Kızılay karantinadaki ailelere yardım götürdü

4 Nisan 2020 Cumartesi 19:28

Kızılay karantinadaki ailelere yardım götürdü

Zonguldak’ın Ereği ilçesi Kızılay Şubesi karantina altında tutulan Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’taki ailelere gıda ve nakit yardımı yaptı.

 Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer Kaymakamlık bünyesinde hizmet Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’ta korona virüs şüphesi nedeniyle karantina altına alınan 10 aileye gıda yardımında bulunduklarını açıkladı. Ciğer açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İlçemizde de kendini hissettiren Korana virüs salgını ile ilgili kaymakamlığımız bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu içerisinde ilçemize ve köylerimizde her gün ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyoruz. Bu güne kadar 185 koli gıda yardımı ve çeşitli nakdi yardımlar yapıldı. Gelecek haftadan itibaren 146 aileye 400 TL’lik nakdi yârdim yapmaya devam edeceğiz. Yine bugün Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’ta karantinaya alınan vatandaşlarımıza gıda ve nakit yardımı yaptık. Türk Kızılayı olarak her zaman bu zor günler de vatandaşlarımızla birlikte olduk ve olmaya devam edeceğiz. Hepinize sağlıklı günler dilerim” dedi. 

Yorumlar

TTK’dan “Evdekal” mesajı...

4 Nisan 2020 Cumartesi 17:03

TTK’dan “Evdekal” mesajı...

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü tarafından madencilere “EvdeKal” mesajı gönderdi.

 Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü tarafından madencilere “EvdeKal” mesajı gönderdi. TTK Genel Müdürlüğü gönderdiği videoda “Ekmeği yeniden paylaşmak için”, “yeniden üretmek için”, “yarınlarımız için”, “Evindekal”, “sevgiylekal” mesajını gönderdi. Kısa sürede yayılan video beğeni topladı. 

Yorumlar

Eline taş aldı... Dükkan camını kırmaya çalıştı...

4 Nisan 2020 Cumartesi 16:14

Eline taş aldı... Dükkan camını kırmaya çalıştı...

Zonguldak’ta Eşref B., isimli genç eline aldığı taşla camı kırmaya çalışması güvenlik kameralarına yansıdı.

  
Edinilen bilgiye göre olay sabaha karşı Dilaver Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Eşref B., isimli bir şahıs eline aldığı bir taşla bir iş yerinin camlarını vurmaya başladı. Bu görüntüler saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Eşref B., isimli şahsın kameralara yansıyan görüntülerde eline aldığı taşı ilk olarak uzaktan cama attığı görüldü. Cam kırılmayınca taşı alarak yakında defalarca vurarak kırmaya çalıştığı görüldü. 
Şahsın bir dönem ruh ve sinir hastanesinde yattığı, çevresinde bulunanları darp ettiği ve bir çok olaya karıştığı ancak cezai ehliyeti olmadığı için ceza almadığı iddia edildi. 

Yorumlar

Pastane ve lokantalara maske ve eldiven denetimi

4 Nisan 2020 Cumartesi 16:08

Pastane ve lokantalara maske ve eldiven denetimi

Zonguldak Belediyesi bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri pastane ve lokantalarda çalışan personelin kontrolleri gerçekleştirildi.

 Zabıta ekipleri yaptıkları pastane ve lokantaların imalathanelerinde denetleyerek hijyen olup olmadıklarını kontrol ettiler. Koronavirüs salgınına karşı Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde pastane ve lokantada çalışanları eldiven giymeleri, hijyen olmaları ve maske takmaları konusunda uyardılar. Zabıta ekipleri ayrıca maske ve eldiven giymeyen görevlileri maske ve eldiven taktılar. 

Yorumlar

Satın aldığı iç çamaşırından bakın ne yaptı...

4 Nisan 2020 Cumartesi 16:04

Satın aldığı iç çamaşırından bakın ne yaptı...

Zonguldak'ta yaşayan 55 yaşındaki Ömer Ay, Korona virüse karşı ilginç bir yöntem geliştirdi. Ay, satın aldığı iç çamaşırdan maske yapması görenleri şaşırttı.

 Zonguldak'ın Mithatpaşa Mahallesinde yaşayan 55 yaşındaki Ömer Ay Korona virüse karşı kendi imkanları ile çözüm geliştirdi. Ay, iç çamaşırdan maske yaparak Korona virüse karşı önlem aldı. Ömer Ay geliştirdiği bu yöntemle mahalle halkının da ilgi odağı oldu. 
Öte yandan, Ay maskelerin pahalı olduğunu söyledi. 

Yorumlar