LÖSEV ailelere 6'şar kiloluk et dağıttı

16 Temmuz 2020 Perşembe 20:05

LÖSEV ailelere 6'şar kiloluk et dağıttı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Kurban Bayramı öncesinde 30 aileye 6 kilo olmak üzere et kolisi teslim etti.

LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Atik ve LÖSEV Sosyal Hizmet Personeli Elif Barış konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
LÖSEV Sosyal Hizmet Personeli Elif Barış, ellerinden geldikçe ailelere et desteği sağladıklarını ifade ederek “Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ve Kurban dönemlerinde yaptığımız çalışmalar arasında yine Kurban dönemine ilişkin et dağıtımımız oldu. 30 ailemize yaklaşık 6’şar kilogramlık kırmızı et kolisi teslim ettik. Hastalarımızın özellikle kanser tedavi sürecinde ihtiyacı olan kırmızı et desteğini elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda ailelerimizi sık sık destekliyoruz” dedi.
LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Atik ise kamuoyuna seslenerek Kurban Bayramı öncesi tüm kurban bağışlarını LÖSEV’e yapma çağırısında bulundu. Atik yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “LÖSEV inanılmaz çalışıyor. Baktığımızda gurur duyuyoruz, çünkü bu vakıf için çok emek harcıyoruz. Bu emeğimizin de böyle geri dönmesi bizi çok mutlu ediyor. Emin olun ki Türkiye’nin birçok yerinde böyle et dağıtımı devam ediyor. Kutulara baktığımızda gördüğümüz üzere sadece et değil; sucuğundan, bifteğinden, kuşbaşısından her şey mevcut. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda buradan bir çağrı yapmak istiyorum; LÖSEV biliyorsunuz kurban bağışlarını alıyor. Kurban bağışlarını da 12 ay boyunca böyle hem lösemili ailelere, hem kanserli ailelere dağıtıyor. Bir bölümünü hemen dağıtıyoruz, belli bölümünü de 12 aya yayarak bütün ailelerin et ihtiyacını karşılaşıyoruz. Bugün Ereğli’de yaptık. Onun için kurban bağışınızı lütfen LÖSEVE yaparsanız her çocuğa umut olursunuz, her aileye can, kan olursunuz, bize de çok destek olurusunuz. LÖSEV olarak tek ricamız; tüm kurban bağışlarınızı LÖSEV’e yapmanızı istiyoruz.”

Konuşmaların ardından LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Atik, LÖSEV Sosyal Hizmet Personeli Elif Barış ve vakıf üyeleri, LÖSEV binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Yolcu indirme istasyonunu Başkan Posbıyık açtı

16 Temmuz 2020 Perşembe 19:43

Ereğli Haber

Yolcu indirme istasyonunu Başkan Posbıyık açtı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, şehirlerarası otobüslerin yolcu indirebilmeleri için Kışla’ya indirme istasyonu kurdu. İndirme durağının açılışını yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Şehirlerarası yolcularımızın sorununu bu sayede çözmüş oluyoruz. Burada ayrıca Terminal Taksi de hizmet verecek” dedi.

Kdz. Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne yolcu getiren otobüslerin Kışla’da yolcu indirebilmeleri için Belediye tarafından indirme noktası kuruldu.
Kışla eski kamyon garajı girişine kurulan indirme noktasının açılışını Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ile birlikte yaptı. Başkan Posbıyık, açılışta yaptığı konuşmada şehitler için üzgün olduğunu belirterek, “Van’ın Gevaş ilçesinde keşif uçağımızın düşmesi ve Siirt’in Pervari kırsalında operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle verdiğimiz şehitlere Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.


“Karda yağmurda beklenecek kapalı alanı var”
Başkan Posbıyık, bekleme salonuyla şehirlerarası yolcuların sorununu çözdüklerini belirterek şunları söyledi: “Bugün Kışla Şehirlerarası otobüs yolcu indirme noktasının hizmete girmesi nedeniyle bir araya geldik. Potbaşı mevki Erdemir Eğitim Müdürlüğü cep alanı, Devrek yol ayrımı cep alanı ve Carrefour karşısı cep alanında şehirlerarası otobüsler için yolcu indirme noktaları vardı. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için bugün yeni bir indirme noktasını hizmete açıyoruz. Tam teşekküllü, binasıyla, bekleme salonuyla, kadın-erkek tuvaletiyle, yolcuların rahat bir şekilde yağmurda, karda, güneşte bekleyebileceği bir kapalı alan meydana getirdik. Burada aynı zamanda terminal taksiden de 3 araçlık, inen yolcuları anında gitmek istediği noktaya götürecek taksi grubunu hazır ettik ve Belediye Meclisi’nden onayını çıkarttık. Bu indirme noktasıyla vatandaşlarımızın sorunlarını halletmiş olacağız. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza, bu kararı alan Meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Ereğli için hayırlı uğurlu olsun.”
Başkan Posbıyık ve beraberindekiler, yolcu indirme salonunun açılışını yaptıktan sonra gelen şehirlerarası yolcu otobüsünü alkışlarla karşıladı.

