MHP Kongresinin tarihi netleşti...

15 Nisan 2017 Cumartesi 20:26

Ereğli Haber

MHP Kongresinin tarihi netleşti...

MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı'nın 2 Nisan 2017 tarihinde yapılan kongresi mevcut ilçe yönetimi tarafından seçim kuruluna dilekçe verilerek ertelenmişti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı yeni kongre tarihini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nin ertelenen kongresinin tarihi netleşti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada "2 Nisan'da yapılması planlanan MHP Ereğli İlçe Kongresi bildiğiniz üzere tehir edilmişti. İlçe Teşkilatı, İl Teşkilatı ve Genel Merkez arasında yapılan istişareler sonucunda; 29 Nisan 2017 Günü, Saat 12:00 da Teras Kafe'de yapılması yönünde kararlaştırılmıştır" denildi.

Yorumlar

AK Parti Kdz. Ereğli’de finali Bağlık Mahallesi’nde yaptı

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:10

AK Parti Kdz. Ereğli’de finali Bağlık Mahallesi’nde yaptı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve AK Parti Ereğli Başkanı Fatih Çakır, referandum çalışmalarının finalini Bağlık Mahallesi’nde düzenlenen miting ile yaptı.

AK Parti Ereğli SKM tarafından Bağlı Mahallesinde düzenlenen mitingde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, istikrarlı hükümet için 16 Nisan’da vatandaşlardan Evet’e mühürlerini basmalarını istedi.
Milletvekili Çaturoğlu mitingte yaptığı konuşmasında;  “ 16 Nisan çok önemli tarih. Vereceğiniz “EVET” oylarınızla Ülkemizin önüne çıkan engellerden kurtulmanın tarihi olacak. Muhalefet edenler öyle zorlamalarla ortaya attıkları yalanlarla milletimizin kafasını karıştırmak istiyorlar. CHP Konya milletvekili çıkıyor diyor ki, eğer “EVET” çıkarsa milleti denize döktürürüz , İzmir’den denize dökmeyi bahsediyor. Bakın biz 80 Milyon Türk insanını seviyoruz. “EVET”cide bizim, hayırcıda bizim. Mademki demokrasiyi savunuyoruz, Cumhuriyetçiyiz, önemli olan halkın sandıktaki iradesinin teselli etmesidir. Neden panik yapılıyor? Demi? Halk “EVET” derse de, hayır dese de öpüp başımızın üstünde yeri var. Biz milletimizin çoğunlukla “evet” diyeceği bilinci içersindeyiz. Biz herkesi seviyoruz. Asla ama asla hayırcıları denize dökmek gibi niyetimiz yok sevgili kardeşlerimiz. Bu halk oylamasında 18 tane anayasa maddesi ne, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne diyor ona bakmamız lazım. Bizim Cumhurbaşkanımız hiçbir yerde eyaletten veya başka bir sistemden bahsetmiyor. Endişe ve paniğe gerek yok. Özellikle Milliyetçi Halk Partili kardeşlerimize sesleniyorum asla tahriklere kapılmayın, buradaki sistem unutel Cumhurbaşkanlığı sistemidir. Bölünmek parçalanmak asla yoktur. Biz ne diyoruz tek Devlet, Millet, Vatan ve tek bayrak diyoruz. Cumhur Başkanı partili olurmu? Olur. Bunda demokrasiye veya anayasaya aykırı bir durum yok. Bundan herhangi bir şey çıkarmaya da gerek yok. Dünya artık Türkiye’de “EVET” çıkacağına kabul etmiş. Bizim yapmamız gerekenler var. Çok işimiz var. Asla rehavete kapılmayacağız.  Onun için biz, istikrarlı hükümet, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi için 16 Nisan’da Evet’e mührümüzü basalım diyoruz. Oyumuzun rengi beyaz yani ak “EVET” en iyi şekilde mührümüzü basalım diyorum” dedi.
Uysal “16 Nisan’da şahlanışa geçeceğiz”
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mitingde yaptığı konuşmasında Evet kararı ile ülkemizin yarınlarının daha aydınlık olacağını söyledi. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi;“Saygıdeğer kardeşlerim, bizler 15 Temmuz’da istikbalimizi kazandık. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da da dirilişe ve şahlanışa geçeceğiz. Ondan dolayı 16 Nisan’da Ülkemize güzel ve aydınlık yarınlar bekliyor. Bugünü iyi ve sağlıklı değerlendirebilmemiz için dünü çok iyi bilmemiz lazım. Geçmişte Hastanelerin durumu belli, ama bugün hastanelerde verilen hizmetler ortada. Bizim Havaalanlarımız 26 dı, 55’e çıktı, tünellerimiz, 50 km den,  350 km arttı, Yollarımız da nerde oldu? 14 yıllık AK Parti İktidarında oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım, yaşadıkları sorunları gelecek nesillere bırakmamak için çift başlılığı ortadan kalmasını istiyorlar. Demek ki 5 yılda bir sandığın konulduğu yerde Tek adamlık olmaz. Bizler niçin “EVET” dediğimizi biliyoruz. Büyük Türkiye için, güçlü Türkiye için, kararımız “EVET”. Bizler çocuklarımız, torunlarımız için bugün yaşanan sorunları yarınlara bırakmamak için 16 Nisan’da sandıklara gidip “EVET”leri artıracağız.”

