Kulüp başkanı korona virüse yakalandı...

9 Nisan 2020 Perşembe 14:41

Kulüp başkanı korona virüse yakalandı...

Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla korona virüse yakalandığını açıkladı.

 Dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan korona virüs, Zonguldak'ta amatör küme kulüp başkanına da sıçradı. 1. Amatör Küme takımlarından Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, korona virüse yakalanarak evde karantina altına alındı. Evinde 1 haftadır ilaç tedavisine başlanan Kılıçoğlu'nun, birkaç gün içerisinde yeni yapılacak testin ardından salgını atlatıp atlatmadığı belli olacak. 
Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu, "İkinci testim de maalesef pozitif. Ama seni eze eze yok edeceğim Kovid 19. Arkamda aslanlar gibi dostlarım ve ailem var. Bu süreçte arayan, mesaj yazan tüm dostlarımdan Allah razı olsun. Telefonuna bakamadıklarımdan özür dilerim. Malum mide bulantısı ve öksürük çok konuşturmuyor. Sağlıklı günlerde görüşmek üzere" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina , Capeti Merkez Atölyespor Kulüp Başkanı Sezgin Kılıçoğlu , spor

Yorumlar

Karantina sonrası yürek ısıtan mektup!

9 Nisan 2020 Perşembe 14:35

Karantina sonrası yürek ısıtan mektup!

Ukrayna'dan Zonguldak'a gemi ile getirilen bir tır şoförü, 14 gün boyunca gözlem altında tutulduğu öğrenci yurdundan ayrılırken mektup bıraktı. Tır şoförünün bıraktığı mektubun yanındaki 50 lira da görevlilere duygu dolu anlar yaşattı.

 Çin'de baş gösteren yeni tip korona virüs salgını sebebiyle Türkiye'nin aldığı tedbirler doğrultusunda Ukrayna'da bulunan 120 tır şoförü kademeli olarak tırları ile birlikte yük gemisi aracılığıyla Zonguldak'a getirildi. İlk olarak 22 Mart 2020 günüZonguldak'a getirilen tır şoförleri minibüsler ile 14 günlük gözlem sürecini geçirecekleri Kozlu ilçesindeki KYK öğrenci yurduna yerleştirildi. Burada 14 günlük gözlem sürecini tamamlayan 49 tır şoförü geçen 5 Nisan pazar günü kaldıkları yurttan tahliye edildi. 

"50 lira ve duygulandıran mektup" 
Gözlem altında tutulan tır şoförlerinden birisi kaldığı süre boyunca odada kullandığı elektrik, buzdolabından yedikleri ve içtikleri karşılığında 50 lira bırakıp bir de mektup yazdı. Yalnızca imzasını attığı mektuba ismini yazmayan tır şoförünün mektubunu odayı dezenfekte ederken bulan görevliler ise duygu dolu anlar yaşadı. 
Mektupta, "22 Mart 2020 pazar günü Ukrayna'dan Zonguldak limanına geldim. Liman içerisinde polis, AFAD ve gönüllü Kızılay ekibi bekliyordu. Bizleri toplayıp kız öğrenci yurduna getirdiler. 14 gün korona virüs karantinasına aldılar. İstemeyerek de olsa odada bulunan dolapta su ısıtıcısı, çay, kahve, çerez ve buzdolabında bulunan yiyecekler vardı. Onları yedim ya da içtim. Hakkınızı helal edin" ifadelerine yer veren tır şoförü mektubun sonunda da şöyle teşekkür etti: "Gördüğümüz ilgiden dolayı öncelikle Zonguldak Valisine, polis, AFAD ve gönüllü Kızılay ekibine en içten kalbimle teşekkür ederim. Allah devletimize zeval vermesin. Bu musibetten İnşallah en yakın zamanda kurtuluruz." 

"Çok duygulandık" 
Yurtta temizlik görevi olarak çalıştıkların ifade eden görevliler ise mektubu bulduklarında çok duygulandıklarını ifade ettiler.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , karantina

Yorumlar

Alaplı'da pozitif vaka sayısı yükseldi...

9 Nisan 2020 Perşembe 11:37

Alaplı'da pozitif vaka sayısı yükseldi...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde korona virüs pozitif vaka sayısı 22'ye yükseldi. Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz ise vak'aların 10'un bir firmanın çalışanlarından oluştuğunu açıkladı. Fabrikada çalışan tüm işçilerin için evde izolasyon kararı alındığı öğrenildi.

 Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Covid-19 pozitif vak'a sayısının 1 kişi daha artarak 22'e yükseldiği, 7 hastanın hastanede, 15 hastanın ise tedavisine evinde devam edildiği bildirildi. Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Korona virüs (Covid-19) pozitif vak'a sayısının bugün yeni bir vak'a ile birlikte 22'e yükseldiğini, vak'alardan 10'unun fabrika çalışanlarından oluştuğunu bildirdi. Daha önce üretimine ara verilen fabrikanın, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararıyla üretimine bir süre daha ara verilmesinin uygun görüldüğünü bildiren Kaymakam Vedat Yılmaz, açıklamasında şunları söyledi: 

"22 koronavirüs hastası vatandaşımızdan, 7'sinin hastanede tedavilerine devam edilirken, 15 hastamızın ise kontrolleri sonrasında evde izolasyon halinde tedavilerine devam edilmektedir. Vak'alarımızın 10'u sadece bir Fabrikan çalışanlar olduğu için, daha önce üretime ara verdiğimiz fabrika faaliyetlerini bir süre daha ara verilmesi konusunda İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararı aldık. Bu kararımız hem işçilerin ve ailelerinin, dolayısıyla halkın sağlığının korunması hem de fabrikadaki üretimin sürekliliği açısından alınmış olup, ayrıca fabrikada çalışan tüm işçilere evde izolasyon kararı aldık. Kendilerini telefonla aramak suretiyle, alınan bu kararı tebliğ etmeye başladık. Bu karardan farklı sonuçlar çıkarılmasın. Bu çalışanların hepsinde tespit edilmiş bir pozitif sonuç yok. Ancak, artan bu pozitif vak'alardan dolayı, önleyici bir tedbir olarak, temas olma ihtimalini göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldık. İlçemizdeki vak'aların genel durumu ya vak'anın olduğu ailenin yakın akrabaları yada aynı çalışma ortamında bulunan kişilerden oluşmaktadır. Ama birbiriyle bağı olmayıp da, pozitif çıkan vak'alar da var." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Covid-19 , alaplı , vaka sayısı

Yorumlar

Başkan Keleş Hisarcıklıoğlu’na ekonomik durumu anlattı!

8 Nisan 2020 Çarşamba 19:05

Başkan Keleş Hisarcıklıoğlu’na ekonomik durumu anlattı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş telekonferans ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşerek ekonomide yaşanan sorunları anlattı.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş bu gün saat 17.00’de başlayan ve 365 oda ve borsa başkanının katıldığı konferansta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ekonomik sorunlar ve alınması gereken tedbirleri konuştuklarını vurguladı. Görüşmeye ilişkin olarak Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “ 08 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında, 365 Oda ve Borsa Başkanı’nın katılımları ile düzenlenen Telekonferans toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş’te katılım sağladı. Tüm dünyayı derinden sarsan Covid-19 Virüsü nedeni ile Başta Amerika ve Avrupa Ülkeleri olmak üzere tüm ülkelerde yaşanan sorunlarla birlikte Ülkemizde de özellikle sağlık ve Ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğimizi vurgulayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa Başkanları ile bu salgınla mücadele etmek adına yapılması gerekenler konusunda istişarede bulundu. Oda ve Borsa Başkanları da yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktarma fırsatı yakaladılar.

Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren toplantı alınacak tedbirlerin ve yol haritalarının görüşülmesinin ardından sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş

Yorumlar

Vaka sayısı 27’ye çıktı… 8 kişinin sonucu bekleniyor…

8 Nisan 2020 Çarşamba 18:25

Vaka sayısı 27’ye çıktı… 8 kişinin sonucu bekleniyor…

Kdz. Ereğli ilçesinde test sonucu pozitif çıkan vaka sayısı 27’ye yükseldi. 8 kişinin ise test sonuçları bekleniyor. Alaplı'da ise vaka sayısı 21'e yükseldi...

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs salgını ile mücadele her yönü ile devam ederken salgının başladığı günden bu yana testi pozitif çıkan hasta sayısı bu gün itibariyle 27’ye yükseldi. Test sonucu pozitif çıkan ancak gördüğü tedavi sonucu taburcu edilen hasta sayısı ise 5’e yükseldi. Kdz. Ereğli’de test sonucu pozitif çıkan 6 hastanın tedavilerine evinde devam edilirken, korona virüs testi yapılan 8 kişinin ise test sonuçları bekleniyor.
Alaplı ilçesinde ise dün akşam (7 Nisan 2020) itibariyle korona virüs testi pozitif çıkan hasta sayısı 21’e yükseldi. İlçede halen 200 kişi korona virüs salgını nedeniyle karantina altında tutuluyor.

Yorumlar