Kısıtlamada bakım onarım çalışması

4 Nisan 2021 Pazar 17:49

Kısıtlamada bakım onarım çalışması

Kdz. Ereğli Belediyesi, aydınlatma direklerini Türk bayrağı ve belediye flamasıyla donattı. Sokak kısıtlamasını fırsata çeviren belediye ekipleri çöp kovalarını ve aydınlatma lambalarını bakımdan geçirdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kent içindeki aydınlatma direklerini Türk bayrakları ve belediye flamasıyla donattı. Daha önce takılan bayraklar yenileriyle değiştirilirken bayrak olmayan güzergahlara ilaveler yapıldı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, itfaiye aracı eşliğinde yapılan çalışmaları koordine etti. 

Sokak kısıtlamasını fırsata çeviren belediye ekipleri sahil güzergahındaki çöp kovalarını bakımdan geçirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bazı çöp kovalarını yenileriyle değiştirdi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri ise aydınlatma lambalarını kontrol etti. Arızalı olanlar onarıldı.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri araç trafiğinin az olması nedeniyle ihtiyaç duyulan bazı yollarda kanalizasyon hattı değiştirme çalışmalarına devam etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdz. ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar

Kızılay Başkanı Ciğer, EGD yönetimini kutladı

2 Nisan 2021 Cuma 18:44

Kızılay Başkanı Ciğer, EGD yönetimini kutladı

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Başkanı Yaşar Ciğer, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek göreve yeni seçilen Başkan Şafak Erel ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, EGD’yi ofis yolu üzerinde bulunan dernek binasında ziyaret ederek Başkan Şafak Erel, Başkan Yardımcıları Hüseyin Orhan ve Vedat Kılıç ile Genel Sekreter Haydar Yağız ile bir süre sohbet etti. Başkan Erel ve yönetimine görevlerinde başarılar dileyen Ciğer, Kızılay olarak yaptıkları faaliyetlerin halka duyurulmasını sağlayan tüm basın camiasına teşekkür etti. Kızılay olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Ciğer, EGD’nin yeni yönetimi ile birlikte Ereğli’de güzel çalışmalar yapılacağına inandığını ifade etti. EGD Başkanı Şafak Erel’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi’nin ilçedeki en aktif STK’lar arasında yer aldığını belirterek çalışmalarında başarılar diledi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kızılay , yaşar ciğer , egd , şafak erel

Yorumlar

Kızılay'dan Opel Aysa'ya plaket

2 Nisan 2021 Cuma 18:40

Kızılay'dan Opel Aysa'ya plaket

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi otizmli çocuklara verilen hediyeler için destekte bulunan firmaya plaket takdim etti.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri 2021 yılına girerken özel çocukları ziyaret ederek hediyeler verdi. Oyuncak, zeka geliştirici oyun ve Türk Bayrağı hediye edilen çocukların yüzlerinden okunan mutluluğu, Türk Kızılayını da sevindirdi. Başkan Ciğer, Opel Aysa firmasına verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Opel Aysa firmasına giderek Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın’a plaket takdim etti. Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kızılay şubesine teşekkür etti ve desteklerinin süreceğini ifade etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , opel aysa , kızılay , yaşar ciğer

Yorumlar
  • Sonalp
    3 Nisan 2021 Cumartesi 03:05

    Güzel insanlar güzel işler yapar.sayın Aydın ı tebrik eder işlerinde başarılar temenni ederim...

Gazeteci Hasan Haşıl'ın acı günü

2 Nisan 2021 Cuma 14:29

Gazeteci Hasan Haşıl'ın acı günü

Kdz. Ereğli Yeni Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci Hasan Haşıl'ın vefat eden eşi Sevim Haşıl (46) son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir Zonguldak Araştırma hastanesinde kanser tedavisi gören merhume Sevim Haşıl bugün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 

Merhumenin cenazesi Cuma namazına müteakip Ereğli Hatip Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Ereğli şehir mezarlığına defnedildi. 

Cenaze törenine Alaplı Belediye Nuri Tekin, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteci Haşıl’ın meslektaşları ile dost ve akrabaları katıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , hasan haşıl

Yorumlar

Karadan ve denizden çalışma başlatıldı

2 Nisan 2021 Cuma 12:55

Karadan ve denizden çalışma başlatıldı

Zonguldak'ta içerisinde iki kişinin olduğu öğrenilen araçta kayıp kişiyi aramak için denizden, havadan ve karadan çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre Kapuz Caddesi Tersane mevkisinde bir araç kontrolden çıkarak 100 metreden denize uçtu. Olayı gören balıkçılar yaralıların imdadına yetişti. Araçta bulunan bir kişinin cansız bedeni kıyıya çıkartıldı. Olay yerine gelen balık adamlar araçtaki diğer kayıp kişi için denizde arama çalışması başlattı.
AFAD ekipleri aracın uçtuğu ormanlık alana çıkarak arama çalışması başlattı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekiplerin de denizden arama tarama çalışmaları sürüyor. Eşinin haber vermesi ile olay yerine koşan Yunus Demirsay gazetecilere kazanın yaşandığı bölgede sıklıkla olay yaşandığını aktardı. Demirsay, "Banketlerden takla atarak aşağıya uçtu. Araçta da iki kişi var diyorlar. Daha önceden ben de karayollarına bilgi vermek için burada çok kazalar oluyor dedim. Aynı yerde bende kaza yaptım. Buraya ya banket yapılsın. Araçlar yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarı hızlı gidiyor. Buraya tedbir alınması gerekiyor. Ölümlerin olması şart değil. Karayollarından rica ediyorum. Belediyeden rica ediyorum" diye konuştu.
Drone ile de havadan görüntülenen olay yerinde çalışmalar aralıksız sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , kaza , ölü , kayıp , karayolları

Yorumlar