Çakır “Milletini düşünen bir AK Parti iktidarı var”
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise AK Parti iktidarının hep milletini düşünen bir iktidar olduğuna vurgu yaptı. İstikrarın sürekli hale gelmesi miçin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemli olduğunu belirten Çakır “Milleti bir gün daha sağlıklı yaşatabiliriz, mutlu yaşatabiliriz diye düşünen AK Parti iktidarı var. Geçmişte yaşanan sıkıntılar, AK Parti iktidarı ile sona erdi. Devlet niçin dir? Millete hizmet etmek içindir. Değerli vatandaşlar 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında önemli bir virajı daha hep birlikte “EVET” ile aşalım. Bu halk oylamasının önemi şu, siz Türkiye vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetmek istiyor musunuz? “EVET” siz yönetmeseniz faiz lobileri, zenginler yönetecek. Geçmişte gazetelerde, halk plajları doldurdu, vatandaşa yer kalmadı diyorlardı. Halk kim? Vatandaş kim? Bizi bu ülkede halk gibi görmüşler, ama vatandaş görmemişler. Biz Anadolu insanları gerektiğinde Devlet için, Millet için canımızı ortaya koyarız. Her türlü fedakarlığa varız. Savaş çıktığında da buradayız. Uçak biletimizi alıp, Londra’ya Paris’e kaçmayız. Adam gibi buradayız, sonuna kadar burada kalacağız İnşallah. Biz Ülkemizde İstikrarın sürekli devam etmesini istiyoruz. Onun için güçlü “EVET” desteğinizle Ülkemiz daha güçlü büyümeye devam etmesini istiyoruz. Koalisyonlara geri dönüp tekrar kuyruklar, sıkıntılar yaşanmasını istemiyoruz. Biz Türkiye’de sistemi güçlü yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığa kim gelirse gelsin tek başına gelsin. Bizim milletimize güvenimiz var. Onun için Biz her doğan için güçlü “EVET” olmasını istiyoruz.“
Karadeniz Ereğli’nin Bağlık Mahallesinde düzenlenen miting Milletvekili Çaturoğlu, Belediye Başkanı Uysal, Başol ve İlçe Başkanı Çakır’ın vatandaşlarla birlikte “EVET” şarkılarını söylemesiyle tamamlandı.


Yorumlar

Abalı’da ‘Evet’ Coşkusu...

14 Nisan 2017 Cuma 19:42

Abalı’da ‘Evet’ Coşkusu...

