Lezzeti ve kalitesiyle marka oldu…

26 Mayıs 2020 Salı 14:59

Ereğli Haber

Lezzeti ve kalitesiyle marka oldu…

Kdz. Ereğli ilçesinde 2 yıl önce açılışı gerçekleştirilen subaşı Kasabı Izgara kısa sürede lezzetli ve kaliteli ürünleri bölgede marka haline geldi. Ramazan ayı boyunca lezzetli güveçleri ve ızgara çeşitleri ile bölge halkına hizmet veren Subaşı Kasap Izgara bayram boyunca da paket servisi ile hizmetini sürdürdü.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde 2008 yılında açılışı gerçekleştirilen subaşı Kasap Izgara lezzeti, kalitesi ve her bütçeye uygun fiyatları ile kısa sürede bölge halkının vazgeçilmesi oldu.
1987 yılında merhum Ali Başkan tarafından aile şirketi olarak kurulan ve oğulları Yüksel, Bayram ve Muhammet (Merhum) Başkan’ın çalışkanlığı ile Zonguldak bölgesinin en güvenilir kasabı haline gelen subaşı Kasabı ilerleyen yıllarda ürettiği Subaşı Kasabı sucukları ile sadece bölgenin değil Türkiye’nin de bir markası haline geldi.
Ürettiği sucukları Ereğli dışında Türkiye’nin dört bir yanına gönderen Başkan kardeşler müşterile3rinden gelen memnuniyet ifadelerinin mutluluğunu yaşıyor.
Yüksel ve Bayram Başkan ile oğulları tarafından Ereğli Merkez’de kasap, Subaşı Kasabı sucukları ile Türkiye’nin her noktasına ve Subaşı Kasap Izgara Restoran ile de bölge halkına hizmet veren Başkan ailesi 37 yıllık tecrübeleri ve kaliteden ödün vermeyen hizmet politikaları ile müşteri memnuniyetini her geçen gün artırdı.
Samimi ve güler yüzlü hizmetleri ile güven veren Başkan ailesi Subaşı Kasap Izgara Restoran’da Ramazan ayı boyunca bölge halkına lezzetli güveç ve ızgara çeşitleri ile hizmet verdi.
Ramazan Bayramı’nda da bölge halkının vazgeçilmez lezzet duraklarından olan Subaşı Kasap Izgara henüz iki yıldır hizmet vermesine rağmen kısa sürede bölge halkı tarafından tutuldu.
Sizde etin en lezzetlisini paket servis olarak ister çiğ ister pişmiş olarak tatmak isterseniz 0 372 310 03 09 numaralı telefonu arayıp siparişinizi verebilirsiniz.

Yorumlar

Kızılay yönetimi şehit mezarlarını ziyaret etti

26 Mayıs 2020 Salı 00:43

Kızılay yönetimi şehit mezarlarını ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kızılay Derneği Şubesi ve yönetim kurulu, bayramın ikinci gününde şehit ve gazilerin mezarlarını ziyaret etti.

Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri, ilçenin çeşitli mezarlıklarında şehit ve gazi mezarlarını ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim okutturdu. Ciğer ve ekibi Şehit Vefa Karakurdu, Şehit Oğuzhan Demir Düven, Şehit Hüseyin Bırak, Şehit Tunahan Kartal, Şehit Noyan Aydın, Kıbrıs Gazisi Halil Yaman Ve Kızılay Karadeniz Ereğli şubesi önceki dönem vefat eden başkanı Yusuf Oktay'ın kabirleri başında Fatiha ve Kuran-ı Kerim okuttu. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Kızılay’ı Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer “Bugün Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli şubesi olarak şehit ve gazi mezarlıklarını ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okuyarak dualar ettik. Vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizin Şükran minnet ve rahmetle anıyoruz. Ayrıca önceki dönem Kızılay Şube başkanımız Yusuf Oktay'ın mezarında ziyaret ederek Yasin-i Şerif ve dualar okuduk. Rabbim dualarımızı kabul eylesin” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Yaşar , Ciğer , Kızılay , Şehit

Yorumlar

Yavru domuz sütle beslenecek...

25 Mayıs 2020 Pazartesi 15:33

Yavru domuz sütle beslenecek...

