Kızılay 7 Kişilik Bir Ailenin Evini Baştan Sona Yeniledi

25 Nisan 2022 Pazartesi 09:57

Kızılay 7 Kişilik Bir Ailenin Evini Baştan Sona Yeniledi

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, ilçede tespit edilen ihtiyaç sahibi bir ailenin evini baştan aşağı yenileyip yardımlarda bulundu.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, yönetim kurulu üyeleri ve Genç Kızılay gönüllüleri ile birlikte ilçede tespit edilen bir ailenin tüm eşyalarını karşıladı, çocukları baştan aşağı giydirip gıda ve nakdi yardımda bulundu. Kızılay olarak göreve geldikleri günden bu yana tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelere ellerindeki imkanlar doğrultusunda yardımlarda bulunduklarını anlatan Yağız, ilçede ihtiyaç sahibi bir aileye yapılan yardımlar sonrası çocukların yüzlerinde oluşan mutluluğun tarif edilemeyecek kadar güzel olduğunu söyledi. Başkan Yağız konuşmasında “Ereğli ilçemizde 5 çocuğu bulunan bir ailenin maddi imkansızlıklar nedeniyle sıkıntı çektiği bilgisi gelince evlerine konuk olduk ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Ailenin evinde beyaz eşya dahil mobilya, koltuk gibi bir çok eşyası yoktu. Çocuklar yere serilen yorgan yada battaniyelerinde üzerinde uyumaya çalışıyordu. Kızılay olarak hemen harekete geçip yaklaşık 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 7 kişilik ailemizin evde neye ihtiyacı varsa hepsini karşıladık. Çocukları baştan aşağı giyindirdik. Gıda ve nakdi yardımlarda bulunduk. Tabi biz evi yenilerken Genç Kızılay gönüllüsü arkadaşlarımız çocukları alıp oyun parkına götürüp onları eğlendirdi. Eve döndüklerinde yeni yataklarını, dolaplarını ve eşyalarını görünce çok büyük bir mutluluk yaşadılar. O anda çocukların gözlerinde oluşan mutluluğu tarif etmek gerçekten çok zor. Türk Kızılayı olarak böyle bir yardıma vesile olduğumuz için tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve Genç Kızılay gönüllüsü arkadaşlarımızla birlikte çok mutlu olduk. Ben buradan 7 kişilik ailemizin ihtiyaçlarının karşılanmasında bizlere destek olan Baydanlar Halı sahibi Emrah Baydan, Karaca AVM sahibi Hasan Toprak, Öztürk Eczanesi sahibi Hüseyin Öztürk, Ateşler Spot Mağaza sahibi Ahmet Ateş, Ada Çamaşırları mağazası sahibi Tamer Tanyıldız, Japon Pazarı sahibi Arif Çalışkan ve Pizzante pizza sahibi Hakan Güner’e çok teşekkür ediyorum. Kızılay olarak her zaman ihtiyaç sahibi insanlarımızın yanında olmaya, çocukları mutlu etmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kızılay , sevinç , aile , yenilik , yardım

Yorumlar

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları

24 Nisan 2022 Pazar 00:58

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları

Soğuk ve yağışlı kış aylarında insanların en önemli sorunlarından biri ısınma sorunudur. Ülke genelinde yapılan altyapı çalışmalarında doğalgaz kullanımı artmış ve aynı zamanda kirli hava için önlem şeklinde bir sonuç ortaya çıkmıştır.

Sahip olduğunuz bir sistemin verimliliği için tesisat temizliğine dikkat etmek gerekir. Kalorifer petek temizleme fiyatları uygun bir fırsat yaratacaktır. Yaptığınız masraf size tasarruf olarak en kısa sürede geri dönecektir. 

Bu tarz temizliğin insanlar için doğaya karşı bir sorumluluk olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Pek çok kişi bu işin maliyetini düşünür. Oysa mmm bir masraf değil hemen kendini amorti eden bir fırsattır. Yakıttan ve ısıdan tasarruf etmek için düzenli petek temizliğine her zaman dikkat etmek gerekir. Kalorifer petek temizleme fiyatları alacağınız hizmetin ekonomik sonucunu gösterecektir.

