Kocaman yürekleriyle örnek davranışta bulundular

3 Mayıs 2019 Cuma 18:29

Ereğli Haber

Kocaman yürekleriyle örnek davranışta bulundular

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İzmirlioğlu İlkokulu öğrencileri “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” Projesi kapsamında oluşturulan kumbaralarda biriken paralarla aldıkları Eğitici Çocuk Oyunlarını akranlarına iletilmek üzere Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Yönetimine teslim etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmirlioğlu İlkokul öğrencileri “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” projesi ile sınıflarında oluşturulan kumbaralarda biriken paralarla aldıkları eğitici çocuk oyunlarını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğünce yürütülen “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” kampanyasına da katılarak akranlarına iletilmek üzere Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Yönetimine verdi.
İzmirlioğlu İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetiminin ve öğrenci kurulunun başlattığı “Bir Sınıf Bir Çocuk, Bir Çocuk Bin Umut” projesi kapsamında okul öğrencilerinin birikimleri ile alınan hediyeler proje koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Abdulkerim Kayacı ve Okul Rehber Öğretmeni Arzu Kalıncı Dünya’dan Zonguldak Çocuk Hizmetlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Vekili Elif ŞAHİN ve Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Deniz Yılmaz teslim aldı.
Okul Müdürü Orhan Köse minik öğrencilerin koca yürekleri ile örnek bir etkinliğe imza attıklarını belirterek kendilerini tebrik etti. Köse “Projede emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize; ayrıca projenin her aşamasında yanımızda yer alan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar
  • Nazlı durmaz
    3 Mayıs 2019 Cuma 21:55

    Çok güzel harikasınız okulumuzla gurur duyuyorum

KEAL'li öğrenciler Türkiye şampiyonuyla karşılaştı

29 Nisan 2019 Pazartesi 22:52

Ereğli Haber

KEAL'li öğrenciler Türkiye şampiyonuyla karşılaştı

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi tarafından ikincisi düzenlenen ve bu yıl ‘Engelli Farkındalığına’ dikkat çekilen KEAL etkinliklerinde Türkiye Şampiyonu Kdz. Ereğli Paravolley Takımı ile KEAL Voleybol Takımı karşı karşıya geldi.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi 29 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği ‘KEALFEST’ etkinliklerinde bu yıl ‘Engelli Farkındalığı’ ile dikkat çekti. Etkinlikler kapsamında Türkiye Şampiyonu Kdz. Ereğli Paravolley Takımı ile KEAL Voleybol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesi engellilerin hayatta karşılaştıkları durumları anlatan kısa film gösterildi. Filmin ardından ise sporcular sahaya çıkarken, KEAL’li öğrenciler Paravolley takımı oyuncularına karanfiller hediye etti. Oldukça çekişmeli geçen maçta KEAL Voleybol takımı, Kdz. Ereğli Paravolley takımı karşısında zor anlar yaşadı. Karşılaşma boyunca KEAL’li öğrenci, öğretmen ve veliler iki takım lehine de tezahüratlarda bulunup coşkuyu artırdı. KEAL’li öğrenciler ayrıca tribünlerde çeşitli gösteriler yapması renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.
KEAL Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Bal etkinliklere katılan Paravolley oyuncularına teşekkür etti. Bal burada yaptığı konuşmada yaptıkları etkinliklerle engellilerin yaşamına dikkat çekmek istediklerini ve sabah saatlerinden itibaren düzenlenen programlarda amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de PDR günleri düzenlendi

