MHP' de ortak karar, adaylığını açıklıyor

31 Mart 2017 Cuma 09:24

MHP' de ortak karar, adaylığını açıklıyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi'nde 2 Nisan'da yapılması planlanan kongrede parti tabanının üzerinde ortak karara vardığı Rahman Demirtürk adaylığını açıklıyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’de 2 Nisan' da  yapılacak olan kongre için gün sayan Milliyetçi Hareket Partisi'nde, yoğun istişareler sonucu üzerinde mutabık kalınan Rahman Demirtürk'ün adaylığını açıklayacağı öğrenildi. Demirtürk’ün 31 Mart Cuma günü (BUGÜN) saat 15.00 de başkanlık için adaylığını parti binasında kalabalık bir katılım ile açıklayacağı öğrenildi.
İsmi parti kulislerinde aday olarak geçmesi ile birlikte delegelerin ve parti tabanının teveccüh gösterdiği Rahman Demirtürk’ün Kdz. Ereğli’de MHP’yi toparlayıp daha güçlü konuma getirebileceği ifade ediliyor.

Etiketler:

rahman demirtürk , mhp , adaylık ,

Yorumlar

"Başaramayan gidecek"

30 Mart 2017 Perşembe 19:51

"Başaramayan gidecek"

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, referandum çalışmaları kapsamında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, partisinin referandum çalışmaları kapsamında Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlediği konferansa katıldı. Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması yapan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, 16 Nisan’ın Türkiye için önemli bir viraj olduğunu belirterek Ereğli olarak Türkiye ortalamasının üzerinde sonuç çıkarmak için seferber olduklarını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yeni anayasanın gelecekte çocuklara ve torunlarına bırakacakları en büyük miras olduğunu ifade ederken, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da 16 Nisan’ın ülkemiz için ayağındaki prangalardan kurtulacağı gün olacağını dile getirdi.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kaya konuşmasına AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri ve Türkiye’nin aldığı yolu anlatarak başladı. Muhalefetin anayasa değişikliği maddeleri ile ilgili olarak ortaya attığı yalan iddialara açıklık getiren Kaya, 2012 yılında 60 maddelik anayasa değişikliği için tüm partilerin anlaşmasına rağmen bu maddeleri meclisten geçirilmesi teklif edildiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun masayı devirerek her şeyi alt üst ettiğini vurguladı.

“18 yaş teklifini ilk defa 2012’de getirdik”
18 yaşla ilgili anayasa değişikliği teklifini daha öncede teklif ettiklerinin altını çizen Kaya, "Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) adresine girin. Orada anayasa çalışmalarını göreceksiniz. Orada komisyon bölümlerine girdiğinizde teklifleri göreceksiniz. Açın okuyun. Göreceksiniz ki AK Parti 18 yaşı bugün teklif etmiyor. 2012 yılında teklif ettik. Biz Başkanlık olarak yazdığımızda 5+5 yazdık. Bugün teklif etmedik. 5 yıl önce bunu yaptık. Yedek Milletvekilini de teklif ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Başkan arasında ki hukukun nasıl olacağını o gün teklif ettik. Yeni bir şey yapmadık arkadaşlar. Biz rüya falan görmedik. Biz bu ülkenin geleceğinin rüyasını AK Parti kurulduğu günden beri, bu ülkenin geleceği ile ilgili kim rüya görmüş, kim iyi bir dua etmiş, kim bir proje yapmışsa siyasi hayatımız boyunca ne varsa alıp bu ülkenin önüne daha büyük aydınlık gelecek inşa etmek için çalışan bir partinin mensuplarıyız" dedi.

