Kızılay kurban eti dağıtacak

31 Ekim 2019 Perşembe 11:58

Kızılay kurban eti dağıtacak

Zonguldak'ta kurban vekaletini veren hayırseverler adına kesilen etler hayırseverlere dağıtılacak.

29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla 19 mahalle muhtarı Türk Kızılay'ı Zonguldak Şubesi'nde bir araya geldi. Şube Başkanı Aydın Ergenç, "Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan Hilal olsun Türkiye sloganı ile Kızılay'a yurt içinde vekaletlerini veren hayırseverlerin kurbanları Türkiye genelindeki kombinolarda dini vecibelere uygun olarak kesildi. Modern tesislerde kıyma ve kuşbaşı konservesi olarak kutulanan kurban etleri şimdi ihtiyaç sahipleri ile buluşuyor. Türk Kızılayı Zonguldak şubesi olarak Türk Kızılay'ı Genel Merkezi tarafından ulaştırılan kurban etlerini 19 mahalle muhtarımız ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ayrıca ilçe, belde ve köylerimizin ihtiyaç sahipleri tespit edilerek kurban konservelerini teslim edeceğiz. Yurt dışı için vekaletlerini Kızılay'a veren hayırseverlerin kurbanları ise Balkanlar'da 9, Afrika'da 16, Asya'da 6, Orta Doğu'da 6, Güney Amerika'da 1 ülkede ve KKTC'de gerçekleştirilen kesim işlemlerinden sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kurban vekaletlerini Türk Kızılay'ına veren hayırseverlerimizin sayesinde ilk etapta 3 bin 300 aileye kurban eti ulaştıracağız. Rabbım hayırlarını kabul, önümüzdeki sene tekrarını nasip etsin. İnşallah" ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kızılayhaftası , Hayırseverler , Kurban , Dağıtım

Yorumlar

Kent yaşamında hayvan hakları etkinliği

31 Ekim 2019 Perşembe 11:50

Kent yaşamında hayvan hakları etkinliği

Zonguldak kent yaşamında hayvan hakları temalı etkinliği için çalışmalar sürüyor.

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, kent yaşamında hayvan hakları temalı etkinlik için oluşturulan ekibin çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Sezgin, “Amacı hayvan haklarını tanıyan ve farkında olan bir şehir hayatının yaratılmasına katkıda bulunmak olan ve Avrupa birliği Sivil düşün kuruluşu tarafından da destek verilen projemiz de yer alan seminerimiz yaklaşık 60 kişinin katılımı ile Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Zonguldak Kent Konseyi olarak ilimizdeki hayvanların sahip olduğu haklara ilişkin farkındalık yaratarak bu hakları çevre kirliliğinden, iklim koşullarından daha az etkilenecekleri ve sosyal yaşamda kendilerine daha çok yer bulabilecekleri şekilde geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda sokak hayvanlarına yönelik korumalı barınma ve beslenme alanlarının oluşturulması ve bu alanların sahip olması gereken özellikler, standartlar hakkında en önemli kamu paydaşı olan Belediyelerimizin yetkilileri ile STK’lar bir araya getirilecektir. Kent yaşamında hayvan haklarının geliştirilmesine yönelik kısa ve uzun vadeli politika önerilerini içeren yol haritasının ortaya konulması açısından önemli olacak; kamu-stk işbirliğini bu tematik alanda doğuracak ve geliştirecek bir etki yapacaktır. Bu konudaki organizasyon ile ilgili olarak arkadaşlarımız çalışmalarına başlamıştır” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kent , Yaşam , Hayvan , Hakları , Etkinliği

Yorumlar

AGD Alaplı'da görev yapan bürokratlara gitti

31 Ekim 2019 Perşembe 11:44

AGD Alaplı'da görev yapan bürokratlara gitti

Alaplı Gazeteciler Derneği ve Yönetimi,Zonguldak'ta daha önce görev yapmış bürokratları Ankara'da ziyaret etti.

