Laf çok, bir tek proje bile yok

10 Nisan 2018 Salı 14:52

Laf çok, bir tek proje bile yok

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimleri Başkan Adayı İş Adamı Arslan Keleş tanıtım toplantı yemeği düzenleyerek ekibi ve gazeteciler ile bir araya geldi.

Kdz. Ereğli TSO Organ Seçimlerine Başkan Adayı olarak hazırlanan İş Adamı Arslan Keleş, ‘Gelenekten Geleceğe Büyük Ereğli’ sloganı adı altında toplantı ve tanıtım yemeği düzenledi. Düzenlenen yemekte ekip arkadaşlarının turuncu kravat takması ve broşürden masa örtüsüne kadar her yerde turuncu rengin kullanılması dikkat çekti.
Tanıtım ve toplantı yemeği sunucu Yonca Karaca’nın konuşması ve Efe Aydemir’in andımızı okumasıyla başladı. Ardından projelerini anlatmak üzere sahneye çıkan İş Adamı Arslan Keleş, proje açıklamak yerine broşürde yer alan sloganları okudu. Keleş slogan olarak ise daha önce Mehmet Genç’in aday olduğu seçimlerde ki “Ben değil biz anlayışı” sloganını sık sık kullandı.
Yaptığı sunum ile daha önce Sertan Yalçın’ın yaptığı sunumu taklit etmeye çalıştığı göze çarpan Keleş, daha sonra seçime girdiği arkadaşları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Keleş salonda yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “2017 Ekim ayında yapılması planlanan Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimlerinin Nisan Ayı 2018’ e ertelenmesi neticesinde gündem Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ile meşgul oldu. Artık nihayete ermek üzere seçimlere çok az bir zaman kaldı. Ekip arkadaşlarımız ile saha ziyaretlerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Üyelerimize kendimizi anlatıyoruz, nasıl bir TSO, nasıl bir Ereğli hedeflediğimizi ve bunun için ne gibi hazırlıklar yaptığımızı, üyelerimizin desteğine neden ihtiyaç duyduğumuzu anlatıyoruz. Hedef ve projelerimizi ziyaretlerimiz esnasında üyelerimiz ile paylaşıyoruz. Ziyaretler kısıtlı olduğu için tümünü anlatma olanağı bulamıyoruz. Sizlerle bu akşam yol haritamızı paylaşacağız. Neler yapmak istediğimizi, neyi nasıl yapacağımızı anlatacağız. Hedeflerimizi ve projelerimizi üyelerimizin sorunlarını esas alarak hazırladık. Burada boş laf yok. Bizim hava civa projeler ile olmayacak işlerle, gerçekleşmeyecek hedeflerle hiç işimiz olmadı. Ayaklarımız yere basıyor. Gerçek hedef ve projelerle karşınıza çıkıyoruz.”

Etiketler:

Arslan Keleş , TSO , Organ Seçimleri ,

Yorumlar

Vali Çınar Ereğli OSB'yi değerlendirdi

10 Nisan 2018 Salı 13:57

Vali Çınar Ereğli OSB'yi değerlendirdi

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) düzenlenen Ereğli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) toplantısına katıldı. Vali Çınar tüm emperyalist saldırılara rağmen ülke ekonomisinin büyüdüğünü söyledi.