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı, Pazar günü yapılacak olan halkoylaması çalışmalarını yoğun bir program içerisinde sürdürdü.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, beraberindeki partililerle birlikte dün ilk olarak Çaylıoğlu halk pazarını ziyaret etti. Çaylıoğlu’nda büyük bir ilgiyle karşılanan Çakır, esnafa ‘bereketli kazançlar’ temennisinde bulunarak, Anayasaya değişikliğini öngören halkoylamasında ‘Evet’ desteği istedi. Çaylıoğlu’nun ardından Kandilli beldesine geçen Çakır ve partililer, burada da büyük bir coşkuyla karşılandı. Çakır, partisinin Kandilli Belde Teşkilatı tarafından hazırlanan programda kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap ederek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne destek istedi.

AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programların dünkü bölümü Uzunmehmet Mahallesi Abalı Camii önünde yapılan mitingle tamamlandı.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bazı yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi ile Uzunmehmet mahallesinde düzenlenen mitinge vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.
Mitingin açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Çakır, geçmişte yaşanan koalisyon dönemlerinin darbeleri de beraberinde getirdiğini ifade ederek, bu süreçlerde ülkenin uğradığı zararlardan söz etti. Çakır konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “2002’de AK Parti iktidara geldi, krizlerle boğuşan Türkiye’de nefes almaya çalıştık. Sağlık alanında Devlet Hastaneleri ile SSK Hastanelerini birleştireceğiz, herkes eşit sağlık hizmeti alacak dedik. Ayağa kalktılar, bugün hayır diyenler o gün de hayır dediler. Bunlar zaten bu devletin, milletin yararına ne yapılsa hep hayır dediler. Hastaneleri birleştirdik. Sağlık sistemi çöker dediler. Çöktü mü? Çökmedi, hamdolsun dörtdörtlük gidiyor. Kendilerini yalnız hisseden engellilerimiz vardı. Hem engellilerimize, hem yaşlılarımıza, hem de bunlara bakanlara ekonomik destek veriyoruz. Allah’a hamdolsun engelli ve yaşlılarımızı topluma kazandırdık. Türkiye’de uçaklara sadece zenginler binerdi, ama artık otobüs bileti fiyatına uçakla seyahat etme özgürlüğü var. Cumhuriyet tarihinde, 80 yılda yapılan karayolundan daha fazlasını 15 yılda yaptık. Artık vatandaşımızın bir kıymeti var, bir değeri var. Eskiden IMF geliyordu, Başbakanlarımıza ayar veriyordu. Borç alan, emir alır. Allah’a hamdolsun IMF’nin parasını verdik, ülkemizden gönderdik. Artık özgürüz. Milli ordu, güçlü ordu, güçlü Türkiye diyorduk; bir insansız hava aracımız yoktu. Amerika’dan, İsrail’den istihbarat desteği bekliyorduk. Siz bakın orada terörist var mı diyorduk. Varsa yok dediler, yoksa var dediler, gittik boş dağlara taşlara bombaları attık, hem ekonomik anlamda paralarımız gitti hem de terörün belini kıramadık. 30 bin şehit verdik. Doğuda karakollarımız vardı, bir saldırıda delik deşik olurlardı. Her saldırıda 30-40 şehit verdiğimiz AK tütün karakolunu hatırlıyoruz. Ama bugün ekonomik durumumuz iyi olunca kale kollar yaptık, hepsi savunmalı. Şimdi hiçbir kale kolumuza saldıramıyorlar. Artık Türkiye başkalarının yazdığı senaryolarda figüranlık, yardımcı roller oynayacak bir ülke değil; kendi yazdığı senaryolarda başrol oynayacak bir Türkiye’dir Allah’a şükür.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bize neyi getirecek? Çift başlılık olan her yerde mutlaka restleşme olur. İşte o restleşme olduğu gün onu çözmek çok daha zor. Bugünden aynı Muhtar gibi, aynı Belediye Başkanlığı gibi kesintisiz 5 yıllığına, tek başına iş başına Cumhurbaşkanı getireceğiz. Hem de en az yüzde 50+1 oy ile. Bundan sonra koalisyonlar seçimden önce yapılacak. Göreceksiniz, eğer Cumhurbaşkanı sağcı ise yardımcılarından biri yada kabinesinde solcular da olacak. Artık tam anlamıyla bütünleşeceğiz. Bu bir yönetim sistemidir, bundan sonra koalisyonlar olmayacak. Sizlerden sandıklardan güçlü bir ‘Evet’ çıkararak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkmanızı istiyoruz.”

