Kızılay’dan Erdemir Genel Müdürü Oral’a teşekkür plaketi

18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:14

Kızılay’dan Erdemir Genel Müdürü Oral’a teşekkür plaketi

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Kazanım Uzmanı Özcan Güler ile birlikte Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) Genel Müdürü Salih Cem Oral’ı ziyaret ederek kurumsal bronz levha ve teşekkür plaketi verdi.

Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Kürşat Yağız, Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Karatepe ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Kazanım Uzmanı Özcan Güler ile birlikte Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yağız ve beraberindekiler Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın selamlarını ileterek kendisi adına bronz levha ve teşekkür plaketi takdim etti.
Başkan Yağız ziyarette ayrıca Kızılay olarak hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve yaptıkları organizasyonlar hakkında Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a bilgi verdi.
Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Kürşat Yağız, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a Kızılay’a verdikleri destekler ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kızılay , kan , bağış , erdemir

Yorumlar

Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor

18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:11

Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz yıl Eylül ayında evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 4 çocuk babası Necati Gün 8 aydır süren çalışmalara rağmen bulunamadı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gebe Köyü’nde yaşayan 33 yaşındaki Necati Gün’ün 25 Eylül 2021 tarihinde sabah saatlerinde kullandığı araç terk edilmiş halde bulundu. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri araçta inceleme yapıp ailesi ile görüştü. Kendisine ulaşılamayan Gün için 27 Eylül 2021 tarihinde Zonguldak AFAD, jandarma komando timleri, arama kurtarma köpekleri ve köylüler Gebe Köyü ve civarında uzun süre arama yaptı. Yapılan aramalardan bir sonuç alınamazken evli ve 4 çocuk babası olan Necati Gün’den 8 aydır henüz haber alınamadı.
Gebe Köyü Muhtarı Adnan Alar, jandarma ekiplerinin Necati gün ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kendisinin şu ana kadar bulunamadığını söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kayıp , cinayet , gebe köyü

Yorumlar

Gülüç Irmağı’nda Kano Kürek yarışları yapılacak

18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:04

Gülüç Irmağı’nda Kano Kürek yarışları yapılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, Gülüç Irmağı’nda düzenlenecek olan Kano Kürek Şampiyonası’na herkesi davet etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gülüç Irmağı’nda bölgenin ilk Kano Kürek Şampiyonası’nın gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Demirtaş yarışları izlemeye tüm bölge halkını ve sporseverleri davet ederken şunları söyledi: “ Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gençlerimizin spora yönlendirilmesi noktasında sadece futbol değil farklı branşlarda da çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımız halen devam ediyor. Gençlerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bölgemizde hiç olmayan bir spor dalını Kano Kürek sporunu Gülüç Belediyesi olarak bölgemize kazandırdık. Gülüç Irmağı Erdemir Gülüç kapı girişi yanına Kano Kürek sporcuları için içerisine kano malzemelerinin olduğu, soyunma odaları gibi ihtiyaç duydukları tam donanımlı bir bina yapıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerinde ilk Kano Kürek yarışları yapılacak. Gülüç Irmağı parkur olarak Türkiye’nin en uzun parkurlarından bir tanesi. Ben tüm halkımızı bu yarışları izlemeye davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kano , spor , gülüç , yarışma

Yorumlar

Hızlı konuşma taktikleri nelerdir? Nasıl hızlı koşulur?

16 Mayıs 2022 Pazartesi 23:39

Hızlı konuşma taktikleri nelerdir? Nasıl hızlı koşulur?

Yapılan egzersizler içerisinde en çok sevileni ve en basit olanı koşu olmaktadır. Koşu, yer yaştaki kişilerin kolaylıkla yapabildiği bir egzersizdir.

Kişinin koşucu olması için uzun bacaklara ya da atletik bir vücuda sahip olması gerekmez. Hızlı koşabilmek için doğru tekniklerin bilinmesi daha hızlı koşmak için yeterlidir. Ancak uzun bacaklara ve atletik bir vücuda sahip olmak da hızlı koşmak için bir avantajdır. Koşu doğuştan değil sonradan oluşan bir yetenektir. Bu nedenle de hızlı koşmak için yapılması gereken bazı teknikler vardır. Bunların yapılması durumunda hızlı koşabilmeye başlarsınız.

  1. Hızlı Koşmak İçin Küçük Adımlardan Faydalanın

Hızlı koşmak için büyük ve uzun adımların atılması sizin daha fazla enerji harcamanıza ve kısa bir süre içerisinde yorulmanıza neden olmaktadır. Uzun atılan adımlar vücut ağırlığının ayak topuklarına doğru kaymasına ve geri yaylanmaya neden olur. Bu durum aynı zaman da sırt ağrılarına da neden olmaktadır. Hatta uzun atılan adımlar sakatlanmalara da neden olabilmektedir. Daha hızlı koşmak için adımların küçük ve daha sık atılması gerekir. Hızlı koşmak için ayakların da yere doğru bir şekilde değmesi gerekir. Önce ayak parmaklarının yere değmesi koşudaki hızın artmasına neden olur. Aynı zaman da baldırlara aşırı bir yük binmesine neden olur ve sakatlanmalara yol açabilir. Bu nedenle ayağın yer ile teması sırasında ayağın orta ve topuk kısmının kullanılması gerekir.

  • Yaylanmak Hız Kazandırmaz

Koşu sırasında hızlanmak amacı ile yapılan yaylanma hareketi eklemlerde bulunan bakının artmasına ve sakatlanmaya yol açar. Koşu sırasında ayağın yer ile temasının az olması gerekir. Bu sayede hız artar ve ayağa düşen baskıda azalmış olur. Koşu sırasında karın kasının sıkılması aynı zaman da vücudun dik bir pozisyonda durması hızın artmasına yardımcı olan bir diğer durumdur. Bu nedenle daha hızlı koşabilmek için karın kaslarının güçlenmesine yardımcı olacak egzersizlerin yapılması gerekmektedir.

  • Doğru Ayakkabı İle Daha Hızlı Koşun

Ayakkabı seçimi hızlı koşmak için önemli bir yer tutar. Ayakkabı hareket yeteneğinin artmasına yardımcı olur. Aynı zaman da ayağı destekleyen, esnek malzemeden üretilen bir ayakkabı olması daha fazla yardımcı olur. Çünkü yanlış ayakkabının seçilmesi hem yavaşlamaya hem de büyük sakatlıklara neden olur. Ayak sağlığı oldukça önemlidir. Ayakkabı içerisinde ayakların özgür bir şekilde hareket etmesi gerekir. Konforlu bir koşu ayakkabı ile daha hızlı koşma imkânı yüksektir.

  • Hızlı Koşmanın En Temel Tekniği Doğru Nefes

Hızlı koşu sırasında doğru bir şekilde nefes alınması daha da hızlanmanıza yardımcı olur. Çünkü doğru ve düzenli bir şekilde alınmayan nefes kasların oksijensiz kalmasına ve vücutta kasılmalara neden olur. Vücutta kasılmanın meydana gelmesi yavaşlamaya ve büyük sakatlıklara neden olur. Doğru bir nefes için burundan nefes alıp ağızdan verilmesi gerekir. Bunun koşu sırasında sürekli yapılması durumunda hızda bir artma meydana gelir. Ayrıca süreklilikte de bir artış sağlanır.

  • Egzersizler Unutulmamalıdır

Koşudan önce mutlaka egzersiz yapılmalıdır. Bu vücudun daha iyi ısınmasına ve kendini hazırlamasına neden olur. Koşudan beş dakika önce yapılan jimnastik hareketi hazırlık için yeterlidir. Yapılan egzersizler kasların uzamasına neden olur. Bu da sakatlığın azalmasına ve daha hızlı koşmaya yardımcı olur. Koşunun sona ermesinden sonra yapılan egzersizde kaslarda biriken asidin dışarıya atılmasına yardımcı olur.

 

Yorumlar

Eczane Esra törenle hizmete açıldı

17 Mayıs 2022 Salı 21:40

Haber - Foto: Mehmet Güreşçi

Eczane Esra törenle hizmete açıldı

Kdz. Ereğli ilçesinde Eczane Esra bugün düzenlenen açılış töreni ile Orta Camii mevkisinde hizmete açıldı.

Kandilli Beldesi Geyikbeli Camii İmam Hatibi Nurettin ile Eser Tekin çiftinin kızları Esra Tekin’in sahibi olduğu Eczane Esra bu gün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Orhanlar Mahallesi Orta Camii mevkisinde hizmete giren Eczane Esra’nın açılışına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, Belediye Meclis Üyesi Şükrü Arslan, Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki dönem Başkanlarından Murat Sesli, AK Parti Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yalçınkaya Tıp Merkezi Sahibi Dr. Naci Yalçınkaya, Kdz. Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik ile çok sayıda seçkin davetli ve Tekin ailesinin yakınları katıldı.

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi olarak Eczane Esra’nın hayırlı olmasını diler, bol ve berekentli kazançlar dileriz.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Eczane , Eczacı , Kdz. Ereğli Eczane , Eczane Esra , Murat Sesli , Gülüç , Gökhan Demirtaş , Naci Yalçınkaya , Andullah Hasçelik , Şükrü Arslan , Sabri Kütükçü , Esra Tekin , Nurettin Tekin , Kandilli

Yorumlar