Kdz. Ereğli OSB’nin 2018 yılı yönetim kurulu toplantılarının 7’ncisi Kdz. Ereğli TSO hizmet binasında Zonguldak Valisi Ahmet Çınar başkanlığında yapıldı.
Toplantıya OSB yönetiminde yer alan Kaymakam Nazım Madenoğlu, TSO Başkanı Sertan Yalçın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, TSO yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Remzi Alim, Kdz. Ereğli OSB Müdürü Övünç Pehlivanoğlu ve Sanayici Akın Tatoğlu ile İşkadını Aysel Manay katıldı.
“Ereğli OSB’nin yüzde 95’i doldu”
Toplantı öncesi Kdz. Ereğli OSB ve ülke ekonomisine ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Vali Çınar, tüm emperyalist saldırılara rağmen ekonomimizin büyüdüğünü söyledi. Vali Çınar açıklamasında “Organize Sanayi Bölgemizdeki; tahsisler, firmalar, varsa bir takım sorunlar ve ihtiyaçlar ile ilgili görüşmeler yapıyoruz. Gereğini de yapıyoruz her şey yolunda, işler iyi gidiyor. Son yıllarda ülkemizin maruz kaldığı topyekûn saldırılara rağmen, ülkemizin hem terör açısından hem de psikolojik olumsuz etki yaratmaya yönelik bütün uluslararası emperyalist güçlerin saldırısına rağmen; ekonomide kalkınmamızın düşük kalması, sermayenin kaçması, yatırımların azalması şeklinde bir sonuç beklenebilir iken insan algısında; çok şükür Türkiye’miz dünyada en hızlı, yüksek kalkınmayı sağlayabilen bir ülke oldu. Bunun yansımaları ilimizde ve ilçemizde de var. Firmalarımız son derece dinamik, verimli, yenilikçi, bütün mevzuya uluslararası dünya pazarı boyutunda bakabilen, profesyonel bir anlayışla ve profesyonel bir ekiple çalışmalarına devam ediyor. Organize Sanayi Bölgemizin yüzde 95’i dolmuş durumunda. Hemen yanı başımızda Alaplı Organize Sanayi Bölgesi de büyük ilgi görüyor. Son derece mutluyuz; Türkiye’mizin gücünden, gelişmelerden, bütün saldırılara rağmen bu kadar dinamik ve güçlü bir ekonomik temel yapıdan her birimiz Türk vatandaşı olarak mutlu olmalıyız, gururlanmalıyız. Türkiye yeniçağın en büyük aktörü, en büyük devleti olacak. Bütün dünyaya da inşallah gücümüzle huzur getireceğiz. ”dedi.
Pehlivanoğlu bilgilendirdi
OSB Bölge Müdürü Övünç Pehlivanoğlu toplantı öncesi OSB Yönetimine mevcut durum hakkında bilgi verdi. Pehlivanoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Şuanda organize sanayi bölgemizin doluluk oranı yüzde 95’tir. 36 tane iskanlı fabrika binası mevcut, 12 tane de inşaat faaliyetleri devam eden firmamız var. Toplamda bin 700 çalışanımız mevcut. Yöneticilerimizin katkıları sayesinde hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyoruz.”
Toplantının ardından Vali Çınar, Kaymakam Madenoğlu, TSO Başkanı Yalçın ve beraberindekileri Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, Göztepe tesislerinde ağırladı. Burada yapılan görüşmede Erdemir’in durumu ve Ereğli-Erdemir ilişkileri görüşüldü.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , TSO , OSB , Vali Ahmet Çınar ,

Yorumlar

2 haftada 27 mahallede halkla buluştu

9 Nisan 2018 Pazartesi 15:16

Ereğli Haber

2 haftada 27 mahallede halkla buluştu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ‘Her mahalleye eşit hizmet’ anlayışı ile iki hafta içerisinde 27 mahalleyi gezerek vatandaşlarla buluştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçenin Kıyıcak, Göktepe, Topçalı, Hamzavakıflı, Bölücek, Dağlar, Kışla, Köseler, Elmatepe, Kavaklık, Kocaali, Belen, Belen Yeni Mahalle, Uzunçayır, Sarıkorkmaz, Ömerli, Ören, Orhanlar, Kırmacı, Balı, Uzunmehmet, Kestaneci, Akarca, Kirmanlı, Murtaza, Güldere ve Korubaşı mahallelerinin cadde ve sokaklarını gezerek sorunlara ilişkin muhtarların görüş ve taleplerini dinledi.
Mahalle gezilerinde sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların ısrarlarını kıramayan Başkan Uysal, kimi yerde çay, kimi yerde ayran içti, tandır ekmeği yedi.
“Karadeniz Ereğli sahilden, merkezden ibaret değil” diyen Başkan Uysal, “Göreve geldiğimizden bu yana 4 yıl geçti. İlçemizin genel sorunlarına yönelik çözüm üretirken, 31 mahallemize de sihirli dokunuşlar yaptık. Önce mahallelerimizdeki insanlarımızın güvenlikleri dedik ve felaketleri bir daha yaşamamak için derelerin ıslahları ile başladığımız çalışmaları, yağmurlama ve kanalizasyon hatları, içme suyu hatları ile sürdürdük.
Mahalle muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda yollarımıza parke döşeyip, asfalt döktük. İstinat duvarları ile yol genişletmeleri yaparak heyelan tehlikelerini önledik. Çocuk parkları ve spor alanları ile vatandaşlarımızın isteklerine imkânlarımız ölçüsünde cevap verdik.
Eksiklerimiz elbette var. Bu eksikliklerimizi bu yaz sezonunda gidermek için yerinde tespitler yaptık. Mahalle gezilerimizde bizlerden güler yüzlerini esirgemeyen başta muhtarlarımız olmak üzere mahalle halkımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Uysal mahalle gezilerini Bağlık, Kepez, Müftü ve Süleymanlar Mahallesi ziyaretleri ile tamamlayacağı belirtildi.

