Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

17 Şubat 2019 Pazar 20:16

Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

Zonguldak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Fener sahasında sokak köpeği tesisin tellerine takılarak nefessiz kaldı. Köpeğin imdadına sporcular ve hocalar yetişti

Sahada antrenman yapan sporcular hemen tesis sorumlusu 52 yaşındaki Ayhan Hotan'a haber verdi. Hotan, makas yardımıyla sokak köpeğini tellerden kurtararak nefes almasını sağladı. Ardından tesis sorumlusu Ayhan Hotan, köpeğin üzerinde oluşan yara bere izlerini tedavi ederek karnını doyurdu. Hotan'ın yapmış olduğu bu anlamlı hareket antrenör ve sporculardan büyük takdir topladı.
Tesis sorumlusu Ayhan Hotan, ''sporcular yanıma geldi hocam köpek sıkışmış dediler. O anda hemen koştum. Köpeğin boynuna teller dolanmış. Nefes alamayacak hale gelmiş. Hemen telleri bıçakla keserek köpeğin nefes almasını sağladık. Köpeği ondan sonra tellerden ayıkladım. Şuandan durumu gayet iyi'' şeklinde konuştu.

Yorumlar

Sahaya indiler... Skor değil spor için varız...

17 Şubat 2019 Pazar 20:16

Sahaya indiler... Skor değil spor için varız...

Geçtiğimiz yaz kurulun ve 2018-2019 futbol sezonunda liglere katılma hakkı elde eden Kdz Ereğli Spor (KES) sezon hazırlıklarına başladı.

2018-2019 futbol sezonunda Karadeniz Ereğli 2. Amatör Kümede mücadele edecek olan Kdz Ereğli Spor sezonun startını yeni oyuncuları ile birlikte verdi:
Kısa adı KES olan Kdz Ereğli Spor yeni sezonda ligde mütevazi bir kadro ile mücadele edeceklerini belirtti.
Kdz Ereğli Spor Koordinatörü Yıldız Filiz Tekinoğlu yaptığı açıklamada ‘bizler spora hizmeti ilke edinmiş bir aileyiz. Babamızdan kalan bir alışkanlık. Herşeyden önce gençleri bu yeşil sahalarda tutarak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Skor odaklı yada sonuç odaklı değil spor odaklı bir anlayışımız var. Kulübümüz yeni bir kulüp olması münasebeti ile yeni gençlerimiz yeni oyuncularımız aramıza katılıyor. Önümüzdeki günlerde ailemize katılankardeşlerşimizi siz değerli kamuoyu ile paylaşacağız. Çıktığımız bu yolda Allah bizlere gençlere hizmet etmeyi bir ömür boyu nasip etsin’ dedi.

Yorumlar

MHP'nin adayından geri çekilme tepkisi...

16 Şubat 2019 Cumartesi 17:36

MHP'nin adayından geri çekilme tepkisi...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan, geri çekilme iddialarını doğrulamadı. Ayan, 31 Mart gününe kadar seçim çalışmasının süreceğini belirtti. Hamdi Ayan, kamuoyunda Cumhur İttifakı doğrultusunda MHP'nin adayının çekileceğine yönelik Zonguldak'ın da yer aldığı iddiaların doğru olmadığını söyledi.

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti ve MHP'nin ayrı ayrı aday çıkarttığı Zonguldak'ta Cumhur İttifakı'nın yapılacağı iddiaları kamuoyunda geniş yer buldu. MHP'nin adaylarını çekeceği iddiaları üzerine MHP'nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Ayan, "Bu konuyla ilgili basında çıkan bir haber doğrulutsunda yerel basına yansıyan bir takım haberler olduğunu takip ettim. Başta şunu söylemem gerekir ki bazı basın yayın organları benim siyasi hayatım boyunca hiç MHP ile ilgili olumlu bir haber yapmamıştır. Bu bazı basın yayın organları, genellikle öküz altında buzağı ararlar. Pireyi deve yaparlar. Yine böylesi haberlerden bir tanesini gördünüz. Bu gün ben Türkiye Kamu-Sen'de toplantı yaptım. Güçlü bir şekilde bizi karşıladılar. Şimdi yine ekibimizle birlikte büro açılışını yapacağız. Hemen arkasından ev toplantısı yapacağız. Akşam yine toplantılar şeklinde programlarımız devam ediyor. Bize gelmiş, bize söylenen hiçbir şey yok. Genel merkezimiz bu konuyla ilgili işimizin sahipleri olan genel başkan yardımcılarımız olsun, 'Sizler işinize bakın, partimizin adayısınız. 31 Mart seçimlerine kadar Zonguldak'ta seçimleri alın.' dediler. Talimat bize böyle geliyor. Bunun dışında gelmiş bir şey yok. CHP bizim seçimden çekilmemizi istiyor. Buradan demek ki MHP'nin adayı güçlü çıkıyor. Demek ki Hamdi Ayan favori durumdadır. Seçimi almaya en yakın adaydır. Bu bakımdan da herkes bizi hedef almaya başladı. Siyasi süreçlerde bunlar olur diyoruz. Sonuç itibariyle iki gün içerisinde YSK'ya listeler teslim edilecek. O saatten sonra şimdi benim çekilmem üzerinden algı oluşturan, benim çekilmem üzerinden seçim alacağını ifade edenler o gün geldiğinde Zonguldaklı hemşehrilerimizden seçmenlere ne söyleyecekler. O zaman onlara kalan şey müsaade edecekler ve biz seçimleri alacağız" dedi.

