Köylüleri destek verdi, Çivici kayıtsız kalmadı…

15 Eylül 2018 Cumartesi 16:00

Köylüleri destek verdi, Çivici kayıtsız kalmadı…

‘Yeni bir Ereğli’ sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, kendisine verilen destek için herkese teşekkür etti.

Ereğli’nin hak ettiği yerlerde olması gerektiğini dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, belediye meclisindeki siyasi deneyimini, iş tecrübesini belediye başkanı olarak değerlendirmek istediğini ifade etti. Çivici doğup büyüdüğü Çaylıoğlu Hasbeyler Köyü sakinlerinin yer aldığı sosyal medya hesabından şu mesajı verdi: “Hasbeyler Köyü’nün bir evladı olarak, doğduğumuz, yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız, göz bebeğimiz Karadeniz Ereğli’mizin Belediye Başkanı olmak üzere bir yola çıktım.
Karadeniz Ereğli’de keyifle yaşayan ve yaşamaktan gurur duyan bir fert olarak, şehrimizin hak ettiği gelişmeyi sağlayamadığını, Ereğli adına sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yapılması gerekenlerin yapılmadığını sizler de benim gibi görüyorsunuz.
Bu güne kadar üç dönem Karadeniz Ereğli Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığım süreçteki siyasi tecrübelerimi, Karadeniz Ereğli Belediyesi ve ilçemiz ile ilgili deneyimlerimi, 25 yılı geçen iş hayatı ve profesyonel yönetim ile ilgili birikimlerimi, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı olarak, Ereğli adına değerlendirmek istiyorum.
“YENİ EREĞLİ’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ…”
Ben, bütün bu işleri başarmak için, YENİ BİR EREĞLİ için, şimdiden iyi bir ekip ve çok yoğun bir destek ile çalışmalara başladım.
Bu aşamada; köyümüzün, büyüklerimin, akrabalarımın, dostlarımın, arkadaşlarımın, kardeşlerimin desteklerini ve dualarını bekliyorum.

Sağlık, bereket ve mutluluk üzerinize olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
 • Yahya
  8 Ekim 2018 Pazartesi 07:46

  Ereğli ye faydası olacak bir şeyler Katacak koltuğu boşuna işgal etmeyen kişilerin gelmesi daha doğru olacaktır

 • EREGLİLİ
  15 Eylül 2018 Cumartesi 18:03

  SİZİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ

FETÖ operasyonu... 2'si kadın 7 gözaltı...

14 Eylül 2018 Cuma 14:56

FETÖ operasyonu... 2'si kadın 7 gözaltı...

Zonguldak’ta, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, aralarında 'mahrem imamlar' ile 'örgüt ablası'nın bulunduğu, 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, 'ardışık arama' ve 'kripto şifreleme' yöntemlerini kullanan 9 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Zonguldak, Ereğli ve Alaplı ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda; aralarında örgütün 'askerlerden sorumlu imamları' ve 'asker eşlerinden sorumlu ablası'nın da olduğu öğretmen, sağlık çalışanı, astsubay, kara harp okulu eski öğrencisi ve Kur'an kursu eğitmeni oldukları öğrenilen U.Y., F.Ç., S.K., L.G., S.Y., A.K. ve A.Y. gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bilgisayar ve belgelere de el koyuldu. Gözaltına alınan 2'si kadın 7 kişi, emniyete götürüldü.

Yorumlar

Çakırdan adaylık açıklaması "Göreve hazırım"

13 Eylül 2018 Perşembe 17:36

Çakırdan adaylık açıklaması "Göreve hazırım"

