Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

8 Temmuz 2019 Pazartesi 20:15

Kış hazırlıklarını yaptı… Tüm ürünler doğal…

Kdz. Ereğli ilçesinde yeşil yumurta üretimi yaparak Türkiye’nin dört bir yanına satışını gerçekleştiren Erdemir Emeklisi İsmet Koç, yine kendi ürettiği ürünlerle kış aylarına hazırlık yapıyor. Yaptığı çalışmalarla gençlere örnek olan ve onları çalışmaya çağıran Koç “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde yaşayan Erdemir emeklisi İsmet Koç eşi Ayşe Koç ile birlikte yaptığı çalışmalarla hem para kazanıyor hem de gençlere örnek oluyor. Yaklaşık 5 yıldır yeşil yumurta ve yeşil yumurtlayan tavuk üreterek Türkiye’nin her tarafına satışını gerçekleştiren İsmet Koç, kış ayları için hazırlıklarını sürdürüyor. Gençlere örnek olmak için çalışmalar yürüten Koç onlara çağrısını yineleyerek “Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz” dedi. Koç sosyal medya hesabında paylaştığı videosunda hem ürünlerini tanıttı hem de gençlere çağrıda bulundu. Koç konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Saygıdeğer arkadaşlar bu ülkede ezenler her zaman değişir, ezilenler hiçbir zaman değişmez. Ezilmemek için işi yumurtacı İsmet Koç gibi sizlerin de çalışması, üretmesi lazım. Bakın İsmet Koç abiniz, kardeşiniz kış hazırlıklarını yapmış. Kışın ne yiyeceğiz, içeceğiz onları hesaplamış, kış yiyecekleri hazır. Bakın soğanımız, sirkemiz, ıhlamurumuz, yufkamız, çilek reçelimiz, içeceğimiz hazır. Ne isterseniz var arkadaşlar. Yani üretirseniz hiçbir zaman ezilmezsiniz. Bakın soğan kaç paradır? Soğan 20 TL’dir. Patates kaç liradır? 15 TL’dir. Soğanı 1 TL’ye alan yok. Taze fasulye 2 TL, alan yok. Yumurta 1 TL alan yok. Diyorsunuz ki ‘Türkiye’de yokluk var.’ Nerede yokluk arkadaşlar? Üretirseniz üretim fazlalaşır. Ama siz ha bire tüketiyorsunuz ne oluyor o zaman, fiyatlar yükseliyor. O zaman ne yapmak lazım: Üretmek lazım. El birliğiyle üreteceğiz. Üreteceğiz ki kızımız, oğlumuz, damadımız yesin, yesin anam yesin. Torunlarımız da yesin maşallah hepsine afiyet olsun. Üretin, sizleri üretime davet ediyorum. Üretirseniz mutlu olursunuz, üretmezseniz huzursuz olursunuz. Ne mutlu Türküm diyene. Üretin arkadaşlar. Hep birlikte üreteceğiz, hep birlikte mutlu olacağız.”

Yorumlar

Fanatik taraftar kansere yenik düştü

8 Temmuz 2019 Pazartesi 16:10

Fanatik taraftar kansere yenik düştü

Zonguldak'ta koyu Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarı 39 yaşındaki Tolga Deligöz, uzun zamandır tedavi gördüğü kolon kanserinden hayatını kaybetti.

Deligöz'ün hayatını kaybetmesinin ardından Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarları yasa boğuldu. 
Zonguldak'ın İnağzı mahallesinde yaşayan Zonguldak Kömürspor ve Beşiktaş taraftarı 39 yaşındaki Tolga Deligöz, uzun zamandır Kolon Kanseri nedeniyle Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Merkezinde tedavi görüyordu. Geçtiğimiz günlerde Deligöz'ün arkadaşları Deligöz'ün 39'uncu yaş günü nedeniyle İstanbul'dan gelerek pankartlar ve meşalaler eşliğinde doğum gününü kutladı. Genç adam Tolga Deligöz yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu. Deligöz için bugün Hz. Ali Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Zonguldak Kömürspor tribün liderleri ve taraftarlar katıldı. Genç adamın tabutunun üzerine tuttuğu takımların formaları koyuldu. Tolga Deligöz, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri mezarlığa defnedildi. 

Yorumlar

Çatıdan düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı

8 Temmuz 2019 Pazartesi 09:43

Çatıdan düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı

Zonguldak'ta iş hanının çatısından düşen parçalar korku dolu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre olay bugün öğlen saatlerinde Gazipaşa Caddesinde meydana geldi. Kullanılmayan iş hanının çatısından düşen parçalar vatandaşların sıkça kullandığı caddeye düştü. Şans eseri olayın yaşandığı saatte caddeden kimsenin geçmemesi büyük bir faciayı önledi. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis ekibi ve itfaiye sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri iş hanının etrafına şerit çekti. Öte yandan itfaiye ekibi ise merdivenle çatıya ulaşarak çatıdaki diğer tahta parçalarını kesti. 

Yorumlar

Evlere sıçramadan itfaiye tarafından söndürüldü

6 Temmuz 2019 Cumartesi 17:27

Evlere sıçramadan itfaiye tarafından söndürüldü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çalılık alanda çıkan ve rüzgarın da etkisi ile yayılmaya başlayan yangın itfaiyenin erken müdahalesi ile evlere sıçramadan söndürüldü.

Yangın Süleymanlar Mahallesi Kadri Yılmaz Lisesi yanındaki Doğa Apartmanı arkasında çıktı. İddiaya göre bahçe temizliği için yakılan ateş bir anda rüzgarında etkisi ile çalılık alana sıçrayarak tutuşmaya başladı. Mahalle sakinleri yangını kontrol edemeyince itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını evlere sıçramadan söndürerek kontrol altına aldı. Yangında yaklaşık 100 metre karelik çalılık alan yandı.
Yangın nedeniyle korku yaşayan mahalle sakinleri söndürüldükten sonra rahat bir nefes alırken, itfaiye ekipleri de rapor tutup olay yerinden ayrıldı.

Yorumlar

Batı Karadeniz Medical Park ile buluştu

6 Temmuz 2019 Cumartesi 17:02

Batı Karadeniz Medical Park ile buluştu

Kdz. Ereğli Anadolu Hastanesi, Batı Karadeniz’e artık yeni ismi Medical Park Hastanesi olarak hizmet verecek.

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Anadolu Hastanesi, Medical Park ile olan işbirliğini bir adım öteye taşıyarak, Batı Karadeniz’i Medical Park Hastanesi ile buluşturdu. Çeyrek asırlık sağlık tecrübesi ile Medical Park Hastanesi Kdz. Ereğli’den, Batı Karadeniz’e hizmet verecek.
Öte yandan Medical Park Hastanesi personeli Kdz. Ereğli’de gerçekleştirilen Sevgi, Barış, Dostluk Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen korteje katılarak, dikkatleri üzerine çekti. Kortej yürüyüşünde pankart açan Medical Park Ereğli Hastanesi personeli, Ereğli halkından tam not aldı.

Yorumlar