Korkunç cinayet... Karısını ve kızını öldürdü

2 Aralık 2017 Cumartesi 12:47

Korkunç cinayet... Karısını ve kızını öldürdü

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde bir kişi, silahla eski karısını ve kızını öldürdü, oğlunu da ağır yaraladı.

Olay, Gökçebey ilçesi TOKİ konutlarında meydana geldi. İddiaya göre, Güngör K. (65) eski eşi Gülay G., oğlu Barboros K. (16) ve kızı Betül K. (11) ile tartıştı. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşünce Güngör K. kızı Betül K., oğlu Barboros K. ve eski eşi Gülay G.'yi silahla yaraladı. Yaşanan olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen silahla yaralanan Gülay G. ve kızı Betül K.'nın yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Yaralı olan Barbaros K. sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumun ağır olduğu öğrenilen Barboros K. Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Yaşanan olayın ardından Güngör K’nın polise teslim olduğu öğrenildi. Anne ve kızının cansız bedenleri ise Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından hastane morguna kaldırıldı. Olayda yaralanan Barbaros K. ise olayı babasının gerçekleştirdiğini söyledi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Etiketler:

cinayet , karısını öldürdü , kızını bıçakladı , gökçebey ,

Yorumlar

Binadaki çatlaklar ailelerin kabusu oldu...

2 Aralık 2017 Cumartesi 12:12

Ereğli Haber

Binadaki çatlaklar ailelerin kabusu oldu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir inşaat firmasının yaptığı hafriyat sonrası yakınındaki binada oluşan çatlaklar aileleri korkutuyor. Bina sakinleri hafriyatı yapan müteahhiti sorumlu tutarken, müteahhit firma sahibi ise mağduriyetin giderilmesi için adım attığını ancak bina sakinlerinin kabul etmediğini dile getirdi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Sarıkorkmaz Mahallesi Abalı Sokak üzerinde yeni bir inşaat projesine başlayan firma, hafriyat yaparken yağan yağmurlarla birlikte kayma meydana geldi. Yaşanan kayma sonrası yol üzerinde ve aynı sokakta bulunan bir binada derin çatlaklar oluştu.


“Can güvenliğimiz yok”
Bina sakinlerinden Sevgi Karakaya her gece evden çıtırtılar geldiğini ve uyku uyuyamadıklarını ifade etti. Evde meydana gelen çatlaklarla birlikte binada oynama olduğundan pencerelerinin kapanmadığını belirten Karakaya “ 15 gündür farklı yerlerde çatlaklar oluşuyor. Önce duvarlarda başladı, daha sonra banyo, lavabo gibi yerlerin kalebodurlarında çatlaklar oluştu. İnşaat firması buraya sanırım site yapacak. O çalışmalardan sonra burada çatlaklar oluşmaya başladı. Çok korkuyoruz. Sabaha kadar uyuyamıyoruz, can güvenliğimiz yok. Çok endişeliyiz. Özellikle büyük araçlar geçtiğinde çok hissediyoruz. Biz bir an önce güvenli bir yere taşınmak istiyoruz. Daha fazla kalmak istemiyoruz. Bu evi alalı 3 yıl oldu ve daha halen borcunu ödüyoruz. Şu anda kendi imkanlarımızla taşınacak gücümüz yok. Evde sanki insan varmış gibi sağda solda çatırtılar oluşuyor. Yağmur yağdığında daha çok korkuyorum. O zaman hiç uyumuyorum. Pencereleri kapatamıyorum, soğuk bir taraftan” dedi.


“Bizim gecelerimiz gündüz, gündüzlerimiz gece oldu”
Evinin içerisini yeni yaptırdığını ancak oluşan çatlaklar nedeniyle her şeyin mahvolduğunu anlatan Habibe Yavuzyiğitoğlu ise mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi. Yaşanan bir çok depremde evlerinin hiç hasar görmediğini dile getiren Yavuzyiğitoğlu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Burada inşaat yeri açıldı ve daha sonra evimiz kaydı. Temeli açtı, yağmur yağdı burada ağaçlar vardı ve aktı aşağıya. Ben doğalgazımı daha bu sene yaptırdım, mutluluğunu yaşayamadım. Benim beyimde yok. Bizim gecemiz gündüz, gündüzümüz gece. Her taraftan çıt çıt ses geliyor, korkuyoruz yani. Sinirlerim bozuldu. Zaten tiroit hastasıyım. Sadakaya ihtiyacımız yok. Bizim evimiz sapasağlamdı. Müteahhit buraya geldi ‘Çelik duvar mı yapayım, evi sökeyim yeniden mi yapayım?’ diyor bize. Biz ne gerekiyorsa onu istiyoruz, kimseden sadaka istemiyoruz.


“Evimde huzurum kalmadı”
Müteahhit firmanın geçtiğimiz 4 Kasım’da kazı yaptığını ve yağan yağmurlarla birlikte kaymalar yaşandığını belirten bina sakinlerinden Durdu Yalçınkaya, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini beklediğini söyledi. Binada toplamda 4 daire bulunduğunu ve 10 kişinin can korkusu ile yaşamaya çalıştığını anlatan Yalçınkaya “Burada belediyenin duvarı vardı. O taş duvar kaldırıldıktan sonra aşağıya göçmeler oldu. Yolun iki metresi gitti ve tek şerit çalışıyordu. Ayhan bey bize belediyeye şikayet etmemizden dolayı kızmış. Geçtiğimiz Cuma günü buraya hakim tespit için geldi, cumartesi de Ayhan bey benim yanıma geldi. Bana diyor ki “Senin bina eski.” Eski bina olur mu, senin kazın yüzünden oldu. Sizde gördünüz fay hattı gibi burası. Benim gelinim, torunlarım var. 6 kişi yaşıyoruz evde. Gelinim, torunlarım sabaha kadar uyuyamıyor. Benim evde huzurum kalmadı. Benim mağduriyetimi kim giderecekse gidersin. Ben adalete başvurdum, adalete sonuna kadar güveniyoruz. Buraya 8-9 kat iskan verilmiş. Burada binalar hep 4-5 kat. Bu nasıl verildi onu da anlamıyorum. Burada bina var, kazı yapılırken hiç düşünülmedi mi? Biz binada 10 kişi yaşıyoruz. Böyle giderse hepimiz öleceğiz. Bir yardım bekliyoruz herkesten” diye konuştu.


Müteahhit Günaydın “Yardımcı olmayı teklif ettim, kabul etmediler”
İnşaat firması sahibi Ayhan Günaydın ise konunun yargı aşamasında olduğunu belirterek bilirkişinin rapordu doğrultusunda verilecek kararı uygulayacaklarını söyledi. Günaydın yaptığı açıklamada “Ben olay yargıya taşınmadan önce teknik birimlere binayı incelettirdim. Bu bina 1975’te yapılmış, 1983’te Özal döneminde imar affına uğramış. Bizim teknik ekiplerimiz kolonların güçlendirilerek sağlamlaştırma yapılabileceğini ifade ettiler. Bende bina sakinlerine kolonları güçlendirip, içeride meydana gelen çatlaklar olsun, pencereleri olsun ayarlamalarını yapıp yardımcı olmayı teklif ettim. Kabul etmediler “Hayır ben bir şey yaptırmam, iş yargıya taşındı” dediler. O zaman yargı kararını bekleyeceğiz. Ben vicdanen iyi niyetli olarak ‘bunları yaptırıverelim’ dedim. Şu anda bu binadaki çatlaklar eski olmasından dolayı mı, yoksa hafriyattan sonra mı böyle oldu? Bu belli değil. Ben buna rağmen henüz yargı kararını vermeden aynı teklifim yine geçerli. Amacımız kimseyi mağdur etmek değil. Tam tersine varsa bir mağduriyet hemen onu gidermek. İnşaat projem sigorta kapsamında zaten. Bilirkişi raporuna karşı bizimde gerekli adımlarımızı avukatımız aracılığı ile atılır. İş artık yargı aşamasında. Adaletin kestiği parmak acımaz” dedi.


Kdz. Ereğli Belediyesi yetkilileri ise çatlakların oluştuğu bina ile ilgili incelemeleri yaparak gerekli önlemlerin alındığını belirtirken, konunun yargı aşamasında olması nedeniyle açıklama yapmanın doğru olmayacağını ifade etti.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Sarıkorkmaz , Abalı sokak , İnşaat , Ayhan Günaydın , heyelan , Kdz. Ereğli Belediyesi

Yorumlar

Vergi Dairesi'nde eski ve yeni çalışanlar kaynaştı

1 Aralık 2017 Cuma 18:51

Vergi Dairesi'nde eski ve yeni çalışanlar kaynaştı

VKdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Vergi Dairesi personelleri ve eski çalışanlarıyla kaynaşma yemeği düzenledi.

Başarılı çalışmalarıyla bilinen Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, şu anki çalışanları ve eski çalışanlarıyla kaynaşma yemeğinde bir araya geldi. Sohbet ortamında geçen yemeğin ardından Vergi Dairesi’nin ilk müdürü 91 yaşındaki Ömer Canıbek’i makam koltuğuna oturtan Gövce, vefa örneği gösterdi. Gövce, Canıbek’e çiçek vererek devlete, millete yaptığı hizmetlerden teşekkür ederek, emekli personelin her zaman gönüllerinde olduğunu söyledi. Vergi dairesinden emekli olan personele de çeşitli hediyeler veren Gövce’nin bu jesti karşısında duygusal anlar yaşandı.
Yemek sonrası İlçe Vergi Dairesi önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler:

VERGİ DAİRESİ , Kdz. Ereğli , kaynaşma yemeği ,

Yorumlar

ATV ile minibüs çarpıştı

1 Aralık 2017 Cuma 15:50

ATV ile minibüs çarpıştı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ATV ile minibüs çarpıştı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay Kdz. Ereğli ilçesi Subaşı köyünde meydana geldi. Recep Ç. idaresindeki 67 TY 614 plakalı minibüs ile tali yoldan ana yola çıkan A.Y. idaresindeki ATV çarpıştı. Kazada yaralanan ATV sürücüsü olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. ATV sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Minibüs sürücüsü Recep Ç. ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Yorumlar

Oto lastikçilerinde 1 Aralık yoğunluğu

1 Aralık 2017 Cuma 15:42

Oto lastikçilerinde 1 Aralık yoğunluğu

Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık tarihi itibari ile başladı. Uygulama 1 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Araçların kış şartlarına uygun hale getirilmemesinden dolayı trafiğin aksaması nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetlere karşı başlatılan kış lastiği takma uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için bugün başladı.
Kış lastiği uygulaması hakkında açıklama yapan rot-balans ustası Arif Sezgin, “Kış lastiği uygulaması bugün itibariyle başladı. İşlerde yoğunluk başladı. Kış lastiği kullanımına sadece ticari araç sürücüleri değil tüm araç sürücüleri özen göstermeli. Kış lastikleri kış koşullarında lastiğin sertleşmesini önleyen özel bir bileşime sahip olup özel tasarımı ile karlı ve buzlu yollarda daha sağlam yol tutuşu, daha kısa fren mesafesi sağlar. Bu nedenle güvenli yolculuk yapmak için sadece şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar değil tüm sürücüler araçlarına kış lastikleri taktırsınlar" şeklinde konuştu.

Yorumlar