Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

3 Temmuz 2018 Salı 10:52

Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile başarı geldi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın "Kömüre Giden Demiryolu" projesi yılın turizm projesi dalında 4 finalist arasından ikinci oldu.

Ticari kaygı ve kar amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkedeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak düzenlenen Şehir Ödülleri 2018 adayları arasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da yerini aldı. Kömüre Giden Demiryolu Projesi ile Yılın Turizm Projesi alanında başvuruda bulunan BAKKA, ön değerlendirme ve Üst Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci oldu. 
Jüride, Kültür ve Turizm Bakanlığından Dr. F. Gülay Aslan, Eğitim Genel Müdürü TURSAB Ali Rendan ve TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Faik Öztunç yer alırken, birinciliği Karacadağ’ın Göbeklitepe Projesi kazandı. 
19 Temmuz 2018’de DEU Kültür Sarayı’nda ödül töreni gerçekleştirilecek. 

Yorumlar

Milletvekilleri mazbatalarını aldı...

3 Temmuz 2018 Salı 10:23

Milletvekilleri mazbatalarını aldı...

Zonguldak’ta AK Parti'den 27. Dönem milletvekili seçilen Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar mazbatalarını aldı.

Zonguldak AK Parti Milletvekilleri mazbatalarını aldı. Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen törenle mazbatalarını alan milletvekilleri resmi olarak göreve başlamalarının heyecanını yaşadı. Mazbata töreni sonrası AK Parti'den 27. Dönem milletvekili seçilen Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve partililer adliye binası önünde fotoğraf çektirdi. 
Mazbata töreni sonrası değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ”24 Haziranda yapılan seçimler neticesinde 3 milletvekilimiz ile birlikte mazbatalarımızı almaya geldik. Ben Milletvekillerimizin önce Zonguldak’ımıza sonra ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bir aya yakın bir zaman seçim süreci yaşadık. Vekillerimizle birlikte gece gündüz çalıştık ve bunun hakkı olanda vekillerimizi meclise göndermiş bulunuyoruz. Bugün mazbatalarını aldık. İnşallah Çarşamba günü Ankara’da kayıtlarını yaptıracağız. Ben bundan sonraki milletvekilliği yaşamlarında başarılar diliyorum. Zonguldak’ımıza hayırlısı olsun ”dedi. 
24 Haziran zaferinin milletin zaferi olduğunu ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, “Bugün 24 Haziran seçimlerinin neticesi olarak teşkilatımızla beraber mazbatalarımızı almaya geldik. İnşallah bundan sonraki süreçte İl Başkanımızın söylediği gibi kayıtlarımızı yaptırıp yeminimizi edip çalışmaya başlayacağız. Zonguldak halkına müteşekkiriz onların helal oylarını alın terleriyle beraber onları hizmet olarak göndermek için elimizden gelen çabayı arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Gerçekten cumhurbaşkanımıza ve bizlere gösterdiği teveccühe teşekkür ediyoruz. Buna layık olmak için bütün gayretimizi göstereceğiz. Ortak aklı Zonguldak’ta önceleyeceğiz. Herkes kendisine göre akıl ve en önemlisi benimki demeyeceğiz. Hep birlikte inşallah başaracağız. Nefsimizi aşağı aklımızı öne alacağız. Çünkü dünya ile yarışacağız. Bu seçimler çok önemliydi ve vatandaşlarımız gereken desteği verdi bu zaferin milletin zaferi olduğunu düşünüyorum. Emek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu

Yorumlar

Yakını adına sevindi...

3 Temmuz 2018 Salı 09:58

Yakını adına sevindi...

Zonguldak'ta İl Özel İdaresi'ne personel alımı kurasını takip eden adam, kurada yakının isminin çıktığı numarayı çeken çocuğa cüzdanındaki tüm parasını verdi.

 Zonguldak İl Özel İdaresi personel şirketine alınacak olan 30 kişi için başvuru yapan 255 kişi arasında Noter huzurunda Valilik Toplantı Salonunda Vali Ahmet Çınar'ın ve başvuru yapanların huzurunda kura çekimi gerçekleşti. 
Kura çekiminde Meriç Sönmez isimli çocuk toplardan Dilek Ulubay Özyol isimli kişinin numarasını çekmesinin ardından Özyol'un ismi öğrenilemeyen bir yakını, cüzdanını çıkartarak cebindeki tüm parasını küçük çocuğa verdi. O anlara şahit olanlar ise kısa süreli gülüşme yaşadı. 
Öte yandan, salondaki Ertan Demirok, şoför olarak iş müracaatında bulunduğu halde listede adının bulunmamasına tepki gösterdi. Ehliyetinin yetersizliği gerekçe gösterilen Ertan Demirok, Vali Ahmet Çınar tarafından listeye eklendi. Ancak bu da sorunu çözmeyince, şoför alımı için kuranın yarın çekileceği açıklandı. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, "D ehliyeti olanlar listeye alınmamış, D ehliyeti olanlar kamyon kullanabilir. Eksik olduğu için şoför kurası yarına kaldı" dedi.

Yorumlar

Seçimden önce yol, seçimden sonra loy loy...

2 Temmuz 2018 Pazartesi 10:28

Seçimden önce yol, seçimden sonra loy loy...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü mevkiinde ki gurup yolunun bozuk olması vatandaşların tepkisine yol açtı. Köylüler yolun bir kısmının asfaltlanıp bir kısmının olduğu gibi bırakılmasına tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli ilçesinin Bakırlık Köyü’nü Pempeciler, Rüşanlar, Çayırlı ve ışıklı gibi birçok köye bağlayan grup yolunun aşırı derece bozuk olması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Yolun bir kısmının seçimden önce asfaltlandığını ancak geri kalan kısmın bozuk şekilde bırakıldığını anlatan Bakırlık Köyü sakinleri yetkililerden yollarını tamir edip asfaltlamasını istedi. Yol üzerinde derin çukurlar oluştuğu için büyük tehlikeler atlattıklarını ve araçlarının büyük zarar gördüğünü belirten köy sakinleri “Seçimden önce gelip yolumuzun bir kısmını asfaltladılar. Bunun için teşekkür ediyoruz. Ama seçim bitince yolun yapımını da bıraktılar. Yolun bir kısmına asfalt için zift döküldü ama asfalt dökmeye gelen olmadı. Milletvekillerimizden, il genel meclisi üyelerinden Bakırlık grup yolunun kalan kısmınıda asfaltlamalarını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

yol ,

Yorumlar
  • demir
    3 Temmuz 2018 Salı 10:37

    böyle iyi hız yapmaz araclar

  • Xafer
    2 Temmuz 2018 Pazartesi 15:08

    Siz gidinde cavarli yoluna bi bakin bu yol cok iyi bunun yañinda .yetkililere sesleniyorum .

İzmedya sordu Başol yanıtladı... Ormanlı ilçemi oluyor?

1 Temmuz 2018 Pazar 12:17

Kamera: Tayfur Bozkurt - Röportaj: Yeşim Özdoğan - Nisa Nur Temizel

İzmedya sordu Başol yanıtladı... Ormanlı ilçemi oluyor?

İzmedya muhabirleri sordu Ormanlı halkı yanıtladı... Ormanlı halkı belediyenin hizmetlerinden memnun mu? Halk Başkan Bayram Başol'dan ne bekliyor? Bayram Başol halkın talep ve sorularına tek tek yanıt verdi. Tayfur Bozkurt görüntüledi, Yeşim Özdoğan ve Nisa Nur Temizel önce halka sordu sonrada belediye Başkanı Bayram Başol'a... İşte Ormanlı'nın havadan görüntüleri eşliğinde o röportaj...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol yakın çevresinde 14 köy ile birlikte ilçe olmak için İçişleri Bakanlığı’na müracaat ettiklerini söyledi.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol 4 yıllık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalar ile kalan sürede yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başol “4 milyon borcu ödeyip halkımıza hizmet ettik”
Göreve gelmeden önce sorunlara vakıf olduğu için planlamayı çok kısa sürede yaptığını8 dile getiren Başol, “Biz Allah’a şükürler olsun teşkilatımızda el ele verip, vekillerimizle el ele verip Ormanlımızı ilk 2 yıl içerisinde borçsuz hale getirmeyi yeğlemiştik. 4 milyon TL’ye yakın borcumuz vardı, Allah’ta bize nasip etti borçlarımızı ödedik. 16 Haziran 2014’te biz göreve hemen başladığımızda dereyi şehre bağlayan köprümüz sel felaketinden dolayı yıkıldı. Ormanlı o zaman büyük darbe almıştı. Köprümüz maliyet olarak 400.000 TL’ ye çıktı. O zaman da hiç paramız yoktu. Ama biz Allah’a şükürler olsun ki Ormanlı esnafı, halkıyla, Almanya’da ki Ormanlılar Derneğimizin mensuplarıyla omuz omuza verdik. Bu köprüyü eski deyimle imece usulü ile yaptık. Ormanlı’da bir tane çocuk parkı dahi yoktu. Çocuk parklarımızı Allah’ şükür, bütün mahallelerimize ve Ormanlı merkezimize yaptık. Tüm mahallelerimize toplamda 35 bin metrekare taş parke yaptık. Şu anda bizim vatandaşımızın hiçbir vatandaşımız toprağa basarak evine çıkmıyor ve yolda yürümüyor. 35 bin metrekare taşın yanında anayollarımızı sıcak asfalt kaplaması yaptık. Göreve geldiğimizde okullarımız çok bakımsızdı, bazılarının alt yapı problemleri vardı. Öğretmenlerimiz, Ormanlı’da kalmayı yeğlemiyorlardı. Yaptığımız istişareler sonunda Ormanlı’nın zorunlu eğitim kapsamında alınması düşüncesi çıktı. Yaptığımız müracaat olumlu karşılandı ve Ormanlı zorunlu görev bölgesi oldu. Çok şükür şu anda 111 tane öğretmenimiz var, bin 400 öğrencimiz var. Yani eğitimde Ereğli’den fazlamız yok belki ama başa baş mücadele ediyor öğrencilerimiz. Ormanlı Merkez Okulumuz Türkiye çapında 2.oldu, 2 yıldan beri Sinitli Okulumuz Türkiye genelinde 1.oluyor. Bunlar gurur verici. Yeni evlenecek gençlerimiz için modern bir salonumuz yoktu. Geçtiğimiz yıl Allah bize nasip etti. Biz burada 718 metrekare alana bir düğün salonu yaptık. Açılışı daha gerçekleştirmedik ama Ramazan’dan bugüne hizmet veriyor. Yaklaşık 10 civarında düğün yaptık. Bu sene tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz mezuniyetlerini, balolarını bizim salonumuzda yaptılar. Şu anda biz mahallelerimizde vatandaşlarımızın oturup kalkabileceği parklar yapıyoruz. Sarıkaya Mahallemiz’ in cami önüne ihalesini yaptık, firma bu parkı gerçekleştirdi. Şimdi merkez mahallede, Şaban Sokak dediğimiz yer de onu yapmaya başladık, kamelyalar kondu. İşte 2 mahallemiz kalıyor. Seyit Ahmetli ve Sinitli’ de zaten cami önünde o tür çalışmaları yaptık. Bizim önümüzde 3 tane olmazsa olmaz projelerimizden bir tanesi dere ıslahı, bir tanesi de pompalı sistemle beraber su basıyor. Uludağ Köy dediğimiz yerde Devlet Su İşleri tarafından bir tane su barajı yapıldı. Biz de oradan su alacağız. 2019’un hakkı dediğimiz işte arıtmasıdır, kanalıdır, borusudur yapılacak. Biz cazibeli şekilde mahallemizin vatandaşlarına sağlıklı su içirmek için mücadele yapıyoruz. Üçüncüsü Ormanlı’da alt yapı projemiz var. Biz onu geçtiğimiz sene İller Bankası’na ücret ödemeden yaptırdık. Ama tabi maliyet bedeli çıkardık. Onu da ihale yapacağız. Ama tabi insanın olduğu yerde idarecilik işi bitmez. Ama benim mutlu olduğum tek şey var onu izah etmek istiyorum. Bizim düğün salonumuz 616.000+KDV’ ye ihaleye kaldı. Şükürler olsun biz hiç bir kuruş kredi kullanmadan, şu anda hiçbir borcu olmayan bir düğün salonumuzu yaklaşık 1 milyon TL’ye mal ettik.”

Ormanlı daha modern bir görünüme kavuşacak
Personel eksikliğinden dolayı zaman zaman temizlikten şikayet aldıklarını anlatan Başol, göreve geldiklerinde kullanılamaz durumda olan çöp aracının birini tamir ettirdiklerini, bir tanede hibe yolu ile aldıklarını dile getirdi. İş-kur vasıtası ile alınacak yeni personellerle birlikte bu sorunun tamamen ortadan kalkacağını söyleyen Başol, ayrıca Ormanlı merkezindeki tüm kaldırım taşlarını yenileyerek beldeyi daha güzel ve modern bir görünüme kavuşturacaklarını dile getirdi.

Sağlık hizmetlerinden 24 saat yararlanma
Ormanlı’ya 112 ambulansı ve istasyonu kazandırdıklarını belirten Başol, şu anda 3 doktor ve 4 personeli ile hizmet veren sağlık ocağının ise 10-15 yataklı 24 saat hizmet verir hale getirilmesi için çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Taşocağı yolunun ihalesi yapıldı
Daha önce vatandaşların bir çok kez eylem yapıp kapattığı taşocağı yolunun 2 kilometresinin ihalesinin gerçekleştiğini, firmanın yer teslimi ile birlikte yakın zamanda çalışmalara başlayacağını anlatan Başol, bu yolun deforme olmayacak sağlam bir şekilde yapılacağını aktardı.

40 dönüm alana mesire, sosyal ve spor alanları yapılacak
Ormanlı Belediyesi olarak en büyük sıkıntılarının belediyeye yada hazineye ait yeterli arazinin bulunmayışı olduğunu ifade eden Başol, “Bizim burada Orman İşletme Şefliğimiz var. Onun hemen, derenin karşısında, ormanın içerisinde 40 dönüm kadar düz bir yer var. Bizim yazımız şu anda bakanlığımızda. Oradan 40 dönüm mesire alanı adı altında, Orman’dan yer talep ettik. Bakanlık konuyu görüşmek üzere kabul etti. Bunun içerisinde insanlarımıza mesire park alanı, sosyal aktivitesini sürdürebilecek alanlar, bir tane basketbol, bir tane futbol sahası olacak. Dereden karşıya bir köprü yapacağız. Burada Sanayi Sitesi diye kooperatifimiz var. 25 dönüm arazi üzerinde ama bir tek sosyal binası var. Onun haricinde boş, güzel bir alan. Hatta dün kongresi vardı. Gençlerimize buraya 15 dönüm yerin üzerine geçici süreliğine bir tane spor sahası yapacağım. Şu anda belediyemizde 12 tane araç var. Çöp arabaları, itfaiye, cenaze nakil aracımız var. Bir tane 2018 model bir araç daha aldık. Onu da vatandaşımıza hizmet aracı adı altında, şu anda bakım yapılıyor. Koltuklar koyarak, halkımızı çoluğuyla çocuğuyla bir yerlere taşıyabilirsek öyle bir şey yapacağız. 2019 yılında Allah bize nasip ederse Ormanlı’nın alt yapısını çözeceğiz. Ormanlı’ya kapalı spor salonu yapacağız, gençlerimize futbol sahası da yapacağız” dedi.

“En büyük idealim Ormanlı’yı ilçe yapmak”
En büyük idealinin Ormanlı’yı ilçe yapmak olduğunu belirten Başol, bunun için gerekli müracaatı yaptığını ifade etti. Başol konuşmasında şunları dile getirdi; “En büyük ideallerimden bir tanesi biz Ormanlı’yı ilçe yapacağız, idealimiz o. Ben çok mücadeleler verdim vekillerimle beraber. İç İşleri Bakanlığı, talebimizi değerlendirmek üzere kabul ettiği, bize yazısı da geldi. Önümüzdeki Bakanlar Kurulu, yeni sistem hükümetinde bizim 1.dereceden Ormanlı’yı ilçe yapmak olacak inşallah.”

“24 Haziran’da halkımız gerekeni yaptı, bende mahcup etmeyeceğim”
Belediye dükkânlarında faaliyet gösteren esnaflardan biraz sabırlı olmalarını isteyen Başkan Başol, sorunu bildiğini ve onların talepleri doğrultusunda da çözüme kavuşturacağını söyledi.
24 Haziran 2018 seçimlerinde Ormanlı halkının kendilerini hiç mahcup etmediğini hem Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a hem de milletvekilliğinde AK Parti’ye yüksek oranda oy vererek güzel sonuçlar elde edildiğini belirten Başol, kendilerinin de onlara karşı mahcup olmamak için her türlü hizmeti yapacağını anlattı. 244 saat halkın hizmetinde olduğunu vurgulayan Başol, ayrıca vatandaşların fitnelere kanmayarak, tüm belde ve köylerde birlik ve beraberliklerini hiç bozmamalarını istedi.

Yorumlar