Kozlu Müessese Müdürü Eroğlu, TTK Genel Müdür Vekili oldu

21 Nisan 2017 Cuma 17:51

Kozlu Müessese Müdürü Eroğlu, TTK Genel Müdür Vekili oldu

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada TTK Genel Müdürlüğü'ne vekaleten atanan Kazım Eroğlu, bugün itibariyle göreve başladı.

TTK Genel Müdür Vekili Ercan Gebeş'in 11 aydır sürdürdüğü görevine TTK Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu atandı. Müessese Müdürlüğü'nde birlikte çalıştığı personeli ile vedalaştıktan sonra görevine başlayan Eroğlu, devir teslim töreninde şöyle dedi:
"Bugün itibariyle TTK Genel Müdürlüğü yönetim kurulu başkanlığı Genel Müdürlüğüne vekaleten atamam yapıldı. Önce ülkemize Zonguldak'a hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu süre içerisinde Ercan Gebeş, vekaleten görevi yürüttüğünde 1986'da Kozlu'da maden mühendisi olarak göreve başladım. Sırasıyla vardiya mühendisliği baş mühendislik İşletme Müdürlüğü, Üretim Müdür Muavinliği, 2004’ten bu yana da Müessese Müdürlüğü yaptım. Toplamda bakıldığı zaman 31 yıllık kurumda çalışma sürem var. Kozlu'da çalıştığım süre içerisinde Kozlu Müessesi ailesi fertleri diye hitap ediyordum, bundan sonraki hitap şeklimiz değişecek. Buna TTK Genel Müdürlüğü’nün ailesinin fertleri diye hitap edeceğiz. Aile bireylerim tabiri yerindeyse daha da fazlalaşmış oldu. İşe başladığım günden bugüne kadar özellikle bize ağabeylik yapan yetişmemizde büyük payı olan hepsine çok teşekkür ediyorum. Atamayı yapan yetkili makama sonsuz teşekkürlerimi, en kalbi duygularımı, sevgilerimi iletiyorum."
Eroğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen Ercan Gebeş ise "Yaklaşık 11 ay önce bana verilen emaneti, emanete herhangi bir zarar vermeden yeni sahibine teslim etmenin gönül huzuru içerisindeyim. Kazım bey yıllarını bu kuruma vermiş çok değerli arkadaşımız. Kendisine hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Kozlu Müessese Müdürü Eroğlu , TTK Genel Müdür Vekili ,

Yorumlar

Muharip Gaziler Derneği'nden, Tekin'e ziyaret...

21 Nisan 2017 Cuma 17:02

Muharip Gaziler Derneği'nden, Tekin'e ziyaret...

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Çakal, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alaplı Şube Başkanı Muammer Özdemir ile birlikte Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ettiler.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Çakal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i yaptığı hizmetlerden dolayı kutlayarak, başarılı çalışmalarının devamını diledi. Şube Başkanı Ramazan Çakal, Başkan Tekin’e Derneğin flamasını da hediye etti. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanları ve yöneticilerine teşekkür etti.

Etiketler:

muharip gaziler derneği , ramazan çakal , alaplı belediyesi , başkan Nuri Tekin ,

Yorumlar

Yolunu şaşıran yunuslar limanda kurtarılmayı bekliyor

21 Nisan 2017 Cuma 16:51

Yolunu şaşıran yunuslar limanda kurtarılmayı bekliyor

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde sürüden ayrılarak kaybolan ve balıkçı barınağında mahsur kalan yaklaşık 10 yunustan 2'si öldü.

