Kızılay’dan vatandaşlara çağrı

3 Ağustos 2018 Cuma 19:42

Kızılay’dan vatandaşlara çağrı

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ekibi kan ihtiyacını karşılamak için gönüllü kan bağışı etkinliklerine devam ediyor.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ekibi kan ihtiyacını karşılamak amacıyla gönüllü kan bağışı etkinliklerine devam ediyor. Zonguldak Çaycuma İlçesi meydanına düzenlenen gönüllü kan bağışı etkinliğine vatandaşların yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik hakkında bilgi veren Zonguldak Kan Bağış Merkezi Koordinatörü Özcan Güler, vatandaşlara gönüllü kan bağışı konusunda çağrıda bulundu. Yaz aylarında hastanelerin kan ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çektiklerini ifade eden Güler, “Türk Kızılay’ı olarak Çaycuma ilçesinde sürekli gönüllü kan bağışı etkinlikleri yapmaktayız. Haftanın 2 günü Salı ve Cuma olmak üzere bu etkinlikleri yapıyoruz. Yaz aylarında gönüllü kan bağışı sayıları düşmekte bu kan stoklarını ciddi derecede etkiliyor. Hastanelere kan ihtiyacını karşılamakta zaman zaman zorluk çekiyoruz. Kanın sürekli ve daima ihtiyaç olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Vatandaşlardan 15 dakikalarını ayırarak gönüllü kan bağısı konusunda destek olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kızılay , Zonguldak , Kan

Yorumlar

Engelli Karakaçana belediye ekipleri sahip çıktı

3 Ağustos 2018 Cuma 14:01

Engelli Karakaçana belediye ekipleri sahip çıktı

Zonguldak'ta 4 aydır sahipsiz ve engelli Karakaçan'a Devrek Belediyesi sahip çıktı. Belediye ekipleri metruk binada buldukları karakaçana sahip çıkarak Belediyeye ait hayvan barınağına getirdi.


Zonguldak'ın Devrek ilçesi Yılancakuz Köyü Cepçioğlu Mahallesinde sahibi tarafından terk edilen ve aldığı bir ağır darbe sebebiyle bir bacağında yanlış kemik kaynanasından dolayı sokaklarda engelli bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalışan Karakaçana vatandaşlar sahip çıktı. Gurbetçi bir vatandaşın duyarlılık göstermesi ve belediyeye konu ile ilgili müracaat etmesinden sonra Devrek Belediyesine bağlı veteriner hekim hayvanın bulunduğu köye giderek eşeğin ilk kontrolünden sonra yine belediyeye ait hayvan barınağına götürülerek tedavi altına alındı.
Veteriner hekim tarafından tedavisi ilk tedavisi yaptıklarını ifade eden Devrek Belediyesi Veteriner Hekimi Nuri Gebeş,” Belediyemize yapılan ihbar üzerine köye gelerek uzun süreden bu yana başıboş olarak yaşamını sürdürmeye çalışan hayvanın ilk muayenesini yaptık. Muayene neticesinde tahminen hayvanın almış olduğu ağır bir darbe neticesinde sol bacağında yanlış kemik kaynamasından dolayı meydana gelen sakatlık oluşmuş. Diğer bacağında ise yan basmasından dolayı tırnak hastalığı oluşmuş ve hayvanın yaşamını olumsuz bir şekilde etkilediği gözlemlenmiştir. Burada ilk kontrollerinden sonra belediyemize ait barınağa götüreceğiz ve tedavisine burada devam edeceğiz. Belediyemize ait barınağımızda büyükbaş hayvanlar bulunmadığı için tedavinin ardından yine kurumumuz tarafından tespit edilecek hayvan barınağına sevk edilecektir” diye konuştu.
Köylüler de hayvanın sahibinin köyden taşındığını, yaklaşık 4 aydan bu yana da sahipsiz ve başıboş olarak köyde yaşamını sürdürmeye çalıştığını söylediler.

Yorumlar
  • RIFAT
    4 Ağustos 2018 Cumartesi 12:50

    Hay ALLAH RAZİ OLSUN SİZLERDEN TEŞEKKÜRLER ÖRNEK DAVRANIŞ

Zonguldak’ta FETÖ operasyonu; 2 gözaltı

3 Ağustos 2018 Cuma 12:36

Zonguldak’ta FETÖ operasyonu; 2 gözaltı

Zonguldak'ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Çaycuma ve Ereğli ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda, gözaltına alınan eski kıdemli yüzbaşı B.K. ile iş yeri sahibi M.Y'nin emniyetteki işlemleri tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi.

Yorumlar

Akın Tatoğlu’undan Başkan Yiğit’e ziyaret

3 Ağustos 2018 Cuma 11:51

Akın Tatoğlu’undan Başkan Yiğit’e ziyaret

Yığılca Belediye Başkanı, ilçede İş adamı Akın Tatoğlu’nu ağırladı, turistik yerleri gezdirdi.

