Kur'an bülbülleri yarıştı

3 Mart 2017 Cuma 17:43

Ereğli Haber

Kur'an bülbülleri yarıştı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde imam hatip lisesi öğrencileri arasında Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Zonguldak Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında "Kur’an-ı Kerim güzel okuma, hafızlık ve ezanı güzel okuma” yarışması Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Yarışmaya hafızlık kategorisinde 4, ezan okuma kategorisinde 8 ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma kategorisinde ise 8 okul katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yarışma öncesi konuşma yapan Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Bektaş, yarışmada amacın öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmak olduğunu söyledi. Bektaş, “Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini ortaya çıkarıp, minbere, mihraba insan kazandırmak ve geleceğin din adamlarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Allah ve peygamber sevgisi, İslam’ın hoşgörüsü ile yetiştirmeye çalıştığımız hafızlarımız, Kur’an bülbüllerimiz ve ezanın genç Bilalleri ile sizleri baş başa bırakıp yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Yarışmada Seçici Kurul Başkanlığını Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak yaparken, kurul üyeliklerini ise Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Adem Görmüş, Anadolu İmam Hatip Liseleri’nden meslek dersleri öğretmenleri Süleyman Şenol, Ekrem Dedeli, Muhittin Yüzlü, Ersin Uçar yaptı.
Birbirinden güzel seslerin Kur’an-ı Kerim ve ezan okuduğu yarışmada hafızlık dalında Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Murat Öztürk, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dalında Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emre Altay, Genç Bilaller ezanı güzel okuma kategorisinde birinciliği Kdz. Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emrullah Kara elde etti.
Yarışmalarda birincilik elde eden öğrencilere ödüllerini Zonguldak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Sarıhan, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ile Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik verdi.
Yarışma programına Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Cemal Özdemir, Hasan Sarıhan, İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Nusret Parlak, Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, çok sayıda STK temsilcisi ile veliler katıldı.
Yarışma, dereceye giren öğrenciler ile yarışmanın düzenlenmesine katkı sunan kurum temsilcilerine hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

Tetiker "O kendisini eğitime adamış bir hocamız"

22 Şubat 2017 Çarşamba 17:41

Ereğli Haber

Tetiker "O kendisini eğitime adamış bir hocamız"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker kendisini ziyarete gelen Utku Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı’yı yaptığı yatırımlardan dolayı tebrik etti.

Utku Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, okulun Sosyal Tesisler Sorumlusu Emrah Yapıcı ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’i makamında ziyaret etti. Çataklı ziyaret sırasında yaptığı yatırımları anlatarak tüm TSO üyelerinin sosyal tesislerden yararlanabileceğini söyledi. Bu yıl yeni yaptıkları yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun hizmete girdiğini anlatan Çataklı “Havuzumuz 12 ay boyunca hem öğrencilerimize hem de tüm Ereğli halkına açıktır. 500 kişilik modern konferans salonumuz ses ve ışık sistemleri ile birlikte hizmete girdi. Ayrıca modern kapalı spor salonumuzda hizmete açılmıştır. Bizler bu yatırımları yaptık ama bu tesisler Ereğli’nindir. Gerek TSO ve gerekse üyeleriniz bu tesislerimizden yararlanabilir. Kdz. Ereğli TSO olarak yaptığımız yatırımlarda her zaman bizi desteklediniz. Sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, gerek konferans salonu gerekse diğer sosyal tesisleri önümüzdeki günlerde ziyaret edip göreceğini söyledi. TSO olarak konferans salonunu ihtiyaç olduğunda kullanabileceklerini dile getiren Tetiker sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ali hocamızla dostluğumuz- yıl öncesine dayanır. Ali hocamız kendisini eğitime adamış bir insan. Bu anlamda eğitime de ciddi yatırımlar yaptı ve Utku Koleji’ni arkadaşları ile birlikte güzel noktalara getirdi. Ben kendisini kutluyor ve tebrik ediyorum. Kdz. Ereğli TSO olarak her zaman yanındayız.”
Çataklı ile Yapıcı, TSO Başkanı Yaşar Tetiker ve Başkanvekili Sertan Yalçın’a yapılan yeni yatırımları ve okulun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar

Türkiye ortalamasının üzerindeyiz

21 Şubat 2017 Salı 19:20

Ereğli Haber

Türkiye ortalamasının üzerindeyiz

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, TEOG sınavında derece elde eden Armutçuk Ortaokulu’nu ziyaret ederek başarılı öğrencileri tebrik etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit ve kadın kolları üyeleri ile birlikte TEOG sınavında Ereğli 3.’sü olan Armutçuk Ortaokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Ali Turan, öğretmenler ve başarı elde eden öğrencileri tebrik etti. Okul Müdürü Ali Turan TEOG’da ilçe genelinde 5., devlet okulları arasında ise 3. Olduklarını söyledi. Öğrencileri kutlamak için ziyarete gelen AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, bu ziyaretin öğrencilere büyük moral olduğunu ifade etti.

