Kurban kesim fiyatları ve satış yerleri belirlendi

25 Ağustos 2017 Cuma 18:44

Kurban kesim fiyatları ve satış yerleri belirlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi kurban kesim fiyatlarını ve satış yerlerini belirledi.

Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerine yardımcı olmak, sağlıklı şartlarda kurbanlık hayvan seçimi yapmaları amacıyla çalışmaları yürüten Kdz. Ereğli Belediyesi, kurban kesim yerlerinin ve fiyatlarının belirlendiğini açıkladı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye olarak Delihakkı Mevkiinde Kurbanlık Hayvan Satış Yeri oluşturulduğunu belirterek, satış için getirilen kurbanlıkların belediye veterinerleri ve zabıta tarafından sağlık ve idari açıdan denetlendiğini bildirdi.
Uysal konuya ilişkin bilgilendirmesinde Başkan şu ifadelere yer verdi: “Delihakkı mevkiinde belediyemiz asfalt tesisi yanında 800 büyükbaş, 1200 küçükbaş hayvan barındırma kapasiteli Kurbanlık Hayvan Satış Yerinde satış için gelen hayvan sahiplerinin kullanmaları amacıyla satış çadırlarının önüne su tesisatı çekildi. Banyo ve tuvalet ihtiyaçları için bölüm oluşturuldu. Ayrıca hayvan sahipleri ve alım için gelen ziyaretçiler için çay ocağı ve oturma yerlerinin bulunduğu sosyal tesis kısmını düzenledik. Bayram bitimine kadar satış yerinde ilaçlama, dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarını ekiplerimiz periyodik olarak sürdürülecek. Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın kurbanlıklarını ehil kasaplar eşliğinde sağlıklı ortamda kesmeleri amacıyla belediyemiz tarafından Balı Mahallesi’nde bulunan Belediye Mezbahası ve Kepez Mahallesi Dubleks Evler yanı olmak üzere iki adet kesim yeri oluşturduk. Vatandaşlarımız Kurban Hizmetleri Komisyonunun belirlediği ücret karşılığında kurbanlık hayvanlarının kesimlerini gerçekleştirebilirler” dedi.
Öte yandan Kurban Hizmetleri Komisyonunun belirlediği ücretler ise şöyle:
Büyükbaş Hayvan Kesim Ücreti: 260 lira, Küçükbaş Hayvan Kesim Ücreti ise 70 lira. Kurbanlıklarını kesim yerlerinde vatandaşların kendilerinin kesmek istemesi halinde tesisten yararlanma ücreti büyükbaş hayvanlarda 20 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 10 lira olarak belirlendi.

Etiketler:

Kurban bayramı , fiyat , Kdz. Ereğli Belediyesi ,

Yorumlar

Ereğli Belediyesi'nden Kurban Yakalama Timi...

25 Ağustos 2017 Cuma 14:19

Ereğli Belediyesi'nden Kurban Yakalama Timi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde Kurban Yakalama Timi kuruldu.

Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, kurban kesecek kişilere verdiği kursların ardından Belediye Veteriner Müdürlüğü bünyesinde Kurban Yakalama Timi oluşturdu.
Kdz. Ereğli Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Kurban Yakalama Timi oluşturduklarını belirten Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Dr. Erdal Terzi, kaçan kurbanlık hayvana yaklaşma, uyuşturucu ile sakinleştirme, yakalama teçhizatı kullanımı ile ilgili eğitim verildiğini ve gerekli tatbikatların yapıldığını ifade etti.
Terzi, Kurban Bayramı süresince hizmet verecek olan Kurbanlık Hayvan Yakalama Timi’ne vatandaşların ihtiyaç duyması halinde ‘ALO 153 Belediye Zabıta İhbar Hattı’ hattından ulaşabileceklerini hatırlattı.

Etiketler:

Kurban bayramı , kurban yakalama timi , kdz.ereğli belediyesi ,

Yorumlar

"Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak"

25 Ağustos 2017 Cuma 14:03

"Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak"