“Artık iktidarı millet seçecek”
Yeni anayasa ile milletin ilk defa kendi iktidarını seçme şansı bulacağını belirten Kaya, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinde hep güçlü iktidarlarla sıçrama yaptığını dile getirdi. Kaya, şunları kaydetti:
“Bu yeni anayasa bize ne getirecek? Birincisi millet iktidar olacak. İlk defa iktidar olacaksınız ve ilk defa iktidarı siz belirleyeceksiniz. Şimdiye kadar iktidarı hiçbir zaman siz belirmediniz. Siz derken hepiniz, ben de dahil. Biz sandığa gittik hükümet filan seçmedik ya da Başbakan seçmedik. Biz meclisi seçtik. Meclisin içerisinden birisinin Başbakan olmasını temenni ettik. Ama artık iktidarı millet belirleyecek. İkincisi başaramayan gidecek. Artık bu millet yüzde 10, yüzde 15 alan partileri iktidar yapmayacak. Dolayısıyla bu seçimden iki tane önemli sonuç çıkacak. Bir güçlü bir iktidar, iki güçlü bir muhalefet. Birinci turda seçtiniz seçtiniz, ikinci tura kaldı mı iki aday kalıyor bu iki adaydan 50+1’i alan iktidar olacak. Bu ülkede artık tek başına bir kişinin dahi iktidar olduğu dönemler artık kapanmış olacak. Demek ki bizim bu anayasadaki en önemli çıkarımlarından bir tanesi bu ülkenin güven ve istikrar ikliminin kalıcı hale gelmesidir. Bizim ekonomik olarak büyümemiz için, siyasi olarak istikrara sahip olabilmemiz için ve bu ülkeyi daha sivil daha demokratik bir noktaya taşıyabilmek için güven ve istikrara ihtiyacımız var."
18 maddelik anayasa değişikliğini ve gerekçelerini tek tek anlatarak katılımcılardan 16 Nisan’da evet’e destek vermelerini istedi.

Ereğli belediyesi ve parti teşkilatını ziyaret etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya konferansın ardından partisinin Ereğli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek partililerden telefonlarında kayıtlı herkesi tek tek arayarak ikna etmelerini istedi. Kaya ayrıca Ereğli’de AK Partili bir belediyenin olduğunu ve referandumda yüksek oy çıkmasını beklediğini söyledi. AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ziyaret anısına Kaya'ya çeşitli hediyeler verdi. Parti binasından çıkışında esnafları ziyaret edip referandumla ilgili görüşlerini soran Kaya, ülke menfaatleri için kendilerinden destek istedi. Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaretinde Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal tarafından çiçeklerle ve belediye personeli tarafından karşılanan Kaya, burada 15 Temmuz şehitleri anısına açılan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı. Kaya Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milletvekili Çaturoğlu, İl Başkanı tosun ve İlçe Başkanı Çakır ile basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Etiketler:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , İstanbul Milletvekili Erol Kaya ,

Yorumlar

Zonguldak Büyükşehir olacak mı?

29 Mart 2017 Çarşamba 17:49

Ereğli Haber

Zonguldak Büyükşehir olacak mı?

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte Zindancılar ve Osmanlar Köylerini ziyaret etti. Çaturoğlu ile Çakır iki köyde de vatandaşların referanduma ‘Evet’ desteği vereceklerini söylemesi ile büyük moral depoladı. Çaturoğlu ayrıca konuşmasında Zonguldak'ın büyükşehir yapılacağına yönelik söylemlere yanıt verdi.

AK Parti Zonguldak Meclisi üyeleri Ali Tarakçı ve Kazım Beceren’in yanı sıra parti yöneticileri, belde başkanları, gençlik kolları üyeleri ile birlikte ilk olarak Zindancılar Köyü’nü ziyaret etti. Zindancılar köyünde yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan kadınlar referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediklerini belirterek referandumda ‘Evet’ oyu kullanacaklarını söyledi.
Osmanlar Köyü’nde de büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Milletvekili Çaturoğlu ile Çakır, vatandaşların sorunlarını dinledi.
Burada halka hitaben bir konuşma yapan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 1923’te kurtuluş savaşının yaşandığı zor günlerden sonra Cumhuriyet’in kurulduğunu ve 1945’e kadar tek partili sistemle yönetildiğini söyledi. Türkiye’nin tıpkı bu gün olduğu gibi sistem değişikliğine giderek çok partili sisteme geçtiğini anlatan Çakır, iç ve dış müdahalelerle bundan sonra her 10 yılda bir darbe yapılarak ülkenin kalkınmasının önünün kesildiğini vurguladı.