Zonguldak Alaplı Gazeteciler Derneği, 30 Ekim 2019 tarihinde, Ankara’da Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce, MEB Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Cemal Özdemir'i makamlarında ziyaret ettiler. Ardından Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Şube Müdürlüğü görevine atanan Dernek Üyeleri Cemal Özdemir'i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Alaplı Gazeteciler Dernek Başkanı Doğan Bostancı, Ankara’da Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Şube Müdürlüğü görevine atanan Cemal Özdemir, Alaplı Köy Okulların en önemli sorunu olan halk kütüphanesi yapılması için sözü verdiğini açıkladı. 
Alaplı İlçesine bir Kütüphane yapılması için sözü veren Cemal Özdemir,"İlçemiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi. Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ise, "Ankara’da bulunan çeşitli birimlerinde görev yapan bürokratlarımızı ziyaret ettik, kendileriyle gündemdeki konular ve kamu çalışanları üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Gösterdikleri misafirperverlik, ilgi alaka ve muhabbetlerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Gazeteciler , Dernek , Bürokrat , Ziyaret

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 31 Ekim 2019

31 Ekim 2019 Perşembe 11:31

askmoyra

 Günlük Burç Yorumları 31 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Hareketli bir gündeyiz ancak özellikle sabah saatlerinde bu hareketlilik verimliliğe dönüşmeyebilir. Aksine bir karmaşa ve erteleme hali yaşayabiliriz. Öğleden sonra daha enerjik ve iyimser olabiliriz ama şimdi de abartma, aşırıya kaçma meyillindeyiz. Aslında sözün özü denge kurmakta zorlanacağımız biraz uçlarda dolaşacağımız bir gündeyiz. Saat 17:30 sonrasında Ay’da boşlukta olacağından atılan adımların nereye doğru gittiğini kestirmekte zorlanabiliriz.  Fakat önceden başlamış işlerde hızlı bir ilerleme kaydedebiliriz.

KOÇ; hayal gücünü ve vizyonlarına odaklanarak güne başlayabilir, çok derin duygu ve düşüncelere dalabilirsin. Karşındakilerinin sözlerini içselleştirmediğin sürece olumlu etkiler altındasın. Önümüzdeki üç hafta boyunda finansal konularda bir takım krizler, gecikmeler ve aksamalar yaşayabilirsin. İhmal ettiğin konuları tekrar revize edebilir ve düzenleyebilirsin.

BOĞA; içinde bulunduğun koşulların dalgalanması finansal durumunu da etkileyebilir ve arzularını istediğin şekilde eyleme koyamaman abartılı durumlar oluşturabilir. Özel ilişkinde ve ortaklı işlerinde zihnin karışabilir, radikal bir karar almadan veya imza atmadan durumları her koşuluyla irdelemelisin.

İKİZLER; gezegenin Merkür geri hareketine başlarken çalışma koşullarında, gün içerisinde düzenli yaptığın işinde, kullandığın aletlerde can sıkacağı ve zaman kaybetmeni sağlayan koşulları oluşturabilir. Bu dönemi eksiklerini görüp hatalarını düzeltmen için kullanabilir, eski dostlarınla bir araya gelebilirsin. Bugün partnerinle ortak kararda olabilirsin.

YENGEÇ; neşeli ve orijinal kişilerle çalışmaktan hoşlanabilirsin. Sabah saatlerinde bazı sözlerin yanlış anlaşılması gereksiz laf kalabalığı yaratabilir. Konuyu büyüten taraf olmazsan, kısa sürede keyfin yerine gelebilir. Bu ara sıkı sıkıya bağlı kaldığın duygusal hatıraların tekrar gündemin olurken, çocuklarla ilgilenebilir, hobilerini hayatına tekrar katabilirsin.

ASLAN; duygusal sorunlarını abartmadığın ve sosyal çevrenin kaosunu taşımadığın sürece eğlenmek ve stres atmak için uygun bir gün olabilir. Bu dönem ailene ve yuvana dair konular odak noktan olurken, gizlilik içeren konular gün yüzüne çıkabilir ve gerginlikler yaşanabilir. Çözüm odaklı olmalı, taşınma ve yer değişikliği gibi ani karardan kaçınmalısın.

