Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

3 Temmuz 2018 Salı 10:52

Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın "Kömüre Giden Demiryolu" projesi yılın turizm projesi dalında 4 finalist arasından ikinci oldu.

Ticari kaygı ve kar amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkedeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak düzenlenen Şehir Ödülleri 2018 adayları arasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da yerini aldı. Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile Yılın Turizm Projesi alanında başvuruda bulunan BAKKA, ön değerlendirme ve Üst Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci oldu. 
Jüride, Kültür ve Turizm Bakanlığından Dr. F. Gülay Aslan, Eğitim Genel Müdürü TURSAB Ali Rendan ve TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Faik Öztunç yer alırken, birinciliği Karacadağ’ın Göbeklitepe Projesi kazandı. 
19 Temmuz 2018’de DEU Kültür Sarayı’nda ödül töreni gerçekleştirilecek. 

Yorumlar

Milletvekilleri mazbatalarını aldı...

3 Temmuz 2018 Salı 10:23

Milletvekilleri mazbatalarını aldı...

Zonguldak’ta AK Parti'den 27. Dönem milletvekili seçilen Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar mazbatalarını aldı.

Zonguldak AK Parti Milletvekilleri mazbatalarını aldı. Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen törenle mazbatalarını alan milletvekilleri resmi olarak göreve başlamalarının heyecanını yaşadı. Mazbata töreni sonrası AK Parti'den 27. Dönem milletvekili seçilen Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve partililer adliye binası önünde fotoğraf çektirdi. 
Mazbata töreni sonrası değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ”24 Haziranda yapılan seçimler neticesinde 3 milletvekilimiz ile birlikte mazbatalarımızı almaya geldik. Ben Milletvekillerimizin önce Zonguldak’ımıza sonra ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bir aya yakın bir zaman seçim süreci yaşadık. Vekillerimizle birlikte gece gündüz çalıştık ve bunun hakkı olanda vekillerimizi meclise göndermiş bulunuyoruz. Bugün mazbatalarını aldık. İnşallah Çarşamba günü Ankara’da kayıtlarını yaptıracağız. Ben bundan sonraki milletvekilliği yaşamlarında başarılar diliyorum. Zonguldak’ımıza hayırlısı olsun ”dedi. 
24 Haziran zaferinin milletin zaferi olduğunu ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, “Bugün 24 Haziran seçimlerinin neticesi olarak teşkilatımızla beraber mazbatalarımızı almaya geldik. İnşallah bundan sonraki süreçte İl Başkanımızın söylediği gibi kayıtlarımızı yaptırıp yeminimizi edip çalışmaya başlayacağız. Zonguldak halkına müteşekkiriz onların helal oylarını alın terleriyle beraber onları hizmet olarak göndermek için elimizden gelen çabayı arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Gerçekten cumhurbaşkanımıza ve bizlere gösterdiği teveccühe teşekkür ediyoruz. Buna layık olmak için bütün gayretimizi göstereceğiz. Ortak aklı Zonguldak’ta önceleyeceğiz. Herkes kendisine göre akıl ve en önemlisi benimki demeyeceğiz. Hep birlikte inşallah başaracağız. Nefsimizi aşağı aklımızı öne alacağız. Çünkü dünya ile yarışacağız. Bu seçimler çok önemliydi ve vatandaşlarımız gereken desteği verdi bu zaferin milletin zaferi olduğunu düşünüyorum. Emek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu

Yorumlar

Yakını adına sevindi...

3 Temmuz 2018 Salı 09:58

Yakını adına sevindi...

Zonguldak'ta İl Özel İdaresi'ne personel alımı kurasını takip eden adam, kurada yakının isminin çıktığı numarayı çeken çocuğa cüzdanındaki tüm parasını verdi.

 Zonguldak İl Özel İdaresi personel şirketine alınacak olan 30 kişi için başvuru yapan 255 kişi arasında Noter huzurunda Valilik Toplantı Salonunda Vali Ahmet Çınar'ın ve başvuru yapanların huzurunda kura çekimi gerçekleşti. 
Kura çekiminde Meriç Sönmez isimli çocuk toplardan Dilek Ulubay Özyol isimli kişinin numarasını çekmesinin ardından Özyol'un ismi öğrenilemeyen bir yakını, cüzdanını çıkartarak cebindeki tüm parasını küçük çocuğa verdi. O anlara şahit olanlar ise kısa süreli gülüşme yaşadı. 
Öte yandan, salondaki Ertan Demirok, şoför olarak iş müracaatında bulunduğu halde listede adının bulunmamasına tepki gösterdi. Ehliyetinin yetersizliği gerekçe gösterilen Ertan Demirok, Vali Ahmet Çınar tarafından listeye eklendi. Ancak bu da sorunu çözmeyince, şoför alımı için kuranın yarın çekileceği açıklandı. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, "D ehliyeti olanlar listeye alınmamış, D ehliyeti olanlar kamyon kullanabilir. Eksik olduğu için şoför kurası yarına kaldı" dedi.

Yorumlar

Cesur dünya evine girdi...

2 Temmuz 2018 Pazartesi 16:38

Cesur dünya evine girdi...

İhlas Haber Ajansı İstanbul muhabirlerinden Doğan Cesur, Betül Miniç ile Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dünya evine girdi.

Melek ve Eyüp Sultan Cesur çiftinin oğulları Doğan ile Yeter ve Selim Miniç çiftinin kızları Betül için 29 Haziran Cuma günü İstanbul Beykoz’da kına gecesi düzenlendi. Genç çiftin nikah törenleri ise Doğan Cesur’un ailesinin yaşadığı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleşti. Kdz. Ereğli Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen nikah törenine Cesur ve Miniç aileleri ile yakınları katıldı.

İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak Doğan ve Betül çiftini tebrik eder, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Yorumlar

Seçimden önce yol, seçimden sonra loy loy...

2 Temmuz 2018 Pazartesi 10:28

Seçimden önce yol, seçimden sonra loy loy...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü mevkiinde ki gurup yolunun bozuk olması vatandaşların tepkisine yol açtı. Köylüler yolun bir kısmının asfaltlanıp bir kısmının olduğu gibi bırakılmasına tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli ilçesinin Bakırlık Köyü’nü Pempeciler, Rüşanlar, Çayırlı ve ışıklı gibi birçok köye bağlayan grup yolunun aşırı derece bozuk olması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Yolun bir kısmının seçimden önce asfaltlandığını ancak geri kalan kısmın bozuk şekilde bırakıldığını anlatan Bakırlık Köyü sakinleri yetkililerden yollarını tamir edip asfaltlamasını istedi. Yol üzerinde derin çukurlar oluştuğu için büyük tehlikeler atlattıklarını ve araçlarının büyük zarar gördüğünü belirten köy sakinleri “Seçimden önce gelip yolumuzun bir kısmını asfaltladılar. Bunun için teşekkür ediyoruz. Ama seçim bitince yolun yapımını da bıraktılar. Yolun bir kısmına asfalt için zift döküldü ama asfalt dökmeye gelen olmadı. Milletvekillerimizden, il genel meclisi üyelerinden Bakırlık grup yolunun kalan kısmınıda asfaltlamalarını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

yol ,

Yorumlar
  • demir
    3 Temmuz 2018 Salı 10:37

    böyle iyi hız yapmaz araclar

  • Xafer
    2 Temmuz 2018 Pazartesi 15:08

    Siz gidinde cavarli yoluna bi bakin bu yol cok iyi bunun yañinda .yetkililere sesleniyorum .