Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 20:07

Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

Zonguldak'ta 63 yaşındaki adam, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün kenevir sularken yakalandı. Kenevir bitkilerine el konuldu. Şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de işlem yapıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Muslu beldesi Merkez Mahallesi Depo mevkisindeki ormanlık alana ekilen sahipsiz kenevir bitkilerinin kontrolü sırasında 63 yaşındaki Ş.Ç. elinde bidon ile bitkileri sulamaya geldi. Suçüstü yakalanan şüpheli ile 13 adet kenevir bitkisi olduğu tespit edildi. Şüpheli gözaltına alınırken olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı. Öte yandan Ş.Ç. hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de idari para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Ereğli'de 2 vatandaşa işlem yapıldı...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 19:50

Ereğli'de 2 vatandaşa işlem yapıldı...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 2 kişiye idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

 İçişleri Bakanlığınca 9-10 Mayıs tarihleri arasında 23 büyükşehir ve Zonguldak'ta il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Kdz. Ereğli Emniyet Müdürlüğü son 24 saatte sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 2 vatandaşa idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri farklı noktalarda uygulama yaparken, devriye ekipler de denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ereğli polisi , polis , ceza , sokağa çıkma kısıtlaması

Yorumlar

Başkan Posbıyık, anneler gününü kutladı!

9 Mayıs 2020 Cumartesi 19:34

Başkan Posbıyık, anneler gününü kutladı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü’nde anne sevgisini anlattı.

“Disiplinli çalışkanlığı öğrendim”

 Başkan Posbıyık, annesinden disiplini ve çalışkan olmayı öğrendiğini belirterek: “Anne, annem, anneciğim, çok özel kelimeler bunlar. Bir an için çocukluğuma gidiyorum. Annemin bizim için yaptıklarını hatırlıyorum. Zor imkanlar içerisinde hem çalışıp hem bize bakmak hem ev işlerini görmek hepsi beraber gerçekten çok zor şeyler. Ondan disiplini öğrendim, çalışkanlığı öğrendim. Az şeylerle yetinmeyi öğrendim. Ondan en zor şartlarda dahi güler yüzlü olmayı, insanlara sevgiyle bakmayı, insanlara sıcak davranmayı öğrendim. En olmadık günlerde, sıkıntı içerisinde olduğumuz günlerde sanki çok zengin bir ailenin çocuğu gibi bizi onore etmesini, bizi mutlu etmesini asla unutamam. En büyük arzumdu. Annemin beni Belediye Başkanı olduktan sonra görmesi benim için son derece önemliydi. Bunu arzu ederdim. Çünkü onlar babamla ikisi beni vatana, millete, cumhuriyete aydın bir evlat olarak yetiştirmek için çok büyük gayret sarf ettiler, çok emek verdiler. Tabiri caizse kendileri yemediler, içmediler, çocuklarına yedirdiler, içirdiler. Biz de onların direktifleri doğrultusunda verdikleri terbiye, çalışkanlık ve güler yüzle o yollarda ilerledik ve bugün onların arzuladıkları yere geldik ama hala içimde bir hicrandır, çok sevdikleri Ereğli halkı tarafından benim belediye başkanı seçildiğimi görmeden ikisi de bu dünyaya veda ettiler. Bu onarılmaz bir yara olarak hala içimde duruyor.”

Sağlık çalışanı, şehit annesi ve tüm anneler, gününüz kutlu olsun. Bugün bütün anneleri kutluyorum. Şehit ailelerinin annelerini saygıyla anıyorum. Özellikle korona virüsle büyük mücadele veren sağlık çalışanından, doktorundan, hemşiresine kadar bütün sağlık kahramanlarımızı, annelerimizi, büyük bir minnetle, şükranla anıyorum. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar

Boş sokaklar havadan görüntülendi...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 18:32

Boş sokaklar havadan görüntülendi...

Zonguldak'ta kısıtlamanın ilk günü boş sokaklar ve caddeler havadan drone ile görüntülendi.

 İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 9-10 Mayıs tarihleri arısında 23 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Gece yarısı itibariyle yürürlüğe giren kısıtlamanın ilk günü cadde ve sokaklar sessizliğini korudu. Kentin simgeleri başta olmak üzere boş cadde ve sokaklar havadan drone ile görüntülendi. Kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa, Cumhuriyet ve Fevzipaşa Caddeleri ile Karadeniz sakinliğini koruyor. Ekmek ve tüpgaz satışları da vatandaşların ihtiyacı doğrultusunda sürdürülüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sokağa çıkma yasağı

Yorumlar

Zonguldak limanını hareketli günler bekliyor...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 18:30

Zonguldak limanını hareketli günler bekliyor...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ihracat sevkiyatlarının olumsuz etkilenmemesi için bazı Ro-Ro seferlerinde TIR şoförlerinin tam izolasyonla gemiye binmesine izin verileceğini bildirdi. Açıklamanın Zonguldak Limanı'nda gemi ve tır hareketliliğinin yaşanması bekleniyor.

 Bakan Pekcan, sosyal medya hesabı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Covid-19 sürecinde her türlü sağlık tedbirini almak kaydıyla temel ihracat pazarlarıyla ticarette alternatif taşıma modlarının yoğun şekilde kullanılmasının ve lojistik maliyetlerinin yönetilebilir seviyelere çekilmesinin temel hedefleri olduğunu ifade etti. Uluslararası taşımacılığa yönelik olarak İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı ile Dışişleri bakanlıklarıyla eş güdüm içinde yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Pekcan, "Uluslararası taşımacılığa yönelik olarak İçişleri Bakanlıklarımızla eşgüdüm içerisinde yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz. İhracat sevkiyatlarının olumsuz yönde etkilenmemesi, tedarik zincirinin zarar görmemesi ve taşımacılık sektörünün etkin bir şekilde çalışabilmesi amacıyla Zonguldak-Chornomorsk, İstanbul(Haydarpaşa)- Chornomorsk, Karasu- Chornomorsk, Köstence-Karasu, Taşucu- Tripoli, Mersin- Hayfa Limanları arasında yapılan Ro-Ro seferlerinde TIR şoförlerinin gemiye binmesine müsaade edilecek. TIR şoförlerinin gemi mürettebatı dahil tam sosyal izolasyonu zorunlu olacak. Gümrük kapılarında araç ve şoförlere ilişkin alınan tüm sağlık ve güvenlik önlemleri yurda giriş ve çıkış esnasında, gemiye alınan şoförler için de söz konusu olacak. Dış ticarette lojistiği kolaylaştıracak ve maliyetleri azaltacak yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum." 
Bakan Pekcan'ın bu açıklamalarının ardından bir süredir sessizliğini koruyan Zonguldak Limanı'nda hareketli günlerin yaşanması bekleniyor. Yeni tip koronavirüsle mücadele sürecinin başından bu yana liman; en son yurt dışındaki tır şoförlerinin Türkiye'ye getirilmesiyle hareketli günlerini yaşamıştı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak LİMANI , LİMAN

Yorumlar