Çakır “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde devleti halk yönetecek”
Sadece 28 Şubat ve 2001 yılındaki krizin faturasının Türkiye’ye bedelinin 300 milyar doların üzerinde olduğunu söyleyen Çakır, “Türkiye koalisyonlar döneminde çok ağır bedeller ödedi. 15 yıllık AK Parti iktidarında neler yapıldığını görüyorsunuz. 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde kasa tam takır kuru bakır. İktidara gelir gelmez kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletten kesilen ve tasarruf fonların biriktirilen paraları ‘Devletin, millete borcu olamaz’ diyerek nemaların hepsini ödedi. SSK ve Devlet hastaneleri ayrıydı, işçilerin yoğun olduğu yerlerde SSK hastaneleri, memurların yoğun olduğu yerlerde devlet hastanelerinde kuyruklar vardı. Hastaneleri birleştireceğimizi söylediğimizde bu günkü CHP o günde ‘Hayır, birleştiremezsiniz, sistem çöker’ dedi. Hastaneleri birleştirdik, sistem çöktü mü? Elbette çökmedi. Hamd olsun bu gün Türkiye’de sağlık alanında halkımıza Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veriliyor. Vatandaşımızın çocuğu olurdu, hastane parasını ödeyemediği için çocuğu rehin kalırdı. Eczane kuyruklarını herkes hatırlıyordur. İsteyen, istediği eczaneden ilacını alacak dediğimizde ‘Devlete kimse ilaç vermez’ dediler, bu gün 15 yıl önceki fiyatlardan daha ucuza devletimize ilaç veriliyor, halkımız gidip istediği eczaneden ilacını alabiliyor. Ereğli’den Düzce’ye giden yolu hatırlayın, bir geliş bir gidiş vardı. Önünüze bir sac kamyonu çıkar Akçakoca’ya Düzce’ye kadar onu takip etmek zorunda kalırdınız. Sollamaya kalktığınızda bir çok ölümlü kaza olurdu. Bu gün hamd olsun duble yol ve tünellerle insanlarımız rahat bir şekilde seyahatlerini yapabiliyorlar. Önceden IMF’den bir memur gelir Başbakanımızı sorguya çeker ‘Memura şu kadar zam yapamazsın, emekliye şu kadar zam yapamazsın’ derdi. ‘Borç alan emir alır’ atasözünde olduğu gibi. Birde kalkarlar özgürlükten, bağımsızlıktan bahsederlerdi. Bu gün hamd olsun IMF’yi gönderdik, memurumuza, emeklimize ne kadar ödeyeceğimizi elimizdeki imkanlar dahilinde kendimiz karar veriyoruz. Eğer biz 15 senedir değil 30 senedir tek başına iktidar ile yönetilseydik Türkiye çok daha ileride olacaktık. Bu PKK belasını başımıza kim saldı? Bizim bir insansız hava aracımız yoktu. ABD ve İsrail’den istihbarat desteği isterdik. Onlarda dolu olan yeri boş, boş olan yeri dolu gösterirler, yılarca boş dağlara tepeleri bombalattırdılar. Bu gün hamd olsun kendi insansız hava aracımızla tepelerine biniyoruz. Acemi erlerle terörle mücadele etmeye çalıştık, binlerce şehit verdik. Bu gün ise profesyonel askerlerimizle terörle mücadele ediyor ve kökünü kurutuyoruz. Hiçbir yerde kafalarını kaldıramıyorlar, tepelerine çöküyoruz. Hepsi kaçmak zorunda kalıyor ” dedi.
Çakır artık birilerinin yazdığı senaryoda figüranlık oynayan Türkiye olmadığını, kendi yazdığı senaryoda başrol oynayan güçlü Türkiye olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminde devleti faiz baronlarının, askerlerin, zenginlerin ve medya patronlarının değil halkın yöneteceğini ifade eden Çakır, millete tanınan bu hakkın geri tepilmemesi gerektiğini vurguladı.

