Kodlama ve yazılım sınıfını gezdiler...

18 Şubat 2020 Salı 11:55

Kodlama ve yazılım sınıfını gezdiler...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür vekili Harun Akgül, okullarda incelemelerde bulundu.


İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül, Merkez Mithatpaşa Pfizer 50. Yıl Ortaokulunda firmanın destekleriyle yapımı devam eden kodlama ve yazılım sınıfını gezerek kurulum çalışmalarını yerinde inceledi. Mithatpaşa Pfizer 50. Yıl Ortaokulunun sınıflara göre öğrenci potansiyeli hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alan Akgül; gelecek beş yıl içerisinde okulun öğrenci potansiyelinin gelebileceği son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akgül; ardından Fener Bölgesinde eğitim veren Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin fiziksel kapasitesi, mevcut öğrenci sayısı, okul bünyesinde hizmet veren öğrenci kayıtlı bölümleri hakkında idareci ve öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Zonguldak'ın gelecekteki mesleki eğitim potansiyeline Karaelmas MTAL’ nin bundan sonraki süreçte sunabileceği katkılar ve ilimizdeki mesleki eğitim standardı üzerine okul idari kadrosuyla görüşülerek yapılacaklar hakkında yol haritası belirlendi. 
Akgül; yapımı devam etmekte olan Uzunmehmet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) sahasında da incelemelerde bulunarak ilgili müteahhit firma yetkililerinden okul binasının yapımında gelinen son nokta hakkında bilgi aldı ve okulun 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında eğitim öğretime hazır hale geleceğini söyledi. 
Mesleki eğitim müdürleri ile bir araya geldiler 
İl Milli Eğitim Müdür vekili Harun Akgül; Merkez ilçedeki Mesleki Teknik Eğitim alanında eğitim veren 5 okulun okul müdürleri ile toplantı yaptı. Okulların kurumsal kapasiteleri, bölüm çeşitliliği, öğrenci sayıları değerlendirildi. Bu okullardan mezun olan öğrencilerin sektörlerin beklediği iş gücü piyasasında görev alabilmeleri amacıyla sektörlerin beklentilerine yönelik ihtiyaç analizi yapılmasının zaruri olduğu vurgulandı. Uluslararası ölçekte ve bölgedeki sanayi ve teknoloji alanında değişen ve gelişen dünyanın şartlarına uygun olarak ihtiyaca cevap verecek günümüz ve gelecekte ihtiyaç olacak olan mesleklere yönelik olarak yeni bölüm ve dalların meslek liselerin bünyesinde açılması gerektiğini belirtildi. 
Okul yöneticilerden bu ihtiyaca cevap verecek bölümler için, her okulun kurumsal kapasitesine göre çalışma yapılması istendi. Mesleki Teknik Eğitimin öğrencilere daha cazip gelmesi, tercih edilen alanlar olması için okulların iyileştirilmeye açık alanlarının biran önce iyileştirilmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca toplantıda İl merkezinde Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılması halinde okul bünyesinde açılacak bölümler, Zonguldak'tan bu alanları tercih edebilecek öğrenci potansiyeli üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Kdz Ereğli Pri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, iki alanın bölüm şefleri de okullarındaki uygulama örneklerinden hareketle deneyimlerini toplantıda paylaştılar. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül, meslek liselerinin ildeki sorun alanlarının iyileştirilmesine katkı sunan yönetici ve öğretmenlere teşekkür ederken, meslek liselerinin tercih edilen birer cazibe merkezi haline gelmesi için bütün eğitim paydaşların maksimum düzeyde sorumluluk alması gerektiğini ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür vekili Harun Akgül , okul , Harun Akgül

Yorumlar

Dünya birincileri Kavaklık İlkokulu'ndan çıktı...

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:00

Dünya birincileri Kavaklık İlkokulu'ndan çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim döneminde eğitime başlayan Kavaklık İlkokulu öğrencileri Caribau Matematik yarışmasında dünya birinciliği elde etti.

 Kdz. Ereğli Kavaklık İlkokulu’ndan 3 öğrenci dünya genelinde 250 öğrencinin birincilik elde ettiği yarışmada Türkiye’den birincilik elde eden 10 öğrenci arasına girdi. 
2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayan Kavaklık İlkokulu kısa sürede büyük başarıları ile gündeme geldi. Caribou Matematik öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan uluslararası yarışmada Kavaklık İlkokulu öğrencileri dünya 1.’liğini paylaştı. Caribou Matematik Yarışmasının 3. aşamasında dünya genelinde 250 öğrenci 1.’liği paylaşmıştı. Türkiye’den 10 öğrencinin 1.’liği paylaştığı yarışmada 4’ü Ereğli İlçesinden olan öğrencilerin 3’ü Kavaklık İlkokulu’nda eğitim öğretim görüyor. 
Kavaklık İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, dünya birincisi olan öğrencileri Ege Karakaya, Mustafa Rüzgar Kocamanoğlu ve Işıl Ceylin Demirhan ile sınıf öğretmenleri Yıldız Aydın Ekiz ve Ayşe Kumaş Ergün’ü ağırlayarak elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti. Ciğer elde edilen başarıdan dolayı emeği geçen okul idarecileri, sınıf öğretmenleri, öğrenciler ve velileri adına gurur duyduklarını söyledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 2019-2020 eğitim öğretim , Kavaklık İlkokulu , Caribau Matematik yarışması

Yorumlar

Ereğli heyeti kampüs için Çufalı ile görüştü!