BAŞAK; evinde ihmal ettiğin konuları gündemine alabilirsin, ancak abartıp hayattan soğumamalısın. Hızla bitirmek istediğin işlerini akşama saatlerine bırakmamalı elini çabuk tutmaya bakmalısın. Bu dönem iletişim ağın içinde bulunan insanlara uzlaşman çok da kolay olmayacağı gibi, elektronik aletlerinin arızalanması rutinlerini alt üst edebilir.

TERAZİ; kendini ve yeteneklerini geliştirebileceğin eğitimler, yolculuklar ve sana yön gösterecek kişiler yeni bir bakış açısı kazanmana yardım edebilir. Ancak Kasım ayının sonuna kadar finansal içerikli her türlü konuya karşı temkinli olmalı; özel eşyalarını kontrol altında tutmalısın. Beklediğin bir paranın eline geçmemesi, beklemediğin bir harcama yapman mümkün.

AKREP; motivasyonu yüksek bir güne başlıyor olsan da maddi ve manevi güvenlik ihtiyacının, zihnindeki düşüncelerin kendini sorgulatırken; takıntılı bir hal almasına da sebep olabilir. İletişim ve ilişkiler konusunda hırs ve tutkuların artabilir ve dengeni korumakta zorlanabilirsin. Yanlış ifadeler ve anlaşmalar hayatını zorlaştırabilir.

YAY; iyimser ve motivasyonu yüksek bir güne başlayabilir, yakın dostlarından alacağın destekle eylemlerini arttırabilirsin. Gün ortasından sonra risk almak ve koşulları abartma konusunda temkinli olmanda fayda var. Bağımlılıklarının ve takıntılarının farkına varabileceğin gibi gizli saklı olaylarda gün yüzüne çıkabilir. Bilinçaltın ve rüyaların aktif.

OĞLAK; hem maddi hem manevi olarak ihtiyacı olanların yanında olmak enerjini yükseltmeni sağlayabilir. Birkaç gündür yaşanan gerginliğin ardından içsel sorgulamalarının uyum ve denge arayışında artış olabilir. Bu ara toplum içinde kullanabileceğin sözlerin yanlış anlaşılması sancılı günler geçirmene sebep olabilir. Bir söyleyip, iki dinlemek gerekebilir.

KOVA; duygularını, fikirlerini ve enerjini dostlarından aldığın destekle büyütebilir, kararlı ve dengeli duruşunla işlerine istediğin şekli verebilirsin. Kariyer alanında geri giden Merkür; kasım ortasına kadar iletişim alanında esnek olman konusunda uyarırken, hayat dinamiklerini etkileyebilecek yeni ve önemli kararlardan uzak kalman konusunu da vurguluyor.

BALIK; sorumluluklarının ön planda olduğu aktif bir güne başlayabilir, söz ve fikirlerinin dinlenmesi konusunda hem sesini, hem de eylemlerini yüksek oktavdan yapabilirsin. Araştırmacı ve derinlemesine bir bakış açısı kazanırken, gerek iletişim ağında gerekse seyahat ve eğitim alanında aksaklıklara ve gecikmelere açık olabileceğin bir dönem.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Bu Fırsat Kaçmaz!

30 Ekim 2019 Çarşamba 19:41

Bu Fırsat Kaçmaz!

Turay Mağazaları'ndan kaçırılmayacak seri sonu indirimleri sizlerle...

Turay Ev Tekstili'nde  yüzde 50'ye varan indirimler sizleri bekliyor!

Turay Halı, Turay Ev Tekstili, Turay Züccaciye ve Turay Perde Erdemir Caddesi'nde...

 Detaylar İçin Fotoğraf Galerisinde göz atabilirsiniz... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , turay , turay mağazaları , turay halı , perde , züccaciye ,

Yorumlar