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, eğitim kampüsünün yeri ile ilgili olarak kim ne derse desin eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu arsadan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Ereğli ilçesinin sorunlarını yakında bildiklerini ve yönetime yeni katılan ekibi ile birlikte bu sorunların çözümü yönünde çalışacaklarını anlatan Çakır “Yollar ile alakalı hepiniz takip ediyorsunuz Ereğli-Zonguldak, Ereğli- Devrek yolu bizim Alaplı çevre yolu dediğimiz yol projeleri bizim için olmazsa olmaz projelerimizdi. Tabi ki bu dönem ekonomide yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle bütçelerde kesintiye gidilen yollar var. Ona rağmen Ereğli-Zonguldak yolu çalışmaları devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu ile ilgili Sayın Milletvekillerimizin desteği ile bir ödenek oluşturup Çaylıoğlu’na kadar olan kısmı, o arada kalan 1,5 km olan kısmı da tamamlanıp asfaltlanıp hizmete sunulması için mücadele ediyoruz. Ciddi bir yol kat ettik, inşallah önümüzde ki aylarda ihalesini yapacağız” dedi.
Üniversite kampüsü ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini ve eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu arsadan vazgeçmediklerini belirten Çakır, kampüs inşaatını yakından takip edeceğini vurguladı. Çakır konuşmasında “Ereğli’mizin olmazsa olmaz bir diğer projelerinden bir tanesi kamuoyunun bugüne kadar önüne koyduğumuz bizden önceki çok değerli milletvekillerimizde herkesin emeğinin, katkısının olduğu bir “Üniversite Kampüs” projemiz vardı. Biz o gün ne dediysek bugünde aynı yerdeyiz. Buranın etrafının tüm Türkiye’de ki askeriyenin bulunduğu etrafının güvenlik bölgesi olarak imara işletmesi meselesi. Bizim orada yapmak istediğimiz projemize engel değildir. Meselenin özü şudur; Askeriye kendi etrafına yapılacak yatırımlarla ilgili bir müsaade alması durumudur. Ondada nedir? Bizden talepleri vardır, bazı projeler için duvarın yüksekliğini talep edebilir, bazıları için mesafenin biraz geri alınmasını talep edebilir. Bütün bunlar tabi askeriyenin güvenlikle ilgili talepleri. Yoksa biz burayı çok ciddi gayretlerle çokta büyük bir proje olarak Ereğli’yi eğitim kampüsü olması noktasında düşündük. Bundan vazgeçmiş değiliz, o yüzden takibinde bunun için devam ettireceğiz. Dün ne dediysek bugünde aynı yerdeyiz, yarında aynı yerde olacağız eğer ödenek sıkıntıları şuan hepinizin mağlubu Türkiye’de ekonomik sıkıntılar var. Bunlar gelip geçici şeyler, önümüzde ki günlerde de bunların takipçisi olacağız. Hem rektörümüzle hem de Ereğli’mizin bu konudaki beraber düşündüğümüz yol arkadaşlarımız sendikalarla, odalarla, temsilcilerle hem de siyasetçilerimizle birlikte bu konunun takipçisi olacağız. Bunlar bizim için olmazsa olmaz projelerden bir tanesidir” şeklinde konuştu.
Yaklaşan yerel seçimlerde genel merkezin talebi doğrultusunda Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı olabileceğini belirten Çakır, öncelikli hedeflerinin Kdz. Ereğli başta olmak üzere Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belediyeleri’ni almak olduğunu söyledi.
Çakır ilçede tekli eğitime geçilebilmesi için çalışmaların devam ettiğini ve şu anda Merkez Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu güçlendirme, Cumhuriyet Ortaoklu önüne bir 12 derslik ek bina, Kavaklık’ta yolun alt kısmında kalan öğrencilerimizin Erdemir İlkokulu’nda ki yoğunluğu azaltma adına ve tekli üretime geçme adına bir okul ve Ticaret Lisesi’nin önünde bir ilkokul projesine başlandığını ifade etti.
İlçe başkanlığı yaptığı dönemde Ereğli’ye 25-30 yeni okul binası kazandırdıklarını dile getiren Çakır, Kandilli’de ihalesi yapılan Alacaağzı ocağının işletmeye alınabilmesi için fizibilite çalışmalarının sürdüğünü vurguladı. Çakır ayrıca TTK’ya alınması planlanan bin 500 işçi için yıl sonuna kadar ilana çıkılacağını ifade etti.