Alınan bilgilere göre, geçen hafta yunus sürüsünden ayrılarak yolunu şaşıran ve balıkçı barınağına giren sürü halinde 10 yunus balığı barınak içinde mahsur kaldı. Yunuslar sürü halinde bir haftadır barınak içinde yüzerek oluşturdukları renkli görüntüler vatandaşların ilgi odağı olmuştu. Sürüdeki yunuslardan 2 tanesi ölü bulundu.
Daha önceleri bu kadar yunusu hiç bir arada göremediklerini anlatan Balıkçı Timur Arslan yaptığı açıklamada, 10 tane yunus balığının 1 haftadır barınağın içinde yüzdüğünü anlattı. Arslan, "1 hafta önce yolunu şaşıran yunus balıklarının barınağın içine girdiğini gördük. Bu yunuslardan 2 tanesi ölmüş ve karaya vurmuş. Yunuslar denize açılmak istiyor ama barınağın ağzı çok sığ olduğu için çıkış yapamıyorlar. Sürekli ağza gelip geri dönüyorlar ve tekrar çıkmak için liman ağzına gidip dönüyorlar. Yaklaşık burada 10 tane yunus balığı olduğunu tahmin ediyoruz ve bir şekil bunları Karadeniz'e çıkarmak gerekiyor. Çevrecilerden yardım bekliyoruz. Yoksa hepsi burada ölecekler" diye konuştu.

Etiketler:

yunuslar , yolu şaşırdı ,

Yorumlar

23 Nisan'da Toyota Plaza Göktepe'ye davetlisiniz...

21 Nisan 2017 Cuma 16:06

23 Nisan'da Toyota Plaza Göktepe'ye davetlisiniz...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Toyota Plaza Göktepe çocukları unutmadı.

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Toyota Plaza Göktepe gelenekselleşen “23 Nisan Toyota Çocuk Şenliği ve Test Sürüş Günleri” ile tüm çocukları ve ailelerini 22-23 Nisan tarihlerinde Showroom’a davet ediyor. Toyota, çocuklar için eğlence dolu etkinlikler ve ikramlar hazırlarken, ebeveynleri son model Toyota’ları test etme imkanı bulacak.

 

22-23 Nisan tarihleri arasında Toyota Plaza Göktepe'ye gelen çocuklar yüz boyama, resim çalışmaları ve farklı oyunlar oynayıp, çizgi film seyrederek gönüllerince bir gün geçirecek.

Yorumlar

Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı

21 Nisan 2017 Cuma 15:14

Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Ulu Önder Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünün tüm dünya ile buluştuğu bir gün olduğunu belirten Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, bağımsızlığımızın kazanılmasıyla Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, ülkemiz için çok ayrı bir önemi olan, çok özel bir gündür. 23 Nisan 1920; tüm yokluklar ve imkânsızlıklar içinde tarihte benzeri görülmemiş bağımsızlık mücadelesinin kazanıldığı, demokrasi ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, tüm dünya çocuklarının bayramı olarak ilan edilişi yönüyle de, Ulu Önder Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünün tüm dünya ile buluştuğu bir gündür. 23 Nisan 1920; emperyalizmle mücadelenin simgesi olan, tüm mazlum uluslara rehber olmuş bir gündür.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın bayramı olmakla birlikte, bizlere de gurur duyacağımız şekilde, onları iyi yetiştirme zorunluluğumuzu hatırlatmaktadır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözü, çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızı işaret etmektedir. Ülkemizin hangi şartlarda, hangi zorluklarla kurulduğunun çocuklarımıza iyi öğretilmesi, iyi özümsetilmesi; hiç kuşkusuz onların, ailelerine, içinde yaşadıkları topluma ve Ülkemize faydalı olma azimlerini, kuvvetlerini artıracaktır. Çocuklarımıza yaşatacağımız bayram sevinci, onların ulusal egemenlik bilinci ve ulusal egemenlik değerleriyle bütünleştiğinde değer kazanacak ve anlam bulacaktır.Bu vesile ile, tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta bu anlamlı günü Türk ve dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Atatürk olmak üzere, ulusal egemenliğimiz için savaşmış tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.”

 

 

Etiketler:

alaplı belediyesi , nuri tekn , 23 nisan ,

Yorumlar