Zonguldak’ta annesi kaçak avcılar tarafından vurulan domuz yavrusu hayvanat bahçesinde koruma altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Devrek İlçesi Dorukan Ormanları 18. bölgede Kaçak avcılar 15 günlük yavruları olan anne domuzu vurdular. Ölen annelerinin başında bekleyen domuz yavrularını gören vatandaşlar Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av Koruma ekibine haber verdiler. Olay yerine giden av koruma ekibi 15 günlük domuz yavrusunu alarak Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde faaliyet gösteren Çanakçılar Seramik ait özel hayvanat bahçesi ne teslim ettiler. Veteriner kontrolünden geçirilen ve biberonla beslenen yavru domuz kontrol altına alındı. Yavru domuz doğada tek başına yaşayabilecek duruma geldiğinde doğaya salınacak.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , domuz ,

Yorumlar

Sinyalizasyon da yeni sistem devreye alınıyor

25 Mayıs 2020 Pazartesi 15:27

Sinyalizasyon da yeni sistem devreye alınıyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi, şantiye ekipleriyle birlikte Ramazan Bayramı’nda da sahada çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Destekleme İşleri Müdürlüğü tarafından Elmatepe Mahallesi ile Echomar Hastanesi önüne sinyalizasyon sistemi kuruluyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu Ramazan Bayramı’nda da şantiye ekipleriyle birlikte sahada çalışmalarını sürdürüyor.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla, bir çok kazanın meydana geldiği Elmatepe Mahallesi ile Echomar Hastanesi önüne, Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından trafik sinyalizasyon sistemi kuruluyor.
Destek Hizmetleri Müdürü Etem Özdemir, sokağa çıkma kısıtlamasında trafik akışının da olmaması nedeniyle çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, “Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla Elmatepe Mahallesi ve Ömer Halisdemir Bulvarı Echomar Hastanesi önünde yaya ve yol geçişlerinin daha güvenli yapılabilmesi için yaya kontrollü trafik sinyalizasyon sistemi kuruyoruz. Yayalar karşıdan karşıya geçmek istediklerinde butona basacak ve güvenli bir şekilde karşıya geçmeleri sağlanacak. Yaya yokken trafik akışı durmayacağı için trafik yoğunluğu da oluşmayacak” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi’ne bağlı diğer müdürlükler de kendi alanlarında sahadaki çalışmalarına devam ediyor.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ereğli belediyesi , halil posbıyık ,

Yorumlar

O ajandaya korona virüs de girdi

25 Mayıs 2020 Pazartesi 14:15

O ajandaya korona virüs de girdi

Zonguldak'ta 40 yıl önce babasının hayatını kaybetmesiyle köyündeki ve dünyadaki toplumsal olayları ajandasına not almaya başlayan 70 yaşındaki Muharrem Kara, yeni tip korona virüsü de an be an defterine kaydetti.

Beycuma beldesine bağlı Karapınar köyünde yaşayan 70 yaşındaki Muharrem Kara 1980 yılında babasını kaybetti. Babasının hayatını kaybetmesiyle defterine ölüm tarihini not alan Kara, ardından köyündeki ve dünyada yaşanan gelişmeleri ajandasına not etmeye başladı.
40 yıl boyunca yaşanan her olayı ajandasına yazan Kara, 40 yılda 40 ajanda bitirdi. Babasını kaybetmesiyle kendisini boşlukta hissettiğini bu boşluğu da yaşanan olayları not alarak gidermeye çalıştığını anlattı.
2020 yılına ait ajandaya dünyada meydana gelen yangınlar, depremler ve doğal afetler başta olmak üzere Çin'de baş gösteren yeni tip korona virüsü de yazan Kara, ülkelerde virüs sebebiyle yaşanan ölüm sayılarını da satır satır not aldı.
Türkiye'de 20 Mart itibariyle görülen virüsü not alarak televizyondan öğrendiği gelişmeleri gün gün kaydeden Kara, şöyle dedi:
"Ben bunu yaklaşık 20 Mart'tan bu yana devam ediyorum. 1980 yılında babamın ölümünden bu yana devam ettirdim. Babamın ölmesiyle yazmaya başladım. Şu anda 40 yıllık ajandalar elimde. İleri gelen nesillere aktarılsın, hatırlasın diye yazıyorum. Ben bunu ileride birisine bırakacağım. Olayları da televizyondan yazıyorum. Televizyondan öğrendiğim bilgileri ajandaya not alıyorum. Toplu araç kazaları olaylar oluyor. 2020 yılında başlayan yangınlar, depremler. Soğuk havalar. Kaç yıldır en fazla ne kadar soğuk olmuş. En son Çin'de başlayan korona virüsü yazdım. Çin'deki ölenlerin sayısını yazdım önce. Sonra bütün dünya rakamlarını not almaya başladım. Dünyada virüs kaynaklı ölenlerin sayısını 320 bin 180 olarak defterime not aldım. Bu sayı arttıkça eklemeye devam edeceğim. Korona virüsü de yazdım. O da ajandaya girdi."

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ajanda , koronavirüs ,

Yorumlar