Çaturoğlu “ Hodri meydan!.. CHP Ahmet Necdet Sezer’i Cumhurbaşkanı adayı göstersin”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da konuşmasında halkın istemediği hiçbir gücün yeni sistemle beraber asla ülke yönetimine gelemeyeceğini ifade etti. CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi içerisinde bir isim çıktığında seçilemeyeceğini bildiği için sağ görüşlü Ekmelettin İhsanoğlu’nu aday gösterdiğini vurgulayan Çaturoğlu, CHP’ye sol kesim tarafından beğenilen Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i aday göstermelerini isteyerek ‘Hodri meydan’ çekti. Hafta sonu katılacağı ve gurbetçilerle bir araya geleceği programların Almanya’nın tutumu nedeniyle iptal edildiğini anlatan Çaturoğlu, Haçlı seferlerinin bu günde devam ettiğinin net bir şekilde görüldüğünü söyledi. Çaturoğlu konuşmasında şu sözleri sarf etti: “Biz duygusal bir milletiz ve affediyoruz. Ama bu ecnebiler böyle değil. 100 yıllar önce Anadolu topraklarında Haçlı seferleri sırasında kaybettikleri şövalyeleri halen unutmuyorlar. Avrupa Birliği ülkeleri Hristiyan Kulübü olduklarını ispatlarcasına Papa ile birlikte toplantı yapıp resim verdiler. Onların gözünde Recep Tayyip Erdoğan Anadolu topraklarında durdurup imha eden Selçuklu Sultanı Kılıçarslan gibi. Yine şarkın sevgili sultanı Selahattin-i Eyyubi. Biliyorsunuz Selahattin-i Eyyubi Kudüs’ü haçlılardan geri alan kumandandır. Güçlü bir Türkiye istemiyorlar çünkü Türkiye; onların dünya üzerindeki hakimiyetleri ve sömürü düzenleri için büyük bir tehlike. Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar Allah’ında bir hesabı var, bu milletinde bir hesabı var” dedi.

“Zonguldak’ın 16 Nisan’dan sonra büyük şehir yapılacağı söylemi yalandır”
Milletin yaşam tarzına, inancına ve kültürüne saygı göstermeyenlerin bu sistemle yönetime gelemeyeceğini ve bu nedenle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşı çıktıklarını vurgulayan Çaturoğlu, yeni sistemle ilgili olarak ortaya atılan yalanlara da tek tek yanıt verdi. Zonguldak genelinde yürütülen kampanyalar sırasında Zonguldak’ın Büyükşehir yapılacağı, herkesin ineğinden tavuğundan vergi alınacağı yalanının ortaya atıldığını ifade eden Çaturoğlu “Bu 18 madde geçerse Zonguldak Büyük şehir olacakmış. İnekten, köpekten, tavuktan, kediden vergi alınacakmış. Köyün tapulu malları belediyelere geçecekmiş. Muhtarlar belediyelere bağlanacak ve hatta Cumhurbaşkanı isterse tüm muhtarları görevden alacakmış. Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla son derece iyi ilişkileri var. Bir kere bu söylem bunu zedelemeye yönelik. İkincisi bu referandumun içerisinde büyükşehir ile ilgili hiçbir şey yok. Büyükşehir meselesi TBMM’de kabul edilen kanunla yapılmıştır. O’nun nüfus sınırlaması da 750 bindir. Bundan sonra sayının yukarı yada aşağı çıkarılması Cumhurbaşkanının değil TBMM’nin tasarrufundadır, yetkisindedir. 16 Nisan’dan sonrada yine TBMM’den çıkacak bir kanunla olacak bir meseledir. Biz bu referandumdan ‘Evet’ çıkacağını sizlerden aldığımız ışıkla biliyoruz. Farz edelim ki ‘Hayır’ çıktı. Hükümet zaten 2019 yılına kadar görevinin başında. İsterse bu düzenlemeyi yine yapar. Bu söylem insanların kafasını karıştırmak, ‘hayır’ cephesine ne kadar oy devşirebiliriz korkusu içerisinde söylenmiş kuyruklu bir yalandır” diye konuştu.

Çaturoğlu ayrıca Doğu ve Güyendoğu’da ki yapıdan dolayı eyalet sisteminin Türkiye’ye uygun bir model olmadığını belirterek, 16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin eyalet sistemine geçeceği söylemlerinin de tamamen yalan olduğunu anlattı.
Çaturoğlu ve Çakır yapılan konuşmaların ardından Osmanlar Köyü’nde ki vatandaşlarla toplu fotoğraf çektirip sohbet etti.

Yorumlar

Ulupınar ve Çakır bilgilendirme toplantısında

23 Mart 2017 Perşembe 16:02

Ulupınar ve Çakır bilgilendirme toplantısında

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır VE Ormanlı belediye başkanı Bayram Başol, Sücüllü, Ballıca ve Bayat Köyü’nde vatandaşları halk oylaması öncesi “EVET” oyu için bilgilendirdi.

Milletvekili Ulupınar ve İlçe Başkanı Çakır, Sücüllü, Ballıca ve Bayat Köyü’nde çok kalabalık vatandaşlar tarafından karşılandı.

