Köpeğin yardımına itfaiye yetişti

29 Kasım 2018 Perşembe 11:14

Köpeğin yardımına itfaiye yetişti

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bacağına demir saplanan köpeğin imdadına Alaplı Belediyesi itfaiye ekipleri yetişti.

Olay Yeni Siteler Mahallesi’nde meydana geldi. İstinat duvarının üzerinde açıkta kalan demir çubuk, sokak köpeğinin arka bacağına saplandı. Köpeğin sesini duyan vatandaşlar durumu Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. 
Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, demiri spiral motoru ile kesti. Köpek bacağına saplanan demir ile veteriner kliniğine getirildi. 
‘Demir’ ismini verdiler 
Ekipler, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından kurtardıkları köpeğin adını ‘Demir’ koydu. Köpek, tedavisinin ardından yeniden doğal ortamına bırakılacak. Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, “İtfaiyecinin şefkatli elinin kendisine yardım için uzandığını fark eden köpek itfaiyecilere çalışma ortamını kendi oluşturuyor, iyiliğin hayvanı insanı olmaz iyiliği herkes fark eder! İnşaat demirine saplanan köpeği Alaplı Belediyesi itfaiye müdürlüğü ekiplerimiz kurtararak veterinere teslim etmiştir. Elinize emeğinize sağlık. İhbarı veren duyarlı vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar

Uyuşturucu tacirlerine operasyon

29 Kasım 2018 Perşembe 09:52

Uyuşturucu tacirlerine operasyon

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonlarda 13 şüpheliyi gözaltına aldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında kentte uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen 4 eve sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Koçbaşı ile 4 evin kapısını kırarak içeri giren ekipler evlerde yaptığı aramalarda 278 adet fişek halinde olduğu değerlendirilen uyuşturucu ve uyarıcı madde ile 1 adet av tüfeği ele geçirildi. Operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. 
Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü. Polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik mücadelesi aralıksız sürüyor. 

Yorumlar

Dünyanın En Yaşlı Gazi’sinin oğlu Çanakkale’yi anlattı

29 Kasım 2018 Perşembe 09:38

Dünyanın En Yaşlı Gazi’sinin oğlu Çanakkale’yi anlattı

110 yaşında vefat eden en yaşlı Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu 82 yaşındaki emekli öğretmen Turgut Kaçmaz , Alaplı Fiskomar konferans salonunda ilk ve orta Okul öğrencileri, Alaplı Anadolu Lisesi öğrencilerine ve Alaplı halkına Çanakkale Zaferi konulu konferans verdi.

Alaplı Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen konferansa, Alaplı ilk ve orta okul öğrenciler Alaplı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler ile Alaplı halkı katıldı. Turgut Kaçmaz konuşmasında, Çanakkale Savaşının Türk Milleti için büyük bir destan olduğunu belirterek bu destanın büyük özveriler sayesinde yazıldığını söyledi 
Zaferin kazanılmasında en büyük özveri sahiplerinden birinin de analar olduğunu ifade eden Turgut Kaçmaz, şehit haberinin alındığında ciğerleri yanan ilk analar olduğunu ifade eden Kaçmaz, öğretmen, öğrenciler ve Alaplı halkı tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Turgut Kaçmaz´ın konferansında İlçe Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çevat Çevik ve siyasi parti temsilcileri , Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı. 
Konferansta, Çanakkale savaşı Fotoğraf Sergisi açılışı yapıldı 

Yorumlar

Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

28 Kasım 2018 Çarşamba 19:14

Çakır genel merkezde… İşte toplantının ayrıntıları…

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin daveti üzerine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri, ilbaşkanı ve diğer ilçe başkanları ile genel merkezde düzenlenen toplantıya katıldı.

Ereğli Haber- Toplantıya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Çakır “Genel merkez yöneticilerimizin daveti üzerine milletvekillerimiz, il başkanımız ve diğer ilçe başkanlarımızla adaylık sürecinin görüşülmesi için genel merkeze çağırıldık. Şu an ilk komisyon toplantısı yapıldı. Bir üst kurul daha var. Belirlenen isimler üst kurulda değerlendirilecek. 16 Aralık’ı bulabilir” dedi.

Çakır kendisinin adaylık sürecinin de masada olduğunu ve mevcut belediye başkanı ile birlikte isminin adayların belirlenmesi için çalışma yürüten üst kurula verileceğini ve değerlendirmenin devam ettiğini söyledi.

Çakır, kendisini aday olarak lanse etmeye çalışan Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan ile ilgili kendisine yönelttiğimiz soruya “Fazlı beyin ismi bize sorulmadı” şeklinde yanıt verdi.

Çakır üst kurula gidip, değerlendirmeye alınacak isimlerle ilgili olarak ise isim vermedi.

Yorumlar

Ciğer “Kurumlarla birlikte çalışacağız”

28 Kasım 2018 Çarşamba 18:01

Ciğer “Kurumlarla birlikte çalışacağız”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin’i ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer Aday Adaylık sürecinde ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin’i makamlarında ziyaret eden Ciğer, tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi. Ciğer konuşmasında “Tüm STK’larla iş birliği içerisinde olarak şehrimizi kalkındırmak için her şeyi yapacağız. Ziraat Odası ve Belediyenin iş birliği içerisinde hangi tür çalışma olursa olsun birlikte hareket edip çalışmaktan mutlu oluruz. Belediyenin her konuda öncülük yapması, tüm kurum ve kuruluşları daha ileriye götürecektir” dedi.
Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ise yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını ve şehrin öncüsünün belediye olduğunu belirtti. Belediye ile ilgili her türlü iş birliği içerisinde çalışmalara hazır olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Meclis Başkanı Tacettin Keskin Yaşar Ciğer’e adaylık yolunda başarılar diledi.

Yorumlar