Düzce’nin Yığılca ilçesinde 2017 yılı yaz aylarına gelindiğinde devam eden çalışmalar tek tek sonuçlanarak meyvelerini vermeye başladı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile başlayan ilçedeki çalışmalar halkın ilgisini görüyor.Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından vakit kaybetmeden üstyapı çalışmalarına başlayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit kaldırım çalışmalarına ağırlık verdi. Şehir merkezinde yürütülen çalışmalar Yığılca’yı daha modern bir görünüme kavuşturarak, ilçeyi görsel bir cazibe merkezi konumuna getirdi. Kaldırım çalışmalarıyla birlikte paralel yürütülen yol asfalt çalışmaları da Yığılcalı vatandaşları memnun ediyor.
Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; “Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren duraksız ilçemizin ve vatandaşlarımızın öncelikli sorunlarını tespit ederek bunların çözümü yönünde çalışmaya başladık. Projeler ürettik, üretiyoruz da. Altyapı çalışmalarımızı kusursuz tamamladık. Artık ilçemizin yüksek kesimlerinde evinin musluğundan su akmayan kimse kalmadı. Altyapı çalışmalarını tamamlar tamamlamaz hemen üstyapı çalışmalarına ağırlık verdik. Kaldırımlarımızı modern günün koşullarına göre, engelli vatandaşlarımızı en önce düşünerek yapıyoruz. Yine dekoratif sokak lambaları ile tüm sokaklarımızı süsledik. Işıklı tabelalarımız, totemlerimiz ilçemize ayrı bir hava kattı. Yığılca’ya ara ara gelen, her geldiğinde yeni bir Yığılca ile karşılaşıyor. Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak. Takip edecek projelerimizi de tek tek gerçekleştirerek, Yığılca yakın gelecekte gerçek bir cazibe merkezi durumuna gelecek. Çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü bey’e, Sayın Milletvekillerimize, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin’e teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Ereğli Belediyespor umut veriyor

24 Ağustos 2017 Perşembe 20:03

Ereğli Haber

Ereğli Belediyespor umut veriyor

2017-2018 sezonunda BAL Ligi 6. Grup da mücadele edecek olan Kdz. Ereğli Belediyespor, Bolu kampındaki 2. hazırlık maçında Şanlıurfa BAL Ligi takımlarından 11 Nisanspor’u 3-1 mağlup etti.

Karşılaşmaya Ufuk , Cengizhan ,Ozan, Turgut, Emre Berkan,Okan, Serbay, Alihan, Ramazan, Burak ve Adem ilk on biri ile başlayan Kdz.Ereğli Belediyespor da, Antrenör Hüseyin Aydoğan,ikinci yarıda tüm oyuncularına şans verdi. Eflatun beyazlılar rakibini Adem Gezici, Oğuz Yalçın ve Alihan Tezel in attığı gollerle 3-1 mağlup etti. Kdz. Ereğli Belediyespor, daha önce oynadığı hazırlık maçlarında İstanbul Altıntepsispor’u 2-0 , İstanbul Mahmutbeyspor’u ise 7-2 mağlup etmişti.

Yorumlar

Kandilli’de alt yapı tamam, sıra üst yapıda

24 Ağustos 2017 Perşembe 19:08

Ereğli Haber

Kandilli’de alt yapı tamam, sıra üst yapıda

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın göreve geldiklerinde Gökçeler Belediyesi ile birleşmenin getirdiği sıkıntıları kısa sürede gidererek 3,5 yılda alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözüme kavuşturduklarını ve üst yapı projelerine başladıklarını söyledi.

Ereğli Haber- Kandilli Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beraberinde belediye meclis üyeleri ile birlikte son günlerde gündemde tutulan Varagel'de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
Kandilli Belediyesi’nin 2 bin hektarlık bir alana hizmet verdiğini ifade eden Başkan Aydın, popülist olmayan gerçekçi planlar düşündüklerini ve işin gösteri kısmına girmeden beldenin geleceğine yönelik yatırım yaptıklarını; buna da ilk olarak alt yapı çalışmaları ile başladıklarını ifade etti. Aydın “Kandilli’nin çok büyüyeceğine inanan insanlardan bir tanesiyim. Bizim de amacımız Kandilli’nin o istediğimiz ekonomik büyümeye başlayıp, nüfus anlamında da büyümeye başladığında buradaki alt yapıların artık ona hazır olmasını sağlamak” diye konuştu.

2014 yılında göreve geldiklerinde Gökçeler Belediyesi’nin de kapanıp belde ile birleşmesinin ardından bir takım güçlüklerle karşılaştıklarını söyledi ve “Bu birleşme sadece kağıt üzerinde gerçekleşmiyor. En başta bu iki belediyenin hem mali, hem maddi olarak hem de halkın psikolojik olarak birleşmesini sağlamak gerekiyordu. Belediyelerin de hem personel anlamında hem de işlevsel anlamda birleştirilmesi gerekiyordu. Şimdi biz arkadaşlarımızla birlikte göreve geldiğimiz andan itibaren şunu hedefledik; yani gelecekle ilgili planlar yaparken önceliklerimizi belirledik. Bunların içinde bu iki bölgenin arasındaki farklılıklardan dolayı hangi projeleri devreye sokacağız, süreç içinde hangilerini belli bir seviye ulaştıracağız bunlarla ilgili planlamalarla başladık işe.”ifadelerine yer verdi.

