Köpek ve kedinin dostluğu...

6 Kasım 2019 Çarşamba 16:23

Köpek ve kedinin dostluğu...

Kozlu İlçesine bağlı Değirmenağzı plajında köpek ile kedinin dostluğu görenleri şaşkına çeviriyor.

 Zonguldak'ın Kozlu İlçesine bağlı Demirmenağzı plajında kedi ve köpeğin dostluğu, herkesi hayrete düşürüyor. 2 kafadar gün boyu birlikte plajda gezerek oyunlar oynuyor. Plaja gelen misafirlerinde maskotu hale gelen kedi ve köpeğe de vatandaşlarda yanlarında getirdikleri yiyeceklerle besleyerek sahip çıkıyor. Öte yandan plaja gelen misafirler de köpekle kedinin dostluğunu fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı. 2 kafadarın fotoğrafları kısa zaman içerisinde sosyal medyada binlerce beğeni aldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , Kedi , Köpek , Demirmenağzı plajı

Yorumlar

Ereğli Haber 13 yaşında...

6 Kasım 2019 Çarşamba 14:49

Ereğli Haber 13 yaşında...

Kdz. Ereğli ilçesinde 2 Kasım 2007 yılında “Tarafız, taraflıyız” başlığı ile yayın hayatına başlayan Ereğli Haber Gazetesi 12 yayın yılını geride bırakarak 13. Yaşında girdi.

 Ereğli Haber- Ereğli Haber Gazetesi kuruluşunun 13. Yayın yılını kutluyor. Yayın hayatına doğrudan ve haklıdan yana “Tarafız, taraflıyız” manşeti ile 2 Kasım 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan Ereğli Haber 13 yıldır istikrarlı bir şekilde yayın hayatını sürdürüyor.Ereğli Haber 13. Yaş gününü çalışanları ile birlikte pasta keserek kutladı.

Yaptığı haberler ve yorumları ile Ereğli ve bölgesinde her zaman gündemi belirleyen yayın kuruluşu olan Ereğli Haber, okurlarından aldığı güç ile bundan sonraki yayın hayatını da güçlü kadrosu ile sürdürmeye devam edecek.

İz Medya bünyesinde yayın yapan ve 13. yayın yılını kutlayan Ereğli Haber Gazetesi’nin Sahibi Yeşim Özdoğan “2 Kasım 2007 yılında kurulan Ereğli Haber Gazetesi 12. Yayın yılını doldurdu ve 13. Yayın yılına girdi. 3 yıl önce kadrosuna katıldığım Ereğli Haber Gazetesi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bölgemizin güçlü sesi olmaya devam edecek. 13 yıllık süreç içerisinde bizleri destekleyen tüm okurlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ereğli Haber Gazetesi kurucusu Vedat Kılıç ise Ereğli Haber Gazetesi’nin bölgede yayın yapan diğer basın yayın kuruluşlarından çok farklı olduğunu ve geride kalan 12 yılda da bu farkını hep ortaya koyduğunu söyledi. Ereğli Haber Gazetesi’nin cesaretini okurlarından aldığının altını çizen Kılıç “Ereğli Haber’i 2 Kasım 2007’de meslektaşım arkadaşım Seyfi Boyraz ile birlikte kurduk. Ereğli Haber’in kuruluş tarihinin benim için önemi çok büyük. 2 Kasım hem oğlum Alper hemde yenidünyaya gelen kızım Armina’nın doğum günü. Yaklaşık 4 yıl 8 sayfa günlük yayın yaptık. İletişim teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte Ereğli Haber Gazetesi’ni günlük yayınlamaktan vaz geçip haftalık 12 sayfa yayınlamaya başladık. 2 yıl sonrada basılı gazete yayınına tamamen son verip sadece internet üzerinden yayın yapmaya devam ettik. Ereğli Haber Gazetesi 12 yıllık süreçte hiç kimseye bağlı kalmadan farklı kesimlere hitap eden bir yayın kuruluşu oldu. Kimse bağlı kalmadığınızda da yazamayacağınız haber olmuyor. Biz doğruluğu kanıtlanmış her haberi yayınlamaktan çekinmedik. Makam, para ve güç sahiplerine boyun eğmeden yaptığımız yayıncılık bizi hep zirvede tuttu. Bundan sonra da Ereğli Haber Gazetesi’nin aynı çizgide devam edeceğine eminim. Ben bu vesile Ereğli Haber Gazetesi’ne kuruluşundan bu yana emek veren Seyfi Boyraz, Sabriye Aşır, Seyhan Dikay, İlhan Çetin, Elif Altıner ve ismini yazamadığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 3 yıl önce aramıza katılan ve Ereğli Haber’in şu anki sahibi olan Yeşim Özdoğan arkadaşıma verdiği emekler ve yaptığı fedakarca çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ve son olarak tabiki yayın kuruluşumuzu takip eden okurlarımıza, reklam vererek yayın kuruluşumuzun ayakta kalmasını sağlayan tüm kurum, kuruluş ve iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. “

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Haber 13 yaşında

Yorumlar
  • Ertuğrul Yüsel
    6 Kasım 2019 Çarşamba 14:58

    başarıların devamını diliyorum, nice senelere

60 yıllık basın arşivi yeni nesile aktarılacak

6 Kasım 2019 Çarşamba 12:10

60 yıllık basın arşivi yeni nesile aktarılacak

Zonguldak'ta 1950'li yıllarda yayınlanan Sabah Gazetesi'nin sahibi ve başyazarı olan Şükrü Usman'ın 60 yıllık basın arşivi ZGC'ye hediye edildi.