Yorumlar

Köprü faciasının üzerinden 6 yıl geçti...

6 Nisan 2018 Cuma 16:36

Köprü faciasının üzerinden 6 yıl geçti...

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 6 yıl önce çöken köprü faciasında ölen 15 kişi dualarla anıldı.

Olay 6 Nisan 2012 günü Çaycuma ilçesinde meydana geldi. İlçe girişinde bulunan 252 metrelik köprünün 48 metrelik bölümü bir anda çöktü. Bu sırada köprüde yürüyen 4 kişi ve bir minibüs köprüyle birlikte Filyos Irmağı’na düştü. Dönemin Belediye Başkanı Gülşen'in babası Kemal Gülşen'in yanı sıra ulaşılan 11 kişinin cenazesi ise defnedilirken aradan geçen 6 yıla rağmen kayıp 4 kişiye halen ulaşılamadı.
Facianın yıl dönümünde, belediye tarafından yaptırılan 6 Nisan Anıtı önünde anma töreni gerçekleştirildi. Kur-an’ı Kerim ve duaların okunduğu törene Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Müftüsü Mahut Rauf Arcaklıoğlu, hayatını kaybedenlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.
Yapılan duaların ardından Filyos Irmağı’na karanfil bırakıldı.

Yakınlarını kaybedenler de anma törenine katıldı
Faciada kardeşi ve eşi Necati Azaklıoğlu’nu da kaybeden Azime Azaklıoğlu tören boyunca gözyaşı döktü. Azaklıoğlu, “Bugün 6 yıl oldu ama 6 gün gibi aynı. Eşim, kardeşim ve yeğenimi kaybettim” diye konuştu.
Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, “Faciada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine de sabırlar diliyorum. Biz vefa duygumuzu göstermeye devam edeceğiz. Allah facialardan kazalardan milletimizi, ülkemizi korusun” diye konuştu.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise “6 yıl önce yaşadığımız bu üzücü, bütün Türkiye’yi yaralayan bu kazanın 6. yıldönümündeyiz. İlginç bir tesadüf Cuma günü olmuştu, bugün de Cuma gününe denk geldi. Amacımız hem ölenlere dua göndermek diğer taraftan da bir farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek. Bu tür kazaların olmaması için hem temennilerde bulunmak hem de gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak. Bizler bu acılarımızı unutmadıkça yeni kazaların olmasını önleyeceğiz diye düşünüyorum. İyi günlerde güzel günlerde bir arada olduğumuz gibi böyle günlerde de Çaycuma halkıyla bir arada olduk. Kazalar konusunda herkese daha dikkatli olmalarını, gerekli emniyet tedbirlerini alması gerektiğini düşünüyorum” diye ifade etti.

Etiketler:

Köprü , Facia , 6 yıl , anma töreni ,

Yorumlar

Minik öğrenciler itfaiye ile tanıştı

6 Nisan 2018 Cuma 13:19

Minik öğrenciler itfaiye ile tanıştı

Alaplı'da İlkokulu’na devam eden öğrenciler, Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, İtfaiyenin çalışmalarına ilişkin olarak bilgilendirildiler.

Öğretmenleri ile birlikte Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne gelen yaşları 6-8 arasında değişen 20 minik öğrenciyi ve ailelerini misafir eden İtfaiye Müdürlüğü personeli, ziyaret öncesinde, Alaplı İtfaiyesi tarafından yapılan Maket İtfaiye aracına bindirildiler ve özel itfaiye giysilerini daha yakından tanıma fırsatını buldular. Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelinin hizmet binasını gezen öğrencilere başta yangın ve benzeri afetlerde kullanılan araç ve gereçlerle ilgili olarak bilgiler verildi.
Daha sonra İtfaiye Müdürlüğü eğitim merkezinde, yangından korunma yöntemleri, itfaiyenin önemi ve görevlerini anlatan İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın tarafından anlatılarak ,minik öğrenciler can kulağı ile dinledi. Minik öğrencilerle birlikte ailelerinin de gerçekleştirilen geziden oldukça mutlu olduğu gözlendi.

Yorumlar