Ulupınar ile Çakır’ın Köylerde bilgilendirmesine yoğun ilgi gösteren çok sayıda vatandaşlar, kıraathaneye sığmayarak konuşmalarını miting havasında dışarıda dinledi.

Milletvekili Özcan Ulupınar, yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Ben Devrek Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra, parlamentoya 2011’de AK Parti Milletvekili olarak gitmiş bir kardeşinizim. Orada normalde 10 dakikada çıkması gereken bir kanun bazen 10 ayda çıkmaz. Sistem kilitlenir. Oradaki muhalefet partililerde çoğu zaman Meclisi çalıştırmamak için el birliği yaparlar. Mesela derler ki, bu pastanın rengi neden sarı, bu araştırılsın gibi önergeler verirler. Mesele onun sonuçlarını çok merak ettiklerinden değil, o gün o parlamentoda o kanun çıkmasın diye. Yıllardan beri uğraşıyoruz binlerce kanun çıkartıyoruz, muhalefetlere göre ama her biri anayasaya aykırı. Bu kanunlardan sadece AK Parti değil, bütün vatandaşlarımız istifade etmekte. Şimdi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan en güçlü dönemimde siyasi olarak, AK Parti’de öyle. Diğer partileri toplasanız bizim yarısı kadar oyları yok. Olması da mümkün değil. AK Parti dönemi öncesi 10 yılda, 12 hükümet değişilmiş. Bir hükümetim ömrü 14 ay olmuş. Biz darbeler, kalkışmalar, dışarıda darbeleri, sokak hareketleri, terör görmüşüz. Bunlarla mücadele etmek için daha güçlü hükümetlere ihtiyacımız var.

Biz istiyoruz ki, bu hükümet çok güçlü bir şekilde geldin. Değerli hemşerilerimiz işin özeti şu, tek parti iktidarları döneminde büyüme yüzde 5.5, koalisyonlar döneminde büyüme yüzde 3.5, Ama 1994 ile 2001 arası küçülme yüzde 5.5 şeklinde. Yeni sistemde örneğin milletvekili sayısı artacak olması hiçbir olumsuz etkisi yok ama getirisi çok. Avrupa’nın büyük devletlerinde milletvekili sayısı 600 ile 1200 arasında. AK Parti öncesinde parlamento haftada 12 saat çalıyordu. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri gündüz saat 3.00’te açılır, akşam saat 7.00’de kapanırdı. Şimdi parlamento günde 18 saatlerce çalıştığımız oluyor. Niye engellemeleri kırmak için. Türkiye’nin maalesef düşmanı çok. Bize bizden başka dost yok. 16 Nisan’da geleceğimizi Halk oylamasını yapacağız. Bu Ülkemizin seçimi. Neden, dışarıda düşmanlar var, işerde hainler var görüyoruz. Bunlarla mücadele etmemiz lazım. 16 Nisandan sonra ne olacak ALLAH’IN izniyle yüzde 60’la benim öngörüm “EVET” ile bu bir rejim değişikliği değil, bir sistem değişikliği olacak. Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde bu var. Bizim mücadelemiz devam ediyor. Sizlerin sayesinde de başaracağız. Geçmişte gördük. Tansu Çiller, Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz, Turğut Özal zamanı biliyoruz. Rahmetli Özal, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş, Demirel hepsi başkanlık sistemi istiyor. Bugün CHP’nin yönetiminde olanlarda başkanlık sistemini istiyor. Geçmişte yaptıkları açıklamaları var. ama bugün nedense HDP ile CHP kol kola girmiş hayır propagandası yapıyorlar. Kıymetli hemşerilerimiz vereceğiniz “EVET” desteği çok önemli. Biz Halkın seçtiği liderler, milletin hizmetinde olmasını istiyoruz. Bizim Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan beye tek adam diyorlar, bakın geldiğinde İstanbul’u ve Türkiye’yi nasıl geliştirdi. Buna helal olsun demek lazım. 15 Temmuzda koalisyon olmuş olsaydı ne olurdu? Bir düşünelim. Çok şükür şuanda huzurlu bir şekilde yaşıyoruz”

Bakın AK Parti döneminde Bu hükümet Zonguldak’ta şuana kadar 9 kat trilyonluk iş yapmıştır. Kamu yatırımı ile birlikte 2 tane belde Kozlu ve Kilimli İlçe olmuştur. Ereğli’ye bakıldığında da her zaman geldiğimde de kamu yatırımları bakımından büyük bir hamle görüyoruz. Yeni Okullar, Hastanesi, Yoları, Adliyesi gibi bir sürü Ereğli’ye yatırımlar oldu. Zonguldak yolu bu sene bitecek.”

