Lastikçilerin yoğun kış lastiği mesaisi...

2 Aralık 2019 Pazartesi 11:44

Lastikçilerin yoğun kış lastiği mesaisi...

1 Aralık günü başlayan kış lastiği zorunluluğu uygulaması sebebiyle Zonguldak'ta sanayi sitesindeki lastikçiler yoğun mesaisini sürdürüyor.

 İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği kış aylarında alınacak olan tedbirlerle ilgili genelge kapsamında 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle kış lastiği kullanma zorunluluğu başladı. Trafik ekipleri de denetimlere başladı. 1 Aralık 2019 - 1 Nisan 2010 tarihleri arasındaki kış lastiği kullanma zorunluluğu dolayısıyla Acılık Sanayi Sitesi'ndeki esnaflarda yoğunluk başladı. Geçen Cuma gününden itibaren sanayinin yolunu tutan sürücüler yeni haftayla birlikte idari para cezası yememek için sanayinin yolunu tuttu. 
Lastik değişimi için sırada bekleyen Kamil Çıtır, "Benim aracım ticari veya kamyonet değil. Otomobil olduğu için zorunlu değil. Yine de değiştireceğim. Yoğunluk var. Buraya gelinceye kadar iki defa dolaştım. Arabaya yer bulmak için bekledim. Can güvenliği için tedbiri almak önemli" diye konuştu. 
İş yoğunluğunun en fazla olduğu günleri yaşadıklarını belirten sanayi sitesi esnafı Murat Bozkurt, "Havaların iyi gitmesinden dolayı müşterilerimiz son zamanı bekledi. O yüzden işlerimiz yoğun. Vatandaşlar sırada bekliyor. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama bu kadar oluyor. Yoğunluk sebebiyle gelen bir araca yaklaşık 1 ila 1.5 saat arası beklemesini söylüyoruz. Yaklaşık 20 dakika civarında da işlem sürüyor. Vatandaşların son güne bırakması dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor ancak elimizden geldiğince hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi. 
Öte yandan uygulama şehirler arası kara yollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Nisan 2010 tarihine kadar devam edecek. Kış şartlarının günlük hayatı olumsuz etkilediği illerde şehirler arası kara yollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtların dışında kalan araçlarda ise kış lastiği takma zorunluluğu valiliklerce değerlendirilecek. Kış lastiği takmayan sürücülere ise 625 lira idari para cezası kesilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sürücüler , lastik , kış fiyatları , kış lastiği

Yorumlar

Köy yolları sular altında kaldı...

2 Aralık 2019 Pazartesi 10:21

Köy yolları sular altında kaldı...

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle dereler taşarken, bazı köy yolları kapandı.

 İlçeye bağlı Perşembe beldesi Koramanlar köyünde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış köyde hayatı olumsuz etkiledi. Derelerin taşması ile bahçeler ve seralar sular altında kalırken, göle dönen köy yolları da kapandı. Cıvaklar Yeni Mahalle sakinleri, yoğun yağış yüzünden yollarının kapanmasıyla mağdur olduklarını belirterek, dizlerine kadar çıkan suyun içinde yürümek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Bakkala ekmek almaya gidebilmek için bu su deresinden geçtiklerini söyleyen mahalle sakinleri, hasta olup soğuk su yüzünden zatürreye yakalanmaktan korktuklarını söyleyerek yetkililerden yardım istediler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Perşembe beldesi , su baskını , dere taşması , köy yolu , sel

Yorumlar

Yağış ve fırtına etkili oldu...

2 Aralık 2019 Pazartesi 10:12

Yağış ve fırtına etkili oldu...

Zonguldak’ta gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve fırtına gündüz de etkisini sürdürdü.

 Zonguldak’ta geceden bu yana etkisini sürdüren şiddetli rüzgar nedeniyle balıkçı tekneleri limana demirledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 50 kilometre hıza ulaşan rüzgar nedeniyle balıkçılar denize açılamadı. Şiddetli rüzgarla birlikte aralıklarla şiddetli yağmur da etkili oldu. Çatı uçması veya ağaç devrilmesi gibi konularda vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi. Kent merkezinde hava sıcaklığı ise 8 dereceye kadar düştü. 
Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın illeri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yağışların Pazar akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , fırtına , şiddetli yağış , tedbir

Yorumlar

Halil Posbıyık toplantıya davet edilmedi

30 Kasım 2019 Cumartesi 20:03

Halil Posbıyık toplantıya davet edilmedi

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri’nin talebi üzerine Ereğli’ye geliyor. OYAK Genel Müdürü Erdem’in toplantısında toplamda 42 kişi bulunacak.

Ereğli Haber- OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem 2 Aralık Pazartesi günü Karadeniz Ereğli’ye geliyor.
AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın ortak talebi üzerine Ereğli’ye gelecek olan OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem Pazartesi günü sabah saat 10.30’da Erdemir Göztepe Restaurant’da katılımcılara kahvaltı ikram edecek. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in düzenlediği toplantıya OYAK ve Erdemir’den 22 üst düzey yönetici ve danışman katılacak.

AK Parti ve CHP milletvekilleri tam kadro
OYAK ve Erdemir yöneticileri dışında toplantıda AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ile Denizyavuzyılmaz da katılım sağlayacak.

Ereğli o toplantıda olacak
Ereğli’den ise toplantıya AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, SP İlçe Başkanı Hasan Soyer, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Gaziler Derneği, Şehit Aileleri ile birlikte toplam 20 kişi davet edildi.

Posbıyık’a davet gönderilmedi
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise toplantıyı provoke ihtimali nedeniyle toplantıya davet edilmemesine çok sinirlendiği öğrenildi. Seçildiği günden bu yana Erdemir’e karşı savaş başlatıp, sert söylemlerde bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın toplantıya katılacak bazı isimlerle bir araya geldiği ve strateji belirlemeye çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar
  • Fatıh
    30 Kasım 2019 Cumartesi 21:02

    Posbiyik eregli halkini dolduruşa getirip erdemiri düşman gibi hedef gösterdi eee birde toplantiyami cagiracaklardi ne yaptığını bilmeyen sorumsuz biri

Heyelan ve su baskınlarına dikkat!..

30 Kasım 2019 Cumartesi 15:40

Heyelan ve su baskınlarına dikkat!..

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Cumartesi akşam saatlerinde muhtemel şiddetli yağış konusunda uyarı yayınladı. Uyarı da yer yer şiddetli olması beklenen yağışların sel, heyelan ve su baskınlarına neden olabileceği de ifade edildi.

 Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, içinde Düzce’nin de bulunduğu Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu illerinde Cumartesi günü yani bugün akşam saatlerinde kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Uyarıda yağışların Pazar günü yani yarın akşam saatlerine kadar şiddetli şekilde süreceği belirtilerek metrekareye 75 ile 100 kilogram yağmurun düşmesinin tahmin edildiği ve sel, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalara neden olabileceği belirtilerek vatandaşların dikkatli olması istendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , şiddetli yağış , uyarı , hava durumu

Yorumlar