Ligler 12 Haziran'da başlayacak...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 18:23

Ligler 12 Haziran'da başlayacak...

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan, liglerin 12 Haziran'da başlayacak olmasıyla ilgili "Alınan kararı doğru bulmuyorum" dedi.

 Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan liglerin başlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör Serkan Afacan, alınan kararı doğru bulmadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: 
"Maçların oynanabilmesi için kurallar ilgili kısmı federasyon yetkilileri ne kadar yerine getirilebilir. Özel otobüs, malzemeci, tesis imkanı ve antrenman süreci, alınan karar çok da anlamlı değil. Ben doğru bulmuyorum. Ama Zonguldak Kömürspor olarak biz de uygulayacağız." 

"Toplanma tarihi bu akşam belli olacak" 
Toplanma tarihinin bu akşam belli olacağını ifade eden Afacan, "Antrenman programı ile kısmı bu akşam ZonguldakKömürspor Genel Kaptanı Hacı Demir ve Zonguldak Kömürspor Başkanı Hakan Hürfikir oyuncularla toplantı yaparak karar verecek. Ona göre bir yol belirleyeceğiz. Şu anda tesis olarak kullandığımız DSİ'de sağlıkçılar kalıyor. Onunla ilgili sıkıntımız var. Bu akşam her şey netlik kazanacak" diye konuştu. 

"Düşme konusu ile ilgili sıkıntımız yok" 
Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan, düşme konusu ile ilgili sıkıntılarının olmadığını belirterek, "Play-off sınırı ile 9 puan fark var. Düşme ile ilgili bir sıkıntımız yok. Biz de bu hedefle ilgili hareket ettik. 36 puanımız var. Bizim altımızda ve üstümüzde olan 3'er takımla maç yapacağız. Verilen ara futbolla pek fazla tecrübeli bir olay değil. Ne getireceği belli değil. Evde antrenmanlar yapıldı. Oyuncular hazır gelecekler" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan , Kömürspor , SPOR

Yorumlar

Otobüs bileti fiyatlarına yeni düzenleme geliyor...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 18:10

Otobüs bileti fiyatlarına yeni düzenleme geliyor...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde bazı şehirlere giriş çıkışın yasaklanmasının ardından otobüs biletlerinin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçmek için çalışma başlattı.

 Korona virüs önlemleri kapsamında yolcu taşıma kapasiteleri yarı yarıya düşen seyahat firmalarının yapacağı fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek isteyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu kapsamda geçici düzenlemeyle başlattığı tavan fiyat uygulamasını, genelgeyle daha kapsamlı hale getiriyor.

Bu doğrultuda hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulduğu öğrenilen düzenlemeyle birlikte şehirler arası otobüs yolculuğu için bazı fiyat uygulaması getiriliyor.

Hem firmaların ekonomik açıdan zorluk yaşamaması, hem de vatandaşın fahiş fiyatlarla yaşayabileceği mağduriyetin önüne geçmek amacıyla hazırlanan düzenlemeyle en uzak iki şehir arası bir fiyat belirlenecek.

Buna göre örneğin İstanbul-Van arası 200 ile 250 TL arasında değişen bilet fiyatı yüzde 100 oranında artırılarak, kilometreye bölünecek ve bir baz fiyat elde edilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, 1600 kilometre için 400 liralık tavan ücret getirileceğini ifade etti.

 TÜM İLLER İÇİN GEÇERLİ

Resmi Gazete’de yayımlanacak kilometre başı baz fiyat, tüm şehirler arası seyahatler için geçerli olacak ve firmalar bu ücretin üzerine bilet satamayacak. Uygulamanın korona virüs önlemleri süresince geçerli olacağı, kapasite sınırlamasının ortadan kalkmasıyla birlikte uygulamanın da yürürlükten kaldırılacağı belirtiliyor.

Bakan Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada geçici düzenlemeyle karayolu yolcu taşımacılığında yüzde 50 indirimli tavan ücret tarifesi koyduklarını belirterek, “Bu süreçte kimse vatandaşlarımız üzerinden haksız kazanç elde edemez” açıklamasını yapmıştı.

"ANKARA-İSTANBUL İÇİN TAVAN ÜCRET 160 TL OLACAK"

Yıldırım, şehirlerarası bütün mesafelerdeki tavan bilet fiyatlarının, bu ücrete göre hesaplanacağını kaydetti. Yıldırım, bu kapsamda Ankara-İstanbul için tavan ücretin de 160 lira olacağını söyledi.

327 şehirlerarası otobüs şirketinin 7 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini hatırlatan Yıldırım, yer yer 18-20 kişiye düşebilen yolcu sayısı nedeniyle zararlarının 1000 kilometrede 3 bin 600 liraya kadar çıktığını ifade etti. Yıldırım, sürdürülebilir bir fiyatı ilgili kurumlarla görüştüklerini ve bu formülün oluştuğunu kaydetti.

“Otobüslerin yüzde 98’i yatıyor” diyen Yıldırım, şehirlerarası otobüslerin otoyol-köprü ücreti ödememesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’yla görüşeceklerini bildirdi.

Otogar ücretlerinde de indirim istediklerini belirten Yıldırım, araçlar trafiğe çıkmadığı için sigorta poliçelerinde indirim yapılmasını gündeme getireceklerini söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türkiye , otobüs biletleri ne kadar , otobüs , otobüs fiyatları , korona virüs

Yorumlar
  • SÜREÇ
    8 Mayıs 2020 Cuma 01:53

    PETROL FİYATLARININ DÜŞMESİ HİÇ Mİ ETKİLİ OLMAYACAK

Baygınlık geçirdi... İmdadına sağlık ekipleri yetişti...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 17:43

Baygınlık geçirdi... İmdadına sağlık ekipleri yetişti...

