Kızılay kurban vekalet çağrısında bulundu

7 Temmuz 2020 Salı 15:30

Kızılay kurban vekalet çağrısında bulundu

Zonguldak Kızılay Derneği Başkanı Aydın Ergenç, vatandaşlara kurban vekaleti kampanyasına katılım çağrısında bulundu.

Türk Kızılay’ı tarafından vekaletle kurban kesim kampanyası başlatıldı. Zonguldak Kızılay Derneği Başkanı Aydın Ergenç beraberinde İlçe Kızılay Şube başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek vatandaşlara kurban vekaleti kampanyasına katılım çağrısında bulundu.
Yurt içi kurban bedelinin bin 50 TL, yurt dışı kurban bedelinin ise 850 TL olarak belirlendiğini belirten Aydın Ergenç "Türk Kızılay 2007 yılından bu yana yürüttüğü Kurbanda Kızılay Modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban etleri ulaştırıyor. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etler, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. “Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” konseptiyle hazırlanan ve 1-31 Temmuz 2020 tarihleri arasında yürütülecek olan Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanları, İslami kurallara uygun olarak, veteriner kontrolünde, noter huzurunda kesilecek. Elde edilen etler, vekâlet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine, sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak. Yurt içi kurban bedeli bin 50 TL, yurt dışı kurban bedeli 850 TL olarak belirlendi. Vekaletle kesilen kurbanlar yurt içinde ve yurtdışında yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak. Kızılay, yurt içinde ve yurt dışında toplam 149 bin hisse kurban kesimi gerçekleştirecek. Kurbanlar delegasyonlar aracılığıyla 15 ülkeye daha ulaşacak. Kızılay, daimi delegasyonlarının bulunduğu Somali, Senegal, Sudan, Güney Sudan, Pakistan, Afganistan, Endonezya, Bangladeş, Bulgaristan, Bosna Hersek, Suriye, Yemen, Irak, Filistin ve K.K.T.C.’de ihtiyaç sahibine ulaştırmak için tüm planlamalarını yaptı. Kurban etlerinden 850 bin kutu kavurma konservesi üretilecek. Bu sayede yıl boyu ihtiyaç sahiplerinin sofraları bereketleniyor. Kesilen kurbanlar Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilerek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kızılay olarak bu yıl vekaletini alıp keseceğimiz kurbanlardan elde edeceğimiz etleri öncelikle toplumun bu kesimleri ile paylaşacağız. Kızılayımızın bir iyilik hareketi olduğunu Kızılayımızın 152 yıllık bir çınar ağacı olduğunu kızlara Yıldız'ın her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu Kızılayımızın alan ile veren eli buluşturduğu unu her daim vatandaşlarımızın yanında olduğunu bilmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kızılay , kan , bağış ,

Yorumlar

Seyir halindeki otomobil alev alev yandı

7 Temmuz 2020 Salı 15:21

Seyir halindeki otomobil alev alev yandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde seyir halindeki bir otomobil bir anda alevler içinde kaldı.

Alev alev yanan otomobile müdahaleyi olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaptı. Yangın söndürülürken otomobil adeta kullanılamaz hale geldi.
Edinilen bilgiye göre kaza Kdz. Ereğli yolu üzerinde meydana geldi. Sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen otomobil seyir halindeyken bir anda alevler içinde kaldı. Sürücüsünün kendini dışarıya zor attığı otomobildeki yangın giderek büyüdü. İhbar üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangın bir süre sonra tamamen söndürülürken araçta maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış sebebi ise araştırılıyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kaza , patlama , alev ,

Yorumlar

BAKKA’dan fotoğraf yarışması

7 Temmuz 2020 Salı 14:58

BAKKA’dan fotoğraf yarışması

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından bölgedeki endüstriyel mirasın kültürel, sosyolojik ve çevresel yaşama etkilerinin fotoğraflanmasını konu alan Instagram fotoğraf yarışması başladı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Türkiye’nin sanayileşmesinde yer alan en önemli bölgelerden biri olan TR81 Batı Karadeniz Bölgesinin (Zonguldak, Karabük, Bartın) endüstriyel miras potansiyelinin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve bölgenin endüstri mirası konusundaki farkındalığının arttırılması amacıyla proje ve faaliyetler düzenleniyor. Bu amaç doğrultusunda Ajans tarafından bölgedeki endüstriyel mirasın kültürel, sosyolojik ve çevresel yaşama etkilerinin fotoğraflanmasını konu alan Instagram Fotoğraf Yarışması başladı. Endüstri Mirasıyla Batı Karadeniz Instagram Fotoğraf Yarışması adıyla düzenlenen bu yarışmada mimari, estetik, emek ve kültürel devamlılık temaları esas alınacak olup dereceye giren katılımcılara birbirinden değerli ödüller verilecek. Yarışamaya son katılım tarihi 20 Ağustos 2020 olarak belirlendi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , yarışma ,

Yorumlar

Zonguldak merkezli FETÖ operasyonu: 1 tutuklu

7 Temmuz 2020 Salı 14:40

Zonguldak merkezli FETÖ operasyonu: 1 tutuklu

Zonguldak merkezli 4 ilde düzenlenen 5 şüphelinin gözaltına alındığı FETÖ operasyonunda şüphelilerden 1'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Zonguldak Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerince 4 ilde operasyon düzenlendi.
Ankara, Samsun ve İstanbul'da eş zamanlı operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilen 5 şüpheliden avukat olan M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , fetö ,

Yorumlar

Çevre yönetim sistemi belgesi aldılar...

7 Temmuz 2020 Salı 14:17

Çevre yönetim sistemi belgesi aldılar...

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğü, “TSE 14001 Çeve Yönetim Sistemi" belgesi aldı.

Fabrika daha önce 2016 yılında ise "TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi" ve 2017 yılında ise "TS 18001 İş SAğlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi" belgelerini aldı. Müdürlük, son olarak "TSE 14001 Çevre Yönetim Sistemi" belgesini almış oldu. Alınan belgenin bir nüshası, fabrikada düzenlenen törenle, Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürü Kadir Çelik tarafından Genel Müdür Kazım Eroğlu'na takdim edildi.
Tören sonrasında, Genel Müdür Kazım Eroğlu, Genel yardımcıları ve fabrika yönetimi ile birlikte fabrikada incelemelerde bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli ,

Yorumlar