Çakır “Başarınızla gurur duyduk”
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise kısıtlı imkanlara rağmen önemli bir başarı elde eden Armutçuk Ortaokulu Müdürü Ali Turan ile öğrencileri tebrik etti. Çakır konuşmasında “Bizler merkezde ne varsa beldelerimizde ve köylerimizde o olsun istiyoruz. Her türlü imkan ile sizlerin yanında olmak istiyoruz. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Numan hocamız olmak üzere şube müdürlerimize, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bizler okullarımızın öncelikle fiziki şartlarının daha iyi noktalara getirilmesi için yeni okullar yaparak ilçede tekli öğretime geçilmesi için ilçe müdürümüz ile gayret gösteriyoruz. Gerek öğretmen ve gerekse fiziki ihtiyaçların giderilmesi noktasında her zaman sizlerin yanınızdayız. Nerede bir eksiğimiz varsa velileriniz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Burada eğitimde elde edilen başarı beldemizi de inşallah daha iyi yerlere taşıyacaktır. Sizler bu beldeden başarılarınız ile en iyi üniversitelere gidip eğitimli bir şekilde geri döndüğünüzde Kandilli ve Ereğli ilçemiz daha iyi yerlere gelecektir. Sizlerin arasından doktorlarımız, bürokratlarımız çıkıyor. Biz bunlarla gurur duyuyoruz. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Korkmaz “Ereğli Türkiye ortalamasının 6 puan üzerinde”
Genelde başarı dağılımının merkezdeki okullardan geldiğini ancak Armutçuk Ortaokulu’nun elde ettiği başarı ile bu algıyı kırdığını ifade etti. Korkmaz ziyarette yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu başarının kırsala yayılması Ereğli’nin de sıralamadaki yerinin yükselmesine neden oldu. Baktığımız zaman Ereğli TEOG’da Türkiye ortalamasının 6 puan, il ortalamasının ise 4 puan üzerindeyiz. Bu başarı tabi ki okulumuzun idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velilerinin gayretleri ile yakalandı. Başarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır TEOG’da başarı elde eden öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

TED Koleji’nde Sedat Orhan başkan oldu

21 Şubat 2017 Salı 17:42

Ereğli Haber

TED Koleji’nde Sedat Orhan başkan oldu

TED Kdz. Ereğli Koleji’nde eski yönetimin yerine yeni isimler geldi. TED Kdz. Ereğli Koleji’nin yeni yönetiminde Erdemirli yöneticiler yer aldı.

Ereğli Haber- TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Genel Koordinatörü Ramazan Yıldırım tarafından kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi; “TED Kdz. Ereğli Koleji’nde yeni dönem üyeleri görev paylaşımlarını yaparak çalışmalarına başladı. 15 Şubat 2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeniden şekillenen Vakıf Yönetim Kurulunda görev paylaşımı şu şekilde olmuştur. Başkan: Sedat Orhan – Erdemir Genel Müdürü, II. Başkan: Ali ŞENER – Türk Eğitim Derneği İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı, Sayman Üye: Ramazan ÇELİK – Erdemir Bütçe Planlama Müdürü, Sekreter Üye: Akan BAYDAN – Avasoft Yazılım Şirketi Kurucusu, Üye: Sinan Selçuk BÖREKÇİ: TED Ankara Koleji Yönetim Kurulu Üyesi, Üye: Av.Mesut AVCI – Serbest Avukat, Üye: Sedat KASAN – Türk Eğitim Derneği Genel Müdür Yardımcısı.”

Yorumlar
  • Şahin Keser
    22 Şubat 2017 Çarşamba 08:14

    Sedat Bey hayırlı olsun. Sizden ve TED Kojelinden İngilizce bilmeyenler vatandaşlar için İngilizceyi sökme kursu açmanızı rica ederim.

Liselilerden örnek davranış

3 Şubat 2017 Cuma 18:16

Ereğli Haber

Liselilerden örnek davranış

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki bazı lise öğrencileri hastanelerde tedavi gören Lösemi hastası çocuklar için kitap satış kampanyası başlatıldı.

Kdz. Ereğli İlçesinde bir araya gelen lise öğrencileri tüm gelirini Lösemili çocuklara bağışlamak üzere kitap satış kampanyası başlattı. İlçe merkezinde kurulan stantta satışa sunulan kitaplara fiyat konulmadı. Lise öğrencisi Aleyna Yıldız elde edecekleri tüm geliri Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan Lösemi hastası çocuklara vereceklerini belirtti. Yıldız "Biz lise arkadaşlarımızla11. Sınıf öğrencileri ile bir grup oluşturduk. Çocukları ziyaret etmek istedik. Onları ziyaret etmek isterken elimizde hediyelerle ziyaret etmek istiyoruz. Yüzlerinde tebessüm oluşturmak istiyoruz. Bunun içinde bir kitap standı oluşturduk. Bu stantta ki kitaplarımıza bir fiyat vermedik. İnsanlar kendi istedikleri paraları veriyorlar. Buradan kazanılan paralarla çocuklara hediye alacağız. Onları eğlendirmek istiyoruz." dedi.
Liseli öğrenciler kitap satışının yapıldığı standa ilgiyi artırmak için gitar çalıp şarkıda söyledi.

Yorumlar