Yorumlar

Behçet Kemal Çağlar Caddesi renklendi

16 Temmuz 2020 Perşembe 15:20

Behçet Kemal Çağlar Caddesi renklendi

Zonguldak'ta Fener Semti'nde bulunan kaldırım korkuluklar ile desteklenerek boyandı.

Sahil Projesi dolayısıyla Kordon boyunda bulunan korkuluklar yeniden tadilat yapıldı. Tekrar kullanıma konulan korkuluklar, Fener Behçet Kemal Çağlar Caddesi üzerindeki kaldırımda değerlendirildi.
Ekiplerin hummalı çalışmaları sürerken caddeyi kullanan yayaların güvenliği de sağlanmış oldu. Sürücüler için de kaldırım betonu sarı ve beyaz renklere boyanarak yönlendirme işaretleri konuldu.
Yolu kullanan vatandaşlar ise yapılan çalışma ile yetkililere teşekkür etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , yol , korkuluk , sahil , proje ,

Yorumlar

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

16 Temmuz 2020 Perşembe 13:18

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtı önünde program düzenlendi.

Ereğli’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4'üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler; 12.30’da Meydanbaşı Camisinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid’i şerif okunmasıyla başladı. Ardından 13.30’da Kdz. Ereğli Merkez mezarlığında bulunan şehit kabirleri ziyareti ve saat 14.00’teki protokol tarafından şehit ailelerine gerçekleştirilen ziyaretler ile sürdü. Gece ise Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen program; saat 20.30’da Atatürk anıtı arkasında açılan Demokrasi ve Şehitler Fotoğraf sergisinin gezilmesi ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ‘nın okunması ile devam eden demokrasi nöbeti öncesinde hazırlanan platformda Sela okunurken, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ulusa Sesleniş konuşması sinevizyon vasıtasıyla tören alanında bulunanlara izletildi.

Bugünün, devlet ve millet hayatında gördükleri en alçak, en sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü olduğunu hatırlatan Erdoğan, bu müstesna günde, bir yandan milletin kazandığı muhteşem zaferin sevincini, diğer yandan darbe girişimi esnasında kaybedilenlerin hüznünü birlikte yaşadıklarına değindi.

Allah'ın yardımı ve milletin cesaretiyle başarısızlığa uğratılan darbe girişimi sırasında, hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit düşen 251 kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Erdoğan, her kesimden vatandaşla, polis ve askerle darbe gecesi şehitler kervanına katılan 251 vatandaşın tamamının isminin, tarihe ve kalplere silinmemek üzere kazındığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanıyla şereflenen kardeşlerime de Rabbim'den sağlık ve afiyet temenni ediyorum. O gece darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Hayatının baharındaki körpe fidanlardan bastonuna yaslanarak adeta uçarcasına hainlerin üzerine yürüyen aksakallı büyüklerimize kadar, bu mücadeleye katılan insanlarımızın hiçbiri asla unutulmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıldönümünü nedeniyle bir konuşma yaptı.

Posbıyık, 15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesinin Türk halkının demokrasiye olan inancının ve birikiminin bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Posbıyık, yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

“Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan günümüze kadar bir çok badire atlatmış, demokrasimiz darbelerden yara almıştır. Ancak Türk milleti hiçbir zaman demokrasi ve insan hakları mücadelesinden vazgeçmemiştir. Kimsesizlerin kimsesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi, demokratik, laik bir rejime ve milli iradenin üstünlüğü ilkesine dayanır.

Türkiye, Osmanlı’dan bugüne kadar demokrasinin kurumlaşması ve yerleşmesi için çaba göstermiştir, göstermeye de devam edecektir. Ebedi başkomutanımız, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’mızın en zor günlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak milli iradeye dayanmış ve 'Milletin kendisinden başka efendisi yoktur' demiştir. Hiçbir güç bu kazanımlarımızdan vazgeçmemizi bizden bekleyemez.

15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesi, Türk halkının demokrasiye olan inancının ve birikiminin bir göstergesidir. Darbelere karşı etkin ve kalıcı mücadele ancak ve ancak demokratik bir sistemin tüm unsurlarıyla hayata geçirilmesiyle mümkün olur.

Türk milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin laik, demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız sürecektir. Darbe girişimine karşı yalnızca milletimiz değil Gazi Meclis ve siyasiler de ortak bir direniş sergilemiştir. Bu hain girişimin sorumluları mutlaka hukuk karşısında bedelini ödemek zorundadır.

Çok iyi bilinmelidir ki Türk Milleti, sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir.

Bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu hedef, tarihi sorumluluğumuzdur.