UYSAL: “GELSİNLER DE KARADENİZ’E DÖKSÜNLER!”

Mitingde konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Biz inanıyoruz ki ülke genelinde ‘Evet’ oylarıyla sandıklar patlayacak.” dedi.Uysal, “Ülkesini ve vatanını seven, devletin bekası için çalışan herkese teşekkür ediyorum. 16 Nisan çok önemli. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, inşallah sizlerin ‘Evet’ oylarıyla sandıktan geçecek. Buna eminiz. Bu yüzden biz belediye olarak sizlere yüzme kursu açmıyoruz, sizlere bot, sandal almıyoruz, hadi gelsinler de Ereğli’de Karadeniz’e döksünler. Evet çıkacak, Türkiye kazanacak. Bizler yüzme derslerimizi 16 Nisan’dan sonraya erteledik. Hiç kimse denize düşmeyecek. Sizler, vereceğiniz ‘Evet’ oylarınızla Milletvekillerini ve hükümeti seçmeye var mısınız? Gençlerimiz, çocuklarımız çok heyecanlılar. Abalılar, bugünden çocuklarınızı hazırlayın. Meclis gençleşsin, 70 yaşındakilerden kurtulalım. Vesayet odakları kalksın diye ‘Evet’ diyor muyuz? İstikrar için, büyük Türkiye için, gelecek nesiller için, koalisyonlardan kurtulmak için, güçlü hükümet için, bugünkü sorunları torunlarımıza bırakmamak için ‘Evet’ diyor muyuz? Biz inanıyoruz ki ülke genelinde de ‘Evet’ oylarıyla sandıklar patlayacak. Bizler Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Fatih Sultan Mehmet, 21 yaşında İstanbul’u fethetti, bir çağı kapattı bir çağı açtı. Bizler bundan dolayı 18 yaşa ‘Evet’ diyoruz, gençlerimize güveniyoruz.Bizim ülkemizin karışmasını ve yerinde saymasını isteyen vesayet odaklarına, Avrupa’ya, PKK’ya, FETÖ’ye, bizim ileri gitmemizi istemeyenlere karşı bizler sandıkta ‘Evet’leri patlatacağız. 16 Nisan’da sandığa gidip ‘Evet’e basarak bütün dünyaya, bütün mazlumlara ‘Evet’ ile cevabımızı vereceğiz. Tek millet için ‘Evet’ mi? Tek bayrak için ‘Evet’ mi? Tek vatan için ‘Evet’ mi? Tek devlet için ‘Evet’ mi? Ereğli ‘Evet’ diyor, Türkiye ‘Evet’ diyor. Sizler olduğunuz müddetçe bizleri kimse yenemez, kimse bize boyun büktüremez” dedi.

Uysal’ın miting alanını dolduran vatandaşlara yönelttiği tüm sorular, hep bir ağızdan yüksek bir sesle ‘Evet’ şeklinde yanıtlandı.