Zonguldak’ta epilepsi hastası olduğu öğrenilen kadın Valilik binasında fenalaşınca sağlık ekiplerince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 Alınan bilgiye göre, Zonguldak Valiliğinde epilepsi hastası olduğu öğrenilen ismi öğrenilemeyen kadın bir anda baygınlık geçirdi. Haber verilmesi üzerine valiliğe gelen 112 sağlık ekipleri fenalık geçiren kadına ilk müdahaleyi yaparak ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. 

Yorumlar

Destek kredisiyle iş yerini yeniledi...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:56

Destek kredisiyle iş yerini yeniledi...

Zonguldak’ta 11 yıllık kuaför Tarkan Baldan, korona virüs tedbirleri nedeniyle 40 gündür kapalı olan iş yerini devlet destekli ihtiyaç kredisi ile yeniledi. Baldan, "Müşterilerimi çok özledim" diyerek heyecanla saç keseceği günü bekliyor.

 Türkiye’de yeni tip korona virüs salgını tedbirleri kapsamında yaklaşık 40 gün önce kuaför dükkanları da kapatıldı. Berber ve kuaförlerin 11 Mayıs günü açılacağı müjdesinin verilmesinin ardından Kilimli ilçesinde 11 yıldır kuaförlük yapan 26 yaşındaki Tarkan Baldan, heyecanla saç keseceği günü bekliyor. 
Devlet bankasından aldığı destek kredisi ile iş yerini ve tıraş için kullanacağı eşyalarını baştan aşağıya yenileyen Baldan, alınan yeni kararlar doğrultusunda hizmet vermeye başlayacağını ifade etti. 

"Saç kesmeyi çok özledim" 
40 günlük özlemin ardından yeniden saç keseceğinin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Tarkan Baldan, yaşadıklarını şöyle anlattı: 
"Yaklaşık 11 seneden beri bu işi yapıyorum. İşimi çok özledim. Saç kesmeyi özledim. Müşterilerimi, eşimi dostumu özledim. Bu süreç zordu ama gayet güzel bir şekilde bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Tedbirlerimizi alacağız. Her şey bunu gerektiriyor. Artık eskisi gibi günlük sohbetimiz, muhabbetimiz olmayacak. Sosyal mesafemizi korumuş olacağız. Tedbirler kapsamında maskelerimiz, siperliklerimiz, dezenfektan spreylerimiz var. Saç kesimi sonrası tek kullanımlık bezler ve havlular aldık. Hijyene önem vereceğiz. Her tıraşta makine, makas ve taraklarımızı sterilizasyon makinesine sokup belirli bir süre bekleyeceğiz. Yeni müşteri geldiğinde tekrar onları hijyenik bir şekilde kullanacağız. Bu konuda de önlemimizi alacağız. Devlet destekli bir iş oldu. Devletimiz vatandaşı hiçbir şekilde mağdur etmedi. Biz de desteğimizi aldık, iş yerimizi yeniledik. 11 Mayıs gününü sabırsız bir şekilde bekliyorum. Saç kesmeyi çok özledim, müşterilerimize hizmet vermeyi çok özledim." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Şube müdürleriyle telekonferans görüşmesi...

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:52

Şube müdürleriyle telekonferans görüşmesi...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri,7 İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımı ile telekonferans yöntemi ile çevrimiçi toplantı yapıldı.

 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Zonguldak il genelinde uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Akgül, EBA(Eğitim Bilişim Ağı)’yı kullanma oranlarında aktif öğrenci kullanımı açısından yüzde 70,10 ortama ile Türkiye’de 12.sırada,aktif öğrenci kullanımı verilerine göre yüzde 95,33 ortalama ile Türkiye’de 23 sırada olduğunu belirterek. Öğretmen ve öğrencilerin EBA’yı daha çok kullanarak bu sıralamanın daha üst seviyeler çıkacağını belirtti. Covid-19 Koronavirüs ile mücadelede il genelinde uzaktan eğitim sürecinde görev alan tüm öğretmenlere, üretim yapan Meslek Liseleri, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri öğretmen ve yöneticilerine, İlçe Mili Eğitim Müdürlerine teşekkür etti. Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürlerinin kendi görev alanları ile ilgili sunum ve paylaşımları, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin değerlendirme ve paylaşımları ile çevrimiçi olarak devam etti. LGS ve YKS sınav süreçlerinde olan öğrenciler için yapılan çalışmalara da değinen İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, sınav sürecini yaşayacak olan öğrenciler ve evlerinden dışarı çıkamadan uzaktan eğitime devem eden öğrenciler için, velileri için okulların rehberlik servislerinin Psikososyal destek vermeye devam ettiğini, öğrencilerin bu süreçten en az şekilde etkilenmesi için bu desteğin devam edeceğini belirtti. Zonguldak’ta TÜBİTAK destekli 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi, birde yine TÜBİTAK destekli 4007 Bilim Şenlikleri projesinin desteklenmeye hak kazandığını belirtti.2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı için yaz döneminde taşıma planlaması, deprem güçlendirmesi yapılacak okullar, yeni yapılacak okullar, devam eden projeler üzerine de değerlendirmeler yapılarak; toplantı ilgili bölüm Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile soru ve cevapların ardından İl Milli Müdürü Harun Akgül’ün teşekkür konuşması ile son buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , şube müdürleri , il milli eğitim müdürü

Yorumlar