Yorumlar

Şahin TSO'ya gitti... "Göreve hazırım"

12 Eylül 2018 Çarşamba 19:25

Ereğli Haber

Şahin TSO'ya gitti... "Göreve hazırım"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Yeminli Mali Müşavir (YMM) Erol Şahin ile ilçe ekonomisi üzerinde istişarelerde bulundu.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte makamında Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’i makamında ağırladı. Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin, Kdz. Ereğli TSO yönetimine hayırlı olsun ve yeni görevlerinde başarılar dilemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, kendileri ile hem siyasi hem de ekonomik konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduğunu ifade etti. AK Parti’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı düşüncesi olduğunu ve bu konuda STK temsilcileri ile görüşüp onların fikirlerini aldığını dile getiren Şahin, Ereğli’nin menfaatleri için her türlü görevi yapmaya hazır olduğunu vurguladı.
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisine çıktığı yolda başarılar diledi. Keleş konuşmasında “Erol Şahin bölgemizin tek Yeminli Mali Müşaviri ve ekonomik konular üzerinde uzman bir arkadaşımız. Kendisi ile ilçenin ekonomik meseleleri üzerinde görüş alış verişinde bulunduk. Ayrıca siyasi açıdan çıktığı yolda kendisine başarılar diliyoruz” dedi.
Keleş ve yönetimi, YMM Erol Şahin ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Yorumlar

AK Parti’de Şahin heyecanı…

11 Eylül 2018 Salı 13:16

AK Parti’de Şahin heyecanı…

AK Parti’de iki dönem ilçe başkanlığı yapan Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’in Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday adaylığının konuşulmaya başlaması parti tabanında heyecan oluşturdu.

Ereğli Haber- 31 Mart 2019 Pazar günü yapılması planlanan mahalli idareler seçimleri öncesi siyasi partilerde aday adayları da ortaya çıkmaya başladı. AK Parti Genel Merkezi’nin adayları erken açıklayacağını duyurması parti tabının da da hareketliliğe neden oldu.
Kdz. Ereğli ilçesinde de birçok isim Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday olmak için çalışmalara başladı. AK Parti’de Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin’in yakın çevresinde adaylık için nabız yoklaması parti tabanını da heyecanlandırdı. AK Parti’de kurucu üye olarak yer alan ve partide iki dönem ilçe başkanlığı yapan Erol Şahin’in partinin ağabeylerinden görüş alıyor. İlçe Başkanlığı döneminde birlikte görev yaptığı ekibi ile istişarelere başladığı öğrenilen Şahin’in bir taraftan belediye meclis üyesi kadrosu üzerinde bir taraftan da projeler üzerinde çalıştığı öğrenildi.
AK Partili bir çok isim 2019 yerel seçimleri öncesinde kamuoyunda şu ana kadar adı geçenler arasında en güçlü aday adayının Erol Şahin olduğu üzerinde birleşiyor.
Şahin’in aday adaylığı için kesin kararını verdiğini yakın çevresine açıkladığı öğrenilirken, kamuoyuna açıklamayı ne zaman yapacağı merak ediliyor.
Evli ve biri mimar, diğeri avukat iki çocuk sahibi olan Erol Şahin, bölgede uzun yıllardır siyasi hayatının yanı sıra Yeminli Mali Müşavir olarak görev yapan tek isim.

Yorumlar
 • Galip Doğru
  2 Ekim 2018 Salı 15:39

  Başkanım size hala dua ediyorum.Alah yolunu açık etsin Canı gönülden destekliyorum.

 • Hasan Can
  11 Eylül 2018 Salı 22:33

  Ereğli'ye yakışır kendisini destekleriz başarılar dileriz

 • MEmet siviş
  11 Eylül 2018 Salı 21:31

  Yakışır Erol abime Allah yar ve yardımcısı olsun.

 • Gürhan zıraman
  11 Eylül 2018 Salı 20:57

  Yolun daima açık olsun arkadaşım başarılar diliyorum

 • Nuray Kalaycı
  11 Eylül 2018 Salı 20:02

  Her şey yakışır benim yeminli mali müşavir Erol başkanıma.. Hayırlı olsun inşallah