 Arşivde dikkat çeken detay ise ulusal bir gazetenin manşetten yayınladığı 1964'li yıllarda ABD Başkanı olan Johnson'un Türkiye'ye gönderdiği mektup oldu. 
Zonguldak'ta 1950'li yıllarda günlük olarak yayınlanan Sabah Gazetesi'nin sahibi ve başyazarı olan Şükrü Usman, 1984 yılında yaşamını yitirdi. Kentte uzun yıllar gazetecilik yapan Usman, aynı zamanda geniş basın arşivini de oluşturdu. 1949 yılında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucuları arasında yer alan Usman'ın vefatından sonra mühendis olan oğlu Levent Usman, babasına ait basın arşivinin ZGC'ye bağışlanmasınakarar verdi. 
Basın şeref kartı sahibi olan Şükrü Usman'ın arşivi, cemiyette oluşturulan Şükrü Usman köşesine yerleştirildi. Oluşturulan kitaplık ise Zonguldaklı araştırmacıların, gazetecilerin ve genç nesilin hizmetinde olacak. Usman'ın yakın akrabası olan gazeteci yazar Sermet Aksu, "Şükrü Usman Zonguldak'ta basın şeref kartı sahibi bir gazetecidir. 1984 yılında vefat etti. Oğlu Levent Usman bu belgeleri cemiyetimize bağışladı" diye konuştu. 
ZGC Başkanı Derya Akbıyık ise "Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak 1949 yılında kurulduk. Kurucularımız arasında Turan Tınay, Bedri Erel, Yusuf Günaydın, Şükrü Usman gibi bir çok isim var. Kurucularımız bu gün hayatta değiller. Mekanları cennet olsun. 1949'dan bugüne gelindiğinde bir geçmiş tarih var. Yaşanmış arşivler var. Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde rahmetli Şükrü Usman'ın oğlu Levent Usman babasının arşivlerini bize bağışladı. O arşivleri ZGC'nin kütüphanesinde sergiliyoruz. Cemiyetimizde Şükrü Usman köşesi açtık. Gerçekten parayla ölçülemez tarihi öneme sahip kitap ve ciltleri bize hediye etti. O günlerde çıkan ulusal ve yerel gazeteleri bize hediye etti. Bu arşivler bizim için çok önemli.Zonguldak'ta yerel basınla ilgili sadece Zonguldak değil Karabük ve Bartın üçgeninde de bu arşivler ile ilgili çalışma yapıyoruz. Çünkü arşivler bizim geçmiş tarihimize ışık tutuyor. Bunun için Şükrü Usman'ın oğlu Levent Usman'a teşekkür ediyorum. Bu arşivde çok geniş detaylar var. İncelemeye başladık, çözmeye de başladık. Arapça ve Osmanlıca olan kitaplar da var. Geçmiş tarihte kimin arşivi varsa, dökümanı varsa bizlere verebilirler. Bizlere ulaşabilirler. Biz bu dökümanları isterlerse yerinden alabiliriz, isterlerse kendileri getirebilirler. Biz bu konuda hazırız. ZGC olarak kendi hizmet binamızda yeni bir oda tanzim ediyoruz. Buradan bunun da duyurusunu yapalım istiyorum" dedi. 
Şükrü Usman'ın oğlu Levent Usman da "Babamla ilgili arşiv ZGC'ye yakışırdı. Babam da zaten ZGC'nin kurucusuydu. Getirdik buraya teslim ettik" şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Çaycuma Halk Eğitim Okul Müdürü İncircioğlu oldu

6 Kasım 2019 Çarşamba 11:15

Çaycuma Halk Eğitim Okul Müdürü İncircioğlu oldu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’ne Gökhan İncircioğlu atandı.

 Çaycuma Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı olan Gökhan İncircioğlu, Çaycuma Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü oldu. 'Hayırlı olsun' ziyaretlerini kabul eden İncircioğlu'nun ilk misafirleri AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Adnan Tıska, Arif Sefercik ve Ahmet Ali Başören, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsan Geldi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Köktürk oldu. Yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun dileklerinde bulunan AK Parti yönetimi bu esnada açılan kursları da ziyaret etti. Çaycuma Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İncircioğlu, AK Parti yönetimine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Halk Eğitim , Akşam Sanat Okulu

Yorumlar

Çocuk Esirgeme Derneği’nden Erdemir’e teşekkür

5 Kasım 2019 Salı 17:39

Çocuk Esirgeme Derneği’nden Erdemir’e teşekkür

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Kdz. Ereğli Çocuk Esirgeme Derneği yöneticileri Erdemir Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Erdemir’in ‘Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi’ne yaptığı katkılar için teşekkür etti.

 Kdz. Ereğli Çocuk Esirgeme Derneği Başkanı Suna Karayeğen ve beraberindeki heyet 4 Kasım 2019’da Erdemir Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi binasında gerçekleştirilen iyileştirmeler için teşekkür etti. Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi ve Çocuk Esirgeme Derneği faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Suna Karayeğen ve Dernek Yönetimi, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a, koruma birimindeki çocuklar tarafından işlenen Atatürk portresiyle, derneğin teşekkür plaketini takdim etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çocuk Esirgeme Derneği , Erdemir

Yorumlar