Karadeniz Ereğli’de faaliyet gösteren Bölge ve Ülkenin önde gelen yassı metal işletmelerinden Tat Metal Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i ziyaret etti.
Tatoğlu, “Muzaffer Yiğit Başkanımızın çalışmalarını takdirle izliyoruz. Kendisi Ereğli'de yaşamış ve Erdemir'de çalışmış, sanayicinin derdini iyi bilen bir yönetici olması hasebiyle bölgeyi yakından tanıyor. Bölgenin sorunlarını ve alınan mesafeleri biliyor. Başkanımız konulara vakıf olduğu için takdirleri bizim için çok değerli ve onur vericidir. Ayrıca, Ereğli'den gelip ilçesini bu güzelliklere kavuşturduğu için de yöre insanı ve Ereğlili olarak teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yiğit'te, duyduğu sorumluluk gereği bölge için 24 saat görev yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Başkan Yiğit, “Akın Tatoğlu’nun ziyareti de benim için aynı anlamı ifade eder. Tat Metal ve Akın Tatoğlu, Türkiye’nin ve sanayimizin önemli bir değeridir. Başarılı faaliyetlerini, yeni yatırımlarını, oluşturduğu istihdam ve katma değeri ülkemizin bir yüz akı olarak değerlendiriyoruz ve onurla, gururla izlemekteyiz. Bu ziyaretin benim için özel bir anlamı olduğu düşünüyorum” diye konuştu.

“Şirin bir turizm beldesinde gibiyiz”
Başkan Yiğit ve iş adamı Tatoğlu, politik, ekonomik ve sosyal gelişmelerin değerlendirildiği sohbetin ardından birlikte ilçeye yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde görerek fikir alışverişinde bulundular. İlçeyi gezdikçe şaşkınlığını gizleyemeyen İşadamı Tatoğlu “Şehri kısaca gezdik. Trafik ışıklarından, MOBESE kamaralarına, yönlendirme tabelalarından, yollarına ve doğal güzelliklerine kadar gerçekten alt yapısı tamamlanmış, güvenli ve şirin bir turizm beldesinde gibiyiz. Bu güzellikleri tüm bölge halkının gelip yerinde görmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.
Ziyaret, ilçenin önemli turizm değerlerinden Sarıkaya mağarası gezisi ile devam etti.

Etiketler:

Yığılca , Muzaffer Yiğit , Akın Tatoğlu ,

Yorumlar

Girişimcilik kursundaki kursiyerler belgelerini aldı...

3 Ağustos 2018 Cuma 09:42

Girişimcilik kursundaki kursiyerler belgelerini aldı...

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde İŞ-KUR, KOSGEB ve Çaycuma Emlakçılar Derneği (ÇAYEMDER)’nin ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kursundaki 25 kursiyer belgelerini aldı.

Çaycuma öğretmen evinde gerçekleşen sertifika törenine; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Öğretmen Evi Müdürü Gürbüz Kurnaz ve Müdür Yardımcısı Seyfi Tavukçu, Emlakçılar Derneği Başkanı Erol Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri, kursiyerler katıldı. 
Çaycuma Emlakçılar Derneği (ÇAYEMDER) Başkanı Erol Ünlü konuşmasında; “25 kişiden oluşan kursiyerlerimize Girişimcilik Sertifikalarını dağıtmak için burada bulunuyoruz. KOSGEB ve İŞ-KUR yeni iş yeri açmak isteyenlere 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi kullanabilmesi için Girişimcilik kursları açmıştır. KOSGEB ve İŞ-KUR eğitimle ilgili STK’ların Girişimcilik kursları düzenlenmesini teşvik etmiştir. İlçemizde KOSGEB, İŞ-KUR, ÇAYEMDER, Çaycuma Öğretmenevi ve ASO’da 21 Mart 2018 ile 24 Mart 2018 tarihleri arasında “Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu düzenledik. Kendilerine bugün Çaycuma Öğretmenevi ve ASO’da katılım sertifikalarını takdim etmek üzere toplandık. İŞ-KUR Şube Müdürümüz Sinan Kandemir’e , Eğitimlerde destek olan Öğretim Görevlisi İstanbul Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanımız Gurbet Altay’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
İŞ-KUR Şube Müdürümüz Sinan Kandemir’, KOSGEB Zonguldak Müdürü Güven Aktaş’a, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu’ya da en derin şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 
Ardından Kaymakam Keçeli konuşmasın da; “İŞKUR, KOSGEB ve ÇAYEMDER’in ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kursunun, kursiyerlere belgelerini vermek için toplandık. Bu belgeler devletin bazı destelemelerinden, katkılarından kursiyerlerimizin faydalanmasını sağlayacak. İnşallah her birimiz bu imkanlardan istifade eder ve kendi işinizin patronu olursunuz. Ülkede işsizlik var gibi gözüküyor ama asıl sorun işsizlik değil kalifiye eleman yetiştirememekten kaynaklı. Sizler kendinizi iyi yetiştirirseniz, açacağınız işlere sahip çıkarsanız, gecenizi gündüzünüze katıp en iyisini yapmaya çalışırsanız emin olun yapacağınız işlerde başarılı olacaksınızdır. İş kurmadan önce araştırma, inceleme kısmını iyi yapmanız gerekiyor. Çünkü adım attıktan sonra geri dönüşü çok pahalıya mal olabiliyor. Ön başlangıcı detaylı bir inceleme, araştırma, bölgenin ihtiyaçlarını ve başarılı olacak işleri mutlaka iyi araştırmak gerekiyor. Acele bir şeyler yapmaktansa doğru zamanda, doğru yerde, doğru işi, doğru yapan insanlar olun. Yapacağınız iş alanında en iyi olursanız mutlaka ileride sizleri çok başarılı iş adamı veya iş kadını olarak Çaycumamız da görmek istiyorum. Başta kursu düzenleyen dernek Başkanımız Erol Bey olmak üzere, kursta eğim veren Gurbet Bey, kursa ev sahipliği yapan Öğretmen evi Müdürümüz Gürbüz Bey ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah iş yerlerinin açılışlarınında da yine beraber oluruz” diyerek sözlerini sonlandırırken kursiyerlere sertifika belgeleri verildi. 

Yorumlar