11 Şubat 2020 Salı 10:24

Ereğli heyeti kampüs için Çufalı ile görüştü!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, belediye başkanı, siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile birlikte Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret ettiklerini belirtti.

 Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü konusunu görüşmek üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Oktay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, AK Parti İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Dr. Evrim Balbaloğlu ve BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ile birlikte BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin olarak Kdz. Ereğli Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Bu ziyarette kampüs alanındaki son gelişmeler, yapılacak fakülteler değerlendirilmiş ve bundan sonra izlenecek yol haritası görüşülmüştür. Olumlu havada geçen ziyaret sonrasında inşaatlara proje sonrasında ivedi başlanılması ve yeni fakültenin kurulması için istişarelerde bulunulması kararıyla ziyaret sona erdirilmiştir” denildi. 
Kdz. Ereğli ilçesinde eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu alan askeri alan olarak belirlenmiş ancak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un girişimleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile arsa askeri alan olmaktan çıkarılıp eğitim kampüsleri yapılması kararı alınmıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İsmail Çorumluoğlu , ereğli kampüs , çufalı'ya ziyaret , ziyaret

Yorumlar

Hayırseverden BEÜ’ye anlamlı bağış...

18 Ocak 2020 Cumartesi 14:51

Hayırseverden BEÜ’ye anlamlı bağış...

Kdz. Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesine tahsis edilen arsa üzerinde yaptırılması planlanan eğitim bloğu inşaatı için Kdz. Ereğlili Ahmet Erman, annesi merhume Necla Erman adına 4 milyon Türk Lirası bağışta bulundu.

 Kdz. Ereğli’de eski devlet hastane binası arazisinde yapılması planlanan eğitim bloğunun inşaatında kullanılmak üzere yapılan bağışın protokolüne ilişkin imza töreni gerçekleştirildi. Valilik binasında yapılan imza törenine, hayırsever Ahmet Erman’ın yanısıra Vali Erdoğan Bektaş, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş katıldı. 
İmza töreninde konuşan hayırsever Erman, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin her geçen yıl daha da büyüdüğünüZonguldak için önemli bir değer ve potansiyel oluşturan Üniversiteye ve öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, yapılan bağıştan ötürü hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür ederek “Devletimizin üzerindeki yükü almak için hayırseverlerin katkısının çok önemli bu özel ve anlamlı günde bunun bir örneğini yaşamanın mutluluk verici. Eğitime verilen destek geleceğe yapılan destektir. Ereğli’de öğrencilerimiz ve personelimiz için ihtiyaç duyulan kampüs çalışmalarının projelendirilmesinde sona yaklaşıldı. Bu ihtiyacın karşılanmasına vesile olan merhum hayırsever Mehmet Ali Yılmaz ve kızı merhume Necla Arman’ın her zaman hayırla yad edilecek. Bağışın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise eğitime olan katkılarından dolayı hayırsever Ahmet Erman’a teşekkür etti. Katılımcılar, Protokol sonrası yapılan sunumla proje hakkında bilgilendirildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BAĞIŞ , BEÜ , 4 MİLTON TL , Ahmer Erman

Yorumlar

Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı...

17 Ocak 2020 Cuma 17:55

Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk yarısının tamamlanmasıyla 32 bin 700 öğrenci karne aldı.

 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi, Kdz. Ereğli’de 32 bin 700 öğrenci karnelerini almanın sevincini yaşadı. 
İlçedeki resmi karne dağıtım töreni ise Atatürk Ortaokulu’nda yapıldı. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 
Çorumluoğlu “Bayrağı sizlere emanet edeceğiz” 
5-C ve 5-D sınıflarında gerçekleştirilen karne dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Çorumluoğlu, öğrencilere tatili iyi değerlendirmelerini istedi. Çorumluoğlu konuşmasında “Yüzlerinizin güldüğüne bakarsak herkes mutlu gözüküyor. Tatile çıkmak tabi ki güzel bir şey. Burada karnelerinizi aldıktan sonra 15 gün süreniz var. Bu süre içerisinde yapmanız gerekenler hakkında zaten öğretmenlerimiz de sizlere doğru bilgi vermişlerdir. Dinleneceksiniz ama ben her zaman, söylüyorum; tatil bolca bilgisayarla, cep telefonuyla, bilgisayarla vakit geçirilecek zaman değildir. Gününüzü planlayın, kitabınızız okuyun, yine derslerden uzaklaşmamak için bir miktar derslerinize bakın. Ailenizle vakit geçirin hatta dışarıda yürüyüş yapmak için, tarihi yerlere gitmek için ailenizi siz zorlayın. Sizlerle vakit geçirmesini isteyin. Sizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve mili eğitimimizin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz sizin yanınızdayız. İnşallah bir süre sonra burada konuşan Kaymakam, Belediye Başkanı, yöneticiler sizler olacaksınız. Biz bayrağı sizlere emanet edeceğiz. Siz bu ülkeyi güzel bir şekilde yöneteceksiniz” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da çocuklara iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu. 
Daha sonra protokol üyeleri öğrencilere karnelerini takdim etti. Kaymakam Çorumluoğlu’nun isteği üzerine bazı öğrencilere karnelerini haber için törende bulunan gazeteciler verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 2019-2020 eğitim öğretim yılı , Kaymakam , ak parti ilçe başkanı , belediye başkanı , karne günü

Yorumlar