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları Ne Kadar?

Kar yağışı ve buzlanma ile kış mevsiminin çok soğuk bir dönem olduğunu herkes bilir. Isınma ve ısıtma tertibatı için yatırımlar yapılırken insanların sağlığı ve konforu düşünülmüştür. Kombili doğalgaz sistemi ve avantajlı ısıtma tertibatı sürekli olarak kontrol altında tutulmalıdır. Düzenli periyodik bakım ve temizlik konusunda yapılan çalışmalar bu alanda önemli bir fırsatı ortaya çıkarmıştır. 

Kalorifer petek temizleme fiyatları ne kadar ve hizmet nasıl diyorsanız, deneyimli firmanın size sunacağı hizmeti değerlendirmek size fikir verecektir. Temizlik yapmanın ve tesisat içindeki suyu temizlemenin çok büyük önemi vardır. Kalorifer petek temizliği fiyatları ekonomik bir hizmet fırsatını sağlıklı çözüm şeklinde karşınıza getirmiştir. Ödediğiniz paranın boşa gitmediğine emin olabilirsiniz

En Uygun Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları

İnsanların her konuda bir planı takip etmesi gerekir. Kalorifer sisteminin düzenli temizliğini planlı bir hareket olarak değerlendirmek mümkündür. Pek çok kişinin sorun ettiği kalorifer petek temizleme fiyatları aslında insanların aldığı ve almak zorunda olduğu en akıllıca kararlardan biridir. Sağlıklı bir temizlik sonrasında performans ve tasarruf oranı hemen artacaktır. 

Elinizdeki sistemi en verimli şekilde kullanmak önemlidir. Zaman içinde özellikle petek bölgesinde biriken tortu ve kirler performansı olumsuz etkileyecektir. Bu konuda size hizmet verecek iyi bir ekibe ve kalorifer petek temizleme fiyatları konusunda uygun bir rakama ihtiyacınız vardır.

Kaynak : Petek Temizliği Fiyatları

Yorumlar

Kızılay hastanede tedavi gören çocukları sevindirdi

23 Nisan 2022 Cumartesi 21:30

Kızılay hastanede tedavi gören çocukları sevindirdi

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Genç Kızılay gönüllüleri ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı devam eden tedavileri nedeniyle hastanelerde geçirmek zorunda kalan çocukları ziyaret etti. Genç Kızılay gönüllüsü gençlerle birlikte önce Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne giden Yağız ve beraberindekiler çeşitli servislerde tedavi gören çocukları ziyaret edip kendilerine çeşitli hediyeler ve çikolata verip 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. Verdiği hediyelerle çocukları mutlu olan aileler ise Kızılay Başkanı Kürşat Yağız ile beraberindeki Genç Kızılay Gönüllülerine teşekkür etti.
Başkan Yağız ile Genç Kızılay gönüllüleri hastane dışında da çocuklara hediyeler verdi. Bayramda özel çocukları da unutmayan Kızılay Başkanı Yağız ve beraberindekiler boyama etkinliği yapıp özel çocukları eğlendirdi.

 

Etiketler:

kdz. ereğli , kızılay , yardım , hastane , çocuk , bayram

Yorumlar

Ormanlı’da 23 Nisan Coşkusu Doyasıya Yaşandı

23 Nisan 2022 Cumartesi 17:57

Ormanlı’da 23 Nisan Coşkusu Doyasıya Yaşandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Ormanlı Beldesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çeşitli törenler düzenledi.


Ormanlı Beldesi’nde ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri belediye binası önünde gerçekleştirildi. Etkinlikler protokol eşliğinde bando takımı ile yürüyüş yapılması ile başladı. Törende şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ormanlı’da ki çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler törende dans gösterileri yapıp şiirler okudu. Törende 7A Yapı Market’in sponsorluğunda tüm öğrencilere balon ve hediye dağıtımı gerçekleştirildi.
Milli ve dini bayramları kutlamaya hasret kaldıklarını belirten Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bundan sonraki süreçte her bayramı coşku ile kutlayacaklarını ifade etti. Başol konuşmasında: “Covid-19 salgını nedeniyle bu tür etkinliklere hasret kaldık. Milli bayramlarımızda duygularımız en üst seviyeye çıkıyor. Çanakkale ruhu içimizde, Çanakkale’yi görmeden Türkiye’yi göremezsiniz. Bizde bu sebeple Çanakkale’ye iki kez tur düzenledik. Vatandaşlarımızda o ruhu yaşaması için. İnşallah bundan sonraki süreçte milli ve dini bayramlarımızı en güzel şekilde kutlayacağız. Aynı zamanda ülkemizde ki tarihi yerleri gezmek için turlarımıza devam edeceğiz. Bu ülke bu duruma kolay gelmedi. Gazi ve şehitlerimiz bu ülkeyi canları ve kanlarıyla bize teslim ettiler. Bu vatana hizmet etmek, bu vatanı yüceltmek bizim elimizde. Bizde görevimizi layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ormanlı’mız içinde çalışmalarımız devam ediyor. Biliyorsunuz bir sel felaketi yaşadık, sel felaketinin yaralarını sarmaya başladık. İnşallah 2022 yılında çok güzel işlere imza atacağız, ihalelerimiz yapıldı. Bugün çok mutluyum, hepinizden, etkinliğimizde emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Etkinlik veliler ve öğrencilerin fotoğraf çekilmesi ile son buldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine beldede eğitim veren tüm okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , 23 nisan , çocuk bayramı , milli egemenlik

Yorumlar

Kandilli'de Başkan Aydın Çocukları Sevindirdi

23 Nisan 2022 Cumartesi 17:40

Kandilli'de Başkan Aydın Çocukları Sevindirdi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen resim yarışmasına katılan öğrencilere hediyeler verdi.


Kandilli Beledesi’nde ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Kandilli elediyesi önündeki Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende İstiklal Marşı söylendi, anıta çelenk konuldu. Öğrencilerin tören de çeşitli dans gösterileri yapıp şiir okudu, geleneksel sandalye kapmaca, çuval yarışı, yumurta taşıması, bez kapmaca oyunları oynandı ve geri dönüşüm defilesi gerçekleştirdi. Öğrencilerin performansları törene katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.
Kandilli Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Hayalindeki Kandilli” resim yarışmasını kazanan isimler ve hediyeleri takdim edildi. Törende ilkokul kategorisinde birinci olan İpek Beyza Çelikbilek’e tablet, ikinci Sahra Gündoğdu’ya 500 TL’lik kırtasiye çeki, üçüncü Emirhan Sezen’e 300 TL’lik kırtasiye çeki, Ortaokul kategorisinde birinci Cemre Demirel’e tablet, ikinci Enes Görmüş’e 500 TL’lik kırtasiye çeki, üçüncü Deniz Görmüş’e 300 TL’lik kırtasiye çeki verildi. Kandilli Belediyesi tarafından yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilere de çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Başkan Aydın : “Çocuklarımız geleceğe bizden daha iyi bakıyorlar”
Törende konuşan Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, belediye olarak düzenledikleri resim yarışmasında çocukların geleceğe umutla baktığını gördüğünü ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Bugünün yıldızı çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun. Bizlere bugünleri hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bugüne kadar vatana ve millete hizmet etmiş olan gazilerimize ve şehitlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Kandilli Belediyesi olarak 23 Nisan münasebeti ile çocuklarımızın hayallerini canlandırmalarını istedik. Biliyorsunuz ki hayatta her şey hayal etmek ile başlıyor. Fatih Sultan Mehmet hayal etti, İstanbul’u aldı. Mustafa Kemal Atatürk hayal etti, yeni bir ülke kurdu. Burada bulunan çocuklarımızda hayal ederek, önümüze güzel bir gelecek kuracaklar. Yarışmamızda hayallerindeki Kandilli’yi görmek istedik. Gördüğüm resimler beni sevindirdi. Geleceğe bizden çok daha güzel bakıyorlar. Yarışmamıza katılarak, medeni cesaret gösteren tüm çocuklarımızı kutluyorum ve gözlerinden öpüyorum.”
Törene Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , 23 nisan , çocuk bayramı , milli egemenlik

Yorumlar