Kozlu İlkokulu doğal afetler için hazır

5 Ekim 2019 Cumartesi 09:27

Kozlu İlkokulu doğal afetler için hazır

Kozlu Atatürk İlkokulu yapılan deprem ve yangın tatbikatlarını başarıyla tamamladı.

Yapılan tatbikat Okul Aile Birliği işbirliğiyle Kozlu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kozlu Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangında neler yapılması gerektiğini, deprem anında da nasıl davranılması gerektiğini okulun paydaşlarına anlattı. Tahliye tatbikatı yapılıp, öğrenciler tarafından okulun boşaltılmasının ardından okul bahçesinde yangın söndürme eylemi gerçekmeştirildi.
Öğrenci ve öğretmenlere konuyla ilgili bilgiler verildi. Yangın esnasında içeride kalan bir kişinin nasıl kurtarıldığına dair gösteri yapıldı. Öğrencinin kurtarılması sağlandı. Yangın tüpü tanıtılarak bilgi verildi. Yapılan etkinlikler öğrenci ve öğretmenler tarafından ilgiyle izlendi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , Tatbikat , Öğrenciler ,

Yorumlar

HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyareti

4 Ekim 2019 Cuma 17:31

 HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyareti

Zonguldak, Bartın ve Karabük'teki üniversitelerden gelen öğrenciler, çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelere destek ziyaretinde bulundu.

 Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak 3 Eylül'de HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aileler bir destek de Zonguldak, Bartın ve Karabük'te üniversite okuyan öğrencilerden geldi. Üniversite öğrencileri ailelerle bir süre görüşerek, annelerin ellerini öptü. 
Daha sonra öğrenciler adına açıklama yapan Umut Ergin, "Bulunduğumuz illerde öğrenciler olarak ailelerin evlatlarına kavuşması için sonuna kadar yanlarında olduğumuzu buradan söylemek istiyorum. İnanıyoruz ki bu haklı mücadelelerini kazanacaklardır" dedi. 
Öğrenciler bir süre ailelerle oturduktan sonra bölgeden ayrıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Diyarbakır , HDP , Öğrenciler , ziyaret

Yorumlar

Ruh sağlığı haftasında fidan diktiler

4 Ekim 2019 Cuma 17:24

Ruh sağlığı haftasında fidan diktiler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Devlet Hastanesi’nde 4-10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Haftası Kapsamında ağaç dikme etkinliği yapıldı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) önünde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine büyük ilgi gösterildi.
Fidan dikimi etkinliğine, hastane yöneticileri, doktorlar,20 TRSM danışanı, 25 hastane çalışanı, hasta ve hasta yakınları katılım sağladı.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Vildan Türkeli, ağaç dikimi etkinliğine sağladıkları katkılardan dolayı Kdz. Ereğli Belediyesi, Gülüç Belediyesi ve Kdz. Ereğli Orman İşletmesi yetkililerine teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Ruh sağlığı , Etkinlik

Yorumlar

Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

4 Ekim 2019 Cuma 17:18

Geleneksel Çaycuma Kan Bağışı günü gerçekleşti

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde her yıl düzenlenen ‘Geleneksel Çaycuma Kan Bağışlıyor, Hayat Kurtarıyor’ kampanyası yoğun katılımla gerçekleşti.

 Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kampanyaya Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Komiser İbrahim Taşdan, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
İlkokul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu gösterisi izlenildikten sonra kan bağışı kampanyasına geçildi. 
Çaycuma Kaymakamı Coşgun, kan bağışının öneminden bahsederek etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Çaycuma Kızılay temsilcisi Raci Sönmez, akşam saatlerine kadar bağışın devam edeceğini söyledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Kan bağışı

Yorumlar

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

4 Ekim 2019 Cuma 16:49

Din görevlileri haftasında kahvaltı etkinliği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Ormanlı Belediyesi tarafından Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol tarafından Din Görevlileri Haftası nedeniyle Ormanlı Belediyesi Düğün Salonu’nda bölgede bulunan din görevlilerine kahvaltı verdi. Düzenlenen kahvaltıya İmamlar, müezzinler ve din görevlileri katıldı. Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan kahvaltı, duaların okunması ve kahvaltının yapılması ile son buldu.
Din görevlilerine değer verdiklerini ifade eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, kahvaltıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Başol konuşmasında, “ Ormanlımız her geçen gün güzelleşiyor ve gelişiyor. Bizler 7’den 70’e herkesle ilgilenmeye ve sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün de Din Görevlileri Haftası nedeni ile görevini en güzel şekilde icra eden, dinimizi özellikle çocuklarımıza anlatan ve sevdiren, imamlarımız ve müezzinlerimiz ile beraberiz. Sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah bu tarz etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar