Komisyon yine karar almadı... Meclis 5.kez toplanacak...

9 Ekim 2017 Pazartesi 13:05

Komisyon yine karar almadı... Meclis 5.kez toplanacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Meclisi 2017 yılı Ekim Ayı toplantısının 4. Oturumunu gerçekleştirdi. Gündemde bulunan Kent Meydanı’na camii ve otopark, Kışla Mahallesi’ne yarı olimpik yüzme havuzu, Elmatepe’ye üst geçit ve Göztepe’ye köprü yapımı için iller bankasından kredi kullanılması maddeleri görüşülmedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Başkanlığı’nda Ekim ayı meclis toplantısının 4. Oturumu için Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıya AK Parti’den Yusuf Kalay, CHP’den ise Osman Yavuz mazeret bildirerek katılmadı.
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce meclis üyelerine çevre ve veteriner işlerinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Uysal, geçen yıl Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümünü içeren ‘Geleceğinizi çöpe atmayın’ isimli projenin birinci olduğunu söyledi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Uysal, Kırmacı Mahallesi’nde ki katı atık depolama alanı ile ilgili hazırladıkları projenin iller bankası tarafından ihaleye çıkarılacağı bilgisini verdi.
Toplantıda 2018-2022 yıllarını kapsayacak 5 yıllık imar planı yapılmasına ilişkin gündem maddesi komisyona havale edilirken, ilk oturumda görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Kent Meydanı’na camii ve otopark, Kışla Mahallesi’ne yarı olimpik yüzme havuzu, Elmatepe’ye üst geçit ve Göztepe’ye köprü yapımı için iller bankasından toplamda 78,5 milyon TL kredi kullanılması maddeleri 10 Ekim 2017 Salı günü görüşülmesine karar verildi. Kdz. Ereğli Belediyesi yarın 5.kez toplanacak.

Yorumlar

Çaturoğlu Bakan’la görüştü… ILS cihazı takılacak…

7 Ekim 2017 Cumartesi 20:34

Ereğli Haber

Çaturoğlu Bakan’la görüştü… ILS cihazı takılacak…

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu yazılı bir açıklama yaparak, Zonguldak Saltukova Havaalanı'na ILS cihazı takılacağını söyledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; 'Zonguldak Saltukova Havalimanımıza ILS cihazı takılacak. Afyon'da yapılan 26.İstişare ve ve Değerlendirme Toplantısında Ulaştırma,Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Bey'e Zonguldak bölgesinden yurtiçinde ve Yurtdışında bir milyondan fazla gurbetçinin yaşadığını, bunların havayolu ile Zonguldak'a uçmak istediklerini ancak yurtiçi uçuşlarının olmadığını, Almanya'dan ise sadece Germania havayollarının uçuş yaptığı ancak bu firmanın keyfi fiyat ve uçuş politikası uyguladığı ve bu sebeple THY veya diğer Türk firmalarının hem Yurtiçi Hemde yurtdışı uçuş yaparak bu sorunun çözülebileceğini ve bu konuda yardımcı olmalarını talep ettim.Bununla beraber Saltukova havalimanına Yağışlı ve sisli havalarda pilotların güvenli iniş yapabilmeleri için gerekli olan ILS cihazının takılmasını talep ettim.Sayın Bakanımız "bakanlığının hava ulaşımı konusundaki görevlerinin hava alanlarını inşa etmek ,uçuşa hazırlamak ve uçuş izinlerini vermek olduğunu belirti.Ancak sizlerden gelen yoğun taleplere yardımcı olmak üzere çalışmalar yapıyoruz.Bilindiği gibi Zonguldak havalimanına manialar sebebiyle büyük uçaklar uçamıyor.Almanya'dan uçuş yapan Germania Havayolları Zonguldak havalimanına özel bir uçak ve mürettebatla uçuş yapıyor.Burada biz iki yönlü çalışma yürütüyoruz.Birincisi havayolu şirketlerini küçük uçaklar ile bu uçuşları yapmaya zorluyoruz.İkincisi İstanbul-Zonguldak Hattı rantabl çıkmıyor.Bunun yerine İstanbul-Zonguldak-Trabzon Hattı rantabl görünüyor."dedi.Sayın Bakanımız en kısa zamanda Saltukova Havalimanına ILS cihazının takılacağını ve bunun müjdesini verebileceğimi ifade etti.Bilindiği üzere ILS cihazı Pilotların piste inişini kolaylaştıran cihazların en gelişmişi. ILS sisli ve yağışlı havalarda görüş mesafesinin çok düşük olduğu zamanlarda pilotlara Havalimanına güvenli bir uçuş için yardımcı oluyor. Zonguldak'ımıza hayırlı uğurlu olsun'.

Yorumlar

AK Partili meclis üyesi görevinden istifa etti...

3 Ekim 2017 Salı 20:29

Ereğli Haber

AK Partili meclis üyesi görevinden istifa etti...

AK Parti Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Ömür İlgi Özdemiralp görevinden istifa etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında bir dönem kadın kolları başkanlığını yürüten daha sonra AK Parti'den meclis üyesi seçilen Ömür İlgi Özdemiralp, Belediye meclisi üyeliğinden istifa etti.

Özdemiralp istifa açıklamasını "Gördüğüm lüzum üzerine" diye açıkladığı ifade edildi.

 

Özdemiralp'in gerçek istifa nedeni hakkında net bir ifade kullanmazken, kendisi halen halen Gülüç Beldesi'nde eczacılık yapıyor.

Yorumlar
  • Nurgūl karaca
    4 Ekim 2017 Çarşamba 12:16

    Böyle değerli bir insanin ayrilmasi çok üzücü.

Çakır, Trabzon'a gitti, Bakan Soylu ile görüştü...

23 Eylül 2017 Cumartesi 16:33

Ereğli Haber

Çakır, Trabzon'a gitti, Bakan Soylu ile görüştü...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, partisinin Trabzon İline bağlı Of İlçesinin kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen kongrede AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Çakır, Bakan Süleyman Soylu ile samimi bir görüşme gerçekleştirdi.
Soylu ile yaptığı görüşme hakkında bilgi veren Çakır, “Trabzon İlimize bağlı Of İlçemizin bugün gerçekleştirilen 6. Olağan kongresinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığımız görüşmede Zonguldak’ımızın, Ereğli'mizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini iletme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımızı Ereğli’mize davet ettik. Kendisi de tüm Zonguldak halkına selamlarını iletti. Önümüzdeki günlerde partimizin üst düzey yöneticilerini ve Bakanlarımızı Zonguldak ve Ereğli halkıyla buluşturma ve sorunlarımızı yerinde görmelerini sağlamaya yönelik girişimlerimiz devam edecek. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, bize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı tüm bölge halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yiğit, Yığılca’ya doğalgazı getiriyor

21 Eylül 2017 Perşembe 19:16

Yiğit, Yığılca’ya doğalgazı getiriyor

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 2018 yılında ilçeye verilmesi planlanan doğalgaz protokolünü imzaladı.

Ereğli Haber- Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede bir ilke daha imza attı. Yığılca ilçesinde hizmette sınır tanımayan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 2018 yılında ilçeye verilmesi planlanan Doğalgaz protokolünü imzaladı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana, yaptığı başarılı çalışmalar ile Düzce başta olmak üzere diğer illerde de dikkatleri üzerine çeken Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yine kıskandıracak bir başarıya daha imzasını attı. Yıllardır gerçekleştirilmeyi bekleyen birçok çalışmayı göreve geldiği günden itibaren özenle takip ederek yeni projeler üreten ve bu projeleri bir bir gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede ki doğalgaz hayalini de gerçekleştirmiş oluyor. Başlayacak çalışmalar için ön protokolü bugün imzalayan Başkan Yiğit’in memnuniyeti ve mutluluğu gözlerinden okunuyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yiğit şunları söyledi; “Yığılca için her an yeni bir fikir yeni bir proje için durmadan düşünüyoruz. Acaba Yığılca için daha ne yapabiliriz? Neyimiz eksik? Ne yapmamız lazım? Kafamda durmadan sorular soruyorum. Birçok eksiğimiz vardı. 2014 yılında göreve geldiğimiz günden beri duraksız çalışıyoruz. Birçok eksiğimizi giderdik. Tabi ki 4-4 lük değil ancak biz eksiklerinde eksiğini gidererek 4-4 lük nasıl yaparız bunu düşünüyoruz. Kanalizasyon, içme suyu, caddelerimiz, yaşam alanları, Düzce-Yığılca Yığılca-Alaplı yolları, istihdam için yatırımcıları çekmek vs derken ilçemizin bir eksiğininde doğalgaz olduğunu düşündük ve bu amaçla çalışmaya başladık. Projelerimiz Ankara’da destek görüyor. Yardımcı olanlardan, takipçi olanlardan Allah razı olsun. İlçem adına ne kadar dua etsem teşekkür etsem onlara inanın çok az gelir. Nihayet bugün itibari ile de ilçemizde ki doğalgaz problemini de çözmüş bulunuyoruz. Bugün attığımız bu imza ile protokolümüzü yaptık. 2018 yılında başlayacak çalışmalar neticesinde Yığılca artık bir problemini daha aşmış oluyor. Tüm hemşerilerime hayırlı olsun diyorum. İlçemize doğalgazın kazandırılmasında emekleri bulunan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey’e, Sayın Milletvekillerime, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Tekrar halkımıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

 

Yorumlar
  • rıfat yılmaz
    1 Kasım 2017 Çarşamba 00:40

    HELAL OLSUN ADAMA BİZİM BELEDİYE BAŞKANI BİR TÜRLÜ ÖREN YENİ MAHALLEYE DOĞALGAZI GETİREMEDİ