ÇATUROĞLU: “ÜLKEYİ TERKETMEK ZORUNDA KALACAKLAR”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Milletvekilleri Muharrem İnce ile Hüsnü Bozkurt’a yüklenen Milletvekili Çaturoğlu, CHP’lilerin sürekli yalan söylediklerini öne sürdü. Çatoroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “CHP Genel Başkanı, ‘15 Temmuz bir tiyatrodur, oyundur, planlı darbedir’ diyor. Bu ifadeler, 80 milyon Türk ulusuna hakarettir. 250 şehit verdik, 2 bin 500 gazimiz var. İnsan şehitlerimizin kanından, gazilerimizden utanır. Ama bunlarda utanma yok. Bunların işleri güçleri yalan söylemek. Akşam yatıyorlar, saban türlü türlü yalanlarla insanları nasıl kandırırızın hesaplarını yapıyorlar. Kasetle gelen Kılıçdaroğlu’nun yeni bir kaseti çıktı. Darbe gecesi, havaalanında tanklara selam dura dura kaçtı gitti. ‘Otellere almadılar bizi’ diyor. İnsan biraz utanır. Bu ülkede, bir partinin genel başkanını almayacak otel olmaz. Sonra da ‘Bakırköy Belediye Başkanının evine gittik’ diyor. Kaçtık demiyor. Darbeyi önceden biliyordum demiyor. Kendisi daha önce katıldığı bir TV programında, Cumhurbaşkanımız için ‘kaçacak, gidecek’ demişti. İnşallah 16 Nisan’da sizlerin vereceği ‘Evet’ oylarıyla Kılıçdaroğlu ve teröristler ülkeyi terk etmek zorunda kalacaklar.Bir tanesi de çıkmış ‘Biz hayır çıkacağından eminiz ama ya evet çıkarsa’ diyor. Samsun’a gideriz, Amasya’ya gideriz, Sivas’a gideriz, İzmir’den onları denize dökeriz diyor. Adama çüş derler, çüş. Bu millet gâvur mu? Bu millet düşman mı? Bu millet kurtuluş savaşını yapmadı mı? Bu milleti denize dökecek kuvvet daha anasının karnından doğmadı. Ama sen bekle Hüsnü Bozkurt. 17 Nisan sabahı biz Karadeniz’in kenarındayız, İzmirliler Ege’nin kenarında, Antalyalılar Akdeniz’in kenarında, gel bakalım kim kimi denize döküyor. Biz 80 milyonu sevgiyle kucaklıyoruz. Evetçi de bizim, hayırcı da bizim. Hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu dilinden düşürmeyen bu mihraklara diyoruz ki madem ki sandıkta vatandaşın iradesi tecelli ediyor, o zaman sandıktan evet de çıksa hayır da çıksa başımızın tacı olması gerekmez mi? Ama bunlarda hazımsızlık yok, bunlar demokrasiyi kendilerine göre tarif ediyorlar. Kendi zihniyetleri iktidardaysa demokrasi var ama bu millet iktidardaysa demokrasi yok. Buna son vermek için sizleri 16 Nisan’da sandığa davet ediyoruz.”

KOALİSYONLARA, KAVGALARA VE KAYIPLARA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