‘Popülist olmayan gerçekçi projeler düşündük’

Planlama yaparken popülist olmayan gerçekçi planlar üzerinde durduklarını belirten Aydın; “Eğer bir mahallenin içme suyu yoksa, diğer bir mahalleye park yapmanın bir alemi yok. Biz burada yaptığımız planların içinde tamamen popülist olmayan gerçekçi planları düşündük. Biraz işin gösteri kısmına girmeden bu beldenin geleceğini hazırlamak için yatırım yapalım diye düşündük ve bunun üzerine çeşitli projeler geliştirdik. Başlangıç olarak da beldemizin imar konusunda sıkıntıları vardı. İmar çalışmalarının alt yapısı olan hali hazır haritaların hazırlanmasını önceliğe aldık. Bununla ilgili çalışmaları 2016 yılında bitirdik. İki bölgenin imar olarak birleştirilmesini gerçekleştirdik. Yine imar planları üzerinde bazı revizeler yaptık hala da yapmaya devam ediyoruz. Sonra bunları dijital anlamda haritalaştıracağız ve beldemizin gelecekteki planlanmasının alt yapısı bitmiş olacak” diye konuştu.

‘Piyasaya olan borçları bitirdik, işçilerin alacaklarını ödüyoruz’

Aydın, göreve geldiklerinde belediyeyi nasıl bir mali yapıda devraldıkların da dile getirerek, “Evet iki belediye birleştirilmişti ve bunların çeşitli borçları vardı. Bu borçlar belediyenin gelirlerinin üzerinde borçlardı. Kamu borçlarını saymıyorum çünkü kamu borçları hemen hemen bütün belediyelerde vardır. Kamu borçlarının yanında bir de piyasaya olan yani sanayimize, esnafımıza ve civarımıza olan borçlarımız vardı. Biz göreve gelirken de güllük gülistanlık bir Kandilli beklemiyorduk, biz bunları bile bile bu göreve başladık. Bunlarla ilgili planlamaları yaparak borçların yapılandırılmasını bitirdik. Gelir düzenlemesi ve planlaması yaptıktan sonra da bu borçları zaman içinde hem bitirdik hem de işlerimizi yaptık” sözlerine yer verdi.

 

‘Kandilli büyüyecek’

Bölgenin temel geçim kaynağının madenler olduğunu ve madenlere yatırım yapıldığında Kandilli’nin büyüdüğünü, yatırım olmadığı zaman da ekonomisinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Aydın; “İlk göreve geldiğimizde şansızlığımızdan biri de burada özel çalışan bir şirket devletle olan anlaşmazlığı sonucunda maden ocağını kapatmak zorunda kaldı ve bu bölgenin ekonomisi yüzde 30 azaldı. Bu yüzde 30 çok önemli bir rakam. Peşinden bu kapanmadan kaynaklanan nüfus düşümü, bu nüfus düşümü de direk gelirinizi etkiliyor zaten, gençlerimiz aynı işi yapmak için il dışlarına gitmek zorunda kaldılar. Bu sıkıntılarla birlikte başladık ama bunlar mali anlamda bizi etkilemesine rağmen bir de halkın beklentileri var. Bunların da planlanması gerekiyor. Ben Kandilli’nin çok büyüyeceğine inanan insanlardan bir tanesiyim. Bizim de amacımız Kandilli’nin o istediğimiz ekonomik büyümeye başlayıp, nüfus anlamında da büyümeye başladığında buradaki alt yapıların artık ona hazır olmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

‘Sıra üst yapı çalışmalarında’

Aydın, açıklamalarında alt yapı çalışmalarında önemli aşama kat ettiklerini ve kısa zamanda üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti ve beldedeki sosyal alanlar ile mesire alanları ile ilgili de projelerinin olduğunu anlattı. Aydın beldeye yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olacak çok amaçlı bir salonun yapımına başladıklarını belirterek alt yapının ardından önümüzdeki yıl tüm yolların asfalt, parke ve kaldırım çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.

‘Ereğli mutlaka il olmalı’

Ereğli’nin il olması gerektiğini söyleyen Aydın; “Tüm kamuoyu bunun üzerine odaklanmalıdır. Ereğli ekonomik, sosyal ve kültürel yapısıyla il olmayı hak eden bir ilçemizdir. Hep birlikte de bizim bunun üzerine yoğunlaşmamız lazım”dedi.

Yorumlar