Kepez yolunun en büyük sorunu çözülüyor

25 Eylül 2020 Cuma 18:42

Kepez yolunun en büyük sorunu çözülüyor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık , Kepez Mahallesi Siteler bölgesinde devam eden sinyalizasyon sistemi çalışmasını denetledi.

Başkan Posbıyık, sistemin devreye girmesiyle bu yoldaki en büyük sorunun çözüleceğini söyledi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kepez Mahallesi Siteler bölgesinde Karayolları ile işbirliğinde yapılan sinyalizasyon çalışmasını inceledi.
Muhtar vekili Mustafa Kurt, azalar ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve Destekleme Hizmetleri Müdürü Etem Özdemir’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Sistemin devreye girmesiyle bu yoldaki en büyük sorunun çözüme kavuşacağını belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları söyledi:
“Kepez’in en büyük sorunlarından bir tanesi sinyalizasyon sistemiydi. Kepez halkından bu konuda çok büyük şikayetler vardı. Ancak bu bölge Karayolları’na ait olduğu için rahat hareket edemiyorduk. Muhtar Baki Karaarslan ve azaları hergün bana geliyorlardı bu iş için. Biz de sürekli olarak Karayolları ile yazışmalar yaptık. Baştan negatiflerdi, yaklaşmıyorlardı. Biz Belediye olarak ‘işçilik yardımı ve diğer işleri yapacağız’ dedik. Görüyorsunuz nitekim bizim işçilerimiz çalışıyor. Bir ay evvel Karayolları’ndan sinyali aldık, muhtara haber verdik, son derece mutlu oldu, sevindiler. ‘Bu iş yola girdi’ dedik. Çok şükür çalışmaya başladık, Karayolları ile ortak yapıyoruz. İşi hallettik ve Kepez’in en önemli sorunlarından birini de bu şekilde çözüme kavuşturmuş olacağız. Daha önce Elmatepe’de sinyalizasyon sorunu vardı. Görevimiz olmadığı halde burayı Belediye üstlendi. Echomar önü ve Kepez Solak yol ayrımına bütün masrafları biz karşılamak suretiyle oraya da kurduk. En çok zorlandığımız bu nokta oldu. Ölüm vakaları, kazalar oluyordu. Biz de çok üzülüyorduk. Sorunu çözmüş olduk. Yakın zamanda sistem çalışmaya başlayacak. Kepez halkına hayırlı uğurlu olsun.”
Muhtar vekili Mustafa Kurt, yapılan çalışma için Başkan Posbıyık’a mahalle sakinleri adına teşekkür etti.

Yorumlar

Başkan Posbıyık AKM çalışmalarını denetledi

25 Eylül 2020 Cuma 18:39

Başkan Posbıyık AKM çalışmalarını denetledi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları denetledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi’nde yürütülen tadilat çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve ilgili teknik ekipten son durum hakkında bilgi alan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çatısından, havalandırma sistemine, yeni sahne alanı ve salonlarıyla Ereğli’ye yepyeni bir AKM’yi kazandıracaklarını söyledi. Posbıyık konuşmasında, “AKM’yi yeniliyoruz. Özellikle okul mezuniyetleri için, tiyatro, müzik için salonlara ihtiyacımız vardı. Binamız çok eskimişti. Çatıda akıntılar vardı, havalandırma sistemleri iyi değildi. Aynı zamanda, tiyatro, devlet balelerinin gelmesi için sahnede bir takım teknik değişiklikler yapılması gerekiyordu. Bunların hepsini yaptık. İç bölümleri, salonları artırdık. İzolasyona son derece önem verdik. Boya ve kaplama bitti. Burada çok fazla işimiz kalmadı. Bir yada bir buçuk ay sonra Ereğlilerin hizmetine açacağız. Ereğli’deki salon sıkıntısını minimuma indirmiş olacağız. Çok ucuz fiyatlarda okullara, mezuniyet gecelerine, müzik konserlerine, tiyatrolara tahsis edeceğiz. Sanatın ve kültürün Ereğli’de gelişmesi için her türlü gayreti gösteriyoruz. Yeni AKM Ereğli’ye çok yakışacak. Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Maaş kuyruğu korona dinlemedi

25 Eylül 2020 Cuma 18:36

Maaş kuyruğu korona dinlemedi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalık alanlardan uzak durulması ve maske takılması uyarısına rağmen banka önlerinde kuyruk oluştu.

Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı, emekli maaşlarını almak isteyen vatandaşlar banka kapıları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Maaş zamanı banka önlerinde polis ekiplerinin olmayışı dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan bazı kişilerin maske takmadıkları gözlendi.

Yorumlar

Rotary Kulübü'nden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine bağış...

25 Eylül 2020 Cuma 18:02

Rotary Kulübü'nden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine bağış...

Kdz. Ereğli Rotary Kulübü Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne transport Ventilatör bağışında bulundu.

Kdz.Ereğli Rotary Kulübü Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine 100.000TL değerinde Transport Ventilatör cihazı bağışında bulundu.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bu zorlu günler atlatılırken Karadeniz Ereğli’mizde bulunan hayırsever iş insanları ve sivil toplum örgütlerinin Kamu Kurum ve kuruluşlarına yaptıkları bu tür bağışlarla süreç içinde mücadele edenlerin yanında olduklarını göstermeleri bizleri sevindirmektedir. Bu vesile ile bir kez daha bu süreçte destek olan Kdz. Ereğlili hayırsever iş insanlarına ve bugün bu Transport Ventilatör bağışını gerçekleştiren Kdz. Ereğli Rotary Kulübüne teşekkür ediyorum.”
Rotary Kulübün teşekkür eden Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Vildan Türkeli, sağlık personellerinin bu zorlu sürecin ilk gününden beri gösterdiği özveri ile artan hizmet ihtiyacını başarı ile karşıladıklarını belirtti. Türkeli konuşmasında, “Halkımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için yaptığımız çalışmalarla sürekli olarak hastanemizin tıbbi donanım ve iş gücü kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. Personelimiz bu zorlu sürecin ilk gününden beri gösterdiği özveri ile artan hizmet ihtiyacını başarı ile karşılamıştır. Ereğli’de bulunan hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütleri de hem cihaz bağışları hem manevi olarak yanımızda bulunmaları ile bizlere olan desteklerini en iyi şekilde göstermişlerdir. Onların bu duruşu bizim yorgunluğumuzu hafifletmiş motivasyonumuzu artırmıştır. Daha önce hayırsever vatandaşlarımız hastanemize Ventilatör ve Yüksek Akımlı Oksijen cihazı bağışında bulunmuşlardı. Bugün de Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü hastanemize entübe hastaların transferinde kullanılmak üzere 1 adet Transport Vantilatör bağışında bulunarak hastanemizin tıbbi donanım kapasitesinin artırılmasına katkıda bulunmuştur. Katkılarından dolayı Karadeniz Ereğli Rotary Kulübüne şahsım, çalışma arkadaşlarım ve Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Halk Kafe yakında açılıyor

25 Eylül 2020 Cuma 16:06

Halk Kafe yakında açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi işletmeciliğinde yaz, kış halka hizmet verecek , ucuzluğu , kaliteli hizmeti ve modern tarzıyla diğer kafelere de örnek olacak Halk Kafe yakında açılıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin eski su ürünleri bölgesinde modern tarzda, ucuz ve kaliteli hizmet verecek şekilde inşa ettiği Halk Kafe çalışmalarında sona yaklaşıldı. Başkan Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları yerinde denetledi.
Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve ilgili teknik ekibe çalışmaların biran evvel tamamlanması talimatı veren Başkan Posbıyık, 20 gün sonra Halk Kafe’yi halkın hizmetine açacaklarını duyurdu.
Çalışmaları yerinde inceleyen başkan Posbıyık, çalışmalarda sona geldiklerini ve 3 hafta sonra halk kafeyi hizmete açacaklarını söyleyerek, " Bütün amacımız halkımıza ucuz fiyatlarla belediyenin sosyal tesisi olarak Ereğli’ye güzel bir tesis kazandırmak. Hiçbir masraftan kaçınmadık. Halk en güzel şekilde kafeye gelebilsin istiyoruz. Çok modern gölgelikler yaptık, camekanlarla kapladık. Yaklaşık 2-3 haftalık işimiz kaldı. Buranın açılışını yapacağız. Modern tarzda, kaliteli ve ucuz hizmet verecek. Aynı zamanda Ereğli’deki kafelere de örnek olsun, onlar da modernleşsin istiyoruz. Burası açıldıktan sonra Çilek Kafe’yi ihaleye çıkaracağız. Orayı kiraya vereceğiz. Şimdiden Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yorumlar