‘Cumhurbaşkanı bir partiden, Başbakan başka bir partiden olursa ne olacak? Bu kavgayı kim önleyecek?’ diyorlar. Adamlar okumamış, okusalar böyle konuşmazlar. Çünkü 16 Nisan’dan sonra yeni sistemde Başbakan olmayacak. Başbakanın yetkilerini Cumhurbaşkanına vereceğiz ve dolayısıyla böyle bir kavganın olması mümkün değil. Kavga şu anda var, biz bu kavgayı bitirmek için 16 Nisan’da vatandaşlarımızı sandığa çağırıyoruz. Halkoylamasından Evet çıkacağına eminiz. Evet çıktığında ne olacak? İki başlılık ortadan kalkacak. Başbakan-Cumhurbaşkanı kavgası ve o kavgaların ülkemize maliyeti ortadan kalkmış olacak. Bunlar diyorlar ki ’15 senedir ülkede istikrar var, niye bozuyorsunuz?’ Peki yarın ne olacak? Bu ülkenin başına kaç yılda bir Recep Tayyip Erdoğan gibi biri gelir? Recep Tayyip Erdoğan’ın görev süresi bitince ne olacak? Yine kaos, yine kargaşa ve yine kayıp. İşte bizim bunlara tahammülümüz yok. Onun için huzurlarınızdayız. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kabul edildiği takdirde –ki edileceğine eminiz Allah’ın izniyle- koalisyonlar son bulacak. Ülkemizde koalisyonlar zamanında bankaların içi boşaltıldı. 2002’de görevi devraldığımızda, bankaların 17 milyar görev zararı vardı. Niçin? İşte bu koalisyonlardan dolayı. İtalya baş edemedi koalisyonları yasakladı, Fransa yarı başkanlık sistemine geçti. İşte bizde 16 Nisan’dan sonra inşallah ebediyen koalisyonları kaldırıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Biz, bizden öncekilere göre başarılıyız ama dünyaya göre yapacak daha çok işimiz var. Ülkemizdeki milli geliri artırmamız lazım, işsizliği çözmemiz, terörü bitirmemiz lazım. Bunun için güçlü iktidarlara ihtiyacımız var. Ülkemizde ne zaman tek partili güçlü iktidarlar olduysa ülkemiz sıçramaya geçmiştir. Örnek olarak rahmetli Adnan Menderes ile Turgut Özal dönemlerini ve şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dönemini gösterebilirim. İşte bunu şansa bırakmamak için, bu sistemi kurumsallaştırmak için sandıklara gidiyoruz.
‘Tayyip Bey iyi-kötü idare ediyor, ya bu millet bir serseriyi seçerse ne olacak?’ diyorlar. Şuna emin olun ki Türk seçmeni, dünyadaki en seçici seçmendir. Hiçbir zaman deliyi, serseriyi seçmez. Seçtikleri kendine hizmet ettiği müddetçe tekrar seçmiştir ama kendine yamuk yaptığını gördüğünde ise sandığın dibine gömmüştür. Bu seçmen, 7 Haziran’da bize de bir ayar verdi. ‘Ey AK Partililer, biraz şımardınız. Yürüyüşünüz değişti, kendinize dikkat edin. Vatandaşla hasbihal edin, vatandaşın dertleriyle daha fazla dertlenin. Size yüzde 40 veriyorum ama iktidar yapmıyorum’ dedi. Şefkat tokadı vurdu, tokadın kuvveti biraz fazla kaçtı, neredeyse yıkılıyorduk, neredeyse ülkemiz 15 Temmuz’da bir koalisyona yakalanacaktı. Cumhurbaşkanımızın büyük basireti sayesinde koalisyon olmadı da tekrar seçime gittik, bu millete ‘aman’ dedik, af diledik, tekrar bize güvendiler ve sandıkları patlatırcasına oy vererek tek başımıza iktidar yaptılar. Allah hepinizden razı olsun. İşte tüm bunlardan dolayı sandıklarda güçlü bir şekilde ‘Evet’ demeye ihtiyacımız var. Biz ‘Evet’ çıkacağına eminiz ama ülkemizin dimdik ayakta durabilmesi için, harici ve dahili düşmanların ülkemize yan gözle bile bakmamaları için yüzde 55 olsun, yüzde 60 olsun, yüzde 65 olsun, yüzde 70 olsun. Fazla mal göz çıkarmaz. 16 Nisan’da sizleri sandıklara davet ediyoruz. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, gelecek nesiller için, ülkemiz için ‘Evet’ diyoruz.”


Etiketler:

faruk çaturoğlu , fatih çakır , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Teknoloji fakültesi olmazsa,4 yıllık yüksek okul...

14 Nisan 2017 Cuma 19:27

Ereğli Haber

Teknoloji fakültesi olmazsa,4 yıllık yüksek okul...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; son günlerde basın yer alan “Devrek’e var Alaplı’ya yok” haberi ile ilgili Zonguldak kamuoyuna bir açıklama yaptı.

Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bizde, rektörümüzde verdiğimiz sözümüzün ve müjdemizin arkasındayız. Alaplı İlçemize dört yıllık Yüksekokul mutlaka açılacaktır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bakıyorum da CHP Alaplı İlçe Başkanı ve bazı çevreler sanki okul açılmayacak diye neredeyse zil takıp oynayacaklar. Bu ne utanç verici bir durumdur. Rektörümüz ile yapmış olduğumuz görüşmede; “Teknoloji Fakültesinin nüfus kriterine takılsa bile Alaplı’ya Teknoloji Fakültesi gibi 4 yıllık eğitim veren ve teknoloji fakültesinin bütün bölümlerini ihtiva eden Teknik Bilimler Yüksekokulunun kuruluş çalışmalarının süratle devam ettiğini ifade etmişlerdir.” Görüldüğü gibi adı ister Teknoloji olsun isterse Teknik Bilimler olsun Alaplı’mıza mutlaka 4 yıllık yüksekokul kurulacaktır. Ayrıca Alaplı'ya açılacak olan 4 yıllık yüksekokul ile Devrek'te açılacak olan iki yıllık adalet meslek yüksekokulu arasında hiçbir bağ bulunmamaktadır. Yani Alaplı'ya açılacak olan okulun Devrek'e kaydırılması söz konusu dahi değildir. Böyle bir ima veya beyanda bulunmayı asla ve asla ahlaki bulmuyorum.”