Yorumlar

"Bu kenti STK'lar ile birlikte yöneteceğiz"

16 Şubat 2019 Cumartesi 17:06

"Bu kenti STK'lar ile birlikte yöneteceğiz"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin Batı Karadeniz Romanlar Derneği’ni ziyaret ederken, bazı sivil toplum kuruluşlarını da partisinde ağırladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Batı Karadeniz Romanlar Derneği’ni ziyaret ederken, Armutlucuma ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği, Öğberler Derneği, Ömerli Mahallesi Kalkındırma Derneği ile Gümeliler Derneğini de partisinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ve partililer ile ağırladı. Batı Karadeniz Romanlar Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulunan Erol Şahin, Ereğli’de hayata geçirmeyi hedeflediği tüm projelerini detaylı bir şekilde anlattı. Dernek lokalinde romanların büyük alkışı ve ilgisi ile karşılanan Erol Şahin, Türkiye’de romanların AK Parti Hükümeti döneminde daha özgür olduklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın romanlara büyük önem verdiğini belirterek, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin de 31 Mart tarihinden sonra romanlar için yapacağı çalışma ve projelerle Türkiye’de örnek olacağını söyledi. Romanlar Derneği Başkanı Kazım Adak da Şahin’e güvendiklerini belirterek kendisine destek vereceklerini belirttiler. Şahin daha sonra Batı Karadeniz Romanlar Derneğine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Armutlucuma ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği, Öğberler Derneği, Ömerli Mahallesi Kalkındırma Derneği ile Gümeliler Derneğini partisinin İlçe Başkanlığında kabul etti. İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın da bulunduğu bu kabul sırasında Dernek Başkanları ile uzun uzun sohbet eden Şahin, Kdz. Ereğli’de yapılacak olan ve yapılması düşünülen tüm projelerde Sivil toplum Kuruluşlarının katkılarının sağlanacağını, halkın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının onaylamadığı hiçbir projeyi hayata geçirmeyeceklerini söyledi. Ereğli Belediyesini STK’lar ile birlikte yöneteceklerini vurgulayan Şahin, STK’ların her türlü etkinlik ve projelerine katkı sağlanacağını belirtirken konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Sivil toplum Kuruluşları bizim olmazsa olmazımızdır. STK’lar faaliyette bulundukları kentlerin gönüllü hizmetkârlarıdır. Bu nedenle 1 Nisan’dan sonra periyodik aralıklarla STK yöneticileri ile bir araya gelip istişarelerde bulunacağız. Toplumun nabzını en iyi STK’lar tutar. Toplum bizden ne istiyor, beklentileri nedir? İşte bu anlamda size ihtiyacımız olacak. Bu arada Temmuz ayında yapacağımız ilk festival için programlarınızı yapın. Her dernek kendi etkinliğini festivalde en iyi şartlar ve imkanlar altında sergileyebilecek” dedi.
Ziyaretler toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Yorumlar

Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetleri eğitimi düzenlenecek

16 Şubat 2019 Cumartesi 14:00

Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetleri eğitimi düzenlenecek

Zonguldak'ta, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında, “Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetleri” düzenlenecek. İki gün olarak planlanan “Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetleri”nin temel amacı, yerel düzeyde sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının kapasitelerinin geliştirilmesi ve aralarındaki iletişimin güçlendirilmesi olarak açıklandı.

05-06 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak'ta düzenlenecek “Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyeti”ne katılmak isteyen sivil toplum kuruluşlar, başvuru formu doldurarak en geç 25 Şubat 2019 günü Saat 17:00’ a kadar Zonguldak İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne ait siviltoplum@zonguldak.gov.tr e-posta adresine göndererek başvurularını yapacak. Başvuru sayısının çok olması durumda, kontenjanın sınırlı olması nedeniyle başvurular arasında seçim yapılacak. Her bir sivil toplum kuruluşundan sadece bir temsilcinin katılması gerektiği belirtildi. Zonguldak İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, katılımına karar verilen sivil toplum kuruluşları ile iletişime geçerek, organizasyon detayları hakkında bilgi verecek.

Yorumlar