Kül olan evde yanmayan Türk bayrağı itfaiyecileri şaşırttı

21 Şubat 2018 Çarşamba 10:05

Kül olan evde yanmayan Türk bayrağı itfaiyecileri şaşırttı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde bir evde çıkan yangından Türk bayrağının yanmaması itfaiye ekiplerini şaşırttı.

Edinilen bilgiye göre olay Devrek ilçesinde meydana geldi. Bir ihbarı değerlendiren Devrek Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler evde çıkan yangına müdahale etmeye başladı. Bir odası tamamen yanan evde eşyalar bile küle dönerken Türk bayrağının yanmaması itfaiyecilerin şaşkınlığına neden oldu. Yaşadıkları olayın şaşkınlığını gizleyemeyen itfaiyeci Adürrahim Altuntaş, "Bir ev yangınına müdahale ettik. Yangın bu odada çıkıyor. Diğer odalara sıçramaması için söndürdük. Fakat burada çok enteresan bir olayla karşılaştık. Biz daha önce Kur'an-ı Kerim'in yangınlarda yanmadığını gördük. Birebir şahit olduk. Ancak bugün buradaki yangında oda tamamen kül olmasına rağmen Türk bayrağının yanmadığını gördük. Şu özel günlerde, TSK'nın çarpıştığı şu anlamlı günlerde Türk bayrağının yanmaması bize kutsal olduğunu gösterdi. Biz burada Türk bayrağının yanmadığını gördük. Şu anda tüylerim diken diken. Bayrağımız da kağıttan normal naylon falan da değil. Kutsal Türk Bayrağımızın yanmaması bizi gerçekten duygulandırdı" diye konuştu.
İtfaiyeciler kendileri kaydettikleri görüntülerde Türk bayrağını üç kez öperek alınlarına götürdüler.

Yorumlar

Trafik ekipleri halk otobüslerini denetledi

21 Şubat 2018 Çarşamba 09:59

Trafik ekipleri halk otobüslerini denetledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerini denetledi.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri şehrin değişik noktalarında gün boyu ani denetimler gerçekleştirdi. Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerine yönelik yapılan denetimlerde toplam 29 halk otobüsü ve sürücüsünün evrakları kontrol edilirken, 2 araca eksik evraktan dolayı ceza yazıldığı öğrenildi.
Yapılan denetimlerden memnuniyet duyan vatandaşlar ise trafik polislerine teşekkür etti.

Yorumlar

Başkan Uysal Afrin gazisini ziyaret etti

20 Şubat 2018 Salı 17:16

Başkan Uysal Afrin gazisini ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda girdiği çatışma sonucu yaralanan Uzman Çavuş Serkan Arık’ı baba ocağında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Teröristlerle girilen çatışma sonucu başından yaralanan ve tedavisinin ardından İlçeye bağlı Ramazanlı Köyü’ndeki baba ocağına getirilen Gazi Serkan Arık ile ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Uysal konuşmasında,“ İlçemize bağlı Ramazan’lı köyündeyiz. Zeytin dalı harekâtının 22. gününde 11 askerimizin şehit olduğu çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Serkan Arık ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Allah ordumuzu muzaffer, Mehmetçiğimizi muvaffak eylesin; onların yâr ve yardımcısı olsun. Bizler sizlerin yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Gazi Serkan Arık , Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ,

Yorumlar
  • ADEM ÇAKIR
    22 Şubat 2018 Perşembe 11:51

    SAYIN KARADENİZ EREGLİ BELEDİYE BAŞKANIMIZA TESEKKURLERİMİ SUNARIM BU İNCE ZİYARETİNDEN DOLAYI KENDİNE GÖREVİNDE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

Zabıta ekiplerinden okul önlerinde uygulama...

20 Şubat 2018 Salı 16:46

Zabıta ekiplerinden okul önlerinde uygulama...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, okul önlerinde öğrencilerin güvenli geçişlerini sağlamak için uygulamalara başladı.

İlçedeki ilkokullar önünde öğrencilerin okul çıkışlarında servislere binmesi için polise destek olan Kdz. Ereğli Belediyesi zabıta ekipleri, uygulamaların sürdürüleceğini kaydetti.
Turgut Reis İlkokulu önünde başlatılan uygulamanın süreceğini belirten Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, ‘Okul çocuklarımızın güvenli bir şekilde evlerine ulaşmasını sağlamak amacıyla okul çıkışlarındaki uygulamalarımızı, okullardan gelen talepler kapsamında diğer okullarda da sürdüreceğiz.” dedi.

Etiketler:

ZABITA , EREĞLİ , EREĞLİ BELEDİYESİ , OKUL , UYGULAMA ,

Yorumlar

Gülüç Belediyesi Afrin Şehitleri'ni anıyor

20 Şubat 2018 Salı 15:06

Gülüç Belediyesi Afrin Şehitleri'ni anıyor

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, TSK'nın Suriye'nin Afrin bölgesine terör örgütlerini temizlemek için düzenlediği operasyon sırasında şehit olan kahraman askerlerimiz için anma programı düzenledi.

Gülüç Belediyesi tarafından Afrin Şehitleri'ni anmak için program düzenlendi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş programın 23 Şubat 2018 Cuma günü akşam Yatsı Namazı'ndan sonra icra edileceğini ifade etti. Gülüç Belediyesi düğün salonunda düzenlenecek olan programda şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunacak, dular yapılacak.

Başkan Demirtaş düzenlenecek programa herkesin davetli olduğunu söyledi.

Yorumlar