 

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, vatandaşlardan “EVET” desteğini şekilde istedi;

“Vatandaşlarımız siz Cumhurbaşkanını kendiniz seçmek istiyor musunuz?, Halk seçmek istiyorsa bu oylamaya “EVET” diyecek. Bu işin özü bu. Ben bu oylamaya hayır diyen partilileri anlamakta zorluk çekiyorum. Sizin yüzde 50 oy almaya cesaretiniz yok mu? Bu millete tepeden bakmaya bırakın. Kafadan diyorlar ki, biz milletin yüzde 50 oyuna talip değiliz niye? Çünkü eskiden beri millete tepeden bakıyorlardı. Ondan dolayı biz “EVET” desteklerinizle daha güçlü Türkiye için yeni sisteme destek istiyoruz. Biz milletimizin hizmetindeyiz. Biz insanlarımızı bir günde ha iyi yaşatırız diye düşünüyoruz. 16 Nisan’da Erdoğan için değil, her doğan için güçlü “EVET” ile istikrar devam edecek.”

Milletvekili Ulupınar ve İlçe Başkanı Çakır’ın bilgilendirme konuşmaları köylerde hatıra fotoğrafı çektirerek tamamlandı.

 

Etiketler:

ak parti , fatih çakır , özcan ulupınar , hüseyin uysal , referandum

Yorumlar

Çaturoğlu eğitim yatırımlarını açıkladı

20 Mart 2017 Pazartesi 13:51

Ereğli Haber

Çaturoğlu eğitim yatırımlarını açıkladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 2017 yılında Zonguldak ve ilçelerine toplamda 28,5 milyon TL eğitim yatırımı yapılacağını açıkladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılı yatırım programından Zonguldak’a 28 milyon 50 bin TL’lik eğitim yatırımı ayırıldığını belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 2017 Yılı Devlet Yatırım Programında İlimize toplamda 28 milyon 500 bin TL eğitim yatırımı planlanmıştır. Buna göre; Kilimli Spor Lisesine 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu (proje değeri 8.000.000), Zonguldak Merkeze 16 Derslikli ve Ereğli’ye 16 derslikli olmak üzere toplam 32 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (proje değeri 15 milyon), Alaplı’ya da 12 derslikli Halk Eğitim Merkezi (proje değeri 5.500.000) yapılması planlanmıştır.”
Yatırım programına alınan diğer eğitim yatırımları ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini aktaran Çaturoğlu, bu yıl içerisinde 3 okul ve iki pansiyonun ihalelerinin de gerçekleşmesini beklediklerini söyledi. Çaturoğlu açıklamasında “Geçtiğimiz yıllarda yatırım programına alınan 24 derslikli Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binası, 24 derslikli Ereğli Anadolu Lisesi, 24 derslikli Devrek İmam Hatip Lisesi+200 öğrenci pansiyonu ve Zonguldak Merkez İmam Hatip Lisesi Kız Öğrenci pansiyonu yapılması için arsa, proje ve ihale süreçleri devam etmektedir. İnşallah bu yıl içerisinde ihaleleri gerçekleşmiş olacaktır.
İlimiz merkez ve ilçelerinde ihtiyaç duyulan Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Meslek Eğitim Merkezi, Halk Eğitim Merkezi, spor salonu ve öğrenci pansiyonlarının planlamaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılarak Mayıs ayında Milli Eğitim Bakanlığına teklif edilecektir” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür eden Çaturoğlu, eğitim yatırımlarının Zonguldak’a hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar
  • ibogemici
    20 Mart 2017 Pazartesi 20:20

    sayın çaturoğlu.FEN LİSELERİ- ile İMAMHATİP LİSELERİNE ayrılan payı biliyomusun. böylemi teknolojiyi,bilimi yakalayacaksınız.imamhatipler,fen liselerinin beş katı fazla pay alıyor,bütçeden.