Kısıtlamanın ikinci gününde cadde ve sokaklar sakin

24 Nisan 2020 Cuma 16:02

Kısıtlamanın ikinci gününde cadde ve sokaklar sakin

Zonguldak’ta yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ikinci günde de cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı.

 İçişleri Bakanlığının 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirmesiyle Zonguldak’ta da cadde, sokak ve meydanlara sessizlik hakim oldu. Polis ekipleri ve görevliler dışında, şehrin en kalabalık yerlerinden Gazipaşa caddesi başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklara sessizlik hakim oldu. Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk 2 gününde marketler sabah 09:00 - 14:00 arası açık kalırken bugün saat 14:00 itibariyle marketlerde sokağa çıkma kısıtlamasına uyacak. 23 -26 Nisan tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan gece 24:00 itibariyle sona erecek. 

Yorumlar

Arabistan'daki 176 Türk vatandaşı Zonguldak'a getirildi

24 Nisan 2020 Cuma 12:07

Arabistan'daki 176 Türk vatandaşı Zonguldak'a getirildi

Suudi Arabistan'da bulunan 176 Türk vatandaşı, Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen tahliye operasyonu kapsamından uçakla Ankara'ya ardından da otobüslerle kalacakları Zonguldak'taki yurda getirildi.

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonunda Dışişleri Bakanlığının tahliye operasyonu kapsamında Suudi Arabistan'daki 176 Türk vatandaşı, uçakla Türkiye'ye getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen yolcular valizlerini teslim aldıktan sonra otobüslere binerek Zonguldak'a hareket etti. 14 günlük karantina süresini geçirecek olan vatandaşlar, yerleştirilecek olan KYK'ya ait yurda getirildi. Otobüslerden inen Türk vatandaşları valizlerini alarak kalacakları odalarına yerleşti. 

Yorumlar

Emniyet müdürü paylaştı...

24 Nisan 2020 Cuma 12:03

Emniyet müdürü paylaştı...

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Zonguldak'ın havadan hilal şeklindeki görüntüsü sosyal medya hesabında paylaştı.

 Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Zonguldak'ın drone ile havadan görüntüsü sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerde şehir hilal olarak gözüktü. Emniyet Müdürü Metin Turanlı, paylaşımında '100. yılda Zonguldak’ta Hilal ile başladık; hoş geldin ey şehri RAMAZAN'dedi. 

Yorumlar

Tüm sokaklar İstiklal Marşı ile yankılandı

23 Nisan 2020 Perşembe 22:50

Tüm sokaklar İstiklal Marşı ile yankılandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Türkiye genelinde olduğu gibi saat 21.00’de tüm vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarken, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve beraberindekilerde belediye binası önünde toplanarak İstiklal Marşı’nı hep birlikte söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile eşi Işıl Demirtaş belediye binası önünde 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenledi. Törene katılan AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve bazı vatandaşlar sosyal mesafe kurulanına göre tören alanında yerlerini alarak önce bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ardından da evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı’nı söyledi. Törenin ardından belediye hoparlörlerinden Gülüç halkına seslenen Başkan Demirtaş herkesin Ramazan ayını kutlarken, korona virüs salgını nedeniyle herkese bir kez daha evde kalmaları çağrısında bulundu, belediye olarak 7 gün 24 saat hizmetlerinde olduğunu ifade etti. Çocuklara da seslenen Başkan Demirtaş, Korona virüs salgını sona erdiğinde kendilerine sürprizleri olacağını belirtti. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Demirtaş, bu günlerinde geçeceğini vurguladı.

Yorumlar

Ereğli, tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi

23 Nisan 2020 Perşembe 22:48

Ereğli, tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, arabasıyla mahallelerde dolaşarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan çocukların ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Posbıyık akşam saat 21.00’de de mahalle arasında vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Ereğli’de de koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerde kutlandı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık gün içinde, müzik aracıyla birlikte mahalleleri, sokak sokak dolaştı ve Ereğlililerin bayramını kutladı. Posbıyık saat 21.00’de yine sokaklardaydı; İstiklal Marşını halkla birlikte söyledi.
MAHALLELERDE BAYRAM KUTLADI
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, canlı müzik aracı ile birlikte marşlar eşliğinde mahalleri gezerek vatandaşların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Posbıyık aynı zamanda Ramazan ayının başlaması nedeniyle bereket, dayanışma mesajları verdi.
İSTİKLAL MARŞINI COŞKUYLA SÖYLEDİK
Posbıyık, daha sonra saat 21.00’de yine mahallelerdeydi. Bayraklarıyla beraber balkonlara çıkan vatandaşlarla birlikte saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını söyleyen Başkan Posbıyık şöyle seslendi:
“Ereğli ile bir kez daha gurur duydum. Bütün pencerelerde balkonlarda halkımız, ellerinde bayraklarla Marşımızı söyledi. Muhteşem bir görüntü vardı. Ellerimizde bayraklar, telefonlar, ışıkları yakıp söndürdük. Gerçekten muhteşem oldu. Ereğli halkına şükranlarımı sunuyorum. Onlarla bir kez daha gurur duydum. Tüm hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Aynı zamanda Hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , halil posbıyık , 23 nisan ,

Yorumlar