26 Nisan 2019 Cuma 14:47

Kdz. Ereğli’de PDR günleri düzenlendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Ereğli Eğitim Fakültesi ‘Kdz. Ereğli PDR Günleri’ programı düzenlendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik topluluğu tarafından, 23-24 Nisan tarihlerinde ‘Kdz. Ereğli PDR Günleri’ düzenlendi. Programa Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Arslan, PDR Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin, akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı. "Nitelikli Psikolojik Danışman Olmak" temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen programın ilk gününde Doruk Yerleşkesinde 6 atölye çalışması yapıldı. Çalışmalarda Dr. Öğr. Üyesi F. Zehra Ünlü Kaynakçı 'Bilinçli Farkındalık Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Erhan Yeşilyurt 'Drama Becerileri Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin ‘Etkili İletişim Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Birsen Şahan 'Aile Dizilimi Atölyesi', Dr. Öğr. Üyesi Elif Akdemir ‘Beden Dili Atölyesi’ ve Dr. Öğr. Üyesi Çağla Karademir 'Okullarda Akılcı Davranışçı Yaklaşım Uygulamaları Atölyesi' uygulamalarını öğrencilere gerçekleştirdi. Küçük grup uygulamalarının olduğu ilk gün programı sonunda öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi. Programın ikinci günü ise Kdz. Ereğli Öğretmenevi Konferans Salonu’nda 2 konferans ve 1 panel ile devam etti. Konferansların ilki Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fidan Yeliz Özbey tarafından 'Neden ve Nasıl Kaynaştırma?' başlığıyla gerçekleştirildi. İkinci konferansta ise Uzm. Psk. Dan. Ezgi Acar 'Mindfulness' isimli sunumu yaptı.
PDR Günleri, moderatörlüğünü PDR Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin'in yaptığı, Uzm. Psk. Dan. Mehmet Atasayar, Psk. Dan. Faruk Üstün ve Psk. Dan. Cihan Çalışkan'ın katılımlarıyla 'Nitelikli Psikolojik Danışman Olmak' konulu panel ile sona erdi.

Yorumlar

Çakır, “Eğitimin her alanına destek veriyoruz”

24 Nisan 2019 Çarşamba 16:53

Çakır, “Eğitimin her alanına destek veriyoruz”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz'u ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz’u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, 31 Mart Yerel Seçimlerinde mecliste göreve başlayan belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak tebrik etti. AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ise ziyarette eğitimin her alanında AK Parti İlçe Teşkilatı olarak ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. Başkan Çakır konuşmasında, “Biz bugün sizi ekibimizle birlikte ziyaret etmek istedik. Eğitimin her alanında biz teşkilatımız olarak her zaman yanınızdayız. Ereğli’ye daha fazla öğrenci kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bugün bizlerin ziyaretini kabul ettiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

Gülüçlü kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

24 Nisan 2019 Çarşamba 14:39

Gülüçlü kadınlar el emeği ürünlerini sergiledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerlerin el emeği ürünleri düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.

Gülüç Belediyesi ile Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile geçtiğimiz yılın Eylül ayında açılan dikiş, nakış, ahşap, boyama kurslarına yaklaşık 100 öğrenci katıldı. Kursları başarı ile tamamlayan kursiyerler dönem boyunca hazırladıkları el emeği ürünlerini Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda sergiledi. Sergi nedeniyle Gülüç Beldesi’nde düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Serginin açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi Müdürü Canan Ayan, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar, kursiyerler ve Gülüçlü kadınlar katıldı. 
Kurslara katılan kadınları tebrik eden Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bu tür kursların yapılmasından son derece mutlu olduğunu ancak kursiyerlerin ürünlerinin turizm anlamında ve ticari olarak ta değer kazanması gerektiğini söyledi. Kadınların meslek sahibi olup elde edilen ürünleri sattıklarında kendi ekonomilerine de katkı sunabileceğini belirten Kaymakam Çorumluoğlu kurslara destek veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise dikiş, nakış ve ahşap boyama kurslarına yaklaşık 100 kursiyerin katıldığını belirterek, göreve geldiği günden bu yana kadınlara yönelik her etkinliği desteklediğini söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında “Öncelikle geçtiğimiz yıl Eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan ve belediye olarak bizimde desteklediğimiz kurslara katılan kadınlarımızı kutluyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana kadınların gerek istihdam edilmesi ve gerekse meslek edinmeleri noktasında her türlü çalışmayı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kadınlarımızı her alanda belediye olarak destekliyoruz. Bize gelen her talebi titizlikle değerlendirip elimizdeki imkânlar doğrultusunda da gerçekleştiriyoruz. Yeni dönemde de kadınlarımıza yönelik gerek sosyal faaliyetler ve gerekse bu tür meslek edindirme kurslarımız devam edecek. Ben bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı, ardından da serginin açılışı gerçekleştirildi. Kaymakam Çorumluoğlu ile Başkan Demirtaş sergiyi gezerek, sergilenen ürünleri tek tek inceleyip kursiyerler ve öğretmenlerinden bilgiler aldı. 
Sergi kursiyerler ve sergiye katılanların toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Yorumlar