'ye katılma kararı aldılar.
Türkiye ve demokrasimize hayırlı olsun.
Arkadaşlarımız demokrasi gaspına zırh olmuşlardır.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ BÜLENT TEZCAN ŞUNLARI SÖYLEDİ:
15 arkadaşımız bir parti göreviyle CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçmişlerdir. Bu, tarihi bir sorumluluk tarihi bir görevdir. tarih onları partilerinden ayrılan değil partisinin verdiği görev nedeniyle demokrasiyi kurtaran kahramanlar olarak yazacaktır.
Bu, zor bir görevdir. Bu attığımız adım demokrasinin önüne kurulan tuzağı temizleme adımıdır.

Bu tuzak dünkü YSK'daki tartışmayla açığa çıkmıştır. Kurul bir karar veremedi. Çok basit bir karar her seçimde kolaylıkla verilir. Kurul'un bu kararı pazartesiye ertelemesi sinsi planlar olduğunu göstertiyor.
81 milyon vatandaşın sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Ve şimdi bu noktada mertliği bozacak adımlar atmanın peşindesiniz er meydanı şartların yaratmak bizim görevimiz.
15 arkadaşımız fedakarca bu adımı attılar. Bu karar Türkiye'yi demokrasiye taşıma kararıdır. 24 Haziran'a kadar başka tuzakların da kurulabileceğini biliyoruz. Bu halede olduğu gibi bundan sonraki süreçte de CHP büyük demokrasi davasını zafere ulaştırmak için CHP gerekli her adımı atacaktır.

Yorumlar

İYİ Parti’de 10 isme kötü haber

6 Nisan 2018 Cuma 12:23

Ereğli Haber

İYİ Parti’de 10 isme kötü haber

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda Zonguldak İl Kongresi’nin ardından başlayan istifalar ve sonrasında sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarla ilgili disiplin süreci başlatıldı. Bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Tazegül, görevinin başında olduğunu ve il başkanıyla da uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Ereğli Haber- İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül son günlerde partisi üzerinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Ereğli Haber’e özel açıklamalarda bulundu.


Sosyal medya üzerinden yapıldığı söylenen istifaların gerçeği yansıtmadığını, şu ana kadar 6 kişinin istifasının onandığını, 4 istifasının ise ellerine yeni ulaştığını ve bu istifalarında ilk yönetim kurulu toplantısında onaylanacağını dile getiren Tazegül, istifa edeceği yada görevden alınacağı yönündeki söylentilerinde maksatlı ve kasıtlı olduğunu ifade etti. İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile geçtiğimiz günlerde bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini ve yaşanan gelişmeleri değerlendirdikleri anlatan Tazegül, bu görüşme sonrasında yine bazı basın organlarında çıkan “İl Başkanı Ankara’ya gidip Asım Tazegül’ü görevden aldıracak yada istifası istenecek” şeklinde çıkan haberlerinde yalan olduğuna vurgu yaptı. İl Başkanı Ragıp Bayraktar ile aralarında hiçbir sorun bulunmadığını, ekibi ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Tazegül, istifa etmesini gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.


Disiplin süreci başlatıldı
İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül, Ereğli Haber’e özel yaptığı açıklamada sosyal medya kanalıyla yada basın yoluyla parti tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunan 10 ismin tespit edildiğini ve bu isimlerin Zonguldak İl Disiplin Kurulu’na pariden ihraç talebiyle sevk edileceğini söyledi. Kurulduğu günden bu yana halkın büyük teveccüh gösterdiği partilerini bölüp, parçalamaya ve zarar vermeye çalışanlara müsaade edilmeyeceğinin altını çizen Tazegül, “İlçe teşkilatımızın kapıları herkese açıktır” dedi.

Yorumlar