Darbenin karşısındaki en önemli panzehir demokrasidir, açıklıktır, katılımdır. Laik Cumhuriyete hep birlikte sahip çıkmalıyız.

15 Temmuz’da yitirdiğimiz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize minnet duygularımı iletiyorum. Demokrasiye sahip çıkma kararlılığı gösteren halkımıza şükranlarımı sunuyorum.

O gün Meclisteki bütün partiler, milletimiz, tek vücut olup darbenin karşısında yer aldı. Bundan sonra da darbelere geçit vermemek için hep birlikte mücadele etmek zorundayız.”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ardından konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ise şunları söyledi:

"Demokrasi; Kendi irademizle kendimizi yönetme kültürümüz. Ne yazık ki ülkemizde zaman zaman bu kültürden bizi uzaklaştırmaya çalışan mihraklar, bizim demokrasimize ket vurmaya çalıştılar. 15 Temmuz yine böyle bir gündü ama bugün de milli birlik ve beraberliğimiz bu demokrasimizi sağladı. Sayın Cumhurbaşkanımız emri ile Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Kdz. Ereğli’de, Zonguldak’ta ve ülkemizin her bir meydanında siz değerli vatandaşlarımız meydanları doldurdu ve demokrasiye sahip çıktı.

Usta şairimiz Mehmet Akif; ‘Tarih, ders alınsaydı tekerrür etmezdi’ der. Bize burada düşen görev, bu tarihten ders alıp tekerür etmemesini sağlamak. Bunun içinde milli birlik ve beraberliğimizi her zaman dimdik bir arada tutacağız.

15 Temmuz 251 canımızın, şehidimizin verildiği bir gündür. Nice gazilerimizin olduğu bir gündür ama 15 Temmuz’un dolu tarafından bakmamız gerekirse; içimizdeki hainlerin temizlendiği bir gündür. Öyle ki; 15 temmuz’dan sonra her bir birmimiz, her bir çalışma ekibimiz daha güçlü, daha başarılı bir şekilde ülkemizde başarıdan başarıya koşmuştur. Yıllardır terörle mücadele ediyorduk, başarılı olamıyorduk ama 15 Temmuz’dan sonra anladık ki; içimizdeki hainler bizim bu başarıya ulaşmamızın önünde durmuşlar.

Burada bir yanlışı da düzeltmekte fayda görüyorum. Hain sadece; askeriye de, emniyet te, şu birimde yok değerli arkadaşlar. Bizim meslektaşlarımız içerisinde de varmış, adliyede de varmış , mülki idarede de varmış, Dışişlerin'de de varmış. Onun için askeriyenin içerisindeki hainleri ayrı tutmamız gerekiyor. O gün yine bizlerle beraber mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetler'imize, emniyet teşkilatımıza gani gani teşekkür ediyorum. Onlar olmamış olsaydı, o gün ki başarı eksik kalmış olurdu.

Bu millet olduğu sürece; tanklara karşı, topa karşı, mermiye karşı göğsünü geren bu millet olduğu sürece, biz inanıyor ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenecek öğrenciler tarafından şiirler okutuldu ve ‘Demokrasi Neferi’isimli sinevizyon gösterisi programa katılanlara izletildi. Anıt önünde düzenlenen program, 00.13’te ilçedeki tüm camilerden selalar okunmasıyla son buldu.

Programa; Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gülüç Belde Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol,Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Cihangir Cihan, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Civelek, Kdz. Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Erdemir yetkilileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , 15 temmuz ,

Yorumlar

Hafif ticari araç tıra çarptı: 1 yaralı

16 Temmuz 2020 Perşembe 10:27

Hafif ticari araç tıra çarptı: 1 yaralı

Düzce-Zonguldak D-655 karayolunda kontrolden çıkan hafif ticari araç tıra çarptı, kazada 1 kişi yaralandı.

Kaza, Düzce-Zonguldak D-655 karayolu Konuralp köprüsü mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Düzce’den Zonguldak istikametine giden Cevdet A. idaresindeki 20 FD 518 plakalı Citroen marka hafif ticari araç Konuralp köprüsü mevkiinde önünde seyir halinde olan Alexandr Almathy idaresindeki Kırgızistan plakalı 428 AU 02 plakalı tırın, ABA 0262 plakalı dorsesine çarptı. Çarpışmayı gören çevredeki vatandaşlar hemen 112 Acil sağlık ve emniyet ekiplerine bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekipler hafif ticari araç sürücüsü Cevdet A.’ya olay yerinde ilk müdahaleyi yapmasının ardından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisine kaldırdı. Kaza nedeni ile Düzce-Zonguldak D-655 Karayolu Zonguldak istikameti tek şeritten sağlanırken çekici vasıtası ile kaldırılan araç sonrası yol normal seyrine döndü. Emniyet ekipleri kaza ile ilgili inceleme başlattı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kaza ,

Yorumlar