 

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , beü ,

Yorumlar

Bakan Özlü'ye davullu zurnalı muhteşem karşılama...

14 Nisan 2017 Cuma 13:37

Bakan Özlü'ye davullu zurnalı muhteşem karşılama...

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü referandum çalışmaları kapsamında Yığılca’ya ziyaret gerçekleştirdi. İlçe girişinde davul ve zurnalarla Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, İlçe Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İGM üyeleri, teşkilat üyeleri ve kalabalık bir halk toplulukla karşılanan Bakan Özlü’ye Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit tarafından çiçek takdim edildi.

Karşılamanın ardından kalabalık bir araç konvoyu ile ilçe turu atan Bakan Özlü, halka seslenmek üzere Yığılca Belediyesi Sosyal Tesisleri’ne geçti. Burada yoğun bir dinleyici kitlesine hitap eden Bakan Özlü, Ak Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği icraatları anlattı. Özlü konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yolumuzun projelendirilmesinin ardından ihalesi de yapıldı. 3 adet viyadük eklemesi ile birlikte yolumuz iki yıl içerisinde tamamlanacak. Yığılcalı hemşerilerim merak etmesinler. Biz bu yolun takipçisi olacağız. Sadece yol için değil. Yığılca bizim için önemli bir yer. Siz bize sahip çıktıkça ve biz bunu gördükçe daha azimle Yığılca için çalışıyoruz. Sizlere bir sürpriz haberim daha var. Yürüttüğümüz görüşme ve çalışmalar sonucunda 2018 yılında Yığılca’da doğalgaz çalışmalarına başlıyoruz. Yani 2018 yılında Yığılca’ya doğalgazı getiriyoruz. Böylece Düzce’de doğalgaz olmayan ilçe kalmayacak.”
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca ilçesi olarak referandumda en yüksek yüzde oranıyla Evet diyeceklerinin sözünü verdi. Yiğit, “Sayın Bakanıma ilçem adına öncelikle gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür ediyorum. Bakanımız bizler için büyük bir kazanım. Sağ olsun hangi projemiz olursa olsun, Ankara’da takipçisi oluyor. Halkımın merak ettiği bir konuya da ben açıklık getirmek istiyorum. Turizm Vadisi projesi için DSİ ile yaptığımız görüşmeler olumlu geçti. Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü Bey bu projeye çok büyük değer veriyor ve önemsiyor. İnşallah onun bu özverili çalışması ve projelerimizi sahiplenmesi ile birlikte ilçemiz Yığılca yakın bir zamanda bölgemizde bir numara olacak. Ayrıca bu referandumda da ben şahsım adına Sayın Bakanıma söz veriyorum. Yığılca ilçesi olarak bu referandumda yüksek yüzde oranıyla “Evet” diyeceğiz ve Türkiye’de sıralamada birinci olacağız. Bugün burada ki kalabalık, ilgi ve alaka da bunun en büyük göstergesidir” dedi.
Bakan Dr. Faruk Özlü halka seslenişinin ardından Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile birlikte başkanlık makamına geçti. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından, Bakan Özlü Yığılca Ziraat Odası’na geçerek burada Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın ile bir araya geldi. Ziraat Odası ziyaretinin ardından Yığılca programını tamamlayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Yığılca’dan ayrıldı.

Etiketler:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü. Yığılca , Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar