Kömürlükte çıkan yangın bina sakinlerini korkuttu...

17 Mart 2020 Salı 17:08

Kömürlükte çıkan yangın bina sakinlerini korkuttu...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde, bir apartmanın kömürlüğünde çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

 Yangın Kandilli Beldesi’nde 4 katlı bir binanın kömürlüğünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Erdinç Ulukaya’ya ait binanın kömürlüğünde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Durumu fark eden bina sakinleri yangına kendi imkanları ile müdahale etmeye çalışırken itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangını binanın diğer taraflarına sıçramadan söndüren itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarının ardından olay yerinden ayrıldı. Jandarma ve itfaiye ekipleri yangınla ilgili olarak rapor tutarken, yangında maddi hasar meydana geldi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın

Yorumlar

Cem Küçük’ün acı günü...

17 Mart 2020 Salı 17:04

Cem Küçük’ün acı günü...

Gazeteci Cem Küçük'ün kuzeni Ramazan Küçük (57) rahatsızlığı sebebiyle vefat etti. Küçük, düzenlenen törenle son yolcuğuna uğurlandı.

 Gazeteci Cem Küçük'ün kuzeni Ramazan Küçük, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybetti. Küçük için Zonguldak Taşbaca Mahallesi Askeritepe Camii’nde öğle namazı sonrası tören düzelendi. CenazeyeZonguldak İl Tarım Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, gazeteci Cem Küçük ve çok sayıda kişi katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından merhum Ramazan Küçük Taşbaca Camii'nde toprağa verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

TTK işyerlerinde dezenfekte uygulaması...

17 Mart 2020 Salı 16:59

TTK işyerlerinde dezenfekte uygulaması...

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait işyerlerinde Koronavirüs salgınına karşı tedbirler alındı.

 Çin'de başgösteren yeni Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşıZonguldak'taki Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait işyerlerinde de tedbirler alındı. Salgına karşı yürütülen önlemler kapsamında kuruma ait Genel Müdürlük ile tüm müesseselerde dezenfektasyon uygulaması gerçekleştirildi. Hafta sonu Genel Müdürlük ve bağlı tüm birimlerdeki işyerlerinin tamamında ilaçlama işlemi yapıldı. Uygulamanın hafta içerisinde de tüm müesseselerde gerçekleştirilmesine devam edilecek. Öte yandan tüm birimlere, çalışanların el hijyeni için antibakteriyel el dezenfekte sıvı aparatının montaj işlemi devam ediyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ttk , dezenfekte

Yorumlar

Altay’dan Korona Virüs açıklaması...

17 Mart 2020 Salı 16:44

Altay’dan Korona Virüs açıklaması...

Devrek Kaymakamı Ümit Altay’dan Korona Virüsü ile ilgili açıklama yapıldı.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesi Kaymakamlığı tarafından Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran koronavirüs salgını ile ilgili Kaymakam Vekili Ümit Altay tarafından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapıldı. Altay tarafından yapılan açıklamada, ” Kıymetli Devrekliler, Umreden döndükten sonra öksürük şikayetiyle Devrek Devlet Hastanesine yatan vatandaşımızda Koronavirüsü bulgularına rastlanmamıştır. Hayatını kaybettiği yönündeki dedikodular asılsızdır Hastanemiz yatan vatandaşımızın zatürree teşhisi ile tedavisine başlanmış kısa süre içerisinde tedavisine antibiyotik tedavisine cevap vermiş ve durumu iyiye gitmekte şu an tedbir amaçlı olarak gözlem altında tutulmaya devam edilmektedir. Panik ve kargaşa ortamı oluşturmak isteyenlere itibar etmeden korunma önlemlerini uygulayarak, ve resmi makamlarca yapılan duyurular doğrultusunda hareket ederek ,bu dönemi geçirelim tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dilerim” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , DEVREK , Ümit Altay

Yorumlar

Klimadan çıkan yangına itfaiye müdahale etti!

17 Mart 2020 Salı 16:28

Klimadan çıkan yangına itfaiye müdahale etti!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir işyerinde meydana gelen yangın büyümeden söndürüldü.

 Yangın Müftü Mahallesi Erdemir Caddesinde bir binanın 3. katındaki iş yerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre iş yerinin klimasında ki elektrik aksamından dolayı yangın meydana geldi. İş yeri sahiplerinin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede söndürülerek kontrol altına alındı. Yangında herhangi bir yaralanma olmazken ekipler yangınla ilgili rapor tutup olay yerinden ayrıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , YANGIN , KAZA

Yorumlar