Kızılay’dan 8 Kasım’da kök hücre ve kan bağışı kampanyası

22 Ekim 2019 Salı 17:20

Kızılay’dan 8 Kasım’da kök hücre ve kan bağışı kampanyası

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında 8 Kasım 2019 günü ilçe genelinde kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenleyecek.

Türk Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, yönetim kurulu üyeleri ve Zonguldak Kan Merkezi Müdürü Kubilay Demir ve Kan Bağış Uzmanı Özcan Sarı 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Kızılay Haftası’nda yapılması planlanan kan bağışı ve kök hücre bağışı kapsamında verilecek eğitimler ve yardımlar konusunda Kaymakam Çorumluoğlu ile fikir alışverişinde bulunan Ciğer ve ekibi, 8 Kasım 2019 Cuma günü ilçe genelinde yapılacak olan kök hücre ve kan bağışı ile ilgili planlamaları aktardı.
Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Kaymakam Çorumluoğlu’na verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Kızılay , Kök , Hücre , Kan , Bağışı

Yorumlar

Zonguldak Kömürspor'dan destek çağrısı

22 Ekim 2019 Salı 16:55

Zonguldak Kömürspor'dan destek çağrısı

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, şehrin tek profesyonel takımı Zonguldak Kömürspor'un saha içinde hiç reklamının olmadığını vurgulayarak sitem etti.

Zonguldak halkının reklam konusunda biraz daha duyarlı olmasını isteyen Caner, ayrıca VIP koltuk satışlarında herkesin destek olmasını istedi. Sahada bir reklam tabelasının olmadığını ifade eden Caner, "Takımımızın şu anki gidişatı bizleri sevindiriyor. Geçen hafta Şanlıurfaspor maçında da saha ne kadar kalabalıktı gördünüz. Zonguldak'ın kalbi her zaman stadyumda atıyor. Güzel bir ortam var, herkes takımına destek olsun. Maçta da görüyorsunuz Zonguldak'ın tek profesyonel takımı Zonguldak Kömürspor'da bir tane reklam yok. Bugün ilçe takımlarının sahalarına bakıyorsunuz reklamlardan yer yok. Ama bir il takımının maçlarını oynadığı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda bir tane reklam yok. Lütfen sahaya reklam konusunda destek versinler bize. Bu stadyuma 5 bin kişi giriyor. Reklam konusunda biraz daha duyarlı olalım" diye konuştu.

"VIP koltuk satışlarına ilgi bekliyoruz"
VIP koltuk satışlarının devam ettiğini aktaran Caner, "Sahada VIP koltuk satışlarımız başladı. Alanların koltuklarının başlarına isimlerini yerleştirdik. Bu konuda da taleplerin artmasını bekliyoruz. Herkesin bu konuya da duyarlı olmasını istiyoruz. İnanıyorum herkes elini taşın altına koyarak VIP koltuklara ilgi gösterecek" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Spor , Kömürspor , VIP , Koltuk , Destek

Yorumlar

Kadınlara Yönelik hizmet semineri

22 Ekim 2019 Salı 15:44

Kadınlara Yönelik hizmet semineri

Zonguldak İŞKUR, ‘Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’ kapsamında “Kadınlara Yönelik Hizmetlerimiz” konulu seminer verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan ve 2018-2023 yıllarını kapsayan ‘Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nda yer alan çalışmalara esas farklı kurum ve kuruluşların katılımı ile Devrek ilçesinde gerçekleşen 90 kadının katıldığı eğitim seminerinde; İş ve Meslek Danışmanı Belkıs Akın tarafından kadınlar için hizmetleri hakkında bilgiler verildi.
Yapılan seminerde; kadınların hayatın her alanında güçlendirilmesine ve işgücü piyasasında nitelikli kadın istihdamının artırılmasına yönelik katkı sağlamak amacıyla Toplum Yararına Program (TYP), İş Başı Eğitim Programı, Meslek Edindirme Kursları, Girişimcilik Eğitim Programı konularında sunum yapıldı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , İŞKUR , Kadınlara , Yönelik , Hizmet , Seminer

Yorumlar

Kutoğlu, GMİS’i ziyaret etti

22 Ekim 2019 Salı 15:05

Kutoğlu, GMİS’i ziyaret etti

BEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, GMİS yönetimini ziyaret etti.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ile Dekan Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Serdar Yılmaz, Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bir nezaket ziyaretinde bulunarak Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü. Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu.
Ziyarette çeşitli konular üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , GMİS , Yönetim , Ziyaret

Yorumlar

17 Kursiyere Kültür Mantarı anlatılacak

22 Ekim 2019 Salı 14:57

17 Kursiyere Kültür Mantarı anlatılacak

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı eğitim programı çerçevesinde "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor " projesi ile İş- Kur İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile İlçe Müdürlüğü Toplantı Salonunda 17 kursiyerin katıldığı 11 gün süren "Kültür Mantarı Üretimi " kursu yapılan sınavla sona erdi.

Ziraat Yüksek Mühendisi Asiye Şenbaş tarafından verilen kursun kapanışında konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş "Müdürlüğümüz 2019 yılı eğitim ve yayım programı kapsamında 5 adet kurs planlamıştı. Bugün ikincisi olan Kültür Mantarı Üretimi kursunun kapanışını yapmış bulunuyoruz. Kurs süresince gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum . Kursumuzun uygulama bölümünde yaptığımız mantar üretimi tesisini hep birlikte gördük. Ticari düşündüğümüzde gelir sağlayan bir iş kolu mantarcılık. Bu iş ile ilgilenen kursiyerlerimize her zaman yardıma hazırız. Kurumumuzun kapıları her zaman sizlere açıktır. Müdürlük olarak 2019 yılı içinde önce Koyunculuk kursu açmıştık. Şimdi yaptığımız bu kurstan sonra Fındık ve Meyvecilikte budama kurslarını açacağız. Amacımız gençlerimize tarımı sevdirmek ve benimsetmek, daha bilinçli, eğitimli olarak tarımda, üretimde yer almalarını sağlamak, bir iş kolu olarak görmeleri için ve teknolojiden de yararlanarak tarım alanında uğraşlardan tad almaları için yapılacakları öğretmektir. Kursumuza katılan kursiyerlerimizi kutluyorum. Ayrıca projeye destek sağlayan İş- Kur il Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de teşekkür ediyorum. Kültür Mantarı Üretimi kursumuza katılamayan genç çiftçilerimizi Fındık ve Meyvecilik kurslarımıza davet ediyorum" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Kültür , Mantarı , Üretimi